Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: İstanbul/Balıkesir arası güzergah önerileriniz

ti ner
    tiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 44

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence çok doğru bir güzergah ALLAH selametle gidip gelmeyi nasip etsin yolun açık olsun hocam
    Eyvallah kardeşim, teşekkürler.

Behic ÇALBUR
    Behic ÇALBUR rederfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

arkadaşım daha şimdi eve girdim balıkesir erdekten istanbula geldim.. erdekte depoyu fullledim erdek bandırma karacabey bursa yalova sonra körfezi dolaşıp izmit oradan istanbul yani karayolu kullandım istanbul bayrampaşaya geldim depoyu yine fullledim 55 lira mazot yaktı.. istanbul erdek 360 km, erdekten balıkesir 120 km daha ekle toplam 480 km yakacağın mazot 75 lira civarı.. istanbul balıkesir yolu yorucudur istanbul ankara yolu gibi değildir ama ben her hafta erdeğe gidip geliyorum bence idoya falan vereceğin paraya yazık bu arada erdek istanbul 90-100 km hızla gittiğinde 5 saat sürüyor.. ayrıca topçular eskihisar yerine körfezi dolaşmanı tavsiye ederim hem paradan hem zamandan tasarruf ediyorsun.. ben bazen bmw ile de gidiyorum ama o zaman idoyla gidiyorum çünkü yaktığım yakıt idoya verilen parayı geçiyor.. bence en güzel 3. yol karayolunu kullan. arabamızın avantajı az yakması bu avantajı sonuna kadar kullanalım.

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karayolunda izmit-karamürsel arası çekilmez kardeşim, ben araç kullanmayı severim ama orası işkence gibi geliyo bana, ben bildim bileli izmit-gölcük-karamürsel arasında hep yol çalışması var, ayrıca gölcükteki trafik lambası bolluğuda cabası, ben olsam eskihisar-topçular üzerinden yalova- bursa çevreyolu-balıkesir kaymak gibi yol ak git derim...
    en azından zaman kaybın olmaz. yenikapı-bursa feribotu her saat yok sanırım o da 70 tl civarı diye biliyorum...
    Gölcükteki ışıklar 5 dakika sürüyor sürmüyor gölcüğe girip çıkmak.

Gölcük çıkışında çalışma devam ediyor doğru, yol tek şeride düşüyor. Ama oradan çıkmakta 5 dakikayı geçmiyor..

Karamürsel çıkışı, yalova il sınırına kadar sıkıntı yok ondan sonra. Tabi şu sıralar yeni çalışma başlatılmadıysa..

Bunları nereden biliyorum, benim okulum gölcükte. Okulum olmadığı zaman servis ile karamürsele giderdik servisçilerle orada takılırdık. Bilenler bilir karamürseldeki okulda karamürselin tam çıkışındadır.

Eskisi kadar yol çalışması yok yani..
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Hakan Tekpınar
    blk_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    10 HT 543
    Edilen teşekkür: 90

En rahatı bandırma balıkesir daha çabuk gelirsiniz

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gölcükteki ışıklar 5 dakika sürüyor sürmüyor gölcüğe girip çıkmak.

Gölcük çıkışında çalışma devam ediyor doğru, yol tek şeride düşüyor. Ama oradan çıkmakta 5 dakikayı geçmiyor..

Karamürsel çıkışı, yalova il sınırına kadar sıkıntı yok ondan sonra. Tabi şu sıralar yeni çalışma başlatılmadıysa..

Bunları nereden biliyorum, benim okulum gölcükte. Okulum olmadığı zaman servis ile karamürsele giderdik servisçilerle orada takılırdık. Bilenler bilir karamürseldeki okulda karamürselin tam çıkışındadır.

Eskisi kadar yol çalışması yok yani..
    gölcüğün girişinden topçulara kadar yaklaşık 50 km falan olması lazım, bundan birkaç sene önceye kadar lamba falan yoktu, ben 8 yıldır her iki ayda bir memleketim olan sakaryaya gider gelirim eşimle beraber ailemin yanına, bursa - yalova - karamürsel -gölcük, hele bide trafiğe denk gelirsen yandın,
    sakaryadan dönüşlerimde karamürselden gölcüke gidiş arasındaki yolda bekleşen milleti görünce emin ol sende şaşırırdın. hemen hemen her dönüşümde ki merak etme gölcüğün yol çalışması bitmez, biri biterken yenisi başlar. sanırım siz gölcükte hep yeşillere denk gelmişsinizki 5 dk da lambaları geçebilmişsiniz
    Konu Scottie tarafından (08/07/2012 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazı stili değiştirildi..

