Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bugun aracım ilk muaneye girdi ve kusurları :)

ercan cenik
    Orion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart Bugun aracım ilk muaneye girdi ve kusurları :)

1 Jantlar: hava kacirma tehlikesi var
    2 Motor: no okunamıyor
    3 Kısa huzmeli far yönü hatali

Arcin ilk sahibiyim 19.000km de ve jantlar orjinal degismedi, Sacma sapan kusurlar jant kusurlu ıse fabrika neden takmis TSE neden onay vermis? Motor no okunamıyormus Ben bakinca aninda okuyorum, Bide Far a kusur bulmuslar. Adamlar dalga gecer gibi keyifi is yapiyor...

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

jant olayını ilk kez duydum...
    Keyif BMW'Dir...

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı Orion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arcin ilk sahibiyim 19.000km de ve jantlar orjinal degismedi, Sacma sapan kusurlar jant kusurlu ıse fabrika neden takmis TSE neden onay vermis? Motor no okunamıyormus Ben bakinca aninda okuyorum, Bide Far a kusur bulmuslar. Adamlar dalga gecer gibi keyifi is yapiyor...
    Far noktasında keyfi davranacaklarını düşünmüyorum.

Ama 1 numarayı neye göre söylediklerini iyi anlamak lazım.
    Jant kenarlarında vuruk var mı? Eğilme v.s

Dıştan gözükmese de, kaldırma çıkarken, inerken jantın iç kısmında düşme sürtme vs. yaşadıysanız iç kısımda da problem olabilir.

ercan cenik
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Far noktasında keyfi davranacaklarını düşünmüyorum.

Ama 1 numarayı neye göre söylediklerini iyi anlamak lazım.
    Jant kenarlarında vuruk var mı? Eğilme v.s

Dıştan gözükmese de, kaldırma çıkarken, inerken jantın iç kısmında düşme sürtme vs. yaşadıysanız iç kısımda da problem olabilir.
    Jantlarda vuruk surtme yok kaldirma daha ciktigimi hatirlamiyorum. Zaten tüm jantlari kast etmisler.

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

2006 toyota avensis aracima 2010 yılında 15bin kmde iken tüp taktirdim
    Araç tamamen orjinal. 4 tane kusur buldular uzun kısa farlar düşük ayarlı. Eksoz paslı bunun gibi kafasına göre yazıyorlar
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Geçtiğimiz salı günü honda cr v ile muayeneye gittim herşeyi tamam özel olarak bir bakım yaptırmadım bir araçta olması gerenkenlerin hepsi aracımda mevcut girdim ben geçtim ama araç geçemedi 4x4 olduğu için fren testine sokamıyorlar mobil cihaz bağlayıp görsel uygulama yapıyorlar el frenini iyi çekmediği için değerler düşük çıktı ve kaldı bu esnada aracın yanındayım, bakan arakadaşa diyorum ki sıkı çek ama onun cevabı kırılırsa parasını istersin oldu. Daha fazla üstelemedim gittim daha sıkı hale getirttim servisin bu olmaz demesine rağmen neyse geçtim sonunda şimdi ben bile el frenini zor çekiyorum eşim hiç çekemez dur bakalım ne olacak...
    hemen bir servise gidin ve bu kusurları tekrar kontrol ettirin ki anlayın bakalım ne olduğunu inşallah bişey çıkmaz...

Tayfun Bulat
    TayfunBulat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    03 UU 708
    Edilen teşekkür: 57

ne yapacaklarını şaşırdılar...
    2009 GP var 42,000 de araba da hata yok fakat aynı kusurları bana da yazdılar tek farkla sis farları ayarsızmış.

HAKAN PUNTOO
    ilyanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

değişik bi örnek olacak ama 93 model şahin vardı egzos falan kesin paslıydı motorda üst kapaktan yağ atıyordu.bi arkadaşımla basınçla motoru yıkattık egzos olayına girmedik yangın tüpü vs baska araçtan tedarik ettik araç gecti sadece ek 1 istediler.

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

Turkiye adam olmaz duruma keyfe gore kusir var dien veya kusura yok dien zihniyet ey yawrum ey
    Driven by the future

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Alıntı TayfunBulat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yapacaklarını şaşırdılar...
    2009 GP var 42,000 de araba da hata yok fakat aynı kusurları bana da yazdılar tek farkla sis farları ayarsızmış.
    sis farlarina bakildigini yeni duydum, iki sefer girdim ikisinde de bakmamislardi.

orjinal farla girdim farlar kusurlu cikti, mercekli siyah farla girdim kusur cikmadi. enteresanliklar var.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

bence istasyondaki görevli gençler gp deki far yükseklik ayar düğmesinin nerede olduğunu dahi bilmedikleri için hepimize (far ayarı yaptırdığım halde farlar ayarsız diye not düşmüşlerdi) far ayarı kusurlu yazıyorlar...
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hava kaçırma tehlikesimi var bu nasıl kusur ya resmen dalga geçer gibi eşek sıpaları

Misafir047

peki nolcak bu durumda hadidiyelim salağın biri bize gıcık kaptı saçma sapan kusurlar yazdı nasıl itiraz edecez varmı böyle yetkimiz

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Gülermisin, ağlarmısın? Geçmiş olsun jant olayına bende çok şaşırdım sormadınız mı neresinden kaçırma ihtimali varmış diye?

