Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Doalogic Yeni Punto alacağım

Mehmet KEVEN
    mfkeven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34ER6655
    Edilen teşekkür: 2

Standart Doalogic Yeni Punto alacağım

Arkadaşlar merhaba, 2007 Mjet Gp sahibiydim ve eşim manuel kullanamadığından geçen hafta arabamı sattım.
    Şimdi Yeni Punto Lounge 1,3 Mjet 95HP Dualogic S&S + Skydome almayı düşünüyorum.Ama tek çekindiğim konu Dualogic vites. Bu vitesler tam otomatik olmadığından problem çıkaracağını söyleyenler oluyor ve bu durum kafamı karıştırıyor. Kullananlar ve bilenler bilgi verebilirmi lütfen.
    Bu arada skydome'lu puntoya en çok hangi renk güzel durur acaba, ben Kar Beyaz, Parlak Beyaz, Titanyum Grisi ve Granit Gri arasında kaldım.

Burak K
    burYq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    DG
    Edilen teşekkür: 49

bende kırmızı var gayet güzel ama çizikleri ziftleri çok belli ediyor. beyaz çok güzel oluyor bence. siyah önermem. vitesler biraz sorunlu evet. gaza biraz fazla bastığında geçişleri çok hissettiriyor. yokuş yukarılarda kendini tam ayarlayamıyor. kalkışlarda tekliyor. geçişleri sizi tatmin etmez ama tabi bu durum punto sevgisine engel mi tabi ki değil. çünkü o kadar büyük sorun çıkarmadı bana şu ana kadar. alabilirsiniz yani bu sizi engellemesin.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Dualogic'ler yarı otomatik vites sınıfında; bir robot yardımıyla vitesleri değiştiriyor ancak kuru kavrama(yani manuel vitesteki gibi bir kavrama) kullanıyor. Vites geçişleri hissedilir; ancak eco modunda kullanıldığında vites geçişleri hiç mi hiç hissedilmiyor. Yokuş yukarı çıkarken kendini düz yola göre ayarladığı için manuel olarak kullanılması gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Ancak manuel olarak kullanılması kolay bir vites türüdür onu söylemeliyim. Birkaç kez annemin eski aracını bu şekilde kullandım.

Yarı otomatiklerde Fiat en başarılı şirket konumunda şu anda,çekinmeden alabilirsiniz.

Parlak beyaz tavsiyemdir renk konusunda da

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan G Lacetti SX 1.6
    liebermann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

kanımca bu yarı otomatik- tam otomatik farkından dolayı çok tereddüt yaşayacağız.. ancak, bir süre sonra bu yarı otomatiğin geçişlerine alışılabilir diye düşünüyorum, yarenliği bozmaz

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı mfkeven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, 2007 Mjet Gp sahibiydim ve eşim manuel kullanamadığından geçen hafta arabamı sattım.
    Şimdi Yeni Punto Lounge 1,3 Mjet 95HP Dualogic S&S + Skydome almayı düşünüyorum.Ama tek çekindiğim konu Dualogic vites. Bu vitesler tam otomatik olmadığından problem çıkaracağını söyleyenler oluyor ve bu durum kafamı karıştırıyor. Kullananlar ve bilenler bilgi verebilirmi lütfen.
    Bu arada skydome'lu puntoya en çok hangi renk güzel durur acaba, ben Kar Beyaz, Parlak Beyaz, Titanyum Grisi ve Granit Gri arasında kaldım.
    ayrıca , punto satıp yine punto almak istemeniz, diğer marka model araçlara merak etmeyişiniz takdire şayan bir davranış..

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ömer Özkan
    evo51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

Benim arabada dualogicdi

Vites geçişleri çok ağır.Toparlaması zor.

