Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: "Çakar"lılara çakmak için birlikte hareket..

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Standart "Çakar"lılara çakmak için birlikte hareket..

Malumunuzdur, sıkışık trafikte aracına 2 çakar, 1 siren takan hanzolar arkadan sizleri tedirgin ederek yol istiyorlar ve bunu yiyenler bir sol şeridin akışını bozarak arkasındaki bu kişilere yol veriyorlar. Uzun zamandır uyuz olduğum, daha önce bir kaç mesajımda dile getirdiğim ancak Tez'imle uğraştığım için resmi bir aktivitede bulunamadığım bir olay.

Tez biter bitmez yapacağım ilk şey. 2 gazateci arkadaşımla ciddi bir yazı dizisi yayınlayacağız. Resmi olarak kimlere yol vermemiz gerektiğini yayacak bir kamuoyu bilgilendirmesi yapcağız.

Sireni açık olamay Ambulans'a bile yol vermeniz gerekmiyor!!
    Yol vermemiz gereken araçların yedek, tak çıkarlı tepe lambası olması ve sürekli siren çalmaları gerekiyor. Bunları unutmayın.

Bu adam arkadan gırk gırk yaparken neden yol veriyorsunuz??? İş önce bizde bitiyor. Bu insanlara yol vermeyerek destek olmaya başlayabilirsiniz.

Bugün TV'de bu konuyu bir haberde gördüm ve çok duygulandım
    Adam güzel güzel çekmiş, bol bol çekip teşhir etmek lazım bunları. Çünkü cezası çok komik ??75TL?? , polisler bile durdurup sormuyor ağa sen kimsin diye..

Otomobile siren, tepe lambası, çakar lamba taktırmanın cezası ne?

Bu numarayı yemeyin!

72 TL'ye trafikten kurtuluyorlar! - Posta

Bunalrın suyu ısındı. Sizler de bu işe katkıda bulunabilirsiniz.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Titan Titan
    Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

evet bu herkesin muzdarip olduğu bir konu, işin kötü tarafı artık neredeyse tüm resmi araçlar bu çakarlardan takıyorlar. belediye, zabıta, bakanlık çalışanları, polis, asker vb. ilgili ilgisiz herkes kullanıyor. daha vahimi bu ışıkları açıp sabah işe gidiyorlar.
    Standart prosedürleri olmayan ülkeler asla medeni olmazlar. Resmi polis arabaları bile bazen ışıkları açık gidiyor. halbuki bunlar sadece göreve giderken yada tanımlanmış durumda kullanılabilen ekipmanlardır. Ne yazık ki insanlar saltana çabuk alışıyor, her gören kendi aracına da istiyor. Ayrıca bu ekipmanlar bazı kamu görevlilerinin şahsi arabalarına da takılıyor. Ne yazık ki çok acı bir durum. Polis acz içinde, işte gördünüz bir milletvekili oğlu bile adamları sıraya geçirtiyor, kendi müdürlerine adamlarını ezdiriyor. insanlar ürküyorlar durdurulan araçtan kimin çıkacağını bilemedikleri için. Ha gerçi başbakan, cumhurbaşkanı istanbul'a gelmese polis zaten hiç ortalıkta görünmüyor.

Bir de şunu merak ediyorum bu cihazların takılması için devlet ne kadar para harcadı acaba? aslında bunu sormak lazım.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Akşam haberlerinde vardı.Sinir olmuştum.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

hiçbir zaman bunlara yol vermem...geçebiliyorsa sağdan geçsin...
    Keyif BMW'Dir...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Aksesuarcılarda çakarları ve sireni toplamda 150 tl'ye alıp taktırabiliyorsunuz. İşçilikle beraber en fazla 200 lira..

Orjinalleri ise ( gerçek polis çakar ve sirenleri ) 2000 TL ve üstü rakamlarmış..

