13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: S&S - dualogic -city

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Standart S&S - dualogic -city

Arkadaşlar forma üye olduğum günden beri aracını yeni alan arakdaşlar,araba kullanmayı ilkez öğrenen arakadaşlar ve S&S+dualogic e yabancı olup kullanım klavuzunu inceleme gereği duymayan arkadaşlar ın S&S+dualogic ile ilgili olumsuz görüşleri var.deneyimlerimi paylaşmak istiyorum belki faydalı olurum.

S&S

1)S&S kullanırken aracınınızı debriyaja basarak çalıştırırsanız rampalarda Hill holder(yokuş kalkış desteği) devre dışı kalır.ve aracınız geri kaçar.bu duruma maruz kalmamak için dualogic viteslerde vitesi (+),(-) yönde 1 kez hareket ettirin.araç çalişir hill holder devreye girer ve araç geri kaçmaz.

2)S&S kırmızı ışıklarda trafiğin yoğun olmadiği yerlerde çok kullanişli bir özellik.İstanbul sahil yolu,trafik olmadiği zamanlarda İstanbul minübüs yolu gibi ışıkların yoğun olduğu yerlerde çok faydalı.

Fakat yoğun E5 trafiğinde,köprü trafiğinde kullanmak eziyetten öte değil.Bununda çözümü evolarda konsolda bulunan S tuşuna birkez basmak.

3)Kırmızı ışıkta korna duymak istemiyorsanız yeşil ışık yanmadan 1-2 sn nce vitese dokunarak aracı çaliştirin

4)S&S sisteminn FİATın çıkardığı bir saçmalık olduğuna inanan arakdaşlar var.Fakat S&S BMW,Mercedes,WW,Hyundai,Chavreolet vb.birçokmarkada opsiyon olarak satılan akıllı motor teknolojisidir.Birçok insan Fiatta standart olarak sunulan bu özellik için 300-400 $ gibi bir rakam ödemektedir.

DUALOGİC

1)Eco mode açıkken araç ortalama 2000-2500 devir aralığında vites yükseltir.Bu olay yakıt tasarufu sağlerken 60km hızda 5. viteste gitmenize neden olur buda aracın hantallaşmasına yol açar.eco mode kapalıyken araç atikleşir %10-15 yakıt tüketimini artırır.

2)dualogic vites sürücünün gaz tepkimelerine cevap veren bir vitestir.Eco mode açıkken bile gaza fazla yüklenirseniz 3000-4000 devir aralığında vites değişimi gerçekleşir.nazik kullanırsanız 2000 lerde değişim başlar.Bu durumda yakıt tasarufumu atiklikmi seçimi sürücüye aittir.hantal olan aracı hantallaştıran vites değil şöförün kullanım şeklidir.

3)aracın rampada boğulması,yada kalkarken hantallaığı şöför kusurudur.Aracınız düz vites bile olsa 5. viteste 60 km hızla rampa çıkmaya çalışırsanız araç boğulur vites düşürmek zorunda kalırsınız.Aracı ilk aldığımda rampalarda kantere banıyordum.
    Rampaları aşmanın en güzel yolu dip gaza yakın gaza basmaktır.2-3 sn içinde vites 5.vitesten 2. hatta 1. vietse düşerek gerekli devri sağlıyor.Ama gaza yüklenmeyip sabit gzla çıkmaya çalişirsanız araç çamura saplanmış gibi kalır

4)5.vites 60-70 km hızla sol şeride sıçrayıp araç sollamaya çalışırsanız sol şeritte arkadan gelen araç sizi selektör yağmuruna tutar.

