Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
70 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Punto ile i20 yi karşılaştırdım.

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam umarım sorunlarınızı servisiniz çözüyordur...

Güzel bir karşılaştırma yapmışsınız ancak ben sert süspansiyonu daha çok sevdim... Alışınca tadından yenmiyor Yol tutuşu içinse sert süspansiyonların daha iyi olduğu düşüncesindeyim...
    tabiyki tercihler farklıdır i20 yi zaten çok kullanmıyorum 10.000de falan daha haftada 1 kez park edersem ederim paliom varken çogunlukla onu kullanırdım bana virazjlarda uçacakmış gibi gelirdi halada öyle ayrıca bir çukurdan geçildiginde arabanın içinde saga sola sallanmak nedemek puntoda böyle bir olay yok onu seviyorum : Mellow00:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Yeni i20 nin arka tasarım çok albenili değil ama ön tasarım bence gayet şık... Ama şu bir gerçek yeni puntonun full versiyonundan daha çok donanım sunuyor... Bu da tüketici için + olsa gerek... yeni i30 ise gerek tasarım gerek donanım çok dolu bir araç... İçi de gayet geniş olmuş...
    Bu sınıfta hem ön hemde arka tasarımıyla etkileyici olarak Kia Yeni Rio yu tek geçerim.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

Alıntı GUNES Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    puntoda çok kronik sorun var..soğudum aslında aracımdan..işte sürüp gidiyoruz...aslında hemen hemen hepsi aynı...arkadaşın dediği gibi bi ALEX olamazlar
    abi i20 de kronik sorunlar olmadığı Ne malum illaki her arabanın Kendine göre sorunları vardır.her Ne kadar kronik sorunu olsada punto alarak Iyi bir seçim yapmışsiniz Bence.arkadaşimda 2009 era var 65 binde sanayi Ev arasını su yolu etti.
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Alıntı fhmnl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi i20 de kronik sorunlar olmadığı Ne malum illaki her arabanın Kendine göre sorunları vardır.her Ne kadar kronik sorunu olsada punto alarak Iyi bir seçim yapmışsiniz Bence.arkadaşimda 2009 era var 65 binde sanayi Ev arasını su yolu etti.
    Bildiğim kadarı ile era da kronik problem var... ancak i20 lerde yok... Puntonun kronik sorunları ise duymayan cümle alem kalmamıştır...

fehmi ünlü
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**

Bildiğim kadarı ile era da kronik problem var... ancak i20 lerde yok... Puntonun kronik sorunları ise duymayan cümle alem kalmamıştır...
    her güzelin bir kusuru var
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

aynen dünya alem biliyor bu sorunları...forum sayfa sayfa sorun dolu...illa ki diğer araçlarda da bu sorunlar var...ama daha 10bin km olmadan 5 kez servise gittim...bu bile insana bir yorum yaptırabiliyor...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

ben kendi aracım için konuşayım, bence i 20 nin evo dan çok albenisi olacak kadar bir artısı yok far sensörü ve torpido soğutucusu var ben başka bir artısını pek göremedim, bunları büyük fark olarak görüyorsanıs ona lafım yok. benım yakın arkadaşımda var i 20 biyerden geçtiğimizde kimse dönüp bakmıyor, ama evo ile geçtiğimizde 100 kişinin 95i dönüp bakıyor be kardeşim, şimdi gelde i 20 ye bin ben i 20 yi kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın, aynı yerden ix 20 yada i30 la geçsen yıne 95 kişi döner bakar ama bu sınıfta evo bi başka özellikle skydome da varsa fiesta ve corsa bile bu kadar dıkkat çekmiyor biraz iddialı konuştum galiba
    1.3 DYNMC 5K. METALİK BEYAZ AS.KT. - Hİ-Fİ - SKY-DOME - FR.KT. ABARTH I SPOİLER

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Grande de kronik sorun city tavan lekesi bunun dısında var mı arkadaşlar?Evo da benzer sorunlar var mı acaba?

