Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat Bravo - Opel Yeni Astra

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Standart Fiat Bravo - Opel Yeni Astra

Herkese merhaba,

Geçenlerde bir fiat bayine gidip aracımı servise soktum. Bekleme sürecini değerlendirmek adına showroomu gezdiğimde gözüm Bravo'nun fiyatına takıldı lakin biraz enteresan geldi.

Dizel Dynamic modeli için 54.000 TL fiyatı var.

Geçenlerde bir opel bayisine Yeni Astra için bilgi almak maksadıyla gittiğimde dizel spor modeli için 53.800 TL fiyat almıstım.

Yani budurumda iki aracında fiyatları hemen hemen aynı lakin yeni astra'nın bariz üstünlükleri ve ikinci el piyasası konusunda da ciddi farklar oldugunu düşünüyorum. Siz olsanız iki araç arasında hangisini tercih ederdiniz?
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

yeni opel astra yı tercih ederdim... bu aralar çok hoşuma gitmeye başladı ama hayalim... golf...

KEREM SÜER
    amoleddarkness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 ZUT 99
    Edilen teşekkür: 46

Ne varsa Almanda var opelden şaşmamak lazım

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

tabiki astra ama bravo sport stlye boş makinalrd değil.

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

söz konusu ikinci el değeriyse cosmo paket astra, cosmo olmuyorsada sport + afl paket birinci tercihim olurdu.

classic kasa astralar bile dizel modelinin üretimi bitmesine rağmen ikinci elde reşat altını muamelesi görüyor, ikinci elde sahibini üzmüyor. o fiyatlar balon satmaz diyenler vardır ama şöyle bi göz attığımda 2012 model h kasa dizellerin fiyatı 40-41 lira civarında, en son satılırken sıfırı indirimli liste fiyatı 41,300 civarındaydı.

aynı iç açıcı tablo ne yazık ki bravo için geçerli değil, uzun süre kullanacaksanız ve gerçekten içinize sinecekse bravo güzel bir araç, ama ister 1 sene sonra olsun ister 3 sene sonra, satarken astra kadar kolay ve kazançlı elden çıkartamayabilirsiniz

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

1.3 olmasa her türlü alınır ama 1.3 olayı bana ters 1.6 180 hp sorunsuz lpg olsa süper olur...
    Keyif BMW'Dir...

Ziyaretçi034

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.3 olmasa her türlü alınır ama 1.3 olayı bana ters 1.6 180 hp sorunsuz lpg olsa süper olur...
    frankfurt'taki oto fuarında 1,4 t 140 hp motor için fabrikasyon lpg montajlı araç haberi vardı, muhtemelen psa ile yaptıkları motor anlaşması 2014-2015'den önce piyasaya çıkamayacağından dolayı alternatif ve hızlı çözümlere yöneliyorlar

1,6 turbo 180 hp içinde cng sistemi olacakmış ama sanırım o bize gelmez

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    frankfurt'taki oto fuarında 1,4 t 140 hp motor için fabrikasyon lpg montajlı araç haberi vardı, muhtemelen psa ile yaptıkları motor anlaşması 2014-2015'den önce piyasaya çıkamayacağından dolayı alternatif ve hızlı çözümlere yöneliyorlar

1,6 turbo 180 hp içinde cng sistemi olacakmış ama sanırım o bize gelmez

1.4 140 hp pek cezbetmiyor beni...herhangi bir dizel araca chip yapılsa aynı güç alınır...
    1.6 180 hp de ise lpg çok sorunlu ve ilerde çok masraf çıkaracağı söyleniyor...
    Keyif BMW'Dir...

Ziyaretçi034

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 140 hp pek cezbetmiyor beni...herhangi bir dizel araca chip yapılsa aynı güç alınır...
    1.6 180 hp de ise lpg çok sorunlu ve ilerde çok masraf çıkaracağı söyleniyor...
    sübaplar erime yapıyor, insigniada hangi lpg kiti olursa olsun 50 bin km'yi geçen çok az araç var, sonrasında 10 bin liralık masrafla başbaşa kalıyor kullanıcılar

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

şu anda yeni astra sport 52 lira..

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

53500e 1000 tl de ındırım alınıp golf 1.6tdı comforlıne alınır binilir... fıorıno motorlu astra 52000 etmez sahsı fıkrım... bravo ıse fıat amcama havale ettıgım degerını stratejı yuzunden hıcbır zaman alamamıs ıyı bır arac....akranlarının hepsını tokatlasın ıstıyorsan bravo, ıkıncı elde tokatlanmak ıstemıyorsan golf... astra motoru yüzünden 1.3 95 lık evo kadar bile yok gözümde...
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Çorap değiştirir gibi araba değiştiren Ümit Abimiz vw cephesinde bu kez..

