Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon
97 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Direkten döndük :(

Mehmet Çamcı
    mehmetvyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 BA ....
    Edilen teşekkür: 67

Geçmiş olsun, dediginiz yerde asfalt oldukca fazla asinmis, başka herhangi bir yere göre daha fazla araci yavaşlatmak lazım

Erkan DEMİREL
    volume23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    DV 544
    Edilen teşekkür: 277

195 lastik takarsanız daha iyi yol tutarsınız yakıta gelince fark etmezsiniz.Belki ortalama yakıta 100km de 0,1-0,3 lt. arası bir artma olur.

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Alıntı sad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni aldigim GP 1.3 multijet 3K ile direkten döndüm arkadaslar. Olay su sekilde oldu;
    Saat 4-5 sularinda bent deresi tarafindan etlik istikametine giderken hizimin 65-70km olmasina ragmen girdigim virajda aracim virajin ilk donemecinde saga dogru donerken aracin arkasi yanima geldi, sonra tam toparladim derken virajin sola donemecine geldim ve arac tamamen kontrolden cikti spin attim ve kaldirima degmeden son anda durdum. Aracin süspansiyon sistemi rezalet ne yazik ki. Birde ikinci el aldigimdan dolayi lastiklerde pek iyi drgildi bu yuzden ortaya boyle bir olay cikti. Simdi ilk is yarin sabah lastik degistiriyorum. 185.60.15 almayi dusunuyorum. Uzerinde 175.65.15 var. Lastiklerden sonrada 35mm yay alacagim satan arkadas varsa pm yolu ile irtibata gecebiliriz yoksa sifir alip bu süspansiyonu saglamlastirmam lazim. Yoksa bir sonra ki olayda Allah korusu. Daha kotu sonuclar dogabilir.

Sent from my iPhone using
    Geçmiş olsun... Bence punto sizin stilinize uygun bir araç değil gibi duruyor... Kendiniz de bahsetmişsiniz eğer olmazsa satarım diye... Bence sürüş stilinizde yumuşatma yaparak da bu tür sorunların önüne geçebilirsiniz...

Alıntı emrahisilti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    punto iyi yol tutuşa sahiptir.B sınıı alacağınız hiçbir araç puntodan iyi olmaz.Ya lastikler kabak yada siz diresiyonu çok sağ sol yaptınız
    Emrah hocam çok iddalı bir cümle olmuş... Fiesta ve i20 troy punto evo dan daha iyi bir yol tutuşuna sahip olduğu otomobil testleri yapanlar tarafından onaylandı... Punto nın süspansiyonlarının biraz daha sertleştirilirse yan yatma sorunu çözülebilir diye düşünüyorum...

Ziyaretçi
    Ziyaretçi Ziyaretçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Simdi lastikleri degistirdim arkadaslar muhtemelen aksamustude yay konusuna bakacagim. Sadece lastiklerle bile biraz olsun güven verdi bana 35mm'lik yaylarla bu ise kokunden cozum bulacagima inaniyorum en olmadi coil diye bisey uretmis adamlar 25-55mm coil alicam

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

hayırlı olsun

Ziyaretçi

Tesekkurler

Good Year GT3 185.65.15 aldim lastikleri bakalim eve gelene kadar 7-8km kullandim iyi duruyorlardi. Sali gunu Ankara-Antalya yapacagim o zaman belli eder kendini...

Erkan DEMİREL
    volume23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    DV 544
    Edilen teşekkür: 277

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Tesekkurler

Good Year GT3 185.65.15 aldim lastikleri bakalim eve gelene kadar 7-8km kullandim iyi duruyorlardi. Sali gunu Ankara-Antalya yapacagim o zaman belli eder kendini...

lastiklerdede rodaj süreci vardır ilk kmlerde ters hareket yapmayın
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Tesekkurler

bizim EVO larda fabrika çıkışı aracın üstünde gelen lastik kuru asfaltta yol tutuşu gerçekten güzel frenleme vs bi sıkıntı yaşamadım 33 bin km oldu

ıslak zeminde kuru zemindekiler gibi aynı şeyi söyleyemem ESP yoksa araç kaymaya müsait oluyor , yağmurlu havalarda ABS gereksiz yere vuruyor , kullanan biri olarak yağmurlu havada virajlara dikkat edin

lastik çok taş topluyor bu arada
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Gp nin yol tutuşu kesinlikle kötü değil.Ben gp ile girdiğim viraja vw bora ile girememiştim.Şpin atma olayına gelirsek;eğer lastikler kötüyse zaten aracın süspansiyon sistemi sert olduğu için kayma eğilimi göstermesi normal.Eğer amortisörler yumuşak olsaydı araç kayma yerine yana doğru yatardı.

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Gecmis olsun.

KADİR ŞAHİN
    kdrrshnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 74

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun... Bence punto sizin stilinize uygun bir araç değil gibi duruyor... Kendiniz de bahsetmişsiniz eğer olmazsa satarım diye... Bence sürüş stilinizde yumuşatma yaparak da bu tür sorunların önüne geçebilirsiniz...