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Alıntı segin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kendi aracım için konuşayım, bence i 20 nin evo dan çok albenisi olacak kadar bir artısı yok far sensörü ve torpido soğutucusu var ben başka bir artısını pek göremedim, bunları büyük fark olarak görüyorsanıs ona lafım yok. benım yakın arkadaşımda var i 20 biyerden geçtiğimizde kimse dönüp bakmıyor, ama evo ile geçtiğimizde 100 kişinin 95i dönüp bakıyor be kardeşim, şimdi gelde i 20 ye bin ben i 20 yi kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın, aynı yerden ix 20 yada i30 la geçsen yıne 95 kişi döner bakar ama bu sınıfta evo bi başka özellikle skydome da varsa fiesta ve corsa bile bu kadar dıkkat çekmiyor biraz iddialı konuştum galiba
    bencede

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim okuldaki öğretmenlerden birisi bu hafta i20 aldı.Alır almaz merak edip punto ile aradaki farkları görmek için anahtarı alıp bi deneyim dedim.Denediğim i20 1.2 85 hp 120 torklu iki hava yastığı abs olan JUMP versiyonlusu.İki aracı kullanıp aradaki farkları objektif bir biçimde yazacağım.

Benim 1.4 77 hp Grande Punto'mla i20 1.2 85 hp yi artları ve eksileriyle karşılaştıracak olursam;

i20 nin Grande Punto'ya göre
    ARTILARI
    -Fiyat olarak karşılaştırıldığında punto ile hemen hemen aynı fiyat en alt donanım seçeneği olmasına rağmen arka kapı camların otomatik olması,soğutmalı torpido gözü ve dış sıcaklık göstergesi gibi küçük ayrıntılarla puntodan bir tık iyi

-İç mekan malzeme kalitesi grande puntodan iyi.
    -yakıt tüketimi 204 km %50 şehiriçi %50 şehirdışı 5.9 litre ortalama göstermesi ile fire grandeden biraz iyi diyebilirim.(Sakin kullanımda şehiriçinde fireden daha az yakıyor.)
    -Konfor olarak grande puntodan daha iyiydi.Çünkü süspansiyonlar grande puntodan daha yumuşak,
    -İç tasarım konsol iç ve dış kapı kolları tasarımı daha iyi.
    -Motor gürültüsü olarak fire motordan daha sessiz çalışıyor.Kaputu açtığınızda bile çok az ses geliyor.Aynı zamanda iç mekan grandeden daha az ses alıyor.

EKSİLERİ
    -Konfor daha iyi olabilir ama özellikle iki önemli virajda denediğimde grande puntonun yol tutuşu daha iyi geldi bana.Virajlarda grande puntoya göre biraz savruluyor.
    -Motor teknik olarak güya 85 hp 120 tork olarak gözüküyor ama kesinlikle fire motor kadar atik değil.Bunda aracın yeni olması bi nebze etkili olabilir ama lpg ile çalışan fireden bariz hantal kalmasını asla düşünmezdim.Araçla inanın aşağı doğru hafif eğimli yolda 5. vites dip gaz basmama rağmen aracın eşek ölüsü gibi gerçekten berbat bir performansı var.5 dakika dip gaz basmama rağmen inanın araç 120 km den 130 km ye çıkana kadar resmen geberdi.Punto ile aynı yerde 4 kişiyle rahatlıkla araç 140 km hızı buldu.(i20 iki kişyle denedim.)Fire motora cansız diyenlere bir de bu motoru kullanmalarını tavsiye ederim.
    -Fren sistemi bariz punto daha iyi
    -İç mekan genişliğinde teknik olarak dingil mesafesi puntodan 1 cm fazla gösterilemesine rağmen genel olarak iç mekan genişliği punto daha iyi.
    -Tasarım görecelidir ama bana göre Grande Punto daha iyi.
    - Elektrikli direksiyon puntonun daha yumuşak.