Bundan korunmanın en iyi yoluda vitese manuel müdehale edip vitesi (-) yönünde hareket ettirip vitesi düşürmektir.Bunun yerine ani sollama yapmıycaksanız dip gaz verip aracın vites düşürmesinide bekliyebilirsiniz.
    ben düz vites araç kullanırken bile ani sollama yapıcaksam vites düşürürüm

CİTY

kesinlikle fiatın kendini aştığı bir aracı güzelleştirebilecek mükemmel bir özellik.direksiyonu serçe parmağinizla bile çevirebiliyorsunuz.İlk nesil GP lerin nerdeyse tamamında görülen kronik bir sorunu vardı.yanlış hatırlamıyorsam 2008den sonra bu oran düştü.evolarda ise bildiğim kadarıyla yok.forumda 1-2 kişi bende var diyordu ama sonra ne oldu bilmiyorum....
    Konu since1453 tarafından (26/04/2012 Saat 08:50 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 4 kişi since1453'ye teşekkür etti:

Orçun Çetin
    elensar77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 GY 5656
    Edilen teşekkür: 5

Olumsuz görüş belirten arkadaşlar için yazılan çok güzel bir yazı, öncelikle elinize sağlık. Ben dualogic vitesi 800km dir kullanıyorum yıllarca manuel kullanan birisi olarak mükemmele yakın diyebilirim, vites geçişleri çok yumuşak ve zamanlaması iyi. Kullanmasını öğrenince çok pratik ve sizinde onunla beraber aracı kullanmanıza izin veriyor. (+- manuel.) O yüzden hem ss hem dulagoic müthiş bence.
    ____Little Aston Martin____

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Ellerine sağlık kardeşim, Mükemmel anlatım olmuş...

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

s&s için yokşta frene bikere basıp ayağınızı çekmenizde aracı çalıştırır vitesle oynamalarına gerek yok bu daha pratik bence

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s&s için yokşta frene bikere basıp ayağınızı çekmenizde aracı çalıştırır vitesle oynamalarına gerek yok bu daha pratik bence
    öyle olduğunu bende biliyorum dediğini yapanların %90 ını aracı geri kaçiriyor sonra homurdanıyor.Ayrıca senin sistemde hill holderin devreye girmesi 2-3 sn alıyor kısaca devreye girmiyor
    yanlış hatırlamıyorsam aracı ilk aldiğinda sende yakınıyordun bu durumdan
    Konu since1453 tarafından (26/04/2012 Saat 09:23 ) değiştirilmiştir.

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle olduğunu bende biliyorum dediğini yapanların %90 ını aracı geri kaçiriyor sonra homurdanıyor.Ayrıca senin sistemde hill holderin devreye girmesi 2-3 sn alıyor kısaca devreye girmiyor
    yanlış hatırlamıyorsam aracı ilk aldiğinda sende yakınıyordun bu durumdan
    yok be abi bana alırken demişlerdi frene bas diye çalıştır arabyı diye o yüzden sıkıntı yok bende

Tuncay H
    astronaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

dualogic istanbul trafiği için bulunmaz nimet, hergün etilerden avcılara yol yapıyorum hiç yorulmadan evime ulaşıyorum.. gerçi bana masraf açarsa külahları değişiriz o ayrı mesele city ise hiç kullanmıyorum ben, normal halide gayet rahat geliyor bana.. belkide bu en baştan beri bozuluyor önyargısından dolayı ellemeye çekinmemden kaynaklıdır, bilemedim

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı astronaut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dualogic istanbul trafiği için bulunmaz nimet, hergün etilerden avcılara yol yapıyorum hiç yorulmadan evime ulaşıyorum.. gerçi bana masraf açarsa külahları değişiriz o ayrı mesele city ise hiç kullanmıyorum ben, normal halide gayet rahat geliyor bana.. belkide bu en baştan beri bozuluyor önyargısından dolayı ellemeye çekinmemden kaynaklıdır, bilemedim
    city arza yapıcaksa kullnmasanda bozulur kullan tadını yaşa

Gök Han
    hayalci79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Konu için teşekkürler. Yeni başlayanlar için oldukça faydalı olmuş. Benim de başlangıçta ön yargım vardı Dualogic vitese, Start&Stop sistemine, Eco moda, City moda. Ama kullandıkça alıştım ve sevdim. Şimdi Start&Stop ve City mod sürekli açık, Eco modu da gerektiğinde, sakin bir sürüş yapacaksam veya tasarruf yapmam gerekiyorsa kullanıyorum. Dualogic şanzımanı tanıyıp, verdiği tepkileri öğrenince ne kadar keyifli ve rahat olduğunun farkına varıyor insan.

