17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Servislere güvenilir mi?

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

Standart Servislere güvenilir mi?

İki yıl önce yakıt kesici devre dışı uyarı ışığıyla bir iki gün gezdikten sonra direksiyon ikaz ışığı(direksiyon kamyon direksiyonu olmuştu) abs uyarı ışığıyla servisin yolunu tuttuk 1 hafta sonra sorunlar giderilip araç teslim edildi...o günden sonra yakıt tüketimim arttı biraz 0,5 kadar...
    şimdi kıllandığım paranoya yaptığım konu şu:
    serviste bir hafta araç yatarken şu tanıdık muhabbetinden araç parçaları daha kötü durumda olan başkasının aracının parçalarıyla(enjektör , filtre, balata, silecek v.s.) değiştirilebilir mi? ülkemizde her türlü 3 kağıt mümkün olduğundan şüphelenmiyor değilim...tabi birde iş alanına girmek yasaktır levhası belki bizim güvenliğimiz için ama şüphede uyandırmıyor değil....

Ahmet Omaç
    ahmetomac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

En güzeli sürekli başında durmak maalesef.

Hakan Güner
    Kendimin Patronu hakguner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GT 3613
    Edilen teşekkür: 78

Kişiden kişiye değişir güven duygusu. Başına kötü olay gelmiş kimseyi , mümkün değil bir daha güvendiremessin.

Ben güvenirim açıkçası veya güvenmek istiyorum da diyebilirim.

Buda benim beyaz meleğim....

sedat yıldırım
    sedat06DF5649 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06DF5649
    Edilen teşekkür: 185

Valla güvenilmiyor maalesef benim enjektörlerden biri değiştirilmiş bariz belliydi eski ve işaretliydi o yüzden hiç bir servise güvenim kalmadı hepsi böyle değildir belki tamam ama insan ister istemez hepsinin bunları yapacağını düşünüyor ve yetkili servis araçlarının çoğu hurdacılarda geziyor hemen hemen her gün görüyorum yazık diyorum

Cem YK
    cemyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı rodopian16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki yıl önce yakıt kesici devre dışı uyarı ışığıyla bir iki gün gezdikten sonra direksiyon ikaz ışığı(direksiyon kamyon direksiyonu olmuştu) abs uyarı ışığıyla servisin yolunu tuttuk 1 hafta sonra sorunlar giderilip araç teslim edildi...o günden sonra yakıt tüketimim arttı biraz 0,5 kadar...
    şimdi kıllandığım paranoya yaptığım konu şu:
    serviste bir hafta araç yatarken şu tanıdık muhabbetinden araç parçaları daha kötü durumda olan başkasının aracının parçalarıyla(enjektör , filtre, balata, silecek v.s.) değiştirilebilir mi? ülkemizde her türlü 3 kağıt mümkün olduğundan şüphelenmiyor değilim...tabi birde iş alanına girmek yasaktır levhası belki bizim güvenliğimiz için ama şüphede uyandırmıyor değil....

servislerde çok dümenler dönüyor. kimsenin günaını almak istemem kimseninde midesini bulandırmakta istemem ama dikkatli olmakta fada var. yanyana çalıştığı markadaşımın babası bir fiat servisinde ilgil ibölümde müdür pozisyonunda. bana bahsettikleri hiç iç açıcı seyler değildi. en ufak örnek olarak erken bakımlarda ( 10 000 - 20 000 - 30 000 Km ) gelen araçlardan yapılan değşim parçaların temizlenebilir olan kısımlarının temizlendikten ve bakımlrı yapıldıktan sonra sanki dışardan bi parçacıdan alınmış gibi faturalanıp barkodlandıktan sonra tekrar araçlara takıldığından bahsetmişti. birde bu işlemi servis çalşışnaları karlılıklarını artırmak adına ve merkeze iyi görünmek adına yapılıyor. hatta ucuz olması için atatürk sanati sitesi vb gibi yerlere gidip çalıntı veya çıkma parçalar bakıp alıyorlar ve araçlarda kullanıyorlar. daha öncede dediğim gibi bu ilgili bölümün karlılığının yuksek olmasını istemekle çok ilintili bir durum ve kısacası ana servisler ve merkez fabrika bu duruma göz yumuyor diyebiliriz.

kimsenin midesi bulanmasın demiştim ama sanırım elde değil...

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Servis'e de güvenemeyeceksem kime güvenicem. Açıkcası servis dışında aracımı başka bir yere götürmeyi düşünmüyorum. Ayrıca aracının başında beklemek isteyenler Ankara da Kavaklıdere Fiat Servisine gidebilirler. Hatta bizzat servis sahibi Müslüm Bey'le tanışıp gönül rahatlığıyla araçlarının bakımını yaptırabilirler.

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

valla hiç bir servise güvenmem başında dururum kim ne derse dedin hiç bir servislere güvenmiyorum haa başkalarının arabalarında eski parçayla değişitirlidiği olayı başıma gelirse o servise çok kötü dalarım hakikaten

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Çüş noluyo lan? Sanayimi burası? Bahsettiğiniz şeyler çok ağır suçlamalar. Varsa böyle birşey söyleyin hangi servisten kıllandığınızı denetlensin. Böyle şeymi olur.

Cem YK
    cemyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çüş noluyo lan? Sanayimi burası? Bahsettiğiniz şeyler çok ağır suçlamalar. Varsa böyle birşey söyleyin hangi servisten kıllandığınızı denetlensin. Böyle şeymi olur.

maalesef böyle markaların merkezleri bu konuyla ilgili butun yönetimi servise verdiği için siz şikayet etseniz bile servis kendi içinde konuyu çözüyor. şikayetler olmuş ama bir şekilde işi tatlıya bağlıyorlar. ( yanlışlık olmuş. parça karışmış, gelin size boya koruma ve motor koruma hediyemiz olsun, hediye olarak carbon clean yapalım. Vs. ) ama 100 araçtan kaçı bu durumun farkına varabilirki. ? her servis böyledir veya her araca böyle yapıyorlar demiyorum ama duyduklarım karşısında çoğunun bu şekilde olduğunu düşünüyorum ve hiçbir servise güvenmiyorum sonuçta hepsi verilen bir kota çerçevesince en iyi karlılığı yakalamaya ve merkeze iyi gözükmeye çalışıyorlar. bu sadece bu firmalarda geçerli değil başka sektörlerdede bu şekilde. bunun nedeni işverenlerde, başarıyı kotayı yakalamakta, en az sorunla en fazla parayı kazanmakta olduğunu düşünen işverenlerde şuç.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa can
    kronik gp cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41DP782
    Edilen teşekkür: 657

dümen dönmese de tarifeler fix oluyo genelde,yani çok küçük bi iş bile olsa "istemez abi" veya "bi siftah at yeter" muhabbeti yok,

bence
    * araç garantideyse direkt servise
    *garanti bitmişse servisten önce tanıdık güvenilir bir tamirciye,eğer mecbur kalınırsa servise,

servislerde (istisnalar olabilir) kasıtlı olarak bi dümen çevireceklerini zannetmiyorum,ama "maliyet "olarak müşteri menfaati gözetildiğini sanmıyorum .
    İNSAN YAŞADIKÇA DEĞİL,YAŞAMADIKÇA YAŞLANIR..

Erkan G Lacetti SX 1.6
    liebermann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

başına böyle durumlar gelen arkadaşlar varsa lütfen direk isim versin, teşhir edelim servisi, bir daha kapısına gidilmesin! böyle saçmalık mı olur

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla hiç bir servise güvenmem başında dururum kim ne derse dedin hiç bir servislere güvenmiyorum haa başkalarının arabalarında eski parçayla değişitirlidiği olayı başıma gelirse o servise çok kötü dalarım hakikaten

Aynı şeyleri düşünüyorum.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Şu da var servis böyle birşeyi yapmıyordur. Kolay kolay cesaret edemez zira çalışanların agzını nasıl tutacak.Yahut bir problem olup oradan ayrıldıgında ilk işi bunu anlatmak olmaz mı?. Ama bahsetmek istedigim şu. Orada çalışan bir çırak kimse yokken bu işleri yapabilir. Belki bir tanıdıgına belki bir arkadaşına herşey olabilir. Bu risk her serviste var. Ama ben bir servisin bu işe kolay kolay girecegini sanmıyorum

sedat yıldırım
    sedat06DF5649 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06DF5649
    Edilen teşekkür: 185

servisi rencide etmem ama hangi servise giderseniz gidin dikkat etmeniz anlamında söyledim başıma geldiği için arkadaşlar.

Erkan G Lacetti SX 1.6
    liebermann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

sanayideki servislerde problem yok, zaten aracın başında durabiliosun lift'e kaldırıldığında vs..

ama yetkili servislerde kamera sistemi fln araçları göremiyorsun, sıkıntılı..

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Aracınızın başında bekleyebileceğiniz yetkili servislerde var . Özellikle onları tercih edin derim.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

işte bunun için forumlar var zaten forumumuzu araştırdığınızda hangi servislerin iyi olduğunu ve güvenebileceğini göreceksiniz..