18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Dualogic de Toyota Multi*mode gibi mi??

Erkan G Lacetti SX 1.6
    liebermann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Standart Dualogic de Toyota Multi*mode gibi mi??

merhaba,

haftasonu bir toyota corolla 2010 model M-M şanzımanlı kullanma fırsatım oldu. %5 - %7 gibi bir eğimli yokuşa geldik, yokuş 300-400 metre civarında idi.. araç 2. vitesten toparlayıp kendi kendine gazı neredeyse diplememe rağmen 1. vitese almadı, ben manuel değiştirmek zorunda kaldım, sonra tekrar aynı şekilde başka yollarda denedim.. aracın sahibi bu durumdan şikayetçiydi..

dualogic te de böyle durumlar oluyor mu, araç toparlaması gereken yerlerde bir düşük vitese alıp toparlıyor mu yoksa benim yaşamış olduğum gibi 1.000-1500 devir arası tırmanmaya mı çalışıyor, tüm yarı-otomatikler böyle mi yoksa ..
    deneyimler konuşsun lütfen

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Tüm yarı otomatikler yokuşta sorun yaratıyor. Ama duologic vs multimode dersek fikrim yok...

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Çoğu yerde, o duruma düşmemek için öncesinden manuel müdehale gerekiyor.

2. Alternatif dip gaz yaptığınızda araç yemiyor ve vites küçültüyor, tabibu 2. alternatif olaaaanaaaaaa kaaadaaaarrr arcınız epeyce yavaşlamış olabiliyor

Bu araç yokuşlarda hill holder yapması gerektiğini biliyor, yani bu araçlarda yokuş sensörü var.

**Peki madem bu araçta bu sensör var, yokuş çıkarken neden vitesi, düz yolda gidermişçesine, yükseltiyor anlamış değilim!!!!
    Aynı sensörü gaz tepkimesi için/ vites robot beyni için de kullansana be adam. Madem var öyle bir şey, kullan şu aleti de yokuşlarda cırt cırt vites yükseltmesin!!
    Konu celenlee tarafından (02/08/2012 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir.

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bizim Dualogic Punto'da böyle bi sorun yok. Multi Mode diğer yarı otomatiklerden daha sorunlu bi vites. multi-modezedeyiz diye bi site bile açmışlardı

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim Dualogic Punto'da böyle bi sorun yok. Multi Mode diğer yarı otomatiklerden daha sorunlu bi vites. multi-modezedeyiz diye bi site bile açmışlardı
    Dizel olunca vitesi erken değiştirse de çok problem olmuyor tabi yokuşta
    Ama aynı mantığı benzinliye de koymuşlar ne yazık ki. Asılı kalakalırsın yokuşta erken müdehale etmezsen

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bu asılı kalma durumu o zaman birçok araçta söz konusu.. uyanık olup manuele geçip, düşük vites yüksek devir, bildiğimiz klasik babadan kalma mantıkla tırmanmak lazım , tşk

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

dulogicte aşırı problem olmuyor. Ben yaşamadım yani Eco mode sorun oluşturuoyr yokuşta.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Dualogicimizde gazı köklerseniz önce bir kedi gibi kükreyip çıkamayacağını anlayınca 1. vitese atıyor. Araç yokuşta olduğunu ya da hızlanması gerektiğini dip gazla anlıyor.Olacak o kadar manueli otomatik gibi kullandıran bir robotla çalışan ucuz maliyetli vitesler bunlar. Motor gücü de düşük olunca normaldir alışmaya çalışmak lazım.En güzeli zaman zaman siz de müdahale ederseniz bir tıkla daha mantıklı bir sürüş icra edersiniz.
    Konu reddragon tarafından (02/08/2012 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.

Kaan Karabin
    punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 143

cogu arkadas eminim ki sanzumana guncelleme yapmamıstır daha once baska konuda soylemiştim. eger son guncellemeyi yaptırdısanız ki benim yaptıralı 1 sene olcak nerdese dualogic hiz nazlanmadan az gazla bile olsa direk 1.vitese takıyor. ne gazı koklemenize gerek kalıyor guncelleme snrası nede manuele almaya gerek kalıyor
    Bravo HGTurbo
    Kaan

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cogu arkadas eminim ki sanzumana guncelleme yapmamıstır daha once baska konuda soylemiştim. eger son guncellemeyi yaptırdısanız ki benim yaptıralı 1 sene olcak nerdese dualogic hiz nazlanmadan az gazla bile olsa direk 1.vitese takıyor. ne gazı koklemenize gerek kalıyor guncelleme snrası nede manuele almaya gerek kalıyor
    Cep telefonu gibi kablosu elimizde olan birşey değil ki bu güncelleyelim
    Geçen sene Eylül ayında serviste bakıma girdi, güncellenmesi gerekse güncellenirsi sanıyorum??

Bir duyuru falan mı oldu da gidip yaptırdınız? Ücret aldılar mı?
    Konu celenlee tarafından (02/08/2012 Saat 18:26 ) değiştirilmiştir.

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cep telefonu gibi kablosu elimizde olan birşey değil ki bu güncelleyelim
    Geçen sene Eylül ayında serviste bakıma girdi, güncellenmesi gerekse güncellenirsi sanıyorum??

Bir duyuru falan mı oldu da gidip yaptırdınız? Ücret aldılar mı?
    Aynen..cep telefonu gibi arabayı bilgisayara bağlayıp internet üzerinden tofaşın ağından yazılım güncelliyorlar, benim araç yokuş aşağı giderken uyarı vermiş sonra uyarı kaybolmuştu.servisi aradım gelin yazılım güncelliyelim demişlerdi ücretsiz, bizim araçlardan sonrakiler sanırım güncel versiyonla geldi.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Yokuşta olduğunu nasıl anlıyor aceba. Hillholder Sensörünü mü kullanıyor yazılım. Araç dizel mi? Dizelse daha rahat tabi.. Kasım ayındaki yıllık bakımda kimse güncellemeden bahsetmedi bana bu kasımda sorayım bakim. İnşallah güncelleyelim derken virüs bulaştırmazlar. Aslında çalışıyorsa dokunma prensibi elekronikte geçerlidir ya nesye...

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen..cep telefonu gibi arabayı bilgisayara bağlayıp internet üzerinden tofaşın ağından yazılım güncelliyorlar, benim araç yokuş aşağı giderken uyarı vermiş sonra uyarı kaybolmuştu.servisi aradım gelin yazılım güncelliyelim demişlerdi ücretsiz, bizim araçlardan sonrakiler sanırım güncel versiyonla geldi.
    Yani kendimiz yapamıyoruz demek istemiştim

Sanmıyorum ki fire 1.4 dualogicte bir güncelleme olsun. 2006dan beri yollarda araç.. 6 yıl olmuş, olduysa 1. seri sonrası güncellemişlerdir Benim araç 2009model s2.

Sizin araç yollarda yeni olduğu için, Motor şanzıman uyumu için güncellemeler mevcuttur, sizinki yollara çıktıktan 1 sene sonra güncelleme almış

Kaan Karabin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

ya guncellememiş dediğim goturup guncelletmemiştir manasındaydı.
    Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yokuşta olduğunu nasıl anlıyor aceba. Hillholder Sensörünü mü kullanıyor yazılım. Araç dizel mi? Dizelse daha rahat tabi.. Kasım ayındaki yıllık bakımda kimse güncellemeden bahsetmedi bana bu kasımda sorayım bakim. İnşallah güncelleyelim derken virüs bulaştırmazlar. Aslında çalışıyorsa dokunma prensibi elekronikte geçerlidir ya nesye...

buarada bazı servisleri sıkıstırmazsanız veya sikayetinizi belirtmezseniz yapmıyolar guncellemeyi. 2011 agustos cıkıslı aracımızda bile guncel değildi yazılım. hatta bildigim kadarıyla ocakta falan cıkanlarda bile guncel yazılım yoktu.

bide yazılım sanzumanla ilgili motorla değil. ondan dolayı mjet te olsa fire motorda olsa bence servise gittiğinizde sorun eger oyle sorununuz varsa.
    Bravo HGTurbo
    Kaan

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Karabin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

hatta bahsettiğim guncelleme muhabbeti linkteki konuda da gecmişti

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...tml#post579711
    Bravo HGTurbo
    Kaan

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ya guncellememiş dediğim goturup guncelletmemiştir manasındaydı.

buarada bazı servisleri sıkıstırmazsanız veya sikayetinizi belirtmezseniz yapmıyolar guncellemeyi. 2011 agustos cıkıslı aracımızda bile guncel değildi yazılım. hatta bildigim kadarıyla ocakta falan cıkanlarda bile guncel yazılım yoktu.

bide yazılım sanzumanla ilgili motorla değil. ondan dolayı mjet te olsa fire motorda olsa bence servise gittiğinizde sorun eger oyle sorununuz varsa.
    Motor şanzıman uyumu diye birşey var
    Bu arada şanzımanlarımız birbirinden gerek vites sayısı gerek dişlilerin çapları bakımından çoook farklı.

Her iki şanzımana da şu devirde vites yükselt diyemezler

Eski 90lık motor ile , şimdiki 95liğin tork bantları da farklı olduğu, robotun yazılımı eskisinden farklıdır, ve zaman için geri dönüşlere göre güncelleme yapmışlar.

**Zaten sizin bahsettiğiniz güncelleme de 95lik dizeller için çıkmış sadece.
    Konu celenlee tarafından (02/08/2012 Saat 20:17 ) değiştirilmiştir.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Karabin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor şanzıman uyumu diye birşey var
    Bu arada şanzımanlarımız birbirinden gerek vites sayısı gerek dişlilerin çapları bakımından çoook farklı.

Her iki şanzımana da şu devirde vites yükselt diyemezler

Eski 90lık motor ile , şimdiki 95liğin tork bantları da farklı olduğu, robotun yazılımı eskisinden farklıdır, ve zaman için geri dönüşlere göre güncelleme yapmışlar.
    uyum konusunda en az sizin kadar bilgiyimdir diye dusunuyorum tesekkurler. benim orada o sekilde yazmamın amacı, bazı arkadaslar sanzuman ile motor ecu sunun aynı oldugunu sanıyorlar. bikac kere boyle durumla karsılastım. 2 motorun sanzumanının yazılımıda aynı yazmadım zaten. yazılım sanzumanla ilgili motorunuz ne olursa olsun servise sorun yazdım. diger aracımız Lancia Delta 1.6 mjet onda hala guncelleme yok mesela.

Buarada msjı editlemişiniz son cumleyi şimdi gordum. tam olarak hangi araclarda suanda guncelleme var bilmiyorum ama 120lik bravoda da guncelleme cıktıgını servis solemişti
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bu durum varsa o zaman sorun yok