Sayfa 9/9 İlkİlk ... 56789
175 sonuçtan 161 ile 175 arası

Konu: Dün gece sağlam alay ettiler benle

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başkası yaptı diye sen yapmayacak mısın? birde şu düzboru ekzos filtre bunlar değil motorun içine bakmak lazım bence..motor modifiyesi artık egzos düzboru işini tamamen aşmıştır..pistonlara gömleğe bloğa headers neler yaptın bunlar önemli...Orkun hocamın t-jet ine binmek isterim gerçekten bunları yaparken neler yaptı birde onu sormak lazım düz boru filtre ile geçiştirdiğini düşünmüyorum ..
    Tayfun, özellikle atmosferik motorlarda turbo uygulaması motor içi elemanlarının modifiyesiyle beraber olmak zorunda dediğin gibi.Ancak turbo beslemeli motorlarda belirli bir değere kadar motor içi elemanlarda hiçbir değişiklik yapmadan çok daha yüksek güç alınabilir.Zaten motor bloğu ve iç elemanlar aşırı beslemeye göre tasarlanmıştır en başta.

Ancak bg ve torku arttırılmış turbo motorda da özellikle fren sistemi ve aktarmada modifiye gerekebilir
    Konu ABNEW tarafından (21/06/2012 Saat 12:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayfun, özellikle atmosferik motorlarda turbo uygulaması motor içi elemanlarının modifiyesiyle beraber olmak zorunda dediğin gibi.Ancak turbo beslemeli motorlarda belirli bir değere kadar motor içi elemanlarda hiçbir değişiklik yapmadan çok daha yüksek güç alınabilir.Zaten motor bloğu ve iç elemanlar aşırı beslemeye göre tasarlanmıştır en başta.

Ancak bg ve torku arttırılmış turbo motorda da özellikle fren sistemi ve aktarmada modifiye gerekebilir
    Aynen katiliyorum. EBC balatalar ve celik fren hortumlari gibi mesrla

Sent from my GT-I9100 using 2
    Oz Büyücüsü

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

kesinlikle turbolu araçlarda ona göre dizayn edilmiştir ama sen olan turboyu büyütüyorsun sonuçta limitler belli ona göre de tekrar revizyona girmesi lazım bence..biz orjinal atmosferik crx e 0.5 bar bastık ustam hiçbir sıkıntı olmadığını söylemişti yani atmosferikler de özellikle Hondanın motorları belirli limitlere kadar turboyu kullanabiliyor..fabrika çıkışı motorlarda özellikle turbo besleme yapılacaksa yada olan turbo büyütülecekse mutlaka ve mutlaka motor-fren-şanzuman ekipmanları güçlendirilmeli diye düşünüyorum..

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

kesinlikle turbolu araçlarda ona göre dizayn edilmiştir ama sen olan turboyu büyütüyorsun sonuçta limitler belli ona göre de tekrar revizyona girmesi lazım bence..biz orjinal atmosferik crx e 0.5 bar bastık ustam hiçbir sıkıntı olmadığını söylemişti yani atmosferikler de özellikle Hondanın motorları belirli limitlere kadar turboyu kullanabiliyor..fabrika çıkışı motorlarda özellikle turbo besleme yapılacaksa yada olan turbo büyütülecekse mutlaka ve mutlaka motor-fren-şanzuman ekipmanları güçlendirilmeli diye düşünüyorum..
    Tayfun, atmosferik crx e turbo uygulanınca birşey olmazsa emin ol t-jet e 10 turbo takılsa birşey olmaz İki motorun (atmosferik-turbo) iç yapısı çok farklı.Motorların tolerans değerleri var tabiki ama bu değerin turboya geçişle pek bir alakası yok.Bunun için neler yapılması gerektiğini yukarıda belirtmiştin zaten,

Dediğim gibi aktarma ve frenaj da iyileştirilmeli tabiki bu tolerans değerinin de üstünde seyrediliyorsa...

Ben hep orjinalden yanayım o ayrı

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Tayfun, atmosferik crx e turbo uygulanınca birşey olmazsa emin ol t-jet e 10 turbo takılsa birşey olmaz
    çok iddalı olmuş bence bu laf..tamam atmosferikden daha güçlü yapısı olduğu kesin ama o motorun dayanabileceği kadar bir basınç veriliyor turbo tarafından ve o basınç arttırıldığında bir turboya bile dayanamayabilir yapıp denemek lazım ama senin de dediğin gibi motorların tölerans seviyeleri vardır bu olay atmosferik ve turbolu araçlarda farklı olay ..adamlar atmosferik typer a 1 bar turbo basıyorlar binlerce kilometre gidiyorlar ve motor sapasağlam işte bu tölerans dışı bence sonuçta pistonlar falan filan sınırların üstünde ki motorlar sınırlandırılmış aletlerdir zaten fabrika bu sınırı zorlamadan o motorun ömrünü uzatıyor ve multijetlerimiz yada t-jetlerimiz 300-400 bin km yol gidebiliyor..biz o töleransları zorlarsak motorun ömrünü yemekten başka birşey yapmıyoruz fakat ömrünü yerken 0-400 de hayat başka akıyor

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

çok iddalı olmuş bence bu laf..tamam atmosferikden daha güçlü yapısı olduğu kesin ama o motorun dayanabileceği kadar bir basınç veriliyor turbo tarafından ve o basınç arttırıldığında bir turboya bile dayanamayabilir yapıp denemek lazım ama senin de dediğin gibi motorların tölerans seviyeleri vardır bu olay atmosferik ve turbolu araçlarda farklı olay ..adamlar atmosferik typer a 1 bar turbo basıyorlar binlerce kilometre gidiyorlar ve motor sapasağlam işte bu tölerans dışı bence sonuçta pistonlar falan filan sınırların üstünde ki motorlar sınırlandırılmış aletlerdir zaten fabrika bu sınırı zorlamadan o motorun ömrünü uzatıyor ve multijetlerimiz yada t-jetlerimiz 300-400 bin km yol gidebiliyor..biz o töleransları zorlarsak motorun ömrünü yemekten başka birşey yapmıyoruz fakat ömrünü yerken 0-400 de hayat başka akıyor
    Haklısın Tayfun biraz mübalağa yaptım zaten

Demek istediğim şuydu: 120bg lik bir atmosferik motora turbo uygulamasıyla sağlanacak 150bg lik bir güç artışı için yapılacak şeyler, 120bg lik turbo motoru 150bg e çıkarmak için yapılacaklardan çok daha fazladır.Neticede ise alınan 150bg lik güç orjinal turbolu bir motorda çok çok daha sağlıklıdır.Sen de böyle düşünüyorsan hemfikiriz demektir Honda olsun, VW olsun farketmez sonuçta o motor atmosferik olarak üretilmiştir.Hondaya birşey olmazsa diğer atmosferiklere de birşey olmaz.Şahine, doğana bile turbo yapılıyor patır patır geziyorlar

Cüneyt T
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Demek istediğim şuydu: 120bg lik bir atmosferik motora turbo uygulamasıyla sağlanacak 150bg lik bir güç artışı için yapılacak şeyler, 120bg lik turbo motoru 150bg e çıkarmak için yapılacaklardan çok daha fazladır.Neticede ise alınan 150bg lik güç orjinal turbolu bir motorda çok çok daha sağlıklıdır.Sen de böyle düşünüyorsan hemfikiriz demektir Honda olsun, VW olsun farketmez sonuçta o motor atmosferik olarak üretilmiştir.Hondaya birşey olmazsa diğer atmosferiklere de birşey olmaz.Şahine, doğana bile turbo yapılıyor patır patır geziyorlar
    120ps atmosferik motordan 150ps almak icin baya bisey degistiriyorsun.

Ama turbo motor'da yazilim bile yeterli oluyor

Oz Büyücüsü

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

şahin doğanı profosyonel anlamda motor ekipmanlarını güçlendirerek turbolarsan mükemmel bir makina çıkıyor ortaya ki kasası zaten aşırı hafif olduğu için feci yürüyor. drag yarışlarında sonuçlara bakın turbolu araçlarda şahinler murat 124 ler birincidir genelde ama dediğim gibi profosyonel anlamda güçlendirme ile..hocam her motor bir değil bence bu konuda japonlar mükemmel iş çıkarıyorlar ve tabiki turbolu araca modifikasyon daha kolay bar yükseltme işlemi bile bir anda aracı 30-40 beygir verdirir motor ömründen gider ama o zevki biranda alabilirsin..