Bir ara benim peşimede takıldı açmış çakarları dıt dıt yapıyor. Ama gördüm aracın içindekileri gençler var benim yaşlarda.. Zırt pırt dııt dııt yapıyor megafonun kumandasıyla.

Yolun ortasında durdurdum aracı caddede, çıkardım kafayı camdan bağırdım ne var lan diye orda bi rezil etmiştim onları
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Resmi görev için lüks kaçan araçlarda bu tarz aletler görünce asla yol vermiyorum
    Akıl var mantık var. Devlet altına neden çeksin ki böyle bir aracı Range Rover a çakar atmış adam ya
    Paran var diye benim hakkımı nasıl gasp edersin!!

Clio vs olunca ve "araç doluysa" o zaman yol vermesem de en azından emniyet şeridinden gidemesinler diye gıcıklık yapmıyorum..

Bİr çifte standart var yani bende de, şimdilik

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Ankara da simsiyah bir sürü makam arabası var elinde megafonla gezen, kaç kere plakamı anons etti, korna sellektor... Hiç takılmam yürürüm her türlü burası muz cumhuriyeti değil... Çok meraklisiysa çeker sağa ))

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

izmir alsancakta bi tane siyah opel insignia da vardı bunlardan. hemde mavi kırmızı polis arabası renginden. bi gün beni limandan cumhuriyet meydanına kadar sıkıştırdı bende inadına yol vermedim. sonra cumhuriyet meydanında sol şeritte durdurdum arabayı indim, orada bekleyen polislere gittim ispiyonladım bu elemanları, arkamda kaldığı için kaçamadı *****lar, polis sağa çektirdi arabayı, arabadan iki tane 18 li yaşlarda veled-i zina indi, şikayetçi oldum sıkıştırıyor beni arasına siren takmış diye, en son çocuklar polise abi b.kunu yiyim çekerden mutlu şekilde olay yerinden ayrıldım
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

yol vermeyen yanar arkadaşlar.nokta.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı levan34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yol vermeyen yanar arkadaşlar.nokta.
    O kendini bilmez, hak yiyicelere mi?

16. 04/08/2012, 19:45

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Allah korusun..Piskopat dolu heryer....Fazla uğraşmamak gerek....Sonra konu başlığınız hiç hoş değil....
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Kesinlikle bu sahtekarlara pabuc birakmamak lazim.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonra konu başlığınız hiç hoş değil....
    Olaya biraz da mecazi bakın.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Vallahı arkadaslar devlet gorevını yapsın vatandasmı devletın gorevını yapacak resmı polıs korkuyor butur aracları saga cekıp sen kımsın demeye emnıyet bır genelge yayınlar olay bıter ,Ahmet Necdet SEZER zamanında aracların camlarında bulunan Cumhurbaskanlıgı arac kartları sadece köşke girişlerde ön camda bulunacak ve resmi görevde olmayan koruma aracları siren,cakar,tepe lambasını gelısı guzel keyfe keder kullanmayacak dıye kesın emır vermıstı Emnıyette sunu der butur aracların ön camlarına emnıyet aracı olduguna daır bır kart takılır trafık polısıde anlar veya butur aracların plakalarından gercekmı çakmamı oldugu sorgulanır ona gore ıslem yapılır.
    Ben sahsen artık ambulansa dahı yol vermıyorum kımı zaman nıyemı ;
    Bızım ev kavsaga bakıyor kırmızı ısık yanıyor ambulans yavaslayan trafıkten akıyor ısık gecılıyor sıren,tepe lambası sonuyor 100 m ılerıde bır ısık daha var onada gelınce sırenler yanıyor gecınce sonuyor 200 m sonrada aynı seyı yapıyor .
    Ondan sonra vatandas nıye yol vermıyor bundan vermıyor
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olaya biraz da mecazi bakın.
    sizin mecazi bakmadığınız gün gibi ortada. lakin konu başlığını geçsem konu içeriğinde resmen kin kusmuşsunuz. Sadece yazılarda mimik ve jestlerimizi kullanamadığımız için ve yanlış anlamalara sebebiyet vereceğini düşündüğümden konu başlığınız hiç hoş olmamış yazmıştım. düşüncemde haklıyım sonuna kadar. Velevki siz iyi niyetle yazmış olabilirsiniz ancak bu siteye sadece erkeklerin girmediği aşikar. Lütfen konu başlığımızı daha dikkatli seçmemiz konusunda mutabık olalım...

