15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Az kalsın kaza yapıyordum..

Elcapitol -
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene.. ceb_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 62

Standart Az kalsın kaza yapıyordum..

Az önce sağ şeritten seyir halinde gidiyordum. Yanımdada benzinlik var. Hemen arkamda sol şeritte bir tane orta kasa accent hızlanarak önüme makas yaptı ve benzinliğe girdi. Birde utanmadan sinyal veriyor. Soldan önüme geçerek benzinliğe girerken arkadan bende ona giriyordum. süratım 70 kms aramızda ki mesafe 10 m bile yok. Fren yaparak zor durdurdum. Allah'tan arabalarımızda ABS var. Yoksa güzelim araba gitmişti. İster istemez sinirden korna yaparak bağırdım çağırdım. Birde utanmadan arabadan inip beni dövmeye yeltendi 2 kişilerya hani. Adamların tiplerine bakıyorum 35-40 yaşlarında görseniz zararsız kamil tipler. Benzinliktekiler araya girdi. Bende tartışma büyümesin diye oradan uzaklaştım. Sormadan edemiyorum noldu bizim b milletede böyle oluyor?
    " Adalet adalet diye bağıran adaletsizlerin yanında durmaktansa, adaletsizce ölmeyi tercih ederim. Gerçek adaletinde kendi vicdanları olduğunu bilmeyenlerede güler geçerim..! "

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Hocam böyle durumlarda bağırıp çağırmıcaksın 155 i arıcaksın ... plakalı araç ... mevkinde makas atma eyleminde bulunarak trafikte seyir halindeki diğer araçların can ve mal güvenliğini riske sokmaktadır şeklinde ihbar edeceksin...

ABK
    Ziyaretçi ABK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Defalarca böyle insanlarla karşılaştım hiçbir zamanda kavgaya girmedim,

Antalyadan Ankaraya döndüm çok sakin bir şekilde, neyse Eskişehir yolunda ilerlerken siyah bir focus gerçekten beni öldürüyordu. Kaldırıma yapıştım, belasını başkasından bulsun dedim bu sefer önüme geçip fren yapmaya başladı. Sabır taşı değiliz şartel attı yapıştım bunun peşine (dikkatinizi çekerim sürücü bayan), neyse bu baktı peşindeyim ara yollara girdi 140-150 gidiyor (kırmızı ışık-kavşak vsde) yavaşlamıyor bile korkudan.

Neyse dedim polis halletsin, gittim plakayı olay yeri saatini söyledim, aldığım cevap;

"O anda olayı bir polis ekibi görmesi yada peşine polis ekibi takmanız gerekiyordu."

Alo Trafik 154'ü arayıp bildirdiğimi ancak sadece biz ilgileniyoruz cevabını aldığımı söyledim.

"İşini kendin görecektin o zaman kardeş, şimdi ona gitsek o beni sıkıştırdı diyecek" dendi.

Yani kadını yakalayıp kendim ne şekilde uyarıyosam(siz tahmin edin) uyaracakmışım.

Direk herşeyi iptal edip çıktım karakoldan.

Ve ben o gün bugündür ne kimseye dalaşırım ne şikayet ederim.

Peşimden takip edeni en yakın polis merkezinin önüne kadar götürürüm, bugüne kadar hiç kimse gelemedi.

Bu ülkede böyle işliyor kurallar, orman kanunları var trafikte.

Bilgi: Aracında kurusıkı silah taşıyan bir arkadaşım bir gün karşısına gerçek silahlı biri çıktığını, polis gelene kadar ecel terleri döktüğünü anlatmıştı. Ve o günden sonra aracında hiçbir sopa vs taşımadığını söyledi.

5. Bu mesajı için 2 kişi ABK'ye teşekkür etti:

Elcapitol -
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene.. ceb_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 62

Alıntı ABK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Defalarca böyle insanlarla karşılaştım hiçbir zamanda kavgaya girmedim,

Antalyadan Ankaraya döndüm çok sakin bir şekilde, neyse Eskişehir yolunda ilerlerken siyah bir focus gerçekten beni öldürüyordu. Kaldırıma yapıştım, belasını başkasından bulsun dedim bu sefer önüme geçip fren yapmaya başladı. Sabır taşı değiliz şartel attı yapıştım bunun peşine (dikkatinizi çekerim sürücü bayan), neyse bu baktı peşindeyim ara yollara girdi 140-150 gidiyor (kırmızı ışık-kavşak vsde) yavaşlamıyor bile korkudan.

Neyse dedim polis halletsin, gittim plakayı olay yeri saatini söyledim, aldığım cevap;

"O anda olayı bir polis ekibi görmesi yada peşine polis ekibi takmanız gerekiyordu."

