Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yeni Punto Teslim Süresi

Mustafa Uçar
    mucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 64

Standart Yeni Punto Teslim Süresi

Arkadaşlar merhaba,

Yeni Punto almayı düşünüyorum, Ankara'daki bayileri gezip fiyat araştırıyorum bugünlerde.

Almak istediğim araç "105hp Lounge + Güvenlik Paketi (ESP)". Ankara'da zaten 8 bayi var, şimdiye kadar 4 bayi gezdim. Türkiye'de satabilecekleri buna benzer sadece 2 araç olduğunu söylüyorlar. Biri ESP'siz 105hp Lounge, diğeri de ESP + Skydome'lu 105hp Lounge.

Ben de ikisini de istemediğimi söyleyip yeni siparişin ne kadar süreceğini sordum. İlginç bir şekilde bayiden bayiye değişiyor. En az söyleyen 45 günde gelir dedi, en çok söyleyen 3 ayı bulabilir dedi.

3 ay diyenler beni sipariş vermekten vazgeçirip ellerindeki arabayı satmak için böyle diyor olabilir, ya da 45 gün diyen kendisinden almam için 45 gün diyor olabilir. En uzun süreyi söyleyen açıklama olarak "İtalya'da grev var" dedi. Ben de daha önceden duymuştum, grev nedeniyle Yeni Panda'nın üretimi durdurulmuştu. 45 gün diyen ise kendinden gayet emindi, "gemiyi beklemesi vs. uzun sürerse, aksilik çıkarsa 50-55 gün olabilir" dedi. Ayrıca en düşük fiyatı da bu bayi verdi.

Ek olarak, geçen yıl Ağustos'ta Punto Evo için sorduğumda 1 ay deniyordu, bu yıl ise durum anlattığım gibi.

Hangisi doğru söylüyor bilemiyorum tabi ki. Sizin bilginiz/fikriniz var mı?

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Bayilere gittiğinizde 3 ay diyen bayiye neden diğer bayinin 45 günde teslim ediyor siz edemiyorsunuz diye sormadınız mı? Hangi bayileri gezdiniz ne fiyatlar aldınız?

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

ahmet pekergin
    01adanali01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı mucar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Yeni Punto almayı düşünüyorum, Ankara'daki bayileri gezip fiyat araştırıyorum bugünlerde.

Almak istediğim araç "105hp Lounge + Güvenlik Paketi (ESP)". Ankara'da zaten 8 bayi var, şimdiye kadar 4 bayi gezdim. Türkiye'de satabilecekleri buna benzer sadece 2 araç olduğunu söylüyorlar. Biri ESP'siz 105hp Lounge, diğeri de ESP + Skydome'lu 105hp Lounge.

Ben de ikisini de istemediğimi söyleyip yeni siparişin ne kadar süreceğini sordum. İlginç bir şekilde bayiden bayiye değişiyor. En az söyleyen 45 günde gelir dedi, en çok söyleyen 3 ayı bulabilir dedi.

3 ay diyenler beni sipariş vermekten vazgeçirip ellerindeki arabayı satmak için böyle diyor olabilir, ya da 45 gün diyen kendisinden almam için 45 gün diyor olabilir. En uzun süreyi söyleyen açıklama olarak "İtalya'da grev var" dedi. Ben de daha önceden duymuştum, grev nedeniyle Yeni Panda'nın üretimi durdurulmuştu. 45 gün diyen ise kendinden gayet emindi, "gemiyi beklemesi vs. uzun sürerse, aksilik çıkarsa 50-55 gün olabilir" dedi. Ayrıca en düşük fiyatı da bu bayi verdi.

Ek olarak, geçen yıl Ağustos'ta Punto Evo için sorduğumda 1 ay deniyordu, bu yıl ise durum anlattığım gibi.

Hangisi doğru söylüyor bilemiyorum tabi ki. Sizin bilginiz/fikriniz var mı?

ne bu arkadaşım volkswagen mi alıyoruz bu kadar sıra beklemem şahsen 2.el alır rahatıma bakarım.

Mustafa Uçar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

En son gittiğim bayi 45 gün dediği için ona "diğerleri 2-3 ay diyor" diyebildim sadece Bayileri açıklamak çok doğru olmayabilir, mesaj atıyorum şimdi.

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Ben aracımı 31 martta sipariş ettim 19 20 nisan gibi TR ye geldi kredi plaka vs işlemler bitti ve 6 mayısta teslim aldım bence 45 gün doğru söylüyor olabilir. Bu arada siza kaç TL fiyat verdiler.? sadece ESP paketi ile birlikte !
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

Mustafa Uçar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı 01adanali01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne bu arkadaşım volkswagen mi alıyoruz bu kadar sıra beklemem şahsen 2.el alır rahatıma bakarım.
    vw'de 7 ay bekleniyormuş, öyle diyorlar

Mustafa Uçar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aracımı 31 martta sipariş ettim 19 20 nisan gibi TR ye geldi kredi plaka vs işlemler bitti ve 6 mayısta teslim aldım bence 45 gün doğru söylüyor olabilir. Bu arada siza kaç TL fiyat verdiler.? sadece ESP paketi ile birlikte !
    ESP ile 34.900-35.500 arası fiyat veriyorlar, hiç pazarlık yapmadım.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

Alıntı mucar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ESP ile 34.900-35.500 arası fiyat veriyorlar, hiç pazarlık yapmadım.
    Kardeş bence pazarlık yapmaığın haldebile çokiyi fiyat verriyorlar, eğer bahsettiğin peşin fiyat ise : liste fiyatına göre ort avantajın= 1290 TL, yok kredili ise = 3640 TL bi avantajın olcak daha da bunda pazarlık yok diyorsun. Bence bir an önce kararını ver derim pazarlıkla 4 bin tl yi bulabilir indirimlerin
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

kardeş tüm bayilerde bu sıkıntı oluyor...bence hepsi bi şekilde yalan söylüyor...bana 8 haftada gelecek denen araba 5(beş) günde geldi....genel merkezi bir ara..araştır sor derim...başka şehirleri de ara derim...ama FİAT bu herşey olabilir

