14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Hafta sonu için ankara-ılgaz-kastomunu-inebolu yol tarifi yardım!!!

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

Standart Hafta sonu için ankara-ılgaz-kastomunu-inebolu yol tarifi yardım!!!

bu hafta sonu kafa dengi arkadaşlarla 4 aile toplanıp ankara-ılgaz-kastamonu oradanda ya inebolu ya tosya yada taş köprüye gideceğiz. aslında düşencemiz sinop tu bir gece kalmalı olarak ama ne yazık ki bi kaç arkadaşa uymadığı için pazar günü, günü birlik gidip geleceğiz.bildiğim kadarıyla ılgaza kadar yolun durumu çok iyi olduğu söyleniyor geçekten öylemi ve diğer bahsettiğim şehirlerin yoları nasıl aceba. ve birde bu şehirlerde nereleri görmem nerelere gitmem gerekiyor sizce. ilk gezme durma olarak ılgaz milli parkını düşünüyoruz ve ılgaz merkezden oraya gidene kadar dağ yolu nasıl. malum puntomu fazla hırpalamak istemiyorum şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

emrah aslan
    ares666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 65

hocam ben sinoptayım bekleriz illaki. yollar gayet makul kastamonu tarafında biraz sıkıntı var. ben size yolu şöyle tarif edeyim ankaradan çankırıya geçin çankırıyı geçtiktan(indağını tırmanıp ineceksiniz) sonra ister ılgaza tırmanın(kavşak var sol taraf istannbul saağ taraf tosya, direk giderseniz ilgaz kastamonu istikameti) kastamonu taşköprüyü falan görmek isterseniz ister çankırıdan çıktıktan sonra indağını geçince bahsettiğim kavşaktan sğdan devam edin tosydan doğru sinobun saraydüzü ardınan boyabat ilçelerinden geçersniz boyabattan çıkıncada sinop istikametine dönersiniz yol biraz daha kısa yeni yapım fakat ılgaza göre daha dik. benim tavsiyem ılgazı tırmanmanız o taraftan gelirseniz göreceğiniz daha fazla yer olacaktır ama mutlaka sinoba gelin beklerim bana forumdan ulaşabilirsiniz. yada 544 630 6547 nolu telefondan. iyi yolculuklar şimdiden. biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emrah aslan
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok

ineboluya da kastamonu içinden geçip terminal tarafı inebolu diye sorarsanız herkes gösterir hocam. bu arada o tarafları bilmem ama doğal güzellik görmek istiyorsanız sinoba gelin derim memnun kalacağınızdan eminim...

veli ercan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31

Alıntı ares666 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ben sinoptayım bekleriz illaki. yollar gayet makul kastamonu tarafında biraz sıkıntı var. ben size yolu şöyle tarif edeyim ankaradan çankırıya geçin çankırıyı geçtiktan(indağını tırmanıp ineceksiniz) sonra ister ılgaza tırmanın(kavşak var sol taraf istannbul saağ taraf tosya, direk giderseniz ilgaz kastamonu istikameti) kastamonu taşköprüyü falan görmek isterseniz ister çankırıdan çıktıktan sonra indağını geçince bahsettiğim kavşaktan sğdan devam edin tosydan doğru sinobun saraydüzü ardınan boyabat ilçelerinden geçersniz boyabattan çıkıncada sinop istikametine dönersiniz yol biraz daha kısa yeni yapım fakat ılgaza göre daha dik. benim tavsiyem ılgazı tırmanmanız o taraftan gelirseniz göreceğiniz daha fazla yer olacaktır ama mutlaka sinoba gelin beklerim bana forumdan ulaşabilirsiniz. yada 544 630 6547 nolu telefondan. iyi yolculuklar şimdiden. biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.
    teşekkürler emrah kardeşim. valla çok sağolasın ilk başta sinop olarak düşünüyoduk ama arkadaşlarımın bir kacının cumartesi işi cıkınca pazara kaldık bir tek. yüzden fazla uzak olmasın diye sonuçta günübirlik olacağı için güzergahımızda bir yere gidelim dedik kastomonu ve cevrelerine karar verdik. başta ilk durağımız ılgaz olacak kahvaltı için oradan ikinci olarak kastamonu ya geçip burada biraz vakit geçitip nereye gideceğimizi orada karar verecğiz.birde dediğiniz gibi kastomonu yolu çokmu sıkıntılı.

Türker Türker
    Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 8

İndağını inerken ve Kastamonudan sonra inebolu yolunda yol yapım çalışması var. Sıkıntılı bir durum yok. Ama siz yinede dikkatli gidin. iyi yolculuklar.

