Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 21 ile 32 arası

Konu: Opetten bi hata daha!!!!

Erkan G Lacetti SX 1.6
    liebermann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

yetkililere sesleniyorum!! nerde yetkililer, CRM neden çalışmaz!

batuhan gündoğdu
    batgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

fişm biriktirilmesi gerktiğinide ilk defa sizden duyuyorum..

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Akaryakıt istasyonları bize akaryakıt satarken KM bilgimizi almadıkları sürece bu işin tespiti diye bir şey olmaz.

Sadece şunlar yapılır:
    1- Adam depondaki yakıtı inceler. Sonuç: yakıt opetin der, yakıtta opet+bp var der vs.vs.

2- 2. bir seçenek yok

AMA SİZ SİZ OLUN MUTLAKA ŞU NOKTAYA DİKKAT EDİN!!!
    --------------------------------------------------------

Aldığınız her akaryakıt firmasında mutlaka plakanıza kesilmiş fiş alın ve saklayın.
    Son 2-3 depoya ait fişleriniz mutlaka araçta dursun.
    Ara ara yakıt alırken de cep telefonunuzla da km göstergenizi ve fişin fotosunu çekin

Genelde sıkıntılı akaryakıt çok sürmeden kendini belli ediyor. O yüzden son aldığınız akaryakıt fişini mutlaka saklayın. Delil olarak kullanılabilir.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akaryakıt istasyonları bize akaryakıt satarken KM bilgimizi almadıkları sürece bu işin tespiti diye bir şey olmaz.

Sadece şunlar yapılır:
    1- Adam depondaki yakıtı inceler. Sonuç: yakıt opetin der, yakıtta opet+bp var der vs.vs.

2- 2. bir seçenek yok

AMA SİZ SİZ OLUN MUTLAKA ŞU NOKTAYA DİKKAT EDİN!!!
    --------------------------------------------------------

Aldığınız her akaryakıt firmasında mutlaka plakanıza kesilmiş fiş alın ve saklayın.
    Son 2-3 depoya ait fişleriniz mutlaka araçta dursun.
    Ara ara yakıt alırken de cep telefonunuzla da km göstergenizi ve fişin fotosunu çekin

Genelde sıkıntılı akaryakıt çok sürmeden kendini belli ediyor. O yüzden son aldığınız akaryakıt fişini mutlaka saklayın. Delil olarak kullanılabilir.
    opet km bilgisini alıyor kardeşim... Haberin olsun km bilgini veriyosun adamlar online olarakta takip ediyor....Galiba Opetten hiç almadınız....
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Kıvanç A.
    ekartoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 70

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı konuyu bende sordum. Servis katiyen Opetten almalısın dedi. hadi bana böyle dedi. Bi çok arkadaşım var....
    Opet Koç'un, Fiat da Koç'un. O yüzden elemanlar Opet diye bilirler size. Opet Kartın avantajı (sürekli opetten almanızın) yakıt kaynaklı sorun yaşadığınızda numune alınması, tespiti, ispatı ile filan uğraşmadan Fiat tarafından garanti adı altında gerekli müdahale yapılıyor (yani öyle olmasını umuyorum. ben opetten almıyorum artık ama alanlar için umuyorum). Farklı bir markadan almanız durumunda yakıt kaynaklı sorun yaşamanız durumunda da pompa fişi ile ispatını yapıp, numune alınması, incelenmesi, tespiti gibi süreçlerden sonra haklı bulunursanız masraflarınızı hatayı yapan benzin istasyonu karşılıyor. İş uzuyor. Ama yine de Opet'e mahkum olmaya değmez. Herkes istediği yerden alabilir. Çoğu yerde (kasaba, köy, belde gibi) Opet yok sonuçta. Opet'ten memnun olan arkadaşlar da var. Markadan ziyade istasyon önemli ama son zamanlarda Opet'e olan şikayetlerde artış oldu.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ekartoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opet Koç'un, Fiat da Koç'un. O yüzden elemanlar Opet diye bilirler size. Opet Kartın avantajı (sürekli opetten almanızın) yakıt kaynaklı sorun yaşadığınızda numune alınması, tespiti, ispatı ile filan uğraşmadan Fiat tarafından garanti adı altında gerekli müdahale yapılıyor (yani öyle olmasını umuyorum. ben opetten almıyorum artık ama alanlar için umuyorum). Farklı bir markadan almanız durumunda yakıt kaynaklı sorun yaşamanız durumunda da pompa fişi ile ispatını yapıp, numune alınması, incelenmesi, tespiti gibi süreçlerden sonra haklı bulunursanız masraflarınızı hatayı yapan benzin istasyonu karşılıyor. İş uzuyor. Ama yine de Opet'e mahkum olmaya değmez. Herkes istediği yerden alabilir. Çoğu yerde (kasaba, köy, belde gibi) Opet yok sonuçta. Opet'ten memnun olan arkadaşlar da var. Markadan ziyade istasyon önemli ama son zamanlarda Opet'e olan şikayetlerde artış oldu.
    Kardeş ben bana söyleneni yazıyorum. Opet markası haricinde başka bi petrolden yakıt alırsam. yakıttan kaynaklanan tüm problemlerde aracın ilgili kısmı garanti dışı kalacakmış. Bana söylenen bu yönde.....SÖYLENEN..... aracımı Aldığım firmanın sözüne inanmıcamda kime inanacam????....Opet kartı geçtim hadi, adamlar tespit ediyorlarmışşş aldığım benzini ve bulurlarsa başka firmadan aldığımı ilgilenmiyorlarmış.Zaten bakmalarına bile gerek yok km bilgisini vermek durumundayız atıyorum vermesek araç arızalansa arada km yaptıysan hangi benzinle yaptın bu yollu sorusuna ne cevap verilebilir ki???? Resmen sakınnn haaaa mantığıyla yaklaşıyolar. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Şimdi ben yok kardeşim ben bildiğimi okurum deyip Shell e yada başka bi petrole mi gideyim bunu mu diyosunuz. E gidersem servisim sorun sıkıntıda garanti dışı kalacak diyor. Aracı sıfır km almışım....Afedersiniz ama gazoz kapağı vermedik alırken ,, para verdim para....bi araba aldık b..ka sardı...benzini bile sıkıntı bi daha koç grubuna ait araba yok abicim. Sıkılmaya başladım bu ikilemden.

Kıvanç A.
    ekartoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 70

Kardeş ben bana söyleneni yazıyorum. Opet markası haricinde başka bi petrolden yakıt alırsam. yakıttan kaynaklanan tüm problemlerde aracın ilgili kısmı garanti dışı kalacakmış. Bana söylenen bu yönde.....SÖYLENEN..... aracımı Aldığım firmanın sözüne inanmıcamda kime inanacam????....Opet kartı geçtim hadi, adamlar tespit ediyorlarmışşş aldığım benzini ve bulurlarsa başka firmadan aldığımı ilgilenmiyorlarmış.Zaten bakmalarına bile gerek yok km bilgisini vermek durumundayız atıyorum vermesek araç arızalansa arada km yaptıysan hangi benzinle yaptın bu yollu sorusuna ne cevap verilebilir ki???? Resmen sakınnn haaaa mantığıyla yaklaşıyolar. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Şimdi ben yok kardeşim ben bildiğimi okurum deyip Shell e yada başka bi petrole mi gideyim bunu mu diyosunuz. E gidersem servisim sorun sıkıntıda garanti dışı kalacak diyor. Aracı sıfır km almışım....Afedersiniz ama gazoz kapağı vermedik alırken ,, para verdim para....bi araba aldık b..ka sardı...benzini bile sıkıntı bi daha koç grubuna ait araba yok abicim. Sıkılmaya başladım bu ikilemden.
    Hiç bir firma (benim bildiğim) yakıttan kaynaklı sorunlarda garanti vermiyor. Ancak yakıttan kaynaklı sorunlarda arabanızın tamamı garanti dışı kalmıyor. Sadece yakıta bağlı yaşanan sorunlu parça / parçalar (örneğin yakıt pompası gibi) garanti dışı kalıyor. Örneğin yakıttan kaynaklı sorunlarda kaportanız, kapı kilitleriniz vs. gibi parçalar garanti dışında kalmıyor. Fiat'ın diğer firmalardan artısı bu Opet yakıt kartla yakıttan kaynaklı sorunlarda da aracınızın yakıt pompası ve benzeri parçalarını garanti altına alıp değişim ya da tamir gibi durumlarınızı hallediyor. Diyelim ben yakıtı Opetten değil de B firmasından aldım ve yakıta bağlı sorun yaşadım. Bunu pompa fişi ile belgeleyip alınan numunelerde haklı çıkarsam ve sorunun B firmasından yaşandığını ispatlarsam tüm masrafları B firması karşılıyor. Yani Fiat karışmıyor B firması ödüyor. Bu durum biraz uzun sürüyor tabi. Ben de ara ara Opetten alıyorum ama karta işletmiyorum yine de fişi saklıyorum. Son zamanlarda Shell'e dönenlerdenim bende.

