16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Mart 2012 satışları

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Standart Mart 2012 satışları

Punto satışları hiç hoş gitmiyor görüldüğü gibi.

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Herhalde bunda yıllardır alışılagelmiş klasik reno opel alışkanlığı ve sedan araç tercihinin de etkisi vardır...

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

en yakın rakibi aveodan bile fark yemiş.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

c4 beni şaşırttı
    Keyif BMW'Dir...

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

b segmenti OK ama C segmenti beni şaşırttı sokakta gördüklerim hiç bu sıralamayı göstermiyor. martta satılan 1500 yeni civic varmış ben tek tük görüyorum. izmirliler pek beğenmedi sanırım

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Fiyatının rakiplerine oranla fazlaca artmış olması bu duruma sebep olmuş olmasın sakın

Erman Bilmeç
    bilmec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 29

Fiat son birkaç aydır fiyatlarını uçurduğu için bu tablo çok normal. Türkiye fiyatlarını, İngilteredeki vw polo ve fiat puntonun fiyatına göre karşılaştırdım. Fiat puntonun en az 1500tl daha ucuz olması gerekiyor. türkiyedeki ve ingilteredeki aynı donanım ve motor karşılaştırdığımda ortalama bir değer buldum. Ama fiat puntonun türkiyedeki fiyatı hep yüksek çıktı. isteyenler deneyebilir internet sitelerinden.

Ayrıca gp, evo ve punto olarak satış yapması listede daha alt sıralarda yer almasına sebebiyet veriyor. sonuçta hepsi aynı araç.

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

ee b*k gibi evoyu bitirip punto diye çıkarırda dandık yaparsan sonuç bu şuan alsam fiesta yada polo alırım herkes gibi..

Mustafa Akar
    oxite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    39NT977
    Edilen teşekkür: 24

bu tamamen kullanıcının binici değil satıcı olmasından kaynaklanıyor...grande ve punto evo tamamen ekonomik,kokpiti açısından tatminkar ve bende sürüşüne hayran olduğum bir evo kullanıcısı olarak bu listenin umrunda olmadığını ve clioya bineceğime paramı başka işlere kullanmayı tercih ederdim..tercih meselesi..he birde ticari boyutundanda şikayetçi değilim açıkçası aracımın ben 26 haziran 2011 de 33 e aldım nakit olarak aracımı geçen gün görmeye geldiler aracımı 34 e el sıkışmaya hazırlar... yani bence halkımız biraz garip düşüncelere sahip,at gözlüğü hoşumuza gidiyor bizim milletçe..

TATAR 16
    pakten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    16TC16
    Edilen teşekkür: 12

sana katılıyorum bu ülkede 2001 clio ya 16000 veren anayiler var bence arabalarımız türkiye şartlarına göre iyi bundan iyisi şamda kayısı

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

Alıntı pakten Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana katılıyorum bu ülkede 2001 clio ya 16000 veren anayiler var bence arabalarımız türkiye şartlarına göre iyi bundan iyisi şamda kayısı
    2000 ve 2001 clio İstanbul sokaklarında her semtte cirit atıyor,hala yollarda aslan gibi gidiyor...enayi değil onlar..eski symbolü taksilerde kullanıyor....araç sağlam...öyle city motor cart curt kronik hiç bir arızası yok...eğri oturup doğru konuşalım...mart rakamlarından herşey anlaşılıyor zaten...puntoya 50 bin tl verirlermi hiç yaw !!! ortadirek seçimini yapmış.
    Konu levan34 tarafından (08/05/2012 Saat 22:56 ) değiştirilmiştir.

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

bence düşük satışın nedenlerinden biri city sorunu.bizim arabalarımızın hedef kitlesi genelde öğrenciler,bayanlar veya yeni evli eğitimli insanlar.onlar da araç almadan önce internette araştırma yapıyorlar ve ona göre karar veriyorlar.ben arabamı satarken talip olanların hepsi city motorunun arıza yapıp yapmadığını sordu.herkez bu sorunun farkında ve puntodan bu yüzden vazgeçiyorlar.bende şu anda eşime bir araç almayı planlıyorum fakat city arızası yüzünden tereddutte kaldım.kalbimle beynim arasında karar veremiyorum.fiat city motoru yüzünden hayatının hatasını yaptı bence.

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence düşük satışın nedenlerinden biri city sorunu.bizim arabalarımızın hedef kitlesi genelde öğrenciler,bayanlar veya yeni evli eğitimli insanlar.onlar da araç almadan önce internette araştırma yapıyorlar ve ona göre karar veriyorlar.ben arabamı satarken talip olanların hepsi city motorunun arıza yapıp yapmadığını sordu.herkez bu sorunun farkında ve puntodan bu yüzden vazgeçiyorlar.bende şu anda eşime bir araç almayı planlıyorum fakat city arızası yüzünden tereddutte kaldım.kalbimle beynim arasında karar veremiyorum.fiat city motoru yüzünden hayatının hatasını yaptı bence.
    11 sonrası evo larda yok gibi birşey

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Bence araç satışlarında bir çok faktör etkili oluyor... Özellikle resmi kurum yada firmalar filo için belli başlı araçları tercih ediyorlar. Linea,Clio,Focus,Astra,Era,Fluence gibi araçlar zaten piyasada filo aracı. Aile tercihleri ise fiyat-performansa bakıyor... En uygun fiyata en cömert donanım ve hizmet sunan araç daha çok satıyor... Ancak bizim ülkemizde bazı tabular var ki yıkılmıyor... Çevre faktörü çok etkili oluyor...

Mustafa Akar
    oxite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    39NT977
    Edilen teşekkür: 24

city motor nedir ben hiçbirşey anlamadım dediğinizden...sürekli city arızasından bahsediliyor..?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Puntonun satışının düşmesinin temel nedeni yüzünün artık eskimiş olması.Fiat her ne kadar puntoya çeşitli ünvanlar takarak makyaj operasyonuna gitse de araç sonuçta Punto.İçi dışında radikal değişiklik geçirmedi.2006 yılında her anlamda çok cazip bir araçtı şimdi rakipleri onu yakaladı.Eskiyen yüz ve zamlanan fiyatlar sonucu satış düştü.1-2 yıl sonra yepyeni bir puntoyla satışlar patlama yapabilir ya da fiyatta yapılacak cazip indirimlerle satış canlanabilir.Ancak ne olursa olsun Fiat, Punto için diğer markaların aynı modelleri için istediği rakamları isteme hakkına sahip...