14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: KGS'ye rakip geldi

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Standart KGS'ye rakip geldi

Otoyol ve köprü geçişlerinde nakit geçişlerden sonra şimdi de KGS devri kapanacak

8 milyon KGS kartın yerini HGS kartlar alacak. 5 liraya satılacak etiketler, binlerce PTT şubesinden alınabilecek. Büfelerde, marketlerde benzin istasyonlarında doldurulabilecek.
    İstanbul başta olmak üzere otoyol ve köprü geçişlerinde trafiğin akışını yavaşlatan Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) tamamen bitecek. Bunun yerini ‘Hızlı Geçiş Sistemi (HGS)’ alacak. PTT ve Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan yeni sistemi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tanıtacak.
    60 LİRA YERİNE 5 LİRA
    HGS, vatandaşın fiyatının yüksek olması nedeniyle fazla ilgi göstermediği Otomatik Geçiş Sistemine (OGS) de rakip olacak. 5 banka tarafından 40 ila 60 liraya satılan OGS’nin yerini 5 liraya satılan bu etiketler alacak. Cihazın içinde bir çip olacak ve çipe sürücü ve araç bilgileri yüklenecek. PTT şubelerinden alınabilecek olan HGS’ler yine PTT şubeleri başta olmak üzere benzin istasyonları, marketler hatta bakkallar da bile doldurulabilecek.
    İlk olarak İzmir’i Aydın ve Çeşme’ye bağlayan otoyollarda test edilen sistemde, 5 liraya alınacak etiketleri arabaların ön camına yapıştırmak yeterli olacak. Kartlar, gişe geçişleri sırasında aracı algılayarak, ücret tahsil edilecek.
    Karayollarındaki 600 civarındaki KGS gişeleri HGS'ye dönüşecek. Mevcut OGS gişelerine de HGS etiketlerinin okunabileceği ekipmanlar yerleştirilecek. Türkiye'de yaklaşık 2 milyon 800 bin OGS, 8 milyon da KGS kullanıcısı bulunuyor.

Kaynak: Otoyol ve köprü geçişlerinde nakit geçişlerden sonra şimdi de KGS devri kapanacak | Oto Gündem | Otomobil Sayfası

Bununla ilgili daha detay bilgisi olan var mı?
    Şu an KGS kullanıyorum ama OGS alma niyetindeydim, biraz daha bekleyeyim mi HGS çıkana kadar....

Sanırım HGS sisteminin bir sonraki durumu tüm şehirlerarası yolların ücretli olması olabilir

Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uygulamasını falan bizim firma yaptı bunun KGS kesinlikle kalkmalı zaten daha dün Edirne gişelerde gurbetçi bi ailenin arabasına arkadan çarptılar ve çocukları kazada vefat etti.
    Konu Ziyaretci040 tarafından (28/08/2012 Saat 10:11 ) değiştirilmiştir.

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

Alıntı fraust Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ....
    Sanırım HGS sisteminin bir sonraki durumu tüm şehirlerarası yolların ücretli olması olabilir

mümkün değil... üç kıtada muhtelif ülkelere gittim, muhtelif kara araçları kullandım, avrupadakileri saymıyorum ama diğerlerinden bazıları diktatörlüktü, bazılarında bir şehirden diğerine aracınla gitmen için vize alman ve şehirlerin girişindeki askeri kontrol noktalarında bunu göstermen gerekliydi... ama hiç birinde şehirler arası yollar, yani devlet yolları paralı değildi...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Ogs ve kgs ye para verenlere guzel bir kazik.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Kaan Karabin
    punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 143

yrn bunu kaldırırlar jgs cıkarırlar. jet geciş sistemi her yeni sistemde eskisi cope ki surekli para harcayalım madem boyle bişey olucaktı ogs yi ucuz tutup tum giseleri ogs yapcakları ne gerek vardı boyle seylere
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Ahmet Uzunçelebi
    van_hoijdonk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Detaylarını dinledim ogs kullananlar için sıkıntı yok. Kısacası ogs'ye devam.

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Amaç birilerine para kazandırmakta olabilir. Malum önce asfaltın döşenip sonra altyapı çalışması yapıp tekrar asfalt dökülen memlekette yaşıyoruz. KGS kalkmalı ogs uculamalıydı. HGS de fena değilde cama yapıştırılan stickerın dolumunu nasıl yaptırıcaz aracı ptt subesinemi sokucaz

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amaç birilerine para kazandırmakta olabilir. Malum önce asfaltın döşenip sonra altyapı çalışması yapıp tekrar asfalt dökülen memlekette yaşıyoruz. KGS kalkmalı ogs uculamalıydı. HGS de fena değilde cama yapıştırılan stickerın dolumunu nasıl yaptırıcaz aracı ptt subesinemi sokucaz
    bizim merkezdeki ptt nin kapısı araç geçebilecek büyüklükte sanırım hgs için yapılmış
    yanlız espiri güzeldi hala gülüyorum.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

bugun balçovadaki köprüde afiş vardı HGS tüm ptt şubelerinde diye ancak birde 17 eylül gördüm sanki.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugun balçovadaki köprüde afiş vardı HGS tüm ptt şubelerinde diye ancak birde 17 eylül gördüm sanki.
    HGS gişesi henüz yok ki. Yani en azından boğaz köprülerinde yok. Yada boş gişe aramaktan ben göremedim

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HGS gişesi henüz yok ki. Yani en azından boğaz köprülerinde yok. Yada boş gişe aramaktan ben göremedim
    İzmir zaten pilot bölge abi, aydın-izmir kısmında varmı dikkat etmedim ancak izmir-çeşme otoyolunda, izmir karaburun ve alaçatı gişelerinde OGS-HGS ortak gişe şuanda yani kullanıma hazır yaz başından beri duyduğuma göre karayolları çalışanları test ediyormuş şuanda.

Bugun gaziemir-karabağlar arasındaki köprüde yine gördüm afiş bu seferki büyüktü 17 eylülden eminim ancak gerisini tam okuyamadım bu seferde

özetle İzmir'de 17 Eylülde satış yada kullanım başlıyor

Kişisel olarak HGS bekliyorum, OGS almadım HGS gelene kadar idare etsin diye KGS aldım ancak yükleme işi bankaların internet şubelerinden olmucaksa, hatta otomatik ödeme olmazsa hiç bi anlamı yok benim için.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Şafak Ç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir zaten pilot bölge abi, aydın-izmir kısmında varmı dikkat etmedim ancak izmir-çeşme otoyolunda, izmir karaburun ve alaçatı gişelerinde OGS-HGS ortak gişe şuanda yani kullanıma hazır yaz başından beri duyduğuma göre karayolları çalışanları test ediyormuş şuanda.

Bugun gaziemir-karabağlar arasındaki köprüde yine gördüm afiş bu seferki büyüktü 17 eylülden eminim ancak gerisini tam okuyamadım bu seferde

özetle İzmir'de 17 Eylülde satış yada kullanım başlıyor

Kişisel olarak HGS bekliyorum, OGS almadım HGS gelene kadar idare etsin diye KGS aldım ancak yükleme işi bankaların internet şubelerinden olmucaksa, hatta otomatik ödeme olmazsa hiç bi anlamı yok benim için.
    Kardeş yanlız karayolları çalışanlarının yaz boyunca çeşme izmir arasında ki kısmı test etmeleri bana pek bir manidar geldi. Vatandaşa paralı onlara beleş tabi Malum çeşme tatil bölgesi, beleş beleş gezsinler.

KGS konusunda kesinlikle haklısın. Ben Garanti Bankasının KGS ni aldım. Limit 10 TL nin altına düşünce kredi kartından otomatik 10 lira daha yüklüyor. Kartı alırken ekstra bir ücret almadılar. Ama bu HGS gelince, KGS yi iptal ederlerse kartın içindeki paralar ne olur onu bilemedim şimdi düşününce.

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş yanlız karayolları çalışanlarının yaz boyunca çeşme izmir arasında ki kısmı test etmeleri bana pek bir manidar geldi. Vatandaşa paralı onlara beleş tabi Malum çeşme tatil bölgesi, beleş beleş gezsinler.

KGS konusunda kesinlikle haklısın. Ben Garanti Bankasının KGS ni aldım. Limit 10 TL nin altına düşünce kredi kartından otomatik 10 lira daha yüklüyor. Kartı alırken ekstra bir ücret almadılar. Ama bu HGS gelince, KGS yi iptal ederlerse kartın içindeki paralar ne olur onu bilemedim şimdi düşününce.
    Türkiyede aksini ne zaman gördük ki

KGS bana direk anlamsız geliyor aslında, gişede durmak gerektiği için heleki köprüde, izmir-çeşmede haftasonları filan tam işkence, o yüzden direk OGS taraftarıyım ben tamam az kullanan için 40tl çok para ama kredi kartını aktif kullananlar için zaten bedavaya geliyor...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Şafak Ç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ozan dün İstanbul a gelirken sen dedinya sürekli takip ettim. Gişelere aynen senin dediğin afişleri asmışlar. Sanırım yakın zamanda da KGS nin sonu gelir.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler: