19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kaza başıma kaldı

eray guler
    erayguler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 3

Kızgın Kaza başıma kaldı

Arkadaşlar bu akşam başımdan bir olay geçti

ben sağ seritte ilerlerken orta seride gecmeye karar verdim ve sinyalimi verdim onumde bir taksi vardi arabanin yarisini seridin obur tarafina gecirmistimki (sinyal vermekteyim) onumdeki taksi ani fren yapti ve bende hemencecik orta seride attim kendimi arkadan bana yaklasan motosikletli bir kadin vardi ben onune kirmis bulununca dengesi bozuldu ve ben bi 20 metre ilerledikten sonra motorun yere dusme sesini duydum ve arkama baktigimda motorsiklet yerde surukleniyordu. hemen aracimi orada durdurup yardima kostum. olay besiktas atv binasinin onunde oldu. surucu motorsikletli bayani hemen kenara aldik neyseki birkac kucuk siyrik ve motorsikletinin dusmesinden kaynakli motorsiklette ufak sayilabilecek capta bir hasar olusmustu. bayan, benim ona carptigimi soyledi halbuki herangi bir carpma olsa hissederdim. ve arka camurluguma carptigini soyledi camurlugumun uzerinde en ufak cizik dahi yoktu bayanla anlasamadik polis geldi bizi merkeze yonlendirdi ve besiktas ilce emniyet mudurlugune gittik orada tutanak kagidi verdiler, bayan; benim ona carptigimi yazdi diger kisma da bende aracimda en ufak cizik dahi olmadigini carpsa idim hissedecegimi ve sadece yardim amacli yanina gittigimi yazdim onun ruhsat ehliyet vs. fotokopisi bana verildi benimkiler ona verildi. tutanak kagidinin bir kopyasi ona digeri bana verildi. ve merkezden ayrildik. simdi ne olacak cok merak ediyorum. sucsuz haldeyken suclu duruma dusermiyim cunku o bayanin o anda yaptigi cirkeflik sonucunda sucum olmadigi halde benim kaskomdan karsilanirsa yada zorunlu trafik sigortamdan karsilanirsa herhangi bir kaybim olsun olmasin ( kasko icin hasarsizlik indiriminin devredisi kalmasindan bahsediyorum) nasil itiraz edebilirim.

cebimden bi kurus cikmayacagini yada kaskomun etkilenmeyecegini bilsem dahi ( zorunlu trafik sigortamin motorsikletin hasarini odemesi durumu ) kadinin bu cirkefligi yuzunden gidip itiraz etmek isterim cunku olayla alakali bile sayilmam ve cok sinir olmus durumdayim

dipnot: mobeselere de baktik hicbisey gozukmuyor.

ayrica hepsini gectim bayan benim arka tamponun sag tarafina surttugunu soyluyorya hadi carpti diyelim hadi ben hissetmedim hadi diyelim bana crptigi icin dengesini yitirmis ve dusmus olsun. sonucta bana arkadan vurmus olacak kendisi ve gene kendi suclu olacak yaniliyor muyum ?

bi yol yordam gosterin ey puntocu kardeslerim simdiden tesekkurler degerli vaktinizi ayirdiginiz icin

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

hiç sıkıntı etme cana gelmesin.oldu ya polis kaskon var diye sana verirse hata oranını bazı kaskolar 1-2 kazaya kadar (kaskosuna göre değişiyor)hasarsızlık indirimini bozmuyor veya %10 kadar geri çekiyor diye söylemişti kasko yaptırdıgım arkadaş.büyük ihtimalde sigortalardan hal olur ödeme yapılır kasko bulaştırılmadan yine o da içine sinmiyorsa zaten kayıtlar mevcuttur yalnız tavsiyem sıcağı sıcağına ne yapacaksan yapman çünkü araçta şuan bir şey gözükmüyorsa 2 gün sonra gittiğinde yaptırdın geldin diye yine çirkeflik olabilir kaza raporuda zaten çıkmıştır hata kime verilmiş bellidir o raporun örneğine göre itirazını yapabilirsin yerinde olsam sigorta veya kaskoyu yaptığın arkadaşla görüşürüm sıkça rastladıkları durumlardan daha içerikli bilgi vereceklerini tahmin ediyorum çok geçmiş olsun tekrar Allah başka sıkıntı vermesin..
    Konu burhankutlu tarafından (05/07/2012 Saat 04:14 ) değiştirilmiştir.

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Büyük geçmiş olsun neyin nerede başımıza geleceği belli olmuyo, siz ne kadar trafik kurallarına uyarsanız uyun illa bir uymayan ya da başa gelen için illaki bir bahane oluyo sanırım motor sürücüsüde bu yola başvurmuş, kural fian tanımadan her zaman haklı olduğunu öne süren insanlar oluyo ama inanın kurallar bunun için var kimse haklılığını savunmasın kural ne diyosa o olmalı...tekrar geçmiş olsun...