Emrah hocam çok iddalı bir cümle olmuş... Fiesta ve i20 troy punto evo dan daha iyi bir yol tutuşuna sahip olduğu otomobil testleri yapanlar tarafından onaylandı... Punto nın süspansiyonlarının biraz daha sertleştirilirse yan yatma sorunu çözülebilir diye düşünüyorum...
    i20 mi neden bahsediyosunuz siz ya puntoyu ezmişsiniz resmen i20de daha 14 lastik var hertarafı araba olsa nolur i30 deseniz anlıcamda

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

lastikler 175 65 15 e göre nasıl farketti yani taktığınızda 1 cm falan azaldı mı tekerlek çamurluk arası mesafe ona dikkat ettiniz mi ??
    ayrıca yayı hr tavsiye ederim bir giriyorum virajlara makaslara öyle böyle değil tek korkum lastikler 175 65 15 olduğundan..

Not: hemen yapıştırırım soruyu ömerim anladın onu sen
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

Ziyaretçi

Alıntı Semih Kurtulmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lastikler 175 65 15 e göre nasıl farketti yani taktığınızda 1 cm falan azaldı mı tekerlek çamurluk arası mesafe ona dikkat ettiniz mi ??
    ayrıca yayı hr tavsiye ederim bir giriyorum virajlara makaslara öyle böyle değil tek korkum lastikler 175 65 15 olduğundan..

Not: hemen yapıştırırım soruyu ömerim anladın onu sen
    Dostum lastik yuksekligi ayni oldugu icin pek bir fark olmadi acikcasi 1-2mm anca oynamistir ki bunuda orijinal yaylarla anlamak mumkun degil. Peki sizin aracta 65 yanak lastik ile 35mm'lik yay nasil duruyor resimleri var mi?

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Dostum lastik yuksekligi ayni oldugu icin pek bir fark olmadi acikcasi 1-2mm anca oynamistir ki bunuda orijinal yaylarla anlamak mumkun degil. Peki sizin aracta 65 yanak lastik ile 35mm'lik yay nasil duruyor resimleri var mi?

175 65 15 ile 185 65 15 arasında çok fark oluyor yüzde hesabı ile hesaplanıyor ve 1 cm civarında yanak farkı oluyor üst alt 1 er den hesaplasan 2 cm eder Ondan sordum hatta gittim lastikçiye iki lastiği yan yana koydum bariz fark vardı
    Sonra birmota söve söve gittim eve
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmiş olsun . Yanlız ben süspansiyon konusunda sizin gibi düşünmüyorum. tecrübelerime göre B sınıfında referans kabul edilebilecek kadar güzel Puntonun yol tutuşu. Çok derin virajlardan yüksek hızla geçtiğim çok oldu. Bir kere bu aracın gezdiğini görmedim. ne arkasını ne önünü atmıyor. lastikleriç 205/40/17 yeni. Bence suçu lastiklerde bulun

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim EVO larda fabrika çıkışı aracın üstünde gelen lastik kuru asfaltta yol tutuşu gerçekten güzel frenleme vs bi sıkıntı yaşamadım 33 bin km oldu

ıslak zeminde kuru zemindekiler gibi aynı şeyi söyleyemem ESP yoksa araç kaymaya müsait oluyor , yağmurlu havalarda ABS gereksiz yere vuruyor , kullanan biri olarak yağmurlu havada virajlara dikkat edin

lastik çok taş topluyor bu arada
    Hocam zaten ABS ıslak zeminde performansı kuru zemine göre daha kötü oluyor diye biliyorum...

Alıntı kdrrshnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i20 mi neden bahsediyosunuz siz ya puntoyu ezmişsiniz resmen i20de daha 14 lastik var hertarafı araba olsa nolur i30 deseniz anlıcamda
    Hocam anlaşılan i20 troy a binmemişsin :=) Punto yu ezmem neden ezeyim ki ? Bunu araştırırsanız i20 troy un punto evolardan daha iyi yol tutuşuna sahip olduğunu araç testi yapanlardan görebilirsiniz... Benim araç üzerinde 185 60 R 15 Dunlop Sport 01 lastik var ve şu ana kadar memnun kaldım... 50km/h yazan köprü dönemicine 80km/h ile girdim ne yana yatma ne yoldan sapma hiç bişi olmadı... Ayrıca i30 u punto ile kıyaslayamazsınız i30 un dengi punto değil... hele şimdiki i30 205 lik lastik ile çıkıyor yola :=)))

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Fiat Punto Evo - Hyundai i20 Karşılaştırması // ototest.tv - YouTube

3:55 dk da ki adamın sözüne dikkat çekerim...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Arkadaslarin dedigi gibi sinifinda punto yol tutus konusunda gercekten üstün.Yeni fiestayi da kullandim.bence punto daha basarili.i20 yi kuyaslamiyorum bile teneke yigini bir arac.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslarin dedigi gibi sinifinda punto yol tutus konusunda gercekten üstün.Yeni fiestayi da kullandim.bence punto daha basarili.i20 yi kuyaslamiyorum bile teneke yigini bir arac.

:=)) üstteki videodakiler öyle demiyor ama :=)) Ayrıca Ncap da 5 yıldızı var :=))

Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon