Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 21 ile 34 arası

Konu: 3.1 ortalama Yozgat Ankara arası.... (232.5 km)

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Alıntı k0d3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar multijette gördüğüm en iyi ortalama sanırım. Ben de her uzun yola çıkışta heves ediyorum az yakmaya, en fazla bir buçuk saat dayanabiliyorum ve köklüyorum

Bir de şehir içinde çok önemli olmuyor da, örneğin 80 km/s hızla 6 saatte gidilen yol 120 km/s ile 4 saatte gidiliyor. 2 saat fark da az değil hani
    benim ortalamam 8 in üstündeydi hep ama allah ne verdiyse basıyordum şuan araba yazılım olmamasına rağmen 2. viteste ara ara pati çekiyor ne yaptım aşırı zorlamadan motor daha fazla mı açıldı ki böyle sabırlı denemelerde 3 civarı ortalamayı tutturuyorum cruise kontrol gibi ayağım var herhalde

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Yozgatlıyım ve çok giderim. Arabayı kastığınız zaman Ankaradan Yozgat istikametine daha az yakar.Semih Yozgattan Ankaraya doğru yakmış.Elmadağ yokuşunu düşününce...Valla bravo.
    Aynen abi dönüşte sanırım biraz daha hızlı gittim epey zaman geçti hatırlayamıyorum tam olarak ama ben kış zamanında nasıl olacağını merak ediyorum yozgattayken kışın ortalamam 8.1 di şehir içi en düşük 7 küsürleri gördüm yazın da 7 falandı.. şuan 13 bin km ye geldi umarım biraz daha az yakar

Alıntı rafetkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bugun arabayı bakımdan aldım 1600 tl servis parası ödedim ikitelliden çatalcaya gittim 4.0 yakaladım
    1600 tl bakım mı ? kaskosuzdu tampon falan mı değişti bakımla beraber anlamadım ben ?
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

80 le felan sen yeryer 70 şe felanda düşmüşsün arkadaşım bence...
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 le felan sen yeryer 70 şe felanda düşmüşsün arkadaşım bence...
    yok 80le çok gitmedim sadece bayır çıkarken düştüm 75 e falan bir kaç sefer 70 e düşmüş olabilirim önemli olan burada gaz kontrolü o zaman normalde yaktığından daha az yakıyorsun denemesi bedava

erdal mutlu
    erdalmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 6

GT-S5660 cihazımdan 2 ile gönderildi

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Alıntı erdalmutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GT-S5660 cihazımdan 2 ile gönderildi
    mesajınız gözükmüyor

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Araç tüketim verilerini fabrikalar hesaplarken bildiğim kadarıyla 90 km sabit hız ve şöfor dışında 20 kg da yük vardır ve zannımca da genelde düz yol diye tahmin yürütüyorum. Gelin de Kastamonu yu çevre il ve ilçelere bağlayan yerlerde 3 kusurları yakalattırın benim görebildiğim en iyi değer kendi aracımda Kastamonu Çatalzeytin-Türkeli arası 4 kişi yolun büyük bölümü hız sabitleyici ile dağ virajlı yollar olmak üzere 4,5 litre tam 110 km...
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç tüketim verilerini fabrikalar hesaplarken bildiğim kadarıyla 90 km sabit hız ve şöfor dışında 20 kg da yük vardır ve zannımca da genelde düz yol diye tahmin yürütüyorum. Gelin de Kastamonu yu çevre il ve ilçelere bağlayan yerlerde 3 kusurları yakalattırın benim görebildiğim en iyi değer kendi aracımda Kastamonu Çatalzeytin-Türkeli arası 4 kişi yolun büyük bölümü hız sabitleyici ile dağ virajlı yollar olmak üzere 4,5 litre tam 110 km...
    sizin oraları bilmem yalnız biz iddia etmiyoruz her yerde öyle yakarız böyle yakarız bizden aşağı yakan yoktur diye

yozgat ankara arası gidip gelirken test ettim ve paylaştım iyi de bayırdır yolları kimi zaman inersin kimi zaman çıkarsın ki oralarda düz yol bulmak çok zor gidiş dönüş olarak yazdım bu arada 3.3 dönüş .

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Bence biraz makul olalım arkadaşlar..Nasıl kullanırsanız kulanın 2,1 falan biraz hayalcilik..Ya yanlış hesapladınız yada başka bir hata var!!!Millet bu değerlere bakıp kendi aracında veya kullanışında hata var sanıcak..Lütfen biraz dikkat edelim..Yakında biri çıkıp 0,50 yakıt değeri yakaldım derse şaşırmıycam..

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence biraz makul olalım arkadaşlar..Nasıl kullanırsanız kulanın 2,1 falan biraz hayalcilik..Ya yanlış hesapladınız yada başka bir hata var!!!Millet bu değerlere bakıp kendi aracında veya kullanışında hata var sanıcak..Lütfen biraz dikkat edelim..Yakında biri çıkıp 0,50 yakıt değeri yakaldım derse şaşırmıycam..
    2.1 değil 3.1 .
    o 2.1 olan yerköye kadar olan sonuç (bayır aşağı).
    Konu Semih Kurtulmus tarafından (10/09/2012 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

Kenan Ozel
    ken01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    06HA2512
    Edilen teşekkür: 23

Ankara-Adana arası 515 km. 4 yetişkin+2çocuk+full bagaj 95 km CC sabit hız. yol bilgisayarı ortalama tüketimi 100/4 lt. mazotu doldurduğumda 93 tl aldı. hesaba döktüğümde ise 100/4.5 lt tekabul ediyor. Yani km de 0.18 kr. aracım şu an 3100 km oldu. herşeyinden memnunum çok şükür.

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

bugun denedim onu 5.vites 80 km hız sabit tuttmak koşuluyla 3.1 3.2 tutturuluyor baya bu sekilde devam ettim 10 km kadar tabi o hızlarla uzun yola çıkmak ölüm ortalama 100 110 arasında 4.2 4.5 civarında yakıyor

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

o iş en güzel 90 lıkta oluyor 6.vites 95 e sabitle düz yolda 2 küsürleri görüyoruz

kunt ozveren
    Fiat 500X Multiair Turbo Mr.Freeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 277

Dun Ankara dan dondum. Otoyol a girdim arabayi cruise control ile 130 a sabitledim. Sadece izmit te kontrolu elime aldim. Sonra istanbul giselere kadar cruise ile devam ettim. Ortalama tuketim 5,4 idi.
    Citroen C3 1.4 VTİ BMP

drive italian , kiss french

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Alıntı ken01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara-Adana arası 515 km. 4 yetişkin+2çocuk+full bagaj 95 km CC sabit hız. yol bilgisayarı ortalama tüketimi 100/4 lt. mazotu doldurduğumda 93 tl aldı. hesaba döktüğümde ise 100/4.5 lt tekabul ediyor. Yani km de 0.18 kr. aracım şu an 3100 km oldu. herşeyinden memnunum çok şükür.
    aman sorunlar başlamasın sizde de .. o kadar yüklü araç + 95 km hızlı 4.5 fena değil

Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugun denedim onu 5.vites 80 km hız sabit tuttmak koşuluyla 3.1 3.2 tutturuluyor baya bu sekilde devam ettim 10 km kadar tabi o hızlarla uzun yola çıkmak ölüm ortalama 100 110 arasında 4.2 4.5 civarında yakıyor
    Evet zaten yazmıştım oraya telefonla konuştum diye yoksa imkanı yok bitmez en fazla 15 dakika falan gidilir

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o iş en güzel 90 lıkta oluyor 6.vites 95 e sabitle düz yolda 2 küsürleri görüyoruz
    Garibanlığın gözü kör olsun anca 75liğini alabildik yalnız o 90 lıklar gerçekten harika arkadaşımdan biliyorum

Alıntı Mr.ze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dun Ankara dan dondum. Otoyol a girdim arabayi cruise control ile 130 a sabitledim. Sadece izmit te kontrolu elime aldim. Sonra istanbul giselere kadar cruise ile devam ettim. Ortalama tuketim 5,4 idi.
    evet belirli bir sınırı aşınca yakıt 10 km de bir 1 litre gibi bir fark gösteriyor sanki

Sayfa 2/2 İlkİlk 12