Yeni Opel Corsaya bakın derim.Ben Ondan alıcaktım.Puntodan farkı olmadıgı için hacim olarak almadım.Ama Corsa tam otomatik. p - r - n - d - 1 - 2 - 3 olan bir araç kesinlikle üzmez sizi Birde Fildişi beyazı olcak ooo yemede yanında yat
    İkinci el Temiz Dizel Otomatik 2010 model üstü araç aranıyor

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yeni opel corsa'da dizel otomatik seçeneği yok, dikkatinizi çekerim.. 1.4 enjoy donanım otomatik'e 35.000 verilecekse eğer ve fabrika verisi tüketimi de 8l/ş.içi olan arabaysa eğer yine de bi düşünün derim..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Faruk İleri
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX

Alıntı liebermann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanımca bu yarı otomatik- tam otomatik farkından dolayı çok tereddüt yaşayacağız.. ancak, bir süre sonra bu yarı otomatiğin geçişlerine alışılabilir diye düşünüyorum, yarenliği bozmaz
    yok o kadar fark yaşanmıyor hem otomatik hem dualogic araç kullandığım için söylüyorum.Hatta dualogic'i birazcık daha sevebilirsiniz otomatik viteste ıslak kavrama olduğu için vites geçişleri yüksek devirlerde olur ve şehir içi kullanımlarda sürekli gaz-fren yapmanız gerekir, ancak dualogic'ler kuru kavrama ve robotlu sistem olduğu için düşük devirlerde geçiş yapar ve düşük hızlarda yüksek vites kullanarak yakıt tasarrufu da sağlayabiliyorsunuz(eco mode'u sağolsun )

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı farukileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok o kadar fark yaşanmıyor hem otomatik hem dualogic araç kullandığım için söylüyorum.Hatta dualogic'i birazcık daha sevebilirsiniz otomatik viteste ıslak kavrama olduğu için vites geçişleri yüksek devirlerde olur ve şehir içi kullanımlarda sürekli gaz-fren yapmanız gerekir, ancak dualogic'ler kuru kavrama ve robotlu sistem olduğu için düşük devirlerde geçiş yapar ve düşük hızlarda yüksek vites kullanarak yakıt tasarrufu da sağlayabiliyorsunuz(eco mode'u sağolsun )
    zaten tasarruf yapmak için dizel alınıyor, ben de alırsam o amaçla alacağım.. ancak şu sarsalama, 1. ve 2. viteslerde vites geçişlerinde titretme gibi şeyler duyduğumda bi an "tekrar düşün" diyorum kendi kendime.. böyle abartıldığı gibimidir :s

Faruk İleri
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX

zaten tasarruf yapmak için dizel alınıyor, ben de alırsam o amaçla alacağım.. ancak şu sarsalama, 1. ve 2. viteslerde vites geçişlerinde titretme gibi şeyler duyduğumda bi an "tekrar düşün" diyorum kendi kendime.. böyle abartıldığı gibimidir :s
    birinci ve ikinci vites geçişlerinde titremenin olmasının sebebi punto'nun ilk iki vitesinin birbirine çok yakın oranlarda olması ve iki vitesin de aşırı çekiş gücüne sahip olmasından kaynaklıdır. Onun dışında öyle bir şikayet Panda 1.2 benzinli dualogic'de yaşamadı annemler,ben de yaşamadım.

Ekonomik olması amacıyla dizel alınıyor biliyorum ama benim anlattığım durum tamamiyle dualogic vitesin eco modunun olması ve gaza fazla basılmadığı sürece 3000 devir üstüne çıkmadan vites değiştirmesi olayından kaynaklı bir tasarruf edilebileceğiydi

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı burYq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende kırmızı var gayet güzel ama çizikleri ziftleri çok belli ediyor. beyaz çok güzel oluyor bence. siyah önermem. vitesler biraz sorunlu evet. gaza biraz fazla bastığında geçişleri çok hissettiriyor. yokuş yukarılarda kendini tam ayarlayamıyor. kalkışlarda tekliyor. geçişleri sizi tatmin etmez ama tabi bu durum punto sevgisine engel mi tabi ki değil. çünkü o kadar büyük sorun çıkarmadı bana şu ana kadar. alabilirsiniz yani bu sizi engellemesin.
    Arkadaş dizel alacağı için yokuşlarda problem yaşamaz bizim gibi

**Ben aracı 44000'de almama rağmen vites geçişleri rahatsızlık vermiyor.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

birinci ve ikinci vites geçişlerinde titremenin olmasının sebebi punto'nun ilk iki vitesinin birbirine çok yakın oranlarda olması ve iki vitesin de aşırı çekiş gücüne sahip olmasından kaynaklıdır. Onun dışında öyle bir şikayet Panda 1.2 benzinli dualogic'de yaşamadı annemler,ben de yaşamadım.

Ekonomik olması amacıyla dizel alınıyor biliyorum ama benim anlattığım durum tamamiyle dualogic vitesin eco modunun olması ve gaza fazla basılmadığı sürece 3000 devir üstüne çıkmadan vites değiştirmesi olayından kaynaklı bir tasarruf edilebileceğiydi
    bu sizin anlattığınız zaten standart ekonominin yanında ekstra ekonomi kazandırır araca..

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ben de geçen ay aynı aracın skydome'suz olanına baktım, 41.000 fiyat verdi istanbul bayisi, ancak araç bulamadı, ağustos ayında gelecekmiş , punto'lar italyan olduğu için böyle bir durum varmış. ben de ağustos'ta görüşürüz dedim o halde.. bu arada da forumda yazılanları, kullanıcı yorumlarını okuyorum, çok ciddi faydalanıyorum deneyimlerden..

Faruk İleri
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX

bu sizin anlattığınız zaten standart ekonominin yanında ekstra ekonomi kazandırır araca..
    aynen öyle ekstradan bir kazanç sağlıyor eco modu, güzel bişi

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

aynen öyle ekstradan bir kazanç sağlıyor eco modu, güzel bişi
    peki uzun zamandır kullanıyorsunuz diye varsayıyorum, diğerlerine nazaran bu şanzımanın , bu aracın servis, arıza oranı konusunda fikriniz nedir, düşünceniz..

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

ayrıca fiat ın dualogic vitesini istediğiniz an manuel olarak kullanabiliyorsunuz bu bence büyük bir artı.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

peki uzun zamandır kullanıyorsunuz diye varsayıyorum, diğerlerine nazaran bu şanzımanın , bu aracın servis, arıza oranı konusunda fikriniz nedir, düşünceniz..
    Arıza oranına tam hakim olamadım, ya da neden arıza yaptığı bilgisine ama arıza yapan robot 3000TL'ye değişior bunu net öğrendik

Faruk İleri
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX

annem 2006'dan şu iki aya kadar Panda Dualogic kullandı,o aracı ben de baya kullandım o yüzden baya bilgim var bu vites ile ilgili olarak.

vitesin arıza oranı düşük aslında; ancak tamamiyle şans işi olarak da bakabiliriz bazı durumlara; annemin aracı altıncı senesinde hafiften sorun vermeye başladı; ancak forum içerisinde çok ciddi dualogic sorunu yaşayan oldu(robot değişimine kadar vardı).Kötü olan durumlar her şekilde insanı bulabiliyor bulmak istediği zaman; ama çoğunluk dualogic'ten çok memnun ve arıza çıkarma olasılığı diğer yarı otomatiklere göre çok çok düşük.Opel Corsa'nın yarı otomatik vitesinin fiat'ın dualogic'ine göre çok daha fazla sorunlu olduğunu duymuştum

Faruk İleri
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arıza oranına tam hakim olamadım, ya da neden arıza yaptığı bilgisine ama arıza yapan robot 3000TL'ye değişior bunu net öğrendik
    evet o baya bi sıkıntılı,CITY arızası da baya can yakmıştı da sonrasında kronik olarak olduğunu görünce Fiat müşteri memnuniyeti programı gibi bir şey yaparak bir kısmını karşılamıştı. Benim başıma gelmedi ama annemin başına geldi

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzin / dizel farkından yaptığımız ortalama her 10.000 km'de 1000-1300 TL gibi bir avantaj ile 30.000km'de dualogic şanzımanı amorti etmiş oluyoruz

Sayfa 1/2 12 SonSon