Alo Trafik 154'ü arayıp bildirdiğimi ancak sadece biz ilgileniyoruz cevabını aldığımı söyledim.

"İşini kendin görecektin o zaman kardeş, şimdi ona gitsek o beni sıkıştırdı diyecek" dendi.

Yani kadını yakalayıp kendim ne şekilde uyarıyosam(siz tahmin edin) uyaracakmışım.

Direk herşeyi iptal edip çıktım karakoldan.

Ve ben o gün bugündür ne kimseye dalaşırım ne şikayet ederim.

Peşimden takip edeni en yakın polis merkezinin önüne kadar götürürüm, bugüne kadar hiç kimse gelemedi.

Bu ülkede böyle işliyor kurallar, orman kanunları var trafikte.

Bilgi: Aracında kurusıkı silah taşıyan bir arkadaşım bir gün karşısına gerçek silahlı biri çıktığını, polis gelene kadar ecel terleri döktüğünü anlatmıştı. Ve o günden sonra aracında hiçbir sopa vs taşımadığını söyledi.

Türkiye gerçeği... Ancak insandada sabır var. İster istemez bağırıp çağırıyorsun. Madem benzinliğe girecen sağ şeritten niye gitmiyorsun. Sa şerit dolu ise bekliyecek veya bir sonraki benzinliğe gidecek.Gelmiş direksiyonu önüme kırıyor. Misal kaza yapmış olsak suçluluğunu kabul etmeyecek etmediği gibi orda ya dayak yiyecez yada dayak atacaz. Polisi çağırsak polis gelene kadar her türlü bela başımızı sar.

NOT: Trafikte araç sürmek gerçekten sabır istiyor. Gerçi sabırlı olsan ne yazar. Adam suçlu olduğu halde gelip dövmeye çalışıyor.
    " Adalet adalet diye bağıran adaletsizlerin yanında durmaktansa, adaletsizce ölmeyi tercih ederim. Gerçek adaletinde kendi vicdanları olduğunu bilmeyenlerede güler geçerim..! "

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

bana yaz başında birşey oldu en sol şeritten en sağ şerite yardırdı adam ve dönmek amaçlıydı yani 3 gidiş vardı ve sağa dönüş kısmına girdi bende en sağdan hızımı almıştım vitesi küçültüp frenledim ama çarpmamak için mecburen girdim onunla oraya sonra açtım uzunları 10 dakika peşinden gittim dursun diye ah bi duraydı kafasını gözünü açacaktım onun isterse 5 kişi insin arabadan ben o kullananın ağzını burnunu yamulttuktan sonra ne olursa olsun umrumda olmazdı ama o kadar gitmeme rağmen durmadı
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Geçmiş olsun.Kazanın nereden ne zaman geleceği belli olmuyor gerçekten.Ben de geçen gün şehir merkezini çıkarken iki şeritli yolda tırın arkasından kurtulmaya çalışan içinde 4-5 kişinin olduğu yolda bile zorla giden eski bir reno 12 nin önüme kırmasıyla bi tehlike atlattım.Normalde hatalı da olsam haklı da olsam bu tür olaylarda karşıdaki kişiyle asla münakaşaya girmem.İleride reno 12 yi sollarken el kol hareketi yapıp geçtim.Gerçi araçtakiler zaten hatalı olduklarını bildikleri içinkafalarını dönüp bakamadılar.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende Beyzbol sopası var.

Harbi USA malı...

Ben bugune kadar 4 defa cam indirdim...2 defa karakolluk oldum...

Acıkcası hatanın babasını yapıyorum ama sinirlendimmi bir anda parladımmı kendimi kaybediyorum.

Geçen bir tane kırmızı puntolu cevre yolunda orta seritte gidiyordum direk ustume kırdı.Solumdanda jip geliyordu..Allahtan puntoların yol tutusu iyi atlattım...
    Eger o arkadas bu forumdansa onunla tanısmak isterim..

CEvreyolunda cuma aksamı 18.30-19.00 arasında canakkale istikametinde giderken forum girişine 3 km vs kala...

Kırmızı grande puntoydu.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Beyzbol sopası var.

Harbi USA malı...

Ben bugune kadar 4 defa cam indirdim...2 defa karakolluk oldum...

Acıkcası hatanın babasını yapıyorum ama sinirlendimmi bir anda parladımmı kendimi kaybediyorum.

Geçen bir tane kırmızı puntolu cevre yolunda orta seritte gidiyordum direk ustume kırdı.Solumdanda jip geliyordu..Allahtan puntoların yol tutusu iyi atlattım...
    Eger o arkadas bu forumdansa onunla tanısmak isterim..

CEvreyolunda cuma aksamı 18.30-19.00 arasında canakkale istikametinde giderken forum girişine 3 km vs kala...