1.2 tsi jetta hayırlı olsun abi.. nasıl araç motor yetersiz diyolar yakıt nasıl bi de

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

bende astra ve bravo arasında kaldım acaba hangisi alınmalı
    Driven by the future

ANIL CAN SARAYLI
    anilcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 DV 544
    Edilen teşekkür: 48

2 araç arasında seçim yapmak bence çok zor beyLer 2 araçta birbirinden şık agresif özeLLikLi ve sağLam seçim yağmak için 2 sebep var tarızına ve bekLentine uygun oLanı seç 2.eL pazarına ve yedek parçasına bak
    Konu Scottie tarafından (07/07/2012 Saat 14:56 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazı stili düzeltildi...
    Tutte Le strade portano a İtaLy...

Engin Tok
    Engin_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 636

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1.2 tsi jetta hayırlı olsun abi.. nasıl araç motor yetersiz diyolar yakıt nasıl bi de
    Bende şu zamana kadar yetersiz diyen duymadım, aracı gidip bizzat kendim test ettim performansı tatmin ediciydi..
    Punto Evo 1.3 Multijet 75 Hp Active

KEREM Uçgunoğlu
    M@GIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 346

bi araba alıp uzunca süre keyfini sürmek istiyorsan. 1.6 120 bravo almanı tavsiye ederim.

ikinci eli ii ve biraz daha rahat araç düşünüyorsan astra derim. Her ne kadar 1.3 95 lik motoru olasabile. Ekonomik araçtır hem yakıtta üzemez hemde vergide.

mustafa aladag
    muti9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 45

o fiyata honda civic düşünülebilir.
    I Love Abarth

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

ikinci eli hızlı diye kullanmaktan keyif alamayacağın bir araç ne kadar mantıklıdır ? 1.3 95 hp astrayı 1 hafta önce kullandım dip gaz yaptığında birazda olsa tat veriyor ama gözün mazot ibresine takılıyosa sürekli ızdırap oluyo araba sana çünkü 270 280 bin yakıyomuş sahibinin yalancıysıyım ancak performans açısından yetersiz biraraç. Bravo nun test sürüşünü yapıp daha sonra karar ver derim...

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

cephe cok olunca yorumlarda değişiyor tabiki...aslında yenı i 30 ve golf arasında cok kaldım bu yorumda ama bence golf ıkısındende bır adım onde. sadece öneri ama yercekımsız ortamda tabiki bravo derdim
    bu arada konu kirletmemek acısından kısa kesecegım... 1.2 tsı garıp bır motor.. çekiş sıkıntısı sıfır.. sehır ıcı 3 vıtesten yukarı cıkmadan klıma acık ort hız 22 km yakıt 8.0 lıtre... sehırlerarası 150 ve uzerı hızda ortalama 8 lıtre cıvarı 90-100 km hızda 5-5.5 cıvarı. motor yetersız dıyen motor nedır dıye sorsn tanımını yapamaz ama yetersız der işte...44500 tl ye jetta comfortlıne aldım daha ne yapayım şansıma da aldım alalı fıyatı düşüyor benzinin ... bu arada site yönetimine sesleniyorum( 3 kez oldu sanırım) su anket vardı yılsonu benzının lıtre fıyatı ne olur dıye... 4.25 ten asagı olursa bedava stıcker ısterım jetta ya yapıstırım vw bulusmasına gıdecegım
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cephe cok olunca yorumlarda değişiyor tabiki...aslında yenı i 30 ve golf arasında cok kaldım bu yorumda ama bence golf ıkısındende bır adım onde. sadece öneri ama yercekımsız ortamda tabiki bravo derdim
    bu arada konu kirletmemek acısından kısa kesecegım... 1.2 tsı garıp bır motor.. çekiş sıkıntısı sıfır.. sehır ıcı 3 vıtesten yukarı cıkmadan klıma acık ort hız 22 km yakıt 8.0 lıtre... sehırlerarası 150 ve uzerı hızda ortalama 8 lıtre cıvarı 90-100 km hızda 5-5.5 cıvarı. motor yetersız dıyen motor nedır dıye sorsn tanımını yapamaz ama yetersız der işte...44500 tl ye jetta comfortlıne aldım daha ne yapayım şansıma da aldım alalı fıyatı düşüyor benzinin ... bu arada site yönetimine sesleniyorum( 3 kez oldu sanırım) su anket vardı yılsonu benzının lıtre fıyatı ne olur dıye... 4.25 ten asagı olursa bedava stıcker ısterım jetta ya yapıstırım vw bulusmasına gıdecegım
    abi vegadan fiorinoya kadar bir sürü araç değiştirdin en keyiflisi hangisiydi

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Sayfa 1/2 12 SonSon