Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
50 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Fiat Bravo 1.4 Turbo Sport mu Honda Civic 1.6 Premium mu ?

Mert Saraçoğlu
    06MRT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 23

hocam bizim aile full hondacıdır abimde 2011 accord var kuzenimde honda civic elegance var bi bende punto var ben sizin yerinizde olsam kesinlikle honda alırım motor sesi filan harika konforluda bir araç gayette atik fakat alırken elegance alın derim premium orta bi seviyo çünkü

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

honda hayat onda
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

m c
    benkimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 11

Hocam
    Honda alacaksan sunroof lu ve otomatik vitesli olanını tercig et bence. abimde var 3 yıldır Honda tık demedi ne bir arıza ne birşey. Bizde punto var ıvırı zıvırı derken illallah ettiriyor.
    Param olsa civic HB 1.8 otomatik alacağım tüpüde takıp gezeceğim
    Bravo çok güzel araç araç ama 2. eli ölü, araç zaten tutulmadı ve fiat işte ne zaman ne yapacağı belli olmuyor

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Bir Honda ile Fiat'ı, hele hele de Bravo'yu asla kıyaslamazdım ben. Bravo zaten tutulmayan bir araba. Japon arabası kesinlikle ama kesinlikle daha sorunsuz bunu tecrübeyle öğrendim. Alfa 156, Grande Punto ve Fiorino kullanmış biri olarak, şu anda kullandığım Toyota Corolla'nın onların hepsine 5 gömlek daha üstün olduğunu söyleyebilirim. Herşeyiyle... İç mekan, motor, konfor hepsi daha iyi. Haa şunu söyleyebilirim, ki bu kişiden kişiye değişir ama, İtalyanlar tasarım konusunda tek geçilir bence.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

her türlü bravo yu seçerim beyaz renk sky doom lu sport model bir bravo kendine baktırır italyan estetiğidir honda dan aşağı kalır yanı yoktur eğer ikinci el kaygınız yoksa bravo tavsiye ederim honda yı salla gitsin

Konu erenemre tarafından (01/01/2014 Saat 20:05 ) değiştirilmiştir.

Mert JR.
    TMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

Civic 120 HP - 150 NM ve 10.3 saniyelik bir 0-100'e sahipken, Bravo T-Jet 150 HP 230 NM ve 8.2 saniyelik 0-100'e sahip. Ve yorumlarda Honda'nın motor sesi çok güzel denilmiş. Güldüm... (Sesi tabii ki güzel DOHC olmasa da SOHC VTEC var kaputta da bu iki araç arasındaki performans farkının yanında ses nedir ki ?)

Daha sonraki adım güvenlik... Honda'nın saç kalitesi hepiniz malumunuz. En ufak örneği şu Volkswagen fanlarının bayıldığı kapı ses. Bir Fiat Bravo'nun kapısını açın ve kapatın ve sonra Honda Civic'in. Sonuç zaten bağırıyor. Ncap'te da 2007 Civic'in 4, Bravo'nun 5 yıldızı bulunuyor.

Sonraki adım yol tutuşu... Bravo'nun yol tutuşu birçok testte sınıfının en iyisi olarak lanse ediliyor zaten malumunuz. (Ki bende hayranım bu yol tutuşuna. Eski aracım 2010 Audi A3'le Kütahya yolunda 140-160'la girilen ve aracın kuş gibi oradan oraya savrulduğu virajlarda Bravo öyle kararlı bi tutuş sergiliyor ki zerre çizgiden çıkma yok.) Civic'i yol tutuşu konusunda (bir sedan otomobil tabiki) tokat manyağı yapacaktır. Yalıtım-motor sesi konusuna benim aracım 1.6 MJ olduğu için yorum yapmıyorum 1.4 tjet e binmedim hiç bilmiyorum. Bravo'nun en azından bir karakteri var sürüş dinamiği var. O bir İtalyan... Honda Civic günümüzde gençler arasında modifiye pazarındaki konumu sebebiyle yaygınca kullanılıyor olsa da "Emekli aracı" yaftasından kurtulamayan bir modeldir gözümde...

mehmet demir
    gesta0723 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 vk 016
    Edilen teşekkür: 27

honda elegance
    Sen sevmeyi bilmiyorsun DELİ DELİ

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Bunun kıyaslaması olmaz, tabiki Fıat Bravo 1,4 t-jet sport. Atmosferik araçlarla turbo şarjlı araçları kıyaslamayın lütfen. Performans ve ekonomi verileri de açıkca bunu gösteriyor, her yönüyle kalite ve düğer tüm verileri ile Bravo kesinlikle çok daha üstündür, buna Fıat Punto'da dahildir, kesinlikle tüm versiyonlarıyla tamamen üstündür.
    Konu OAGP1960 tarafından (01/01/2014 Saat 22:22 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

honda konforda bence gözümde sıfır, bi de sacı çok ince sert süspansiyon ama sorunsuzmu sorunsuz bi araba ona asla lafım yok 2. eldede bravodan kat kat iyi piyasası var ama 2.el sıkıntısı olmasa kesinlikle bravo derdim.