Kırmızı grande puntoydu.
    üstünde 2 tane siyah şerit var mıydı?
    bu arada aman allah sopayı kaptırtmasın

14. Bu mesajı için 2 kişi aykut_1914'ye teşekkür etti:

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

Keşke şu kornayı daha kolay basabilceğimiz biyere koysalar. eski arabamda sinyal kolunun üstüne basıyordum iyiydi. 2-3 sefer başıma geldi öndeki araç beni görmediği için önüme kırıyor bende ani fren ve manevra yapmak için kornaya basamıyorum iş işten geçtikden sonra kornaya basabiliyorum. Puntoyla ani bir olayla karsı karsıya geldimi kornaya basmak için tek elle direksiyonu bırakmak zorunda kalıyoruz.
    Acaba bu kornadan rahatsız olan tek insan benmiyim

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Polisin bişey yapmadığını bende gördüm, istanbulda köprüye doğru giderken bi araç makas attı kılpayı kurtardı, arayıp ihbar ettik marka model plaka ve renkte bildirdik. Köprü çıkışında polisin önünden o önde biz arkada geçip gittik.
    Konu ibrahim06 tarafından (17/09/2012 Saat 10:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: alıntı yapmak istemiştim. yanlışlık oldu
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

Trafik oyle bir yerki, normal hayatta adam yerine koymayacagin tipler sana el kol yapabilir kufur edebilr yani son derece riskli bir yer
    Uzun zaman boks yapmis ve hala da devam eden biri olarak bu tip durumlarda sakin davranirim hata bendeyse de ozur dilemesini bilirim. Cok nadirdir arabadan inmem, onlarda karsi tarafin alttan almasiyla sona ermistir. .
    Not: salondaki hocamin her ay muhakkak bir vukuati vardir
    "adam el kol yapti sadece so vurdum indi"
    " baktim korna yapiyor in dedim indi. sag krose vurdum sallandi bi de sol aparkat vurdum indi"
    " takip edin beni dedim 3 kisiler ya artizler goturdum mezarligin oraya 3'u de kosarak geldi" olaylarin hepsinde bi araba dayak atar son olayda o 3 kisiden biri sirtinda sopa kirmis haftalarca o sopa iziyle yapti antremani. Bi gun silahli birine denk gelip gocup gidecek aramizdan

Sonuc olarak: trafikte suclu oldugu halde artistlik yapan biri ne dayaktan anlar ne laftan. Ona kotekle veya lafla anlatabileceginiz hicbirsey yoktur. O yuzden bu tip adamlari adam yerine koymak yerine kaybedebileceginiz seyleri dusunup sabirli olmak gerek.
    İyi forumlar
    StrucTuraL EngiNeeR

20. Bu mesajı için 2 kişi siromar'ye teşekkür etti:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polisin bişey yapmadığını bende gördüm, istanbulda köprüye doğru giderken bi araç makas attı kılpayı kurtardı, arayıp ihbar ettik marka model plaka ve renkte bildirdik. Köprü çıkışında polisin önünden o önde biz arkada geçip gittik.
    İşte bu tür durumlarda araç kamerası çok önemli Ozan.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Burası Türkiye arkadaşlar:
    Adamın biri yedikulenin ana caddesinde gidiş geliş yolda aniden sinyal vs yok sola dönmeye kalkıyor. Beni görünce de karşıdan ani fren yapıyor. Onun arkasındaki minibüs neredeyse geçiriyordu ona acı frenle durabildi.
    Bu adam bi de bana el kol hareketi yapıyor sanki ben suçluymuşum gibi. Malesef trafik kurallarını bildiğimiz yok. Ben önceden onun dönüş yapıcağını nasıl kestirebilirim sinyal vermesse... Kısaca memlekette herkes kendi yanlışını da doğru sanıyor ya da öyle işine geliyor. Ne kadar dikkatli olursanız olun böyle krolarla karşılaşmamak imkansız

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AYKUT *
    aykut27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 53

hem suçlu hem güçlü bu tür olaylarda temkinli olucaksın arabadan iner inmez direk kafayı atıcaksın arabanızda sopayı eksik etmeyin beyler. kürte araba vermısler yol benim diye herkezi ezmiş...

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte bu tür durumlarda araç kamerası çok önemli Ozan.
    İbrahim bey süpersin ya..En sonunda aldrıcan bizede o kameradan ..Nasıl memnunmusunuz hala..?
    Olaya gelirsek,Ben kavga ve tartışmadan karlı çıkanı görmedim..Ne olursa olsun tartışmanın faydası yok..sabırlı olmanın çok büyük erdem oldugunu Dinimiz zaten söylüyor..Zor olanı başarmak lazım..Tartışma ve kavga en basiti..
    Konu fotobelit tarafından (17/09/2012 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler: