Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
56 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Bravo vs Guiletta

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bana gore en zor para kazananlardanım...suana kadar arac konusunda hıc zarar etmedım ) aynı sekılde dusunuyoruz aslında kı sıfır araba hıc almadım sırf bu huyumdan oturu sıfır araba alamıyorum ama sunuda cok ıyı bılıyorum dızel bı arac alacaksam kesınlıkle 120 lık bravo olur...oylekı herhangı bı dızel alacaksam bu bravodan baskası olamaz cunku dedıgım gıbı sadece motor performans olayına bakıyorum onun ıcın benzınlı versıyonlara gecebılırım...yoksa guıletta 105 lık hıc dusunmuyorum yaş olarak 27 yasımdayım bendekı mantıkta su afedersınız ''eşek''gıbı calısıyorum ınsan gıbı harcamak ıstıyorum eger 27 yasımda bınmeyeceksem ıstedıgım arabaya ve bu durumum varsa tabı 40 yasımda o tadı alamam zaten malum genclık takdır edersınız ama dedıklerınız katılıyorum... bakalım hayırlısı
    buda bir bakış açısı,insan bir kez geliyor dünyaya, ben cesaret edip alamadım aklımda kaldı.Bi test sürüşü yap beğenirsen alırsın arkadaşım, herşeyin hayırlısı en büyük derdimiz bu olsun))

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Guıletta 1.4 mümkünse TCT şanzıman alın arkadaşımda var test etme şansı buldum sürdüm ve sonuç olarak süperdi müthiş birşey neden bunu fiatlarda kullanmıyorda dualogıc kullanıyor hayret ettim doğrusu.. Ama bana sorarsanız guılettanın panelini ben hiç beğenmıyorum yani dynamıc evonunkisi daha güzel bence şu guıletta fiat ambleminde çıksaydıda fiat iyi bir piyasa yapsaydı ve marka özgüveni kazansaydı geçen gün forumun birinde okudum yeni linea reklamından bahsediyorlardı herkes en lüks arabası bravo olan bi markadan ne beklersiniz fiat markası ticaridir diyordu
    Konu motor delisi tarafından (04/05/2012 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guıletta 1.4 mümkünse TCT şanzıman alın arkadaşımda var test etme şansı buldum sürdüm ve sonuç olarak süperdi müthiş birşey neden bunu fiatlarda kullanmıyorda dualogıc kullanıyor hayret ettim doğrusu.. Ama bana sorarsanız guılettanın panelini ben hiç beğenmıyorum yani dynamıc evonunkisi daha güzel bence şu guıletta fiat ambleminde çıksaydıda fiat iyi bir piyasa yapsaydı ve marka özgüveni kazansaydı geçen gün forumun birinde okudum yeni linea reklamından bahsediyorlardı herkes en lüks arabası bravo olan bi markadan ne beklersiniz fiat markası ticaridir diyordu
    guilietta'ya fiat amblemi koy, tct'yi fiat'a getir hatta 170lik motoru da bravoya koy... ne anlamı kaldı alfa romeo markasının varlığının o zaman? tabiki arada farklar olacak ki satsın. aynı grup içinde diye herşeyin aynı olmasını beklemek de mantıksız geliyor bana. ayrıca ben alfa sahibi olsam bende olan herşey fiat da da olsa sinir olurdum. fiat sonuçta alt orta kesime hitap eden bir marka. bu arabalar 5er bin daha pahalı olsaydı kaçımız gerçekten fiat alırdık onu düşünmek lazım.

bu arada engin kardeşim sonuna kadar haklısın 27 yaşındasın şimdi bu istediğin arabaya binemeyeceksen ne zaman bineceksin? zorlayarak da olsa alım gücün varsa al affetme. dizelden az binersin ama öz binersin. beklediğim şeyler gerçekleşirse seneye yada öbür sene bende bir alfa alacağım.
    Konu tonymontana tarafından (04/05/2012 Saat 09:53 ) değiştirilmiştir.

Ali Rıza Bozpınar
    alibozpinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Enginim slm;

Kardeş birincisi senle benim mantık aynı gibi , şu sıralar senin gibi bende ne hikmetse alfaya bakıyorum , kafamda 2. el bitane alfa romeo mito 1.6 120 hp disel var.

İnceledikçe alfaya hasta olmaya başladım . İnsana GEeeL GEeeeL diyor

Sen al başlat akımı sonra bende alayım

Fakkaaaaatt şu var benzine geçmekte kararlımısın şu fiyatları göz önüne alırsan diyede sana sorarım??*

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha başlığı okudum ve 170 likse Guiletta dedim ve sizde 170 lik olduğunu yazmışsınız

Bide beyaz veya kırmızı olursa tabikide Guiletta derim..

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Alıntı alibozpinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enginim slm;

Kardeş birincisi senle benim mantık aynı gibi , şu sıralar senin gibi bende ne hikmetse alfaya bakıyorum , kafamda 2. el bitane alfa romeo mito 1.6 120 hp disel var.

Fakkaaaaatt şu var benzine geçmekte kararlımısın şu fiyatları göz önüne alırsan diyede sana sorarım??*
    acaba 170 lik 1.4 guli km de kaç kuruş yakıyor

Can Aşan
    can-asan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 314

yakıt benim için problem değil diyorsanız alfa derim bende

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç istiyorsun hocam bravoya
    Alıntı alibozpinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enginim slm;

Alıntı boris91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha başlığı okudum ve 170 likse Guiletta dedim ve sizde 170 lik olduğunu yazmışsınız

Bide beyaz veya kırmızı olursa tabikide Guiletta derim..
    acaba 170 lik 1.4 guli km de kaç kuruş yakıyor
    Alıntı can-asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakıt benim için problem değil diyorsanız alfa derim bende

kendıme gore soyle acıklamalar yapayım yorumlara gore;

1-arabama fıat bayısı 33,5 fıyat verdı yanımda evo full skydome araca 29 bın verdıgınıde gorunce arkama bakmadan kactım )

2-guıletta benzınlı olacak tahmınıme gore sehırıcı en fazla multıaır sıstemıyle kasarak 10 lıtre yı bulur dıye dusunuyorum 100 km.de normal kullanımlarda 8 lıtre gıbı rakam cıkıyormuşşşşş...muşş dıyorum test etme sansım olmadı

3-tct sanzımana neden bılmıyorum ama sıcak bakmıyorum cunku otomatık vıtes araca hep soguk bakmısımdır tamamen onyargı benımkısı yoksa tecrubem yok..

4-gulı nın ıcı kesınlıkle super...bence bıraz haksızlık yapıyoruz ılk bakısta oyle gelıyor kotuymus gıbı ama gercekten ''şalter''modundan yapılmıs buttonları ayrrı bı hıs verıyor...

5-cok fazla donanım ıstemıyorum aslında hanı anadoluda tabır vardırya ne kadar elektornık o kadar sorun denır hep benımde aklıma yer etmıs bu...hanı bıcok kısıye gore dıgıtal klıma onemlıdır kı bana gorede kullanımı cok ıyı ama servıste bır tek tusu arıza yapmıs dıgıtal klıma ıcın tum gogusun sokuldugunu gorunce bu fıkrım ıyıce pekıstı...hanı dıs gorunum harıc cok donanım ıstemıyorum...yanı kapı kolları bencede gumus olmalı yada celık jant olmalı ve gulı ıcın spor paket olmalı hanı cıft eksoz cıkısı olan..

6-turızmle ugrasıyorum ve aracıma sadece zevk ıcın bınıyorum evet benzınlı arac cok farkedıcek dızele gore ama bundan sonra turbosuz araca bınmem...bravodan alıstım artık guce ve turboya kı benzınlı aracında konforu ve en onemlısı o motor sesını dusununce benı bıraz daha kendıne cekıyor..

7-alı rıza bozpınar guzel kardesım mıto tek kapı arac bence bır kezdaha dusun derım hanı zevk meselesı ama bravo tercıh ederım ıkısının arasında kalırsam..

8-gulı ıcın bıraz daha arastırma yapmam lazım gıbıme gelıyor halı hazırda fıyatlar oldukca yuksek

9-ısın en kotu tarafı su ben sıfır alamam su kosullarda ve bravomu satıp ıkıncı el aramayada kalkmak ıstemıyorum cunku arabasızlık takdır edersınızkı oldukca kotu bır durum...ya palıo punto gıbı aracla takas edıp yada satıp bılmıyorum palıo gıbı araclarla devam edıp gulı yakalar yakalmaz almak da mantıklı gelıyor..

10-bravomuda cok sevıyorum hanı oncekı araclarım gıbı olsaydı bı an durmaz anında vazgecerdım ama bravo kesınlıkle benı tatmin edıyor..
    11-başınızı agrıttım ama sonuc NE YAPACAGIMI BILMIYORUM!!!

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı _FeRDi_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guiletta elbette favori.Bravo nun direksiyonunu görünce ve Punto ile aynı olduğunu fark edince acaip tiksinti geldi bana da. Bravo nun her versiyonunda aynı direksiyon mu var acaba?
    Diger butun otomobil markalarinda oldugu gibi bazi parcalar her model icin ortak uretilir.

Paket alirsan degisir standart parcalar. Direksiyon gibi, body kit gibi.

Bu audi'de de boyle, ford'da da, fiat'ta da..

Sent from my GT-I9100 using
    Oz Büyücüsü

Cüneyt T
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Ben Giulietta alacak olsam Quadrifoglio Verde bakarim

Oz Büyücüsü

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Engin kendi şahsi düşüncemi söyleyeyim.. bravomu satıp başka bir araç alacak olsaydım bu guiletta olmazdı.. Ama bravoyu almadan önce eğer maddi durumum el verseydi guilettayı mutlaka almak isterdim.. Şimdi bunu neden dedim.. Bravodan inip guilettaya veya lancia gibi araçlara bindiğinde bravoda gördüğün izlerin bir çoğunu göreceksin çünkü dış görünüşleri farklı gibi gözüksede içinde bir çok detayın bravo ile aynı olduğunu görüceksin.. Ama bunlar seni etkilemez ise benim için sadece motoru ve görünüşü diyorsan eyvallah... Birde şunuda söyleyim dizelden sonra benzin lafta kolay oluyor ama cepte acaip derecede yıpratır seni ve arabanın tadını çıkaramazsın.. Sen arabana yük olcakken araban sana yük olmaya başladığı zaman ne guliatta ne merso ne bmw, Gözün hiç birini görmez emin ol.. Anladığım kadarı ile araç senin için keyfii birşey benim içinde öyle Ankaradaki tüm toplu taşıma araçları bana bedava olmasına rağmen aylık 300-400 lira yakıt harcıyorum (lpg ile) Keyfi olunca işler iyice karışıyor.. Benzin keyfini iyice kaçırırsa keyfiyet eziyete dönüşür.. Dizelden benzine geçerken mutlaka iyi düşün..Yada lpg taktırabileceğin bir benzinliye ikame et dizeli..
    BY Turbo SPORT 150 HP

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin kendi şahsi düşüncemi söyleyeyim.. bravomu satıp başka bir araç alacak olsaydım bu guiletta olmazdı.. Ama bravoyu almadan önce eğer maddi durumum el verseydi guilettayı mutlaka almak isterdim.. Şimdi bunu neden dedim.. Bravodan inip guilettaya veya lancia gibi araçlara bindiğinde bravoda gördüğün izlerin bir çoğunu göreceksin çünkü dış görünüşleri farklı gibi gözüksede içinde bir çok detayın bravo ile aynı olduğunu görüceksin.. Ama bunlar seni etkilemez ise benim için sadece motoru ve görünüşü diyorsan eyvallah... Birde şunuda söyleyim dizelden sonra benzin lafta kolay oluyor ama cepte acaip derecede yıpratır seni ve arabanın tadını çıkaramazsın.. Sen arabana yük olcakken araban sana yük olmaya başladığı zaman ne guliatta ne merso ne bmw, Gözün hiç birini görmez emin ol.. Anladığım kadarı ile araç senin için keyfii birşey benim içinde öyle Ankaradaki tüm toplu taşıma araçları bana bedava olmasına rağmen aylık 300-400 lira yakıt harcıyorum (lpg ile) Keyfi olunca işler iyice karışıyor.. Benzin keyfini iyice kaçırırsa keyfiyet eziyete dönüşür.. Dizelden benzine geçerken mutlaka iyi düşün..Yada lpg taktırabileceğin bir benzinliye ikame et dizeli..
    hocam daha dedıgım gıbı gulı yı test etmedım ama cok hosuma gıdıyor...dızel benzın konusunda haklı olabılırısn bende senın gıbı sırf keyfı olarak neredeyse sadece araba kullanmak ıcın gezerek 100 km yapıyorum...bende on yargı hep cok olur onun ıcın lpg bana soguk gelıyor gıbı oguz hocam daha once kullanmadıgım ıcın olabılır..ama bravodan vazgecılmıyor bu kesın!