YILDIRAY EKİZOĞLU
    yildiray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 6

Arkadaşlar bu aracım dan önce bende de 2000 model 1.6 honda civic ies'im vardı 2 yıl kadar bindim tabi hızlı dönemlerimizdi o zamanlar bi defasında ışıklar da Bmw ile kapışmıştık adam ne olduğunu şaşırmıştı yanımdaki arkadaşın ayakları motor kısmından çıkacak sanmıştım adamlar yapıyor abi ya böyle bir motor yok anlicanız,şimdi ise 120 km geçmiyoruz çocukta olduktan sonra.....!

Yasin KOÇYİĞİT
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. BASTOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak bu resimdeki benim tjet'im güzel kardeşim! Senin ki gibi 4 viteste 195 görmemezlik yapmıyor.

Bu video'da senin gibi araç kullandığını sanan tiplere kapak olsun:
    VTi vs VTi vs Punto T-jet - YouTube

Hem aşağıda ki mesajları özelden yazıp hemde burda gelip genelde artistlik yapmaya çalışıyorsun.Ben senin yerinde olsam utancımdan mesaj bile yazamazdım. Nasıl bir karakterde olduğun herkes tarafından bilindiği için. Fazla söze gerek yok zaten. Memlekette senin gibi o kadar çok tip var ki böyle, yarı yaşımdaki bir çocukla muhattap olmakla ben hata ettim zaten. Sen azcık efendi olsan, benim senin forumdan atılmaman için neler yaptığımı hatırlar, ona göre saygı gösterirdin biraz..

Ee kadranın 220 i gördü diye vti mı geçmiş oldun ? yada o videoda vti nın önüne araç geliyor frenliyor gazdan çekiyor diye tjet vtimi geçmiş oluyor? Luc arkadaşım sen gerçekten arabadan anlamıyorsun Motor yağı nerden ekleniyor biliyosundur umarım lazım olur günün birinde

Cüneyt T
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı BASTOS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ee kadranın 220 i gördü diye vti mı geçmiş oldun ? yada o videoda vti nın önüne araç geliyor frenliyor gazdan çekiyor diye tjet vtimi geçmiş oluyor? Luc arkadaşım sen gerçekten arabadan anlamıyorsun Motor yağı nerden ekleniyor biliyosundur umarım lazım olur günün birinde
    Sen bana ozelden bi adresini falan yazsana kocum. Bi tanisalim seninle.Kaynasalim. Sana araclar hakkindaki bilgilerimi bizzat aktarayim ben.

Konu Luc tarafından (23/06/2012 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.
    Oz Büyücüsü

12. 23/06/2012, 00:35

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Sen bana ozelden bi adresini falan yazsana kocum. Bi tanisalim seninle.

sinir yok sevgiyle yaklaş

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Bu gün bursa terminalden görükleye dönerken hafiften yokladım 220 yi gördüm biraz daha gidicektim ama yol yetmedi o değilde 200e kadar çok istekli çeviriyor ibreyi ama 200den sonra zor hızlanıyor
    Arabada tektim
    lpg kiti
    yarım depo benzin
    17 t-jet jantlar
    Konu Ayberk0616 tarafından (23/06/2012 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Yasin KOÇYİĞİT
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. BASTOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Sen bana ozelden bi adresini falan yazsana kocum. Bi tanisalim seninle.Kaynasalim. Sana araclar hakkindaki bilgilerimi bizzat aktarayim ben.

En son liseliler diyordu bu lafları demek artık +30 yaş üstüde demeye başlamış Ben öğretsemde anlamam bu işler kolay değil motor yağı eklicem diye hidrolike eklersin falan karıştırırsın sonra En iyisi kendin hiç uğraşma serviste yaptır.

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Arkadaşlar Konuya müdahale etmek istiyorum...

artık ipin ucunu iyice kaçırdınız... birbirinize bunları söylemeye hakkınız yok... forum ortamını gerici mesajlarınızı acaba artık birbirlerine mesaj atmazlar diye çok bekledim fakat malesef son vermediniz... forum ortamını germeye ve huzuru bozmaya hakkınız yok... konu kilitlenmiştir... ve bu konunun burada kapanmasını istiyorum...

17. Bu mesajı için 5 kişi Scottie'ye teşekkür etti:

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 56789