İyi ki arabayı almadan önce test edememişim, belki ilk sürüş deneyimimde hiç keyif almayacak ve vazgeçecektim almaktan.

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı hayalci79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu için teşekkürler. Yeni başlayanlar için oldukça faydalı olmuş. Benim de başlangıçta ön yargım vardı Dualogic vitese, Start&Stop sistemine, Eco moda, City moda. Ama kullandıkça alıştım ve sevdim. Şimdi Start&Stop ve City mod sürekli açık, Eco modu da gerektiğinde, sakin bir sürüş yapacaksam veya tasarruf yapmam gerekiyorsa kullanıyorum. Dualogic şanzımanı tanıyıp, verdiği tepkileri öğrenince ne kadar keyifli ve rahat olduğunun farkına varıyor insan.

İyi ki arabayı almadan önce test edememişim, belki ilk sürüş deneyimimde hiç keyif almayacak ve vazgeçecektim almaktan.
    Herişte bir hayır vardır
    Eco modun tasarufunu tadınca bırakamassınız

1,4 benzinli dualogic ile 7,30 ortalamam var(araç 3100 km tamamı şehir içi )
    depoyu fulledim 420 km gittim gösterge yarıyı daha yeni geçti rekor bekliyorum
    saka bir yana araçlarmız ekonomik

Orçun Çetin
    elensar77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 GY 5656
    Edilen teşekkür: 5

Herişte bir hayır vardır

Aynı motoru bende kullanıyorum. Çok dik yokuşlar dışında Eco mod hep açık, yokuş çıkarken ise kapatıyorum. City ve s&s hiç kapatmıyorum neredeyse. 820km oldu araç, yakıt ortalamam 7.1 şu an. Eskiden çok süratli GTI araçlar kullanmama rağmen geçen sene geçirdiğim trafik kazası sonrası artık sakin kullanıyorum. ( Piskolojik olarak. ) Benim tahminim 6.5 lere kadar düşecek bu benim kullanımımda ve tamamı şehir içi. Genelde sıfırladıgım zaman menzili 5.8LT ortalama ile eve dönüyorum o derece yani.
    ____Little Aston Martin____

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı elensar77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı motoru bende kullanıyorum. Çok dik yokuşlar dışında Eco mod hep açık, yokuş çıkarken ise kapatıyorum. City ve s&s hiç kapatmıyorum neredeyse. 820km oldu araç, yakıt ortalamam 7.1 şu an. Eskiden çok süratli GTI araçlar kullanmama rağmen geçen sene geçirdiğim trafik kazası sonrası artık sakin kullanıyorum. ( Piskolojik olarak. ) Benim tahminim 6.5 lere kadar düşecek bu benim kullanımımda ve tamamı şehir içi. Genelde sıfırladıgım zaman menzili 5.8LT ortalama ile eve dönüyorum o derece yani.
    çok geçmiş olsun.
    Bende kamyon altına girerken kamyon şöförünün ustalığı ve kıvrak manevrası sonucu sadece arka tekerine çarptım ölümle sonuçlanacak kazadan sıyrıksız sadece tampon hasarıyla kurtardım o yüzden bende sakine yakın kullanıyorum

Gök Han
    hayalci79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Herişte bir hayır vardır

Öyle gerçekten. Uzun bir süre Eco modda kullandığım için motor DPF temizliği yapmaya başladı sık sık, o yüzden sürekli kullanmıyorum artık.