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

bravo ile gulietta teknik olarak kıyaslanacak arabalar değil, gulietta suanda abimde var 80-90la giderken direksiyonu sag sol yaptıgımda aracın kendini kaybetmedigi goruluoki bunu blravoda aynı hızda yapmak imkansız. diğer yandan ise bicok özelliği şıklıgı ile barındıran bravo fiyat olarak makul oldugu için tercih edilebilir. ancak bütçe yeterli ile gulietta ile kıyaslanacak araba scirocco olabilir ancak. Ha bide bi mekanda birine arabam bravo demek var bide gulietta demek var inan isimlerde bile iş bitiyor Şahsi görüşümdür diğer fikirlere saygı duyarım...
    Driven by the future

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı rohan4421 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bravo ile gulietta teknik olarak kıyaslanacak arabalar değil, gulietta suanda abimde var 80-90la giderken direksiyonu sag sol yaptıgımda aracın kendini kaybetmedigi goruluoki bunu blravoda aynı hızda yapmak imkansız. diğer yandan ise bicok özelliği şıklıgı ile barındıran bravo fiyat olarak makul oldugu için tercih edilebilir. ancak bütçe yeterli ile gulietta ile kıyaslanacak araba scirocco olabilir ancak. Ha bide bi mekanda birine arabam bravo demek var bide gulietta demek var inan isimlerde bile iş bitiyor Şahsi görüşümdür diğer fikirlere saygı duyarım...
    Kesinlikle katılıyorum ayrı dünyaların arabaları.Marka imajı tartışılmaz kaldıki şu an piyasadaki en çekici hatcback c sınıfı araç.Yol tutuş ve sürüş dinamiklerini yazmama bile gerek yok.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam daha dedıgım gıbı gulı yı test etmedım ama cok hosuma gıdıyor...dızel benzın konusunda haklı olabılırısn bende senın gıbı sırf keyfı olarak neredeyse sadece araba kullanmak ıcın gezerek 100 km yapıyorum...bende on yargı hep cok olur onun ıcın lpg bana soguk gelıyor gıbı oguz hocam daha once kullanmadıgım ıcın olabılır..ama bravodan vazgecılmıyor bu kesın!
    Engin hocam bu silifkedeki eleman bayadır satamıyor bir takas teklifi götür güzelinden.Ama harbiden dehşet bir araba ve en dolusu.
    linki bu :Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir Distinctive 2010 Model 61.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 60433477

bu arada sahibini ne tanırım nede bilirim ama alet her gün gözüme çarpıyor.

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diger butun otomobil markalarinda oldugu gibi bazi parcalar her model icin ortak uretilir.

Paket alirsan degisir standart parcalar. Direksiyon gibi, body kit gibi.

Bu audi'de de boyle, ford'da da, fiat'ta da..

Az önce 2011-2012 yılları olarak, Ford,Opel,Citroen,Renault,Peugeot,Toyota markalarının B ve C sınıfı araçlarını inceledim,sırf iddianız ilgimi çektiği için. Fiat hariç sadece Peugeot'un modellerinde bu dediğiniz ortak parça uygulaması var malesef. Buda demektir ki hiç durmadan gelişen otomotiv sektöründe bu saydığım firmalardan birtek Fiat ve Peugeot'un müşteriye saygısı düşük seviyede.
    Konu _FeRDi_ tarafından (06/05/2012 Saat 01:28 ) değiştirilmiştir.

Grey Goose ...

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

bu arada fiatta benzinli fiatına dizel bi araç varsa mutlaka ya arabanın uretimi durur yada kasa değişir sakın aldanmayın arkadaşlar emin olun bravo son demlerini yaşıyor...
    Driven by the future

Cüneyt T
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı _FeRDi_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce 2011-2012 yılları olarak, Ford,Opel,Citroen,Renault,Peugeot,Toyota markalarının B ve C sınıfı araçlarını inceledim,sırf iddianız ilgimi çektiği için. Fiat hariç sadece Peugeot'un modellerinde bu dediğiniz ortak parça uygulaması var malesef. Buda demektir ki hiç durmadan gelişen otomotiv sektöründe bu saydığım firmalardan birtek Fiat ve Peugeot'un müşteriye saygısı düşük seviyede.
    Diger markalarda oyle buna inanabilirsiniz. Ne kadar cok para verirseniz o kadar cok artiyor donanim. Yeni fiestalarda bile giris modeli plastik direksiyon, ust modeli deridir mesela. Ayni PUnto ve Bravo gibi direksiyonlarda neredeyse aynidir. Hatta dashboard falan bile. Audilerde oyle. Pakey almadiginiz zaman bazi seyler ayni oluyor.

Mesela audi fonksiyonlu direksiyonlari extra parayla satar

Oz Büyücüsü

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

Guli ile bravo arasinda kalmistim ben de bravoyu almadan once hatta antalya'yla fiyat ve kredi durumunu da gorsmstum ve bravo aldim. Su anda heleki multimedyayi taktiktan sonra bravoyu guliyle degil hicbir aracla degismem. Kendi nazarim degecek arabama
    StrucTuraL EngiNeeR

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Yalnız dikkatinizi çekerim bravo C sınıfı bir araç guiletta D sınıfı bir araç..
    BY Turbo SPORT 150 HP

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon