Sayfa 1/4 1234 SonSon
70 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: punto evo VS i 20

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

Standart punto evo VS i 20

Teknik Özellikler

Version Adı : HYUNDAI i20 Troy 1.4 CRDI Team Araç Sınıfı : B Yakıt Tipi : Dizel Motor Hacmi : 1396 cc Silindir Sayısı : 4 Motor Gücü : 75 HP Maksimum güç devri : 4000 d/d Tork : 225 Nm Maksimum tork devri : 1750 d/d 0-100 km/s hızlanma : 16 s Son hız : 161 km/s Şehir içi yakıt tüketimi : 5.1 lt Şehir dışı yakıt tüketimi : 3.8 lt Karma yakıt tüketimi : 4.2 lt Kapı Sayısı : 5 Gövde Şekli : Hatchback/5 Uzunluk : 3940 mm Genişlik : 1710 mm Yükseklik : 1490 mm Aks aralığı : 2525 cm Boş ağırlık : 1125 kg Taşıma kapasitesi: 510 kg Yüklü ağırlık : 1635 kg Ön Lastik : 175/70 R 14 Arka Lastik : 175/70 R 14 Yakıt deposu : 45 lt Bagaj Hacmi : 295 lt Vites : Düz (M5) Çekiş : Önden çekişli koltuk sayısı: 5
    Teknik Özellikler

Version Adı : FIAT Punto 1.3 Mjet Lounge Araç Sınıfı : B Yakıt Tipi : Dizel Motor Hacmi : 1248 cc Silindir Sayısı : 4 Motor Gücü : 75 HP Maksimum güç devri : - Tork : 190 Nm Maksimum tork devri : - 0-100 km/s hızlanma : 13.6 s Son hız : 165 km/s Şehir içi yakıt tüketimi : 5.5 lt Şehir dışı yakıt tüketimi : 3.5 lt Karma yakıt tüketimi : 4.2 lt Kapı Sayısı : 5 Gövde Şekli : Hatchback/5 Uzunluk : 4065 mm Genişlik : 1687 mm Yükseklik : 1490 mm Aks aralığı : 2510 cm Boş ağırlık : 1105 kg Taşıma kapasitesi: 560 kg Yüklü ağırlık : 1665 kg Ön Lastik : 185/65 R 15 Arka Lastik : 185/65 R 15 Yakıt deposu : 45 lt Bagaj Hacmi : 275 lt Vites : Düz (M5) Çekiş : Önden çekişli Koltuk Sayısı : 5

eveet yeni bir karşılaştırma daha her yönden tartışalım 0-100, roll, son hız başta olmak üzere her yönüyle araçlar sizin
    1.3 DYNMC 5K. METALİK BEYAZ AS.KT. - Hİ-Fİ - SKY-DOME - FR.KT. ABARTH I SPOİLER

selahattin sabancı
    selahattin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

fiyatlarınıda yazsan ya

engin kavraloğlu
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407

punto : 39.600 TL
    i 20 : 34.650 TL
    fiyat aralığı çok fazla aslında 90 lıklarla karşılaştırmak istedim verilere göre puntolara daha yakın. fakat geçen gün 75 likle biraz oynadık hiçte fena değiller o yüzden 75 lik karşılaştırmak istedim eğer 90lık isterseniz fiyat 44.780 TL özellikleri ise:

Teknik Özellikler

Version Adı : HYUNDAI i20 1.4 CRDI Elite Araç Sınıfı : B Yakıt Tipi : Dizel Motor Hacmi : 1396 cc Silindir Sayısı : 4 Motor Gücü : 90 HP Maksimum güç devri : 4000 d/d Tork : 220 Nm Maksimum tork devri : 1750 d/d 0-100 km/s hızlanma : 13.5 s Son hız : 174 km/s Şehir içi yakıt tüketimi : 5 lt Şehir dışı yakıt tüketimi : 3.8 lt Karma yakıt tüketimi : 4.3 lt Kapı Sayısı : 5 Gövde Şekli : Hatchback/5 Uzunluk : 3995 mm Genişlik : 1710 mm Yükseklik : 1490 mm Aks aralığı : 2525 cm Boş ağırlık : 1190 kg Taşıma kapasitesi: 430 kg Yüklü ağırlık : 1620 kg Ön Lastik : 175/70 R 14 Arka Lastik : Yakıt deposu : 45 lt Bagaj Hacmi : 295 lt Vites : Düz (M6) Çekiş : Önden çekişli Koltuk Sayısı : 5
    Konu segin tarafından (22/08/2012 Saat 02:29 ) değiştirilmiştir.

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

0-100 aynı şartlarda i20 alacaktır bence.

Ama şöföre göre değişir. Aynı şartları yakalamak zor vites değişimindeki süre minnacık süre bile çok etkiliyor aradaki farkı

Performans olarak gözle görülür bir fark yok.. O yüzden bence 0-100'üymüş rollüymüş benim için önemi yok.
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

engin kavraloğlu
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0-100 aynı şartlarda i20 alacaktır bence.

Ama şöföre göre değişir. Aynı şartları yakalamak zor vites değişimindeki süre minnacık süre bile çok etkiliyor aradaki farkı

Performans olarak gözle görülür bir fark yok.. O yüzden bence 0-100'üymüş rollüymüş benim için önemi yok.
    75 lik içinmi söyledin 0-100 ü ??

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Alıntı segin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    75 lik içinmi söyledin 0-100 ü ??
    Evet
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

bartın - mengen yolu virajlı yeni asfalt yol 3 şerit punto 75bg ile i20 ileçok rahat oynadım, ama aracın teknik özelliklerini bilmiyorum şoför ün kondüsyonu ne onuda bilmiyorum....

Erkan G Lacetti SX 1.6
    liebermann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

punto lounge, i20'den iyidir..

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Tip olarak Punto uzak ara lider.

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

Ben ikisinide kullanıyorum
    kendi aracım punto 1.3 mj
    babamın aracı hyundai i20troy
    hyundai puntoya göre çok seri ve hızlı bir araba multijetle koyaslama olmaz
    Ama puntonun konforunu hyundai ile kıyaslayamazsınız
    roll olayında hyundai alır

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

roll ü falanı filanı boşverin,i20 bildiğin plastik tak tuk ses geliyo ön tarafa binidiğinizde araç hiç güven vermiyor. Kıyaslama bile olamaz bence punto ile

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Peynir tenekesini teste sok, Hyundai'den daha cok puan alir..
    Oz Büyücüsü

Engin Tok
    Engin_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 636

Ben birçok defa Getz CRDİ ile karşılaştım ancak ne yaptıysam yetişemedim özellikle 160km den sonra getz hızlanmaya devam ediyor ancak bizim araçlar yerinde sayıyor O günden beri Hyundai'nin dizel motorları ile pek ilgilenmiyorum
    Punto Evo 1.3 Multijet 75 Hp Active

Feyyaz Yavuz
    FeyyazYavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GKA 10
    Edilen teşekkür: 218

crdi motorla uğraşılmaz valla adamı madara eder

Sean Penn
    tortuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı Engin_T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben birçok defa Getz CRDİ ile karşılaştım ancak ne yaptıysam yetişemedim özellikle 160km den sonra getz hızlanmaya devam ediyor ancak bizim araçlar yerinde sayıyor O günden beri Hyundai'nin dizel motorları ile pek ilgilenmiyorum

Getz 88 HP, eğer çipliyse daha da güçlü olabilir
    Ama bizim 95 HP'lik Evo'larla yarışabileceğini sanmıyorum, GP 75 HP ise o zaman elbette ki Getz avantajlı

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hyundai deki güç kayıpları bence çok fazla.Motor değerlerine bakarsak gayet iyiler ama hızlanma, son hız gibi değerlerde geride kalıyorlar hep.Yani motorun çıkış gücü ve torku tam olarak tekerlere aktarılamamakta.Belirtilen teknik veriler doğruysa 0-100km/s te arada 3sn kadar Punto lehine fark var.Motor ve ağırlık birbirine yakınken bu kadar fark olmaması lazım.Tabi vites oranlarını bilemyorum ama bunu düşünürsek yine de aradaki fark çok fazla...

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Yeni i20 hiçte yabana atılacak bir araç değil heleki en fulundeki özellikler o segmentteki hiç bir araçta yok ama benim tercihim 45000 li rakamları B segmentine verecek olsaydım kia rio sporty den yana kullanırdım.Dizaynda iki aracıda sollar.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bartın - mengen yolu virajlı yeni asfalt yol 3 şerit punto 75bg ile i20 ileçok rahat oynadım, ama aracın teknik özelliklerini bilmiyorum şoför ün kondüsyonu ne onuda bilmiyorum....
    Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    roll ü falanı filanı boşverin,i20 bildiğin plastik tak tuk ses geliyo ön tarafa binidiğinizde araç hiç güven vermiyor. Kıyaslama bile olamaz bence punto ile
    Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peynir tenekesini teste sok, Hyundai'den daha cok puan alir..
    Alıntı Engin_T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı FeyyazYavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    crdi motorla uğraşılmaz valla adamı madara eder
    Bir i20 Troy Benzinli 1.4 100 PS kullanıcısı olarak tarafsız yorum yapmak istiyorum.

Araç alırken fiesta,i20,evo,yaris,corsa hepsini tek tek gezdim içine oturdum. Koltukları en rahat görüş ferahlığı en iyi olan i20 idi... İç tasarım olarak ise evo... dış tasarım opel corsa ile evo bana göre eşit derecede...

Benim aracım 1.4 benzinli CVVT motor... Yani basarsan performans basmazsan ekonomi... İster inanın ister inanmayın 3500 km de olan aracım dizelleri kıskandıracak ekonomide... Ha performans mı 1.2.3. vitesler aşırı seri... 4. ve 5. ekonomi vitesi olmuş... araç zaten ağırlıklı olarak şehir içi segmentinde... Araçla maximum 180 km yaptım ki gaz pedalında halen gideri vardı...

Kimisi teneke demiş... Bende sayıf buluyorum kaportayı ancak mühim olan şasedir... Punto nın da çok farkı olduğunu zannetmiyorum... NCap testleri ile konuşmak gerek... Tak tuk sesi duymadım çok şükür araç içi plastik ağırlıklı olduğu doğru ama araç iç tasarımda evo 1 adım önde... Ancak i20 de o kadar kötü değil metalik kaplamalar ve sadelik içerde ferahlık oluşturuyor...

Motor konusunda uzun vadeli düşünmek gerek... Geçenlerde Caddy ışıklarda böle bi gaz verdi sakin biriyim ama herif kaşındı... Ben 2. viteste 70 de iken o hala arkadan basmaya çalışıyordu ki... hiç bir zaman 0-100 de aynı motor hacmindeki araçlarda dizel geçemiyor malesef sebebi de dizellerin 1-2. viteslerin ölü vites olduğu düşüncesindeyim... Hyundai nin dizellerinin iyi olduğunu bende duymuştum ama gerçekçi mi değil mi bilmem....

Araç süspansiyonları evo ya göre kesinlikle daha sert alışmak biraz zaman istiyor ancak yolda yolpalama yapmıyor keskin virajlarda yana yatmadan giriyor...

Benzinli evo mu benzinli i20 mi dersen %100 Benzinli i20, Dizel evo mu dizel i20 mi dersen %100 evo dizel...

Şimdilik düşüncelerim bunlar... Tarafsız olduğumu düşünüyorum... Umarım faydalı olmuştur...

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir i20 Troy Benzinli 1.4 100 PS kullanıcısı olarak tarafsız yorum yapmak istiyorum......
    Hyundai 2009 ve sonrasi araclarinda 5 yildiz almaya basladi euroncap'te. Ondan once en iyi 4 yildizi var. Genel olarak soyledim teneke durumunu ben. Hyundayi kiyas edilecek bir araba degil kanimca..

Bu arada FIAT'in Punto, Bravo, 500 gibi TR'de satilan tum araclari 5 yildiz merak edenlere..
    Oz Büyücüsü

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hyundai 2009 ve sonrasi araclarinda 5 yildiz almaya basladi euroncap'te. Ondan once en iyi 4 yildizi var. Genel olarak soyledim teneke durumunu ben. Hyundayi kiyas edilecek bir araba degil kanimca..

Bu arada FIAT'in Punto, Bravo, 500 gibi TR'de satilan tum araclari 5 yildiz merak edenlere..
    Hocam araç almadan önce hepsini tek tek araştırdım... Mesela şimdi hyundaiclub da birisi dese ki evo mu i20 mi ordaki bir çok kişi dicek ki evo teneke... yıllarca kanımızı kuş serisi ile sömüren firma halen aynı politikada... Yani ben i20 troy kullanan biri olarak mümkün olduğunca tarafsız olmaya çalıştım... ben çok önyargı ile aldım troy u... bazı yönlerden beni fazlaca tatmin ederken bazı yönlerden halen şüphelerim devam etmekte... Şimdi Siena 1.6 HL yi babam yıllar önce kullanırken motorun sesinden etkilenmemek gücünden etkilenmemek mümkün değil... Ancak yakıtı içen bir araç idi... Ncap desen var mı yok mu belli değil ki bir ara Brezilya palio yu sokmuş kendi testlerine... Aynı dönemde hyundai nin de var ki benzer puanlara sahip... Dikkat edilecek olunursa iki firmada benzer müşteri kitlesine hitap ediyor... Son zamanlarda Hyundai politikasını değiştirdiği ise aşikar...

Mesela punto,brava,500 demişsin ki bunların hepsi yurt dışı imalatlı değil mi ? Peki Linea Albea bunları neden sokmadı Fiat ? Bence çoktan Ncap a sokmalıydı... Ama dikkat edersen Hyundai bir çok aracını artık NCap a sokuyor ve satış politikasına yansıtıyor bunu...

Şahsi görüşlerim bunlar...

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Yer imleri

Yer imleri