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

1,5 ay kadar önce ankara kastamonu yaptım, çankırı ılgaz yolunda çok fazla çukur vardı ancak çalışmalar devam ediyordu yapılmıştır heralde.İnebolu yolunun büyük kısmı duble yoldur, küre dağlarının manzarasıda çok güzeldir, bazı km.lerde çalışma varmış ancak ne boyutta olduğunu bilmiyorum.
    Biz buralarda fantastik yollara alıştık, punto heryolun üstesinden gelir merak etmeyin.
    Burada çok güzel ormanlar ve mesire yerleri mevcut ancak kene sıkıntısı ciddi boyutta aklınızda olsun

emrah aslan
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok

Alıntı vek66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler emrah kardeşim. valla çok sağolasın ilk başta sinop olarak düşünüyoduk ama arkadaşlarımın bir kacının cumartesi işi cıkınca pazara kaldık bir tek. yüzden fazla uzak olmasın diye sonuçta günübirlik olacağı için güzergahımızda bir yere gidelim dedik kastomonu ve cevrelerine karar verdik. başta ilk durağımız ılgaz olacak kahvaltı için oradan ikinci olarak kastamonu ya geçip burada biraz vakit geçitip nereye gideceğimizi orada karar verecğiz.birde dediğiniz gibi kastomonu yolu çokmu sıkıntılı.

yok hocam o kadar değil muhtelif yerlerde yol çalışması vardı ama bitmiş olacağını düşünüyorum genel olarak duble yol. ılgazı çıkarken puntodaki turbonun değerini anlarsınız çok keyifli gelecek. ilk defa gidiyorsanız virajlara dikkat edin özellikle ılgazda bir kaç tane sakat viraj var. iyi eğlenceler ama şu bi gerçek manzaraya bayılacaksınız....

veli ercan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1,5 ay kadar önce ankara kastamonu yaptım, çankırı ılgaz yolunda çok fazla çukur vardı ancak çalışmalar devam ediyordu yapılmıştır heralde.İnebolu yolunun büyük kısmı duble yoldur, küre dağlarının manzarasıda çok güzeldir, bazı km.lerde çalışma varmış ancak ne boyutta olduğunu bilmiyorum.
    Biz buralarda fantastik yollara alıştık, punto heryolun üstesinden gelir merak etmeyin.
    Burada çok güzel ormanlar ve mesire yerleri mevcut ancak kene sıkıntısı ciddi boyutta aklınızda olsun
    teşekkürler. yok sadece piknik olarak sabah kahvaltısını Ilgaz da yapacagız umarım kene ile ilgili bir durum söz konusu olmaz fazla durmayacağımız için. bu arada o çukurlar beni çok korkutuyor gecen sene ankara-yozgat yolculuğumda bir cukur yüzünden başıma gelmeyen kalmamıştı.

veli ercan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31

[QUOTE=ares666;687438]yok hocam o kadar değil muhtelif yerlerde yol çalışması vardı ama bitmiş olacağını düşünüyorum genel olarak duble yol. ılgazı çıkarken puntodaki turbonun değerini anlarsınız çok keyifli gelecek. ilk defa gidiyorsanız virajlara dikkat edin özellikle ılgazda bir kaç tane sakat viraj var. iyi eğlenceler ama şu bi gerçek manzaraya bayılacaksınız....[/QU

Çankırıya bi 10 yıl önce gittim tabi o zaman yollar tek şeritliydi. tavsiye ve önerilerin için çok teşekkür ederim.

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Bende geçtiğimiz bir ay içinde Ankaradan Kastamonu ya gelmiştim Serhat hocamın dediği gibi yol çalışmaları olduğu için çukurlar mıcırlar vs var, bu konu hakkında Ulaştırma Bakanlığına geçtiğimiz birkaç gün içinde mail attım, 15.000 TL ye yakın vergi vermeme rağmen son model aracım zift, çamur, mıcır vs lerden dolayı mahvoluyor mahvoldu dedim, bir Afyon yollarındaki vergi veren vatandaşla benim aynı haklara sahip olmam gerek diye mail attım bişi çıkar veya çıkmaz neyse, gelelim geziye,