ÜMİT AYGAR
    uaygar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 9

Standart Ce: ...

hala bir üstünlük yok

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

kısaca özetlersek ;
    bravo;
    +performans olarak civic ten daha iyi
    +donanım olarak civic ten daha iyi
    civic;
    bagaj hacmi olarak daha iyi
    2, el piyasası daha hızlı
    her iki aracta ise ;
    lpg uyumlu
    malzeme kaliteleri birbirine yakın
    dış görünüş ise zevk meselesi alıcının hangisi hoşuna gidiyorsa
    yanlız bravo ikinci elde 2 tane ilan var pek yok piyasada (1,4 sport 150 hp modeli)

ramazan oktay
    ramazan oktay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 13

bence civic ama zevk meselesi tabi. yalnız bravodan civic in daha kaliteli olduğuna inanıyorum malzeme ve işcilik olarak..

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Honda daha konforlu diyenlere gülerim doğrusu, bi arkadaşım aldığı civic i 1 yıl içinde satma kararı aldı, sırf sert süspansiyondan dolayı, bravo her açıdan açık ara daha üstün diyebilirim, yapmayın arkadaşlar bir turbo benzinli motorla ve donanımıyla normal bi atmosferik motoru bir tutmayalım bu elegance de olsa bence farketmez, bravo başlı başına donanım manyağı zaten motoru anlatmaya gerek yok, ne yazık ki kendi içimizde bile fiat ön yargısından dolayı honda diyen arkadaşlar var, ülkemizde fiata göre honda lobisi daha büyük gibi bilinsede gerçekte dünya çapında fiat lobisi hondadan daha önde . tabi bu benim görüşüm ve gördüklerim duyduklarım, herkesin fikrine saygılıym...
    Konu ligdevi tarafından (03/01/2014 Saat 21:00 ) değiştirilmiştir.

Salih Temel
    Puntocuk breko52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34EE2255
    Edilen teşekkür: 52

burada bence bi kere kasa olarak tercih etmeniz lazım
    2010 civic elegance kullanıcısıyım
    sedan araç istediğim için aldım
    hatchback istiyorsanız bravo tabiki iyi bir tercih
    ama benim tavsiyem Honda tabiki
    zarar ettirmez geçen forumdan biri honda civic 2010 tüp bile yok 40 bin tl ye sattı
    komşum daha 3 hafta oldu 2011 8 bin km de 29500 e aldı
    hata boya yok sıfır gibi
    2. el de bravo zayıf kalacaktır. ama performans olarak bravo tatmin edecektir.
    gerçi civic 125 hp ama tabi turbo gibi atmıyor öne

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı speedy_16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kısaca özetlersek ;
    bravo;
    +performans olarak civic ten daha iyi
    +donanım olarak civic ten daha iyi
    civic;
    bagaj hacmi olarak daha iyi
    2, el piyasası daha hızlı
    her iki aracta ise ;
    lpg uyumlu
    malzeme kaliteleri birbirine yakın
    dış görünüş ise zevk meselesi alıcının hangisi hoşuna gidiyorsa
    yanlız bravo ikinci elde 2 tane ilan var pek yok piyasada (1,4 sport 150 hp modeli)
    Güzel bir tesbit........

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sencer deniz
    tirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Araç geniş ferah olsun diyorsanız Honda. Görüş açıları da iyi. Ama motor donanım diyorsanız Fiat. Hondanın otomatiği çok güzel çalışıyor, arka koltukları ve diz mesafesi muazzam geniş, koltukları rahat, satışa çıkardığınız günün akşamı aracı satarsınız. Fiatın otomatiği ekonomik, kesinlikle motoru 1 gömlek üstün ( yakıtı aynı aynı diyebilirim ancak performansı çok çok üstünde), 120+ hızlarda çok stabil ( civic te 130 dan sonra gezinme başlar), donanım olarak honda dan fazladır, güvenlik olarak daha üstündür. Bakım masrafları her ikisininde aynı diyebilirim.