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Vw araçların teslim süresi daha uzun sürer Geçen ocak ayında sipariş verdi araç mayıs sonu teslim edildi.
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

Mustafa Uçar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Bugün 3 bayiye daha gittim, bir tanesi (Doğan Otomotiv) Fiat'ın sitesinde bayi olarak görünmesine rağmen Fiat satmıyormuş Fiat'a bağlılarmış fakat diğer markaları (Jeep vs.) satıyorlarmış.

Ankara'da gitmediğim 2 bayi kaldı, onlara da gitmeyeceğim zaten. Biri Fiat satmayıp Alfa-Romeo satıyor (Akota Otomotiv), diğerinin de yeri çok ters kalıyor (Ali Uğurlu Motorlu Araçlar).

Bugün görüştüğüm bayilerle birlikte 6 bayiden fiyat almış oldum, fiyat aralığı (pazarlıksız, anahtar teslim (sigorta, plaka vb.), peşin fiyat) 34.900-35.800 oldu

Şu teslim süresini tekrar sordum. Benim istediğim özelliklerdeki aracı bayiler talep etmiyormuş. Bu nedenle yeni sipariş verilmesi gerekiyor, bu da üretim süresi + gemi bekleme süresi + taşıma süresi + gümrük işlemleri demekmiş. Daha çok tutan özelliklerde istersem diğer bayilerden ya da fabrika deposundan 1 hafta içinde getirtebiliyorlarmış. Örneğin 105hp Lounge + ESP + Skydome + Petrol Yeşili Renk istersem bulmak çok kolay. Bazı modelleri de bayiler daha önceden istemiş oluyormuş. Bu durumda örneğin araç "Gemi bekleme" aşamasında, üretim süresini beklemiyorum ve diğer işlemler sonucu 1 ayda geliyor.

Bu bilgiler farklı özelliklerdeki araçların farklı sürelerde teslim edilmesini açıklasa da, yeni sipariş edilen araç için bir bayi 45 gün derken diğeri nasıl 3 ay diyor onu anlamıyorum hala

Gittiğim her bayide de aynı şey oluyor. Önce kendi stoklarına bakıyorlar, olan modelleri söyleyip "bunu isterseniz 2 günde verebilirim" diyorlar. Sonra diğer bayilere ve fabrika deposuna bakıp "bunları isterseniz 1 hafta sonra teslim edebiliriz" diyorlar. Biraz daha yardımcı olmak isteyenler bayilerin önceden istediklerine (üretim aşamasında olanlara) bakıp "x bayisi şu özellikte bir aracı 1 ay önce istemiş, onu isterseniz 1 ay sonra gelmiş olur, verebiliriz" diyorlar.
    Konu mucar tarafından (13/06/2012 Saat 22:41 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Uçar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş bence pazarlık yapmaığın haldebile çokiyi fiyat verriyorlar, eğer bahsettiğin peşin fiyat ise : liste fiyatına göre ort avantajın= 1290 TL, yok kredili ise = 3640 TL bi avantajın olcak daha da bunda pazarlık yok diyorsun. Bence bir an önce kararını ver derim pazarlıkla 4 bin tl yi bulabilir indirimlerin
    Evet fiyatlar internette görünenden daha iyi. Ayrıca Fiat'ın sitesindeki fiyatlara trafik sigortası, plaka masrafları vs. dahil değil. Benim aldığım fiyatlar anahtar teslim, sadece kasko için ek para ödeyeceğim.

batuhan gündoğdu
    batgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Yakın zamanda yeni punto aldım..Eğer siparişle İtalyadan teslim yapıalcaksa minimum 8 hafta dediler

batuhan gündoğdu
    batgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

bu arada fiyat kredisiz değilmi?

Furkan Çolakoğlu
    frkn1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 49

Bende yaklasık 2 aydır beklıyorum.Artık gelmesıne cok az kaldı dıye dusunuyoruz
    2009 Grande Punto/2011 Linea/2012 Yenilenmiş Punto

Mustafa Uçar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı batgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda yeni punto aldım..Eğer siparişle İtalyadan teslim yapıalcaksa minimum 8 hafta dediler
    beklemeyip hazır olanlardan mı aldınız?

Alıntı batgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada fiyat kredisiz değilmi?
    evet peşin fiyat.

Alıntı frkn1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yaklasık 2 aydır beklıyorum.Artık gelmesıne cok az kaldı dıye dusunuyoruz
    yani 2 ay sürebileceği doğruymuş...

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Ne kadar sinir bisey ya elinde para var ama araba yol

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ben de ilk puntomu neredeyse 3 ay beklemiştim Süreç biraz sinir bozucu ama beklemeye kesinlikle değiyor..

Bu arada dizel otomatik Golf için arkadaşlarıma 6 ay süre vermişlerdi.Para peşin araç 6 ay sonra.Fiyatı da 6 ay sonraki haline göre yeniden değerlendireceklermiş...

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

3 ay bekledim 3 koca ay şimdiki aklım olsa temiz ikinci el bakardım..

Htc Sensation /
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DEDİRTENE !

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

o kadar para vericem,borca giricem hayatta beklemem.
    beklemedimde zaten 3 günde teslim aldım aracımı izmirdeki araçlardan istediğim rengi araştırttım zaten 1 tane vardı

Sayfa 1/2 12 SonSon