Öncelikle elbetteki ılgaz a kadar yol güzel Ilgazda kesinlikle mola verin zirveden kuşbakışı izleyin doğayı, demişsiniz ki buralarda nereleri gezeyim valla ne yalan söyleyim hem katedeceğiniz mesafe uzun hemde büyük bir şehri gezilecek birdünya yeri olan bir yer için 1 gün asla yetmez, neyse ordan çıkın şehir merkezini en azından arabayla da olsa bir turlayın, ankaradan erken çıkarsanız vakit sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum, arabayla kastamonu nun saat kulesine şehirden bakın, isterseniz birde kalesinden şehri izleyin daha sonra şehir merkezi gezmek istemiyorsanız, doğruca inebolu yoluna yani otogar tarafına devam edin, inebolu ya giderken, Küre nin içine girmeden çevre yolundan inebolu istikametine devam edin, aşağı doğru indikten sonra Ersizlerdere ye geleceksiniz, orada Emin abinin orada muhakkak bir kahvaltı veya oranın "meşhur " Ecevit çorbasından kesinlikle tadın ve eşsiz doğanın pırıl pırıl havanın eşliğinde bir keyif çayı içip inebolu ya devam ederek yolculuğunuzu tamamlayın, İnebolu da Atatürk ünde ziyaret ettiği Türk Ocağını gezin, sahil boyu gezip gönlünüzce eğlenebilirsiniz... Umarım yağmurlu ve ya sisli olmaz hava Keyifli tatiller...Kast merkezde bir sıkıntı yaşarsanız irtibat numaram 0543 893 31 41 (Kültür Turizm Müdürlüğünde çalışıyorum) İyi yolculuklar...
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

veli ercan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende geçtiğimiz bir ay içinde Ankaradan Kastamonu ya gelmiştim Serhat hocamın dediği gibi yol çalışmaları olduğu için çukurlar mıcırlar vs var, bu konu hakkında Ulaştırma Bakanlığına geçtiğimiz birkaç gün içinde mail attım, 15.000 TL ye yakın vergi vermeme rağmen son model aracım zift, çamur, mıcır vs lerden dolayı mahvoluyor mahvoldu dedim, bir Afyon yollarındaki vergi veren vatandaşla benim aynı haklara sahip olmam gerek diye mail attım bişi çıkar veya çıkmaz neyse, gelelim geziye,

Öncelikle elbetteki ılgaz a kadar yol güzel Ilgazda kesinlikle mola verin zirveden kuşbakışı izleyin doğayı, demişsiniz ki buralarda nereleri gezeyim valla ne yalan söyleyim hem katedeceğiniz mesafe uzun hemde büyük bir şehri gezilecek birdünya yeri olan bir yer için 1 gün asla yetmez, neyse ordan çıkın şehir merkezini en azından arabayla da olsa bir turlayın, ankaradan erken çıkarsanız vakit sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum, arabayla kastamonu nun saat kulesine şehirden bakın, isterseniz birde kalesinden şehri izleyin daha sonra şehir merkezi gezmek istemiyorsanız, doğruca inebolu yoluna yani otogar tarafına devam edin, inebolu ya giderken, Küre nin içine girmeden çevre yolundan inebolu istikametine devam edin, aşağı doğru indikten sonra Ersizlerdere ye geleceksiniz, orada Emin abinin orada muhakkak bir kahvaltı veya oranın "meşhur " Ecevit çorbasından kesinlikle tadın ve eşsiz doğanın pırıl pırıl havanın eşliğinde bir keyif çayı içip inebolu ya devam ederek yolculuğunuzu tamamlayın, İnebolu da Atatürk ünde ziyaret ettiği Türk Ocağını gezin, sahil boyu gezip gönlünüzce eğlenebilirsiniz... Umarım yağmurlu ve ya sisli olmaz hava Keyifli tatiller...Kast merkezde bir sıkıntı yaşarsanız irtibat numaram 0543 893 31 41 (Kültür Turizm Müdürlüğünde çalışıyorum) İyi yolculuklar...
    çok teşekkür ederim. işte bir tek sıkıntımız var oda kene. kızılay da görev yapan bir arkadaşım var ksatomunuda geçici görev yapıyor. dün aradı bu aralar pek gelmenizi önermiyorum diye. böyle oluncada hanımlar biraz endişelendi bu sefer başka yeremi gitsek falan diye malum birde her bir ailede çocuklar falan var.ne yapacağız bilmiyorum bu durumda...
    Konu vek66 tarafından (18/05/2012 Saat 10:38 ) değiştirilmiştir.

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

iyi yolculuklar veli abi

veli ercan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31

Alıntı omer06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi yolculuklar veli abi
    sağol kardeşim teşekkür ederim ha bu arada aklıma gelmişken bi ara seninle bu dikiz aynalarına kaplama olayını bir konuşmak isterim o gün işim acele idi soracaktım ama fırsatım olmadı.

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

Alıntı vek66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağol kardeşim teşekkür ederim ha bu arada aklıma gelmişken bi ara seninle bu dikiz aynalarına kaplama olayını bir konuşmak isterim o gün işim acele idi soracaktım ama fırsatım olmadı.
    olur abi müsait bir zamanda konusalım