17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: 2006 Grande Punto - Yeni üye :)

Yigit BERK
    ygtbrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Standart 2006 Grande Punto - Yeni üye :)

Arkadaşlar haziran sonunda çok sevdiğim 2009 model opel astram ile bir kaza geçirdim. Aracımı satmak zorunda kaldım. Kaskomuzda yoktu maalesef. Bende Fiat punto'u çok sevdiğim için direk punto'da karar kıldım ve size bir kaç sorum var .

1. Araç 2006 Model Orjinal 42.800 km'de iken aldım. Rengi Bolero kırmızısı , Dynamic donanımlı 23.000 bine aldım. Kaza boya hiçbir problemi yok bakım yapılalı 200 KM olmuş ve 6 al önce 4 lastik yenilenmiş. Fiyatı iyimidir ?

2-Aracım dynamic fakat arka camlar kollu 2006 modellerde böylemidir ? Cift yönlü dijital klima var fakat arka camlar kollu ?

3-Aracımla aldıktan sonra 4 gün icinde 1400 Ü geçkin km yaptım mersinden almıştım arabayı izmire geldik biraz gezdim. Ortalama 5.6 idi galiba yakılan mazot sizde bu değer iyimidir ? İlk dizel arabam olduğu için baya çok iyi geldi.

4- Aracın balatalardan fren sıktığım zaman ıslık sesi geliyor hatta bu durumdan dolayı servise gitmiş kayıtları var ama herhangibi bir durum yapılmamış hala ses geliyor. Sizce bende tekrar götürmelimiyim ?

5-Aracımda ESP varmıdır. Gösterge panelinde bir işaret var fakat yanmıyor ? Devreye sokmak için birşey yapmamız gerekiyormu ?

6-ARacın kumanda fonksiyonlarını varmıdır ? Ve bu italyan renkleri olan bir anahtarlık var sustalı onu serviste yaptırmak ne kadara patlar

7- Son olarak arabada teyp kısmında aux var ama giriş yerini bulamadım. Nerdedir

Aracım bu şimdiden teşekkürler cevap için iyi günler iyi forumlar.

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fiyat böyle bi arabaya göre gayet iyi. Normal piyasası bu zaten. 23- 24bine 100 kmyi aşkın gri Active ilanı verenler var. 06-07 Dynamic'lerde arka kapılar manuel evet. Konsolda ASR Off tuşu varsa ESP'de vardır. Aux var ama girişi yok. www.kemaloto.comdan aux için aparat alabiliyorsunuz. Kablonun girişi teybin arkasına takılıyor çıkışı biyerden alınıp konsola koyuluyor. Kazasız belasız

3. Bu mesajı için 2 kişi Gorky'ye teşekkür etti:

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Abi hoşgeldiniz.

1. fiyat iyi
    2. emotion değilse araç opsiyonlu olarak alınabiliyor arka açma sistemi. serviste yeni yapılır mı bilmiyorum.
    3. yakışı da çok iyi
    4. ses çoğu arkadaşımızda var. lancia balata bu durumu çözüyormuş diye biliyorum.
    5. dörtlüleri yaktığınız yerin sağında asr off tuşu var mı? varsa esp de vardır.
    6. benim aracımda camlar açık ve kapılar kapalıyken kilitleme tuşuna basık tutunca camları kapatıyor. cam açma da tam tersi
    7. aux kablosunu femoli abiden alabilirsiniz. www.kemaloto.com adresinden bakın, fotoları da inceleyince anlayacaksınız nasıl olduğunu. el beceriniz varsa benim gibi kendiniz de yapabilirsiniz.
    biz gp'yi çok sevdik

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim aracımda aynı donanımlara sahip . Ancak bu cam açma olayını çözemedim ben ya , sanırım yok o dynamicte

Yigit BERK
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Bolero Kırmızı

İyi eilekleriniz icin cok tesekkurler. Aracin kontagina basiyorum uzun sureli fakat camlar inmiyor. Bu asr tusu aracimda yok. Ben gosterge panelinde gordum gibi geldi ondan sordum. Simdilik aracima hicbir problem yok memnumda birazcik stok ses sistemi hosuma gitmiyor. Birde city mode drekayon arzasi mshur fakat sehir ici ozellikle park yaparken cok rahat oluyor. Siz kullaniyormusunuz. Benim kullanmami onerirmisinz . Tekrr cevap veren arkadaslara tesekkurler