Misafir047

Alıntı skystar37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gülermisin, ağlarmısın? Geçmiş olsun jant olayına bende çok şaşırdım sormadınız mı neresinden kaçırma ihtimali varmış diye?
    hakikaten sormak lazım

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı operatormurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence istasyondaki görevli gençler gp deki far yükseklik ayar düğmesinin nerede olduğunu dahi bilmedikleri için hepimize (far ayarı yaptırdığım halde farlar ayarsız diye not düşmüşlerdi) far ayarı kusurlu yazıyorlar...
    far ayarı 0dayken bakılır diğer konumda bakılırsa ayarsız çıkması normal.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

rsn rsy
    rsnrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Hicbirsey bilmezken yorum yapmak yerine kusuru yazan teknisyene kusurrlarin ne oldugunu sorsaydiniz ve aciklama isteseydiniz eminimki size geregince aciklama yapardi. Jantlar hava kacirma tehlikesi kusuru jantlarda icerden veya disardan egiklik vs. durumlarda verilir eger bunu vermeseydi bir digeride jantlar hasarli diye agir kusur verirdi . Kendinizi islemi yapan gorevlinin yerine koyun ve yerden yere vurmadan evvel olayi anlamaya calisin. Ayrica far yukseklik ayarlayicisi yerini bilmeyen vs. diye elestirdiginiz giorevli arkadaslarinda emin olunki bircok insanin karsidan bakarken imrendigi birco arabayi kullanmisligi ve muayene etmisligi vardir. Lutfen insanlarin emeklerini bu kadar ucuz sekilde elestirmeyin. Eger hatalilarsa hakkinizi arayin ancak hatali olduklarina ilk basta onlarla diyolaga gecip hatalarini telafi etmelerine yardimci olun

ercan cenik
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı rsnrsy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hicbirsey bilmezken yorum yapmak yerine kusuru yazan teknisyene kusurrlarin ne oldugunu sorsaydiniz ve aciklama isteseydiniz eminimki size geregince aciklama yapardi. Jantlar hava kacirma tehlikesi kusuru jantlarda icerden veya disardan egiklik vs. durumlarda verilir eger bunu vermeseydi bir digeride jantlar hasarli diye agir kusur verirdi . Kendinizi islemi yapan gorevlinin yerine koyun ve yerden yere vurmadan evvel olayi anlamaya calisin. Ayrica far yukseklik ayarlayicisi yerini bilmeyen vs. diye elestirdiginiz giorevli arkadaslarinda emin olunki bircok insanin karsidan bakarken imrendigi birco arabayi kullanmisligi ve muayene etmisligi vardir. Lutfen insanlarin emeklerini bu kadar ucuz sekilde elestirmeyin. Eger hatalilarsa hakkinizi arayin ancak hatali olduklarina ilk basta onlarla diyolaga gecip hatalarini telafi etmelerine yardimci olun
    He yani diyorsunki cok sansliyim bana kiyak yapmis muaneden gecirmis ve o kadar ilgili ve güler yüzlü personelki eminim beni iyice aydinlatirlardi ) ADAMİN YÜZÜNE BİLE BAKMİYORLAR!!!! Tartismalar hakaretler havada ucusuyor.. Muane yapan sahis, Elime kagıdı sikistirdi hayirli olsun dedi an hizla gitti 2sn icinde yok oldu, ilk defa arac muane ettirdim ve 2 bucuk saat günes in altinda bunaldim, iş yerine döndügümde kusurlari gördüm, Lakin lastikci janta kusur bulamadi..
    Konu Orion tarafından (31/05/2012 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.

ANIL CAN SARAYLI
    anilcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 DV 544
    Edilen teşekkür: 48

2 gün önce 1992 modeL şahin aracımı muayine'ye götürdüm çıkan kusurLar tüv'de iLk kez muayineye soktum muayine yoktu tck da iken motor ve şase numaraLarı son 6 hane yazıLıyomuş tüv'de ise ruhsatta hepsi yazıLması gerekiyo die beni geri döndürdüLer kusur olarak biri bu diğeride şanzıman yağ kaçakLarı bu güne kadar topLamda 6 kez araç götürdüm tüv'e en az 5 kusur iLe geçmiştim şahinde 1 tane kusur ağLicaktım resmen
    Tutte Le strade portano a İtaLy...

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Kesinlikle kafalarına göre iş yapıyorlar laf olsun diye kusur yazıyorlar, benim arabama da birçok kusur yazdılar hafif kusurla geçti kusurları okuyunca amirlerinin yanına gittim bir de birlikte bakalım dedim tek tek tüm kusurları sildiler her birini yüzlerine vurdum hele far ayarında cizginin tam üzerindeki farlarıma yukarı bakıyor dediklerini okuyunca ne yapacaklarını şaşırdılar sizi genel merkeze şikayet edeceğim dediğimde elleri ayakları karıştı bu dediğim ivedik tuvturk muayene istasyonunda oluyor bu arada, her ışte olduğu gibi bu ışte de yarım yamalak davranıyorlar ülkemizde zaten tam yapılan bir iş var mı?

Htc Sensation /
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DEDİRTENE !

Sayfa 1/2 12 SonSon