Sonuç olarak iki aracı da bire bir kullanan biri olarak oldukça objektif bir karşılaştırma yapmak istedim.Takdir sizin.
    Sizin aracınız kaç model ?

fehmi ünlü
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grande de kronik sorun city tavan lekesi bunun dısında var mı arkadaşlar?Evo da benzer sorunlar var mı acaba?
    evolarda daha city sorunu yaşayan duymadım ama kapı Gergisi ve tavan lekesi bu ikisi var sanırım
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

Kaan Karabin
    punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 143

Alıntı GUNES Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen dünya alem biliyor bu sorunları...forum sayfa sayfa sorun dolu...illa ki diğer araçlarda da bu sorunlar var...ama daha 10bin km olmadan 5 kez servise gittim...bu bile insana bir yorum yaptırabiliyor...
    O zmn dua edin polonuz falan yok netten okudugum kadarıyla gtilarda mesela daha 10binde motoru bitenler bile varmıs adamlar haftada1 nerdese 1 lt yag eklemekten bahsediyolar gogusluk tıkırtıları falan.

ondan dolayı eger sorunların cozumleri var ise bence cokta uzerinde durulmamalıdır. ama cozumu yoksa o zmn buyuk sıkıntı
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

i20 de kronik sorunlar illa vardır hiç sorunu yok demek fazla pembe tablo çizmek olur şahsen tercihim evo veya yeni punto olurdu i20 kullanmadım ancak geçen 1 haftalığına benzinli getz kullandım henüz 16.000 km idi kamyon kullansam daha az yorulurdum sanırım

METİN BAKKAL
    fatih5533 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

geçen gün bolu dönüşü otobanda 150 km yaptım bagaj valiz doluydu arabadada 6 kişiydik...üstelik aracım gazlı...
    Vatan ne Türkiyedir Türklere Ne de Türkistan Vatan ebed ve Müebbet bir ülkedir Turan ...

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin aracınız kaç model ?
    2006 hocam

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı segin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin bey sizin gibi düşünen çok..Aslında uzun yola çıkmadan önce bende arabanın dış ve iç görünüm güzelliğine estetiğine ve tabiki ilgi çekmesine bakıyordum,ama yemeğin güzel görünmesi tadınında öyle olucağı anlamına gelmiyor..Tamam Puntoların dizaynı görselliği iyi ama bunlar yolculukta aranan şeyler değil..Öncelikle konfor sonra güvenlik,sonra yakıt ve yolcu kapasitesi..Yani sırf millet bakıyor beğeniyor diye konforsuz ve problemli araç alınmaz..Ben herzaman ayakkabıdan örnek veriyorum arkadaşlarıma.Önce rahatlık sonra güzellik..(Bu yazdıklarım i20 ye göre değil)
    Geliyim benim düşünceme;Bende i20 alıcaktım(2.el uygun bulmuştum)Bir ara Avm nin otoparkında i20 gördüm ve kaporta olayı geldi aklıma malum getz lerin teneke..Biraz bastırdım ve değişen birşey olmadıgını gördüm..Yani punto ile arasında kaporta farkı hala kapanmamış..
    Konu fotobelit tarafından (28/09/2012 Saat 10:53 ) değiştirilmiştir.

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 hocam
    Babacım sen 2006 model aracla 2012 sanırım model aracı kıyaslıyorsun.

Bende sana söyle diyeyim.

Bende 2012 yeni punto var.Mjet.

Bende benim aracla i20 kıyasladım.Cunku Hyundaida bakmıstım almadan önce.Puntonun yanına dahi yaklaşamaz.

20. Bu mesajı için 3 kişi Misafir046'ye teşekkür etti:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı coll34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i20 de kronik sorunlar illa vardır hiç sorunu yok demek fazla pembe tablo çizmek olur şahsen tercihim evo veya yeni punto olurdu i20 kullanmadım ancak geçen 1 haftalığına benzinli getz kullandım henüz 16.000 km idi kamyon kullansam daha az yorulurdum sanırım
    Yalçın bey getz ile i20 yi kıyaslamayın bence .Aynı marka ama modeller arasında siyah ile beyaz kadar fark var..şahin-doğan ile puntoyu kıyaslamak gibi..

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı fhmnl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evolarda daha city sorunu yaşayan duymadım ama kapı Gergisi ve tavan lekesi bu ikisi var sanırım
    Bu bahsettiğiniz tavan lekesi muhabbeti nedir ?
    evo evo..

serkan serkan
    sekoli82_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 18

benimde i20 ile ilgili bir anım var çeşme otobanında giderken i20yi sollamak için sol şeride geçtim baktım hızını artırmaya başladı bende biraz oynadıktan sonra onunla dikiz aynasından baktım kaldım o i20 li arkadaşa )

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Yer imleri

Yer imleri