Sonuçlar: GP-Bravo, Bravo-GP geçişi yapınca genel memnuniyet olarak hangisi daha iyi/iyiydi?

Katılımcı sayısı
25. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • GP'mi özlüyorum

4 16.00%
  • Bravo'mu özlüyorum

1 4.00%
  • GP daha iyi geldi

1 4.00%
  • Bravo daha iyi geldi

16 64.00%
  • Çok da bir şey değişmedi

3 12.00%
15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: GP vs Bravo genel memnuniyet ve yol sesi farkı

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Standart GP vs Bravo genel memnuniyet ve yol sesi farkı

Arkadaşlar iki içerikli konu açtım birincisi GP'den Bravo'ya veya Bravo'dan GP'ye geçiş yapan kullanan kişilerin araçlarından genel memnuniyet durumu ve ilgili anket ((her ne kadar farklı sınıf araçları olsalar da ben genel memnuniyet durumunu soruyorum araçların beklentileri karşılama oranı bir nevi)). ikincisi de bravo'nun yol sesi ile GP'nin yol sesinin karşılaştırılması; 100 km hız üstünde çok mu bariz yol sesi farkı oluyor? GP ile veya Bravo'nun rakipleri ile de karşılaştırıp yorum yazarsanız benim gibi geçiş yapmayı düşünenlere çok iyi bilgiler vermiş olursunuz...

Teşekkürler.
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

ev sahibimin 2012 evosu var, full donanım, açılır tavanlı vs vs... benimse 2008 bravom var... her iki araç da diesel... bravonun motoru sadece ilk çalıştırmada rölantide biraz daha sesli, sesli derken daha tok, hacim olarak büyük olmasının ve elbette yaşının etkisi var, ama ısındıktan sonra her şekilde çok daha konforlu ve sessiz... uzun yolda kıyas kabul etmez... puntoya oturunca SUV kullanıyormuş gibi hissediyorum, çok sallanıyorum ve çok daha yüksekte oturmak zorunda kalıyorum.

3. Bu mesajı için 2 kişi ametist'ye teşekkür etti:

alper demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

ÖTV zammına kurban gitti konu; reyting düşük günceli

1- genel memnuniyet (fayda/fiyat, beklentileri karşılama başarısı)
    2- yol sesi (lastik sesi, izolasyon karşılaştırması)
    Alper DEMİR

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

2.El fiyatına kıyasla alınabilcek çok güzel bir araç bunun aksini kimse inkar etmez sanırım...
    Ben Puntoyu aldığımda: Helal olsun Fiat'a güzel araç yapmış dedim. Şimdi ise abartmıyorum mükemmel bir araç dizayn etmiş diyebilirim. Çevremdeki herkez Punto ile pek farkı yok diyor ilk etapda fakat içine bindiklerine onlar bile bariz bir şekilde anlayabiliyorlar farkları (Ses, Konfor, Malzeme Kalitesi) Birde kullanıcı için düşünürsek çok daha pozitif olarak farkları anlıyorsunuz. Yol tutuşu, Çukurlardaki konforu, özellikle yüksek hızlardaki motor sessizliği ilk kullanımdan itibaren hissettiriyor kendini...

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sercan YILMAZ
    kitanotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 51

problemsızlıgı.ben en çok bu özelliğini seviyorum, farkındaysanız bravonun forumunun da doğru duzgun konu bıle acılmıyor.muhakkak kı punto kullanıcıları cok daha fazla ama puntom varken bu sıtede okudugum butun problemlerı yasadım.bravo cok sukur 2.el aldım dızel 25bınde aldım su an 48bın hıc sorunsuz.bır tek su cd okumama sorunu o da nazarlık

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

cd okuma olayı kronik sanırım. yetkili serviste tamirine 200 tl istediler dışarda yaptıran var mı hiç ?
    Manzaraya Daldım Ses Çıkarma... Gerçek Can Sıkar Beni Uyandırma.. Ben Böyle Güzelim..

alper demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

yok mu artıran.
    yorum ve anket günceli
    Alper DEMİR

Ziyaretci032
    Ziyaretçi Ziyaretci032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçiş yapacaklar için güzel bir kaynak olabilir. tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekleriz.

spartacus legend
    playguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Mavi
    Edilen teşekkür: 17

ben evo kullanıcısıyım gayet memnunum değişmeyide düşünmem, belki bravo olabilir ama GP hayatta olmaz bana kalas gibi geliyor dizaynı

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

bravonun iyi yanları performans yol tutuş ve konfor gerçekten direksiyona oturur oturmaz kalite ve güven yaşatıyo torku güzel ama vites sıralaması ve vites geçişleri benim fazla hoşuma gitmedi orta konsoldaki düğmeleri kullanamıyorum
    ama bravoda en önemli özellik ne derseniz benim düşüncem konforu olur gerçekten ayrıcalıklı bir araba..

13. Bu mesajı için 2 kişi asil'ye teşekkür etti:

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı playguy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben evo kullanıcısıyım gayet memnunum değişmeyide düşünmem, belki bravo olabilir ama GP hayatta olmaz bana kalas gibi geliyor dizaynı
    Güldürdün...

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

bravo 'nun direksiyonuna oturmadan ne desek ne anlatsak tam olarak ifade edilemez bir kere oturup kullanmak herşey için yeterli olacaktır diye düşünüyorum..
    asil vites geçişleri bence çok güzel sen otomatikten manuel'e geçtiğin için sana öyle geliyor..

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

bravo anlatılamıyor yaşanıyor kesınlıkle. sımdılerde eskı arabama bakıyorum evo 2011 model komsuma satmıstım ıcıne bınınce kesınlıkle farkedıyorsunuz arada cok kalıte farkı var...bravo en onemlısı benım acımdan harıka bır motora sahıp..

salih zengin
    sarich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

punto kullanmadım hiç ama vw scirocco aşığıydım taki bi arkadaşım alana kadar sıfır aldı 160lık ondan önce ben turladım hiç bi sempatizanlık yapmadan söylüyorum bravo turbo sport kadar hissedemedim spor bir araba kullandığımı ses yok seda yok otomatik vites bas gaza tramvay gibi ivmelen bas frene dur odakar kalite olarak malzeme kalitesi iyiydi ama donanım bravodan zayıftı performans desen bravodan sonra hiç etkilemedi hatta bravo daha iyi geldi bana (bravo chipli)

sonra düşündüm tip ok. kalite ok. ama sat bravoyu üste 40 lira ver hiç mantıklı gelmedi bana...

benm için araba ya cok az yakıcak 1.4tdi 1.3 mjet vs yada bastınmı ucacak diger kriterler benim için cok önemli değil 20-100 bin tl aralğında hiç bi araba ne birinden cok üstün nede cok eksik artılar eksiler birbirini tamamlıyor.

ama ev alıcaklar-evlenicekler-askere gidicekler acil paraya ihtiyac duyarım düşüncesiyle parasını arabada tutanlar almasın bravoyu

yol sesi sıcak asfaltta hiç bi arabada olmadığı gibi bravodada yok ama bozuk yolda spor amortisorler ve 235 taban lastiklerden dolayı biraz var..

Sercan YILMAZ
    kitanotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 51

perfomansı; zor durumlarda çok işinize yarıyor.ben 120' lik mjet kullanıyorum, ve araçta sürekli 4 kişi yolculuk yapıyoruz, buna rağmen sollamaya çıktığında yada arkadan birisi sıkıştırdığında bugüne kadar beni hiç utandırmadı.gaz pedalına ne kadar basarsam karşılığını ivmelenerek veriyor.