Özlem Çufaoğlu
    ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583
    Edilen teşekkür: 1326

Onu bilmem aylardır söylüyorum Opet'ten uzak durun...

Ayrıca tekrar söylüyorum ki yakıt güvencesi dediğiniz olay tamamen istasyonla ilgili
    hangi markayı kullanırsanız kullanın eğer yakıt ile ilgili bir problem var ise zaten o istasyon karşılıyor zararı zaten...
    Yapılması gereken tek şey yakıt fişini saklamak...

Total ve Shell den şaşmayın...

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ekartoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bir firma (benim bildiğim) yakıttan kaynaklı sorunlarda garanti vermiyor. Ancak yakıttan kaynaklı sorunlarda arabanızın tamamı garanti dışı kalmıyor. Sadece yakıta bağlı yaşanan sorunlu parça / parçalar (örneğin yakıt pompası gibi) garanti dışı kalıyor. Örneğin yakıttan kaynaklı sorunlarda kaportanız, kapı kilitleriniz vs. gibi parçalar garanti dışında kalmıyor. Fiat'ın diğer firmalardan artısı bu Opet yakıt kartla yakıttan kaynaklı sorunlarda da aracınızın yakıt pompası ve benzeri parçalarını garanti altına alıp değişim ya da tamir gibi durumlarınızı hallediyor. Diyelim ben yakıtı Opetten değil de B firmasından aldım ve yakıta bağlı sorun yaşadım. Bunu pompa fişi ile belgeleyip alınan numunelerde haklı çıkarsam ve sorunun B firmasından yaşandığını ispatlarsam tüm masrafları B firması karşılıyor. Yani Fiat karışmıyor B firması ödüyor. Bu durum biraz uzun sürüyor tabi. Ben de ara ara Opetten alıyorum ama karta işletmiyorum yine de fişi saklıyorum. Son zamanlarda Shell'e dönenlerdenim bende.
    Okey siz kendinizce böyle bi yol tercih etmişsiniz. Belki evet ilerde bi sıkıntı yaşarsanız hallettirebileceksiniz...Ancak bu durum mesela benim için geçerli değil benim bu tip bişe ayıracak vaktim yok. Uğraşamam yaniii. benim anlatmak istediğim olay farklı. Atıyorum ben en son shellden aldım araçta arıza yaptı...Ben fiata bunu söylediğim anda sıkıntı bizi bağlamaz diyorlar eeee. bende shelle uğraşamam....Anlatmak istediğim Fiatın böyle bir nifakı aklımıza sokması ve garanti dışı ben halletmem yada en son aldığın yerle irtibata geçmem demesi ilginç. Ayrıca siz mercedesten alın aracınızı gidin benzinini yada mazotunuda shell total opet vs vs.. alın bi sorun çıksın bakalım size nasıl yaklaşacaklar. resmen yalıyolar insanı. sanki birde psikolojik tedavi uyguluyorlar... Bu durum fiatta neden yok. Zaten mercedesde çok bilinmedik bi yerden benzin yada mazot almadığınız sürece sıkıntı yaşatmaz .... Diyorki euro 95 koyacaksın..... ben bugün euro 97 benzin aldım inanın daha güzel bi performans ve araç ilk kalkışlarda dahada rahatladı... Yani kardeşim araç benim ister shellden alırım ister totalden ister bp den bilindik ve işini doğru yapan firmalar zaten belli. Doğuda yaşayan adama böyle bişey diyebilir ama benim gibi böyle sömürü firmalarının artık mantar misali çoğaldığı yerde yaşayanlara bari demesin.....Ama ne yazzıkki beni kısıtlıyor bu yanlış nifak sokuyor kafayaa.....Sizde umarım umarım anlamışsınızdır.....Saygılarımla.
    Konu biancoangelo tarafından (01/08/2012 Saat 13:08 ) değiştirilmiştir.

alp ergün
    icedes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Kimse size başka firmadan benzin alırsanız aracınız garanti dışı kalır diyemez, bu haksız rekabete girer, sadece biz size opeti öneriyoruz bir problem esnasında kolaylık sağlarız diyebilir. Şöyle düşünün bu araçlar italyan italyada opet var mı? Yok madem illa fiat araca opet yakıt kullandıracaklar önce italyadan başlasınlar, kötü yakıt ile ilgili bir problem varsa bunu yakıt firması zaten çözecektir, bende aracımı 0 aldım içinde çok az benzin vardı ve opet istasyonu bayiye uzaktı yanda shell istasyonu vardı adam bana abi şuradan bi benzin alda opete kadar öyle git dedi, bunu diyen fiattaki satış danışmanı, siz düşünün artık.

ERHAN SAKABAŞ
    teacherofenglish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    76 AP 006
    Edilen teşekkür: 29

Arkadaşlar opetin sitesine baktım punto evo dan hariç yeni punto da yok ve model yılı 2009.Ben sanki o sekme fiattan araç alıcaklar için eski aracının marka modelini belirtmek amacıyla konmuş gibi algıladım bilmiyorum öyle mi gerçekten.Bu arada Opetten ne zaman alsam(aslında ilk defa aldım arabam da yeni 2012 punto) km sorup karta işliyor ve paro.com'dan puanlarınızı görüyorsunuz.Ancak 100 tl'ye 1 tl gibi komik bir rakam veriyor. "Full petrol istasyonları" var bilirsiniz büyükşehirlerde.Adamlar %7 veriyolar opet gibi %1 değil.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı icedes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse size başka firmadan benzin alırsanız aracınız garanti dışı kalır diyemez, bu haksız rekabete girer, sadece biz size opeti öneriyoruz bir problem esnasında kolaylık sağlarız diyebilir. Şöyle düşünün bu araçlar italyan italyada opet var mı? Yok madem illa fiat araca opet yakıt kullandıracaklar önce italyadan başlasınlar, kötü yakıt ile ilgili bir problem varsa bunu yakıt firması zaten çözecektir, bende aracımı 0 aldım içinde çok az benzin vardı ve opet istasyonu bayiye uzaktı yanda shell istasyonu vardı adam bana abi şuradan bi benzin alda opete kadar öyle git dedi, bunu diyen fiattaki satış danışmanı, siz düşünün artık.
    !!!!!adam bana abi şuradan bi benzin alda opete kadar öyle git dedi, bunu diyen fiattaki satış danışmanı!!!!!! Cümlenizde yine OPET var işte yorumları okursanız ne demek istediğim konusunda biraz fikir sahibi olursunuz.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12