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Alıntı tirit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç geniş ferah olsun diyorsanız Honda. Görüş açıları da iyi. Ama motor donanım diyorsanız Fiat. Hondanın otomatiği çok güzel çalışıyor, arka koltukları ve diz mesafesi muazzam geniş, koltukları rahat, satışa çıkardığınız günün akşamı aracı satarsınız. Fiatın otomatiği ekonomik, kesinlikle motoru 1 gömlek üstün ( yakıtı aynı aynı diyebilirim ancak performansı çok çok üstünde), 120+ hızlarda çok stabil ( civic te 130 dan sonra gezinme başlar), donanım olarak honda dan fazladır, güvenlik olarak daha üstündür. Bakım masrafları her ikisininde aynı diyebilirim.
    2.eli iyi olmasın bi de sorunsuz olmasın kapıya sokmam hondayı ne konforu pat küt amortisörden ses geliyo çukurlarda, yol tutuş iyi değil amortisörler sert,sacı çok ince ona verceğim parayla skoda octavıa alırım ya da jetta babalar gibi binerim.

Orhun ÖZDAĞLI
    Orhun1907fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 2

Tum gun araçlarla uğraşan biri olarak kesinlikle hondanin hic bir zaman alindigi paralari haketmeyen bir Marka olduğunu düşünüyorum.30 bin lira para veriyorsun adamlar sana hala vtec adi altinda teknolojik hic bir özelliği bulunmayan (bence) sarfiyati ust düzey performansi orta düzeyde atmosferik motorlu araç veriyor.Arabanin icine bindigin ilk an (kapi kapanma sesi) neredeyse kuş serisi kadar dandik gerçekten anlatilmaz. O araclarin yan darbede alacağı şekli cok merak ediyorum Plastik kalitesi dandik ve oyuncak gibi dizayna sahip.Yol tutus neredeyse her serisinde zayif , yol sesi arabanin icinde yalitim yerlerde.Ama gel gelelim bu araclara inatla binilmeye devam ediliyor.Birazda bence kimse alinmasin ama halkimizin cahilliginden kaynaklaniyor bu durum , aracin piyasadaki 2.eline o kadar önem verir olmusuzki cok yuksek paralara cok kalitesiz araclara binmeye devam ediyoruz.Bence bravo gibi civic ten çok daha üstün bir araci civicle karsilastirmak hakaret sayilir.Civic once manuel tuketim degerlerine yakin (ayni demiyorum bakin yakin) bir yari otomatik yada tam otomatik sanzuman uretsin ondan sonrada diesel motoruda mj kadar iddali olsun belki ondan sonra kayda değer bir karşılastirma yapilabilinir.Tabi turbo benzinli aracta uretSin artik bir zahmet.Dayanikli sorunsuz diye atmosferik motorlarin arkasina sığınmasin artik

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Fiat forumunda bu soruyu sorman ilginç Ama tabiki Honda. Performans ve konfor istiyorsan. Yıllarca arıza yaşamadan binmek istiyorsan Honda Bugün sıfır Punto sıfır Bravo alıp bir yıl sonra servisten çıkamayan tonlarca insan var...
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Mustafa A.
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok
    Plaka
    31KFF01
    Edilen teşekkür: 3

2008 model 86000 kmde bir civic 1.6 elegance otomatik sahibi olarak şöyle söyleyeyim araç gerçekten çok sağlam motor olarakta kasa olarakta çukura tümseğe aldırış etmiyor otomatik şanzımanda gayet iyi hiçbir sorun çıkarmadı ancak rahat olduğunu düşünmüyorum bence rahat değil bravo kullanmadığım için onunla kıyaslayamam ama piyasadaki yaygın araçlardan megane 2 civice göre çok daha konforlu araçta yol sesi beni rahatsız ediyor yol tutuş olarak pek bi sıkıntı yok kendi sınıfında gayet yeterli araçta lpg var birkaç ay öncesine kadar çok yaktığından şikayetçiydim sebebini ararken ustam sübap ayarından olabileceğini söyledi ve sübap ayarı yapıldı yakıt gerçektende düştü ancak aracın sübap ayarı istemesi beni şaşırttı çoğu araç kendisi ayarlerken bunda manuel ayar yapmak gerekiyormuş bence bu motorun artık modern motorların gerisinde kaldığının bir göstergesi parça fiyatları hondada aşırı yüksek bunuda belirteyim aklınıza takılan birşey varsa sorun cevaplayayım

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon