12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: EDS ve Sarı Işık. :)

Ahmet Uzunçelebi
    van_hoijdonk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Standart EDS ve Sarı Işık. :)

Arkadaşlar herkese iyi günler.

Az önce bir eds maceram oldu umarım sonu kötü olmaz.

Piyalepaşa Bulvarı'ndan Çağlayana gelirken sağdan köprüye yol ayrılıyor soldan ise Çağlayan tünele devam ediyorsunuz tam orada hafif bir viraj var. Ben de Kasımpaşa yönünden gelirken hızım 90-100 arasıydı virajı döndüm 20-30 metre gittim gitmedim sarı ışık yandı.

Sonrasında fren yaptım ama ışık çizgilerine geldiğimde hızım hala 50 civarındaydı ve dursam bile araba yaya çizgisinde ya da yaya çizgisinin ilerisinde duracaktım. Durmak isteyip duramayacağımı anlayınca durmadım.

Tam ışık hizasından geçerken sarı olduğuna eminim. Yanımdaki arkadaşım da sarıydı dedi. Kısacası kırmızı görmeden geçtik fakat kırmızı yandıysa anca bizim aracın arka koltukları veya bagaj hizasındayken yanmıştır onu da bilemem.

Arkamdaki araçta benimle beraber geçti. Benimki ihlalse o kesinlikle yakalanmıştır.

Ne dersiniz ceza gelir mi? Gelirse ne kadar ve ne zaman öğrenebilirim?

Memlekette 2 kez kırmızıda geçtim onlardan ses çıkmadı dayım aradı emniyeti oralarda yok dediler ki o kırmızı dediklerimde göz ucuyla kırmızıyı görüp geçmiştim.

Çekirge 2 kere sıçradı memlekette ve bu 3.sü. Ne dersiniz yine sıçrar mı?

Aslında hatalıyım, hem viraja geliyordum hem de ışık olduğunu biliyordum yavaşlamam gerekirdi virajı dönünce kırmızı olsa yine dururum demiştim ama ilerledikten sonra yanınca yapacak bir şey yoktu.

Teşekkürler.

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Hatalı felan değilsiniz. İstanbul da EDS denilen sistem resmen soygun yapmak için kurulmuş bir sistem. Çoğu yerde sarı ışık yanmıyor direk kırmızıya dönüyor, çoğu yerde de sarı 1 saniye yanıyor yanmıyor. Zaten bu şehirde takip mesafesi diye bir şey yok. Frene asılsan arkadaki yapıştıracak, durmasan EDS takacak.

Ahmet Uzunçelebi
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatalı felan değilsiniz. İstanbul da EDS denilen sistem resmen soygun yapmak için kurulmuş bir sistem. Çoğu yerde sarı ışık yanmıyor direk kırmızıya dönüyor, çoğu yerde de sarı 1 saniye yanıyor yanmıyor. Zaten bu şehirde takip mesafesi diye bir şey yok. Frene asılsan arkadaki yapıştıracak, durmasan EDS takacak.

Zaten geçince farkettim dikiz aynasından baktığımda arkamdaki 106 tam dibimdeydi eğer hız kestiğimde devam etmeyip yaya geçidi veya sonrasında dahi dursam kesinlikle bana bindirecekti arkadan.

Bakalım bekleyeceğiz artık 1 hafta 10 güne ses çıkmazsa kırmızıya dönmemiş demektir.

Benim aslında merak ettiğim şu; kırmızı yandığında aracın nerede olduğuna mı dikkat ediliyor? Mesela benim durumum kırmızı yandıysa dahi aracın arka tamponu veya taş çatlasa arka koltuklar çizgi hizasındadır. Şoför göremediği kırmızıda geçmiş oluyor.

Şafak Ç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Benim bildiğim ışık yandığında aracın herhangi bir yeri çizgideyse ceza yazılıyor. Ancak EDS ceza yazdığında, cezanın bilgisayar başındaki polis memuru tarafından onaylanması gerekiyormuş. Yani bilgisarın karşısında ki polis memurunun insiyatifine kalmış durum.

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

ben gop'tayım, okula giderken birçok kez dediğin şekilde geçmişimdir,
    az önce baktım ve ceza yok.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Elektronik Denetleme Sistemi: Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi; kavşaklarda kırmızı ışık ihlallerinden kaynaklanan kazaların önlenerek, can ve mal güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak amacı ile geliştirilmiştir. Sistemin işleyişinde; kavşak noktalarında trafiği gözleyen kameralar, kırmızı ışık ihlali yapan araçları tespit edip fotoğraflamakta ve fotoğrafların Trafik Kontrol Merkezi’ne iletilmesi sonucunda ihlali yapan araç sürücüsü hakkında yasal cezai işlem yapılmaktadır.
    Görüldüğü gibi sistem otomatik işliyor. Sürekli devrede olsa ceza yemeyen kimse kalmazdı.Yine de siz siz olun hız sınırını aşmayın. Siz önden hızlı giderseniz arkanızdaki de sizin önden yardırmanızın rahatlığıyla hızlı gelecektir. Dolayısıyla aniden durmak istediğinizde duramayabilirsiniz. Autobahn'larda rahatça hız yaparsınız fakat artık İstanbul'da çoğu yerde radar ve kameralar var. Hızlı gitmeye alışırsanız eninde sonunda bi yerden cezayı yersiniz ki zaten malum İst trafiğinde ne kadar basarsan bas bidahaki ışıklarda normal hızda giden adamla yanyanasın. ..

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    znosurprises - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Ben sarı ışıkta geçmiştim ve eve fotograflı yollamışlar düpe düz belli sarıda geçtiğim, geçtikten hemen sonra kırmızı yandı ve cezayı yedim 319 tl olarak...

Ben buna itiraz etsem ederdim ama kim uğraşacak.... Diye düşündüğümüzü bildikleri için direk yazıyorlar cezayı...

Şafak Ç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektronik Denetleme Sistemi: Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi; kavşaklarda kırmızı ışık ihlallerinden kaynaklanan kazaların önlenerek, can ve mal güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak amacı ile geliştirilmiştir. Sistemin işleyişinde; kavşak noktalarında trafiği gözleyen kameralar, kırmızı ışık ihlali yapan araçları tespit edip fotoğraflamakta ve fotoğrafların Trafik Kontrol Merkezi’ne iletilmesi sonucunda ihlali yapan araç sürücüsü hakkında yasal cezai işlem yapılmaktadır.
    Görüldüğü gibi sistem otomatik işliyor. Sürekli devrede olsa ceza yemeyen kimse kalmazdı.Yine de siz siz olun hız sınırını aşmayın. Siz önden hızlı giderseniz arkanızdaki de sizin önden yardırmanızın rahatlığıyla hızlı gelecektir. Dolayısıyla aniden durmak istediğinizde duramayabilirsiniz. Autobahn'larda rahatça hız yaparsınız fakat artık İstanbul'da çoğu yerde radar ve kameralar var. Hızlı gitmeye alışırsanız eninde sonunda bi yerden cezayı yersiniz ki zaten malum İst trafiğinde ne kadar basarsan bas bidahaki ışıklarda normal hızda giden adamla yanyanasın. ..

İstanbul da trafikte resmen terör var. Bunu bilmeyen var mı acaba! Dolmuşçular ayrı manyak(özellikle taksi dolmuşlar), taksiler bambaşka psikopat. EDS sistemi kurduk diye övüneceklerine bunlara çare bulsunlar. Niyeyse bu psikopatlara çare olmuyor EDS sistemleri.

Ayrıca EDS sistemi kuruyorsan o sarı ışık yanacak arkadaş. Hiç olmadı trafik ışıklarını saniyeleri gösteren sistemle değiştireceksin. Aksi takdirde iyi niyetinden şüphe ederim.
    Konu SKELETER tarafından (05/08/2012 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

İstanbul da trafikte resmen terör var. Bunu bilmeyen var mı acaba! Dolmuşçular ayrı manyak(özellikle taksi dolmuşlar), taksiler bambaşka psikopat. EDS sistemi kurduk diye övüneceklerine bunlara çare bulsunlar. Niyeyse bu psikopatlara çare olmuyor EDS sistemleri.

Ayrıca EDS sistemi kuruyorsan o sarı ışık yanacak arkadaş. Hiç olmadı trafik ışıklarını saniyeleri gösteren sistemle değiştireceksin. Aksi takdirde iyi niyetinden şüphe ederim.
    Sizlen hemfikiriz. Minibüsçü, taksici, dolmuşçu,kamyoncu ve halk otobüsçüsü terörü var İstanbulda. Kazaların çoğu da bunlar yüzünden oluyor. Malesef ülkemizde bu tür işlerle uğraşan kesim genelleme yapmayım ama ağırlıkla cahil kesim.
    Bunlara ceza yazmazlar sen bomboş yolda 70 hız sınırı olan yerde 80 le gittin diye sana ceza yazarlar. Burası Türkiye kurallar da bizim için malesef. 150 Lira ceza orta gelirli kesim için az para değil.Yarım depo benzin parası. Yol boş olsa bile dikkatli gidiyorum şahsen ben daha ceza almadım çok şükür.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Uzunçelebi
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah

Sizlen hemfikiriz. Minibüsçü, taksici, dolmuşçu,kamyoncu ve halk otobüsçüsü terörü var İstanbulda. Kazaların çoğu da bunlar yüzünden oluyor. Malesef ülkemizde bu tür işlerle uğraşan kesim genelleme yapmayım ama ağırlıkla cahil kesim.
    Bunlara ceza yazmazlar sen bomboş yolda 70 hız sınırı olan yerde 80 le gittin diye sana ceza yazarlar. Burası Türkiye kurallar da bizim için malesef. 150 Lira ceza orta gelirli kesim için az para değil.Yarım depo benzin parası. Yol boş olsa bile dikkatli gidiyorum şahsen ben daha ceza almadım çok şükür.
    E yani 150 lira oraya verene kadar depomu doldururum. 170 civarına doluyor bu da bana 2-3 hafta yeter neredeyse belki de şehir dışı çıkmadığımdan daha fazla gider.

Umuyorum gelmez diye ama bakalım...

Şafak Ç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Üsküdar Başsavcısı'nın üzerinden minibüs geçti - Hürriyet Gündem
    Üsküdar başsavcısına yaya geçitinde minibüs çarpmış. EDS yi bırakıp şunların peşine düşseler çok daha hayırlı olur İstanbul trafiği için.

Ahmet Uzunçelebi
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah

Üsküdar Başsavcısı'nın üzerinden minibüs geçti - Hürriyet Gündem
    Üsküdar başsavcısına yaya geçitinde minibüs çarpmış. EDS yi bırakıp şunların peşine düşseler çok daha hayırlı olur İstanbul trafiği için.
    Belki de suikast.