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahı arkadaslar devlet gorevını yapsın vatandasmı devletın gorevını yapacak resmı polıs korkuyor butur aracları saga cekıp sen kımsın demeye emnıyet bır genelge yayınlar olay bıter

Sonuna kadar haklısın kardeşim......

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

ben birine vermedim söylediğin gibi, sonu pek iyi olmadı, önce yanımda durdu, sonra arka taraf camdan sarkan bi denyo aynama vurdu yumrukla, kırdı aynayı, tamam abi dedim ne kızıyon oracıkda harcicaklardı beni 3-5 kişi

emniyet genelgesi geçen sene gelmişti belediyeyede, bu makam araçlarındaki çakarlar için. hepsinin sökülmesi talimatı gelmişti. ama kimse sökmedi tabi, niye söksün ki makam sahibi, nasılsa adamda ta.ak var polis durdurmaz, araba desen son model, çakar desen heryeri ayrı yanıyo. geçen gün ismi lazım olmayan bi yöneticimiz övünüyordu "fatih saraçhaneden mertere tam 10 dakikada geldik" diye. nasıl geldiği açık ve net...

allah devlet büyüklerimize zeval vermesin...
    Konu sadece_erhan tarafından (05/08/2012 Saat 00:11 ) değiştirilmiştir.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

protokol ayağına milleti ezip geçen VIP araçlar ve onların korumalarına asıl bu uygulamayı yapmak lazım. baştan herkes onlara özeniyor nihayetinde.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin mecazi bakmadığınız gün gibi ortada. lakin konu başlığını geçsem konu içeriğinde resmen kin kusmuşsunuz. Sadece yazılarda mimik ve jestlerimizi kullanamadığımız için ve yanlış anlamalara sebebiyet vereceğini düşündüğümden konu başlığınız hiç hoş olmamış yazmıştım. düşüncemde haklıyım sonuna kadar. Velevki siz iyi niyetle yazmış olabilirsiniz ancak bu siteye sadece erkeklerin girmediği aşikar. Lütfen konu başlığımızı daha dikkatli seçmemiz konusunda mutabık olalım...
    Evet Kin kusuyorum. Hakkımı yiyen insanlara kin kusuyorum.
    Başkalarının hakkına girenlere kin kusuyorum.
    Bu dünyada hadlerini bildireceğiz! Ötede de haklarımızı alacağız. Bu kadar basit.

Son olarak:
    Çakmak-- haddini bildirmek/ al aşağı etmek / özellikle bir mücadelede-yarışta geçmek tabirleriyle sıkça kullanılır. Bu ciddi bir mücadele!!

Ayrıca "Çakar çakmak" gayet kafiyeli, çarpıcı dikkat çekici yerinde bir ikili.
    Bakış açımızı değiştirelim ve konuya odaklanalım.
    Konu celenlee tarafından (05/08/2012 Saat 11:13 ) değiştirilmiştir.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Her zaman yol vermemek pratikte güzel sonuçlar doğurmuyor tabiki. Maganda maganda olduktan sonra ayna da kırar, o yüzden diyorum ya daha ses getiren birşeyler yapılmalı. İnşallah işlerim azalınca daha stratejik noktalardan yaklaşacağım konuya

Emniyete ve Belediyeye süper bir EDS önerim olacak
    Emniyetin ve Belediyenin cebinden 5 kuruş masraf çıkmayacak (Belki bi 5-10BINTL dışında)

Sayfa 1/2 12 SonSon