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Öncelikle geçmiş olsun. Motosikletli büyük bi ihtimal ön freni fazla kullanınca direksiyonu kitledi ve yan yattı motor sürüklendi kendiside size vurması önemli değilde araba gibi değildir motosiklet fren mesafesi yoktur aynadanda görmemiş olabilirsiniz tabi bence suç sizde değil ama iki taraf anlaşılarak karşılanabilir sorunlar. Banada olmuştu motorumla unkapanında motoru yatırdım viraj alıyordum taksici kapıyı açtı öne asılınca ters tarafa doğru yerde sürüklendim indiğimde motorumu kaldırıma koydum ve kaskımı eldivenlerimi çıkarmadan taksicinin ağzını burnunu kırmıştım arabasıda albea idi aynasını vs bırakmamıştım ve olay yerinden kaçmıştım plakamda sele altında gizliydi hiç bi yakalanmada olmadı sadece grenajlarım çizilmişti boyattım ama adam hastanelik olmuştur. motosikletliler biraz agresiftir eldivenler balyoz gibidir dikkat hatta şöyle bir söz vardır motosiklet motorcunun namusudur diye
    Konu motor delisi tarafından (05/07/2012 Saat 08:34 ) değiştirilmiştir.

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Belki ani serit degistirmeni kazaya sebebiyet verme olarak yorumlamis olabilir. Yanlis hatirlamiyorsam "Trafigi tehlikeye atacak sekilde serit degistirmek" seklinde bir ceza kurali vardi. Bu anlattiklarini aynen merkezde de verdiysen, kural isletilebilir. Yani sana da ceza kesilebilir..

Sent from my GT-I9100 using 2
    Oz Büyücüsü

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Öncelikle geçmiş olsun. Şunu belirteyim önceü, Kasko kendi aracınızın tamirini, zorunlu trafik sigortası ise karşı tarafın hasarını karşılar. Haliyle karşı tarafın masrafını trafik sigortasıyla ödeyeceğinizden kaskonuz bozulmamış olur. Bende aktif motorsiklet kullanıcısıyım. Bahsettiğiniz gibi bir olayda sarsıntı geçirmemeniz normal çizikte pek olmaz motorsiklet grenajları plastik olduğundan. Mobese kaydını alın derim olası bir durumda itirazda bulunmak için. Kamerada açık açık belli oluyorsa olay zaten sizin üzerinize kalmaz. Sinyal verdim diyorsunuz, hatalı şerit değiştirmede yok ortada. Ben ihalenin size kalacağını düşünmüyorum. Olduda kaldı sigortanız halleder kaskonuz değil. Hayırlı günler. Ayrıca şahsınıza değil genel olarak konuşmak istiyorum. Araç sürücüleri lütfen motorsiklet sürücülerine trafikte özen gösteriniz. Bizim kaportamız kendimiziz. Sinirlenip yada sadece keyif için motorcuları sıkıştıran üzerine süren insanlar mevcut ülkemizde. Lütfen bu tarz bir insan olmayalım arkanızda yanınızda motorcu varsa daha tedbirli kullanalım zaten basıp gidecektir.

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçmiş olsun korktuğunuz şeylerden başınıza hiç bişi gelmez En fazla sigortanız karşı tarafı öder kaskonuza kalmaz yani.

AHMET ERZURUMLU
    ahmet_erzurumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    06BJ3329
    Edilen teşekkür: 76

Cok buyuk gecmis olsun . Trafikte maalesef trafik magandalari cok erkek yada bayan farketmiyor
    Dar Ağacında da Olsak Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

motosiklet kullanırken ani ön fren artı yön değiştirmeler motosiklet tekerinin yapısı isitabiriyle motoru yatırır. birazda sürat varsa makine yatar. Erkek sürücüler bu noktada ters itim yaparak motoru genelde kurtarırlar ama bayan sürücüler için aynı şey geçerli değil tabii ki. Eğer o sürücü kadın değil de erkek olsaydı bu gün motosiklet sitelerinde önüme punto kırdı başlığını okuyor olurduk.

eğer tamponun resimleri varsa ben skıntı çekeceğini zannetmiyorum, trafik sigortan gereken ödemeyi yapar. eğer konu büyüyecek olursa da ; senin benim arkamda neişin var ? sorusuyla yumuşak bi geçiş yapabilirsin.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

İstediğiniz cevap bu olmayabilir ama varsın kasko bozulsun böyle durumlarda. Allaha şükür kadın ölmemiş ya da yaralanmamış. Siz işin o kısmına bakın. Aksi olsaydı şuan gözaltında olmak vardı.. Bunları düşünerek rahatlayın bence. Ve tavsiyem hemen sadaka verin bir garibana.

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

kardeşim geçmiş olsun öncelikle. Yeni sisteme göre sigorta ve kasko şirketleri kazaya karışan araçlarda birbirleri ile temas yoksa karşı tarafa ödeme yapmıyor. Sende aracımda çizik yok diyorsun bu şekilde durum senin lehine işler. Neyseki cana gelmemiş tekrardan geçmiş olsun
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

Okan ACAR
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 JR 116
    Edilen teşekkür: 0

Olaya birde karşı tarafın açısından bakmak lazım. Bende bir motosiklet kullanıcısıyım. Motosiklette kati bir kural vardın. Ön tekeri kilitlersen düşersin.
    Bayan arkadaş sana çarpmamış olabilir ama sen onun önüne ani manevra yapmak zorunda kaldığını söylüyorsun. Birde kendini o arkadaşın yerine koy. Birden önüne bir araç kırıyor sende frene basıp düşüyorsun... İyi niyetle çözülebilecek bir durum. Motosikletlerin kullanımı araçlar kadar kolay değil arkadaşlar. Ama trafikte saygıyı emin olun hakediyorlar...
    Onlarda otomobil kadar (hatta çoğu daha fazla) vergi veriyor. İyi niyetle yaklaşırsan bu sorunu hiç büyütmeden kolaylıkla çözebilirsin...
    Mesele gazlamaksa yeğen. Ne kadar gazladığın değil ne kadar mesafe frensiz gittiğindir önemli olan. Bazen öyle makaslara girersin ki yeğen, jantların yere sürter. Ama bir bakmışsın ki biri solu kapatmış selektör ata ata tapa gaz yanından uzamış gitmiş. Mesele şu ki yeğen enjektöre giden her damla benzinin hazzını ...damar...larında hissedeceksin

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

bencede boşverin bozulursa bozulsun karşınızdaki bir motor muhtemelen kaskosuda yoktur.Karşınızdakinin burnu kanasa şuan göz altında bulunuyordunuz

Mustafa Uçar
    mucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 64

Şunu anlamadım, arabanızın yarısı geçmek istediğiniz şeritte olduğuna göre, motosiklet sürücüsü şeridin kalan kısmından mı geçmeyi düşünüyordu da yavaşlamadı? Ya siz ona rağmen şerit değiştirdiniz, ya sıkça olduğu gibi motosiklet sürücüsü "ben burdan geçerim" diye düşündü, ya da diğer şeride o kadar da çok geçmemiştiniz ki bu durumda önünüzdeki taksiyle aranızdaki takip mesafesinin yeterli olmadığı anlaşılır.

Yanlış anlamayın sizi suçlamıyorum, olmuş olabilecekleri yazıyorum sadece.

Ozan Şimşek
    cosworth20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    20ALF26
    Edilen teşekkür: 153

Allam ya ne çirkef insanlar var hayatta durup yardım etmek bile hata olmuş bu devirde.Geçmiş olsun dostum.Alabiliosan olay video kayıtları yanında bulundur eğer sana bişi gelirse tazminat davası aç sen de.Atv'nin orda bi dünya firmanın güvenlik kameraları var onlardan bulursun.
    S e l l e k t ö r ü ç a k P u n t o ' n a y o l a ç . . .

ali can
    boby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 19

geçmiş olsun

volkan Şimşek
    xvlkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 64

Geçmiş olsun.

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Alıntı Carcharoth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olaya birde karşı tarafın açısından bakmak lazım. Bende bir motosiklet kullanıcısıyım. Motosiklette kati bir kural vardın. Ön tekeri kilitlersen düşersin.
    Bayan arkadaş sana çarpmamış olabilir ama sen onun önüne ani manevra yapmak zorunda kaldığını söylüyorsun. Birde kendini o arkadaşın yerine koy. Birden önüne bir araç kırıyor sende frene basıp düşüyorsun... İyi niyetle çözülebilecek bir durum. Motosikletlerin kullanımı araçlar kadar kolay değil arkadaşlar. Ama trafikte saygıyı emin olun hakediyorlar...
    Onlarda otomobil kadar (hatta çoğu daha fazla) vergi veriyor. İyi niyetle yaklaşırsan bu sorunu hiç büyütmeden kolaylıkla çözebilirsin...
    anca motosiklet süren anlar bende arabadan çok motosikletlere yol veriyorum

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Geçmiş olsun gerçekten ilginç bir durum.Ben olsaydım belki de ulan bu bayana temas bile etmedim ama bana çarptı diye askıntı oluyor acaba filmlerde gördüğüm gibi kaza sonrası kadın bana aşık mı oldu derdim herhalde.