Murat Tunç
    mutunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 89

City kapalı bile olsa motoru çalışıyor diye biliyorum. Yani direksiyon daha sert halinde iken bile city arızası alabilirsiniz. Bu yüzden kullanıp, rahatlığını yaşamak en mantıklısı

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Hayırlı ugurlu olsun.Yalnız dortlulerin yanında asr tusu varsa ve calısıyorsa esp vardır. Bende o tuş vardı ama calısmıyordu))

Yigit BERK
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Bolero Kırmızı

asr tusu yok ama gosterge tablosunda esp isareti gordugum icin sordum. Puntoda gosterge panel testi yapiliyormu yapiliyorsa nasildir? Yapiyim resmini cekiyim yolluyim size. Bu arada kumandadan acma tusuna basili tuttugum zaman camlar İnmiyor oda skntilİ galiba

BERK ORAL
    berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 121

kumandadan cam açma galiba 2006 gp dynamicte yok denedim olmadı

Ozan Şimşek
    cosworth20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    20ALF26
    Edilen teşekkür: 153

Hayirli olsun yeni aracin.bende de seninkinin bi ust versiyonu war 90hp dynamic 3 kapi skydome fln asr tusum war esp va war.benmki de 23.100 e almistim 68.000 kmde.hata 2 gun once 400 km yol yaptim ortalama hiz 77 km 5.4 lt ortalamA yaptim. Grlelim senin araca ben de bi 2 Ay once aldim ve ilk isim servise gitmek oldu.kim ne derse desin kimden alirsan al aracini bi bakima sok.cunku sebin km dusuk ama yil olarak 6 yasind arac oldugu icin bazi bakimlarinin gene de yapilmasi lazim.ki bakimdan ciktiktan sonra dha da az yakarsn.sana tavsiyem shell ve total kullan mazot alirken cunku forumdaki cogu arkadasimiz bu 2 markayi kullaniyor ve cok memnunlar.İslik sesine gelince balatalarin iyi durumda olmayabilir bi baktir istersen velki degisme istiyordur.serviste cifti 80 tl.
    S e l l e k t ö r ü ç a k P u n t o ' n a y o l a ç . . .

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam hayırlı uğurlu olsun fiyat çok iyi hele ki şu zamanlarda...activelere bile o fiyatı istiyorlar şaşırıyorum..yakıt da iyi 75 likler uzun yolda biraz fazla yakar 90 lıklara göre..

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

1400 km deki yol koşullarınızı merak ettim? zira o kadar km de yakıt değerlerimin 4.8 üstü olucağını sanmıyorum

Yigit BERK
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1400 km deki yol koşullarınızı merak ettim? zira o kadar km de yakıt değerlerimin 4.8 üstü olucağını sanmıyorum

Hocam aracı mersinden aldım mersinden Uşağa dümdüz bir yoldan geldim hızım genelde 110'un altına inmedi max 140'ı geçmedi.. Klima full açıktı. Sonra Uşaktan Kuşadasına geçtim. Kuşadası İzmir -İzmir-Manisa Soma-Soma BERgama. Bu arada yapıldı km. İzmir içindede kullandım. Ortama hız 86 idi galiba Yanlışta olabilir. İzmir içinde bakmadım. Klima kesinlikle hiç kapanmadı. Bu klima olayınıda opel astram varken şehir içinde 40 kuruşu geçkin bir yakıt yakıyordum klima açıkken ondan söylüyorum

Erkan G Lacetti SX 1.6
    liebermann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

ıslık çalan balata orjinal değildir, ya da kötü yan sanayidir.. o yüzden öter, benim fiat olmayan aracımda da oluyor,

Yigit BERK
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Aracımın Yeni resimleri..

Şimdilik sadece farlara uzunlu kısalı xenon taktırdım. Aklımda Cam rüzgarlığı , Siyah film , Bagaja ve kapıların camşlarının bitim noktalarına krom çıta, sislere xenon ve 2 takım kompenant hoparlör .

Sizin tavsiyeniz varmıdır ?

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Hayırlı olsun güzel temiz bir araç almışsınız resimden görüldüğü kadarıyla. Maşallah güzel günlerde kullanın inşallah

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Şu mazotlular gözüme daha güzel gözükmeye başladı bugünlerde.