Behic ÇALBUR
    Behic ÇALBUR rederfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

birkan'a katılıyorum daha bu sabah geldim ben balıkesir erdekten.. yolda tam olarak iki yerde çalışma var ve tek şeride düşüyor ama ikisini toplasan 1 km uzunluk etmiyor hemen tek şeride düşüyor ve 500 metre sonra yine 2 şerit oluyor.. ışıklara gelince evet çok fazla ışık var ancak pek bir sıkıntı değil 100 lira fazla vermektense 5-6 tane kırmızı ışık beklerim tamamdır.. her haftasonu istanbuldan erdeğe gidip dönüyorum ve her zamanda karadan gidiyorum körfezi dolaşmak en mantıklısı

halil özçelik
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

Alıntı rederfi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birkan'a katılıyorum daha bu sabah geldim ben balıkesir erdekten.. yolda tam olarak iki yerde çalışma var ve tek şeride düşüyor ama ikisini toplasan 1 km uzunluk etmiyor hemen tek şeride düşüyor ve 500 metre sonra yine 2 şerit oluyor.. ışıklara gelince evet çok fazla ışık var ancak pek bir sıkıntı değil 100 lira fazla vermektense 5-6 tane kırmızı ışık beklerim tamamdır.. her haftasonu istanbuldan erdeğe gidip dönüyorum ve her zamanda karadan gidiyorum körfezi dolaşmak en mantıklısı
    Pazar sabahı ülkemizde trafiğin en az olduğu saatlerdir, öğleden sonra dönmüş olsaydınız Neyse tercih arkadaşın maddi durum zaman vs durumlara bakarak en doğru tercihi yapar
    Konu Scottie tarafından (08/07/2012 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazı stili değiştirildi..

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Ben ikinci öğretim okuyorum Halil abicim, yani haliyle öğleden sonra o yollardan hep geçiyorum. Saat 16.30 - 17.00 arası o yollardan geçiş saatimiz.

Dönüş saatimiz ise 19.00 - 20.00 civarlarıydı..

Size şöyle söyliyeyim.. İstanbul - İzmit istikametinde otobandan ayrılıp izmit batı gişelerine girmeden sağda BP var mc donalds falan. Körfez yani..

Bizim servisler saat 16.00'da oradan hareket ediyor ve karamürsel çıkışında olan okula saat 17.00'de dersi başlayan öğrenciler dersine yetişiyor 45 kilometre idi BP'den karamürsel myo yanılmıyorsam..

Eylül 2011'den Haziran 2012'ye kadar hafta içi hergün o yoldaydım benim gördüklerim yaşadıklarım bu şekilde

Biraz fazla ışık olduğu doğru.. Otobüsler ve kamyonlara tırlarada denk gelirseniz biraz daha vakit alıyor ışıkları geçmek.
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

halil özçelik
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ikinci öğretim okuyorum Halil abicim, yani haliyle öğleden sonra o yollardan hep geçiyorum. Saat 16.30 - 17.00 arası o yollardan geçiş saatimiz.

Dönüş saatimiz ise 19.00 - 20.00 civarlarıydı..

Size şöyle söyliyeyim.. İstanbul - İzmit istikametinde otobandan ayrılıp izmit batı gişelerine girmeden sağda BP var mc donalds falan. Körfez yani..

Bizim servisler saat 16.00'da oradan hareket ediyor ve karamürsel çıkışında olan okula saat 17.00'de dersi başlayan öğrenciler dersine yetişiyor 45 kilometre idi BP'den karamürsel myo yanılmıyorsam..

Eylül 2011'den Haziran 2012'ye kadar hafta içi hergün o yoldaydım benim gördüklerim yaşadıklarım bu şekilde

Biraz fazla ışık olduğu doğru.. Otobüsler ve kamyonlara tırlarada denk gelirseniz biraz daha vakit alıyor ışıkları geçmek.
    aynen dediğin gibi kardeşim lambalar tırlar otobüs dolmuş derken yol karamürselden sonra baya rahatlıyo. hayırlısı olsun diyelim ...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12