Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Bunun adı soygunculuk (Sizin de başınıza gelebilir)

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Geçmiş olsun...

Murat Bayır
    muratpunto16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 KBR 52
    Edilen teşekkür: 31

77 geçmem bundan emin ol
    Fiat Grande Punto 2011

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

geçmiş olsun
    2 ay önce şehir içinde 50 olan hız sınırını 75 le geçtim ve çektiler kenara..
    ceza en babasından yazılmış geçen baktım faiziyle falan 300 tl yi geçmiş .)

sıkıntılı bu işler, keyfi olaylar çok oluyor.. ben orta şeritte iken sol şeritte beni geçen adamı durdurmayıp beni cezalandırmışlardı ilk radarımda..
    yapacak birşey yok itiraz etsen; uğraştığınla - ödeyecek olduğun ceza arasında: tercihin cezadan yana olur sanırım...

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Yiğit, kardeşim, hız sınırı 70 dir. trafik akışı ile gidiyorsan o gün o saatte oradaki herkes bu cezayı yemiştir. Karayolları bizim yollarımızda hız ayarlaması ve levha takılması işlerini maalesef güncelleyemiyor ya da yol durumuna göre hız sınırlamasını koyuyorlar ben yollarda hala yapım çalışması levhaları görüyorum ama çalışma bitmiş yıl olmuş levhası kalmış, trafikte karayollarına uyup sınırlamalara dikkat ediyorlar...
    geçmiş olsun inşallah bir daha olmaz dikkat etmek lazım...

murat yıkılmaz
    xarsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 26

geçmiş olsun. gölbaşı ankara yolunda ki otoban gibi bir yoldur pazar günü sabahın köründe (06.30) 81 km ile 140 tl ceza kesti mobese bana.. isyanım var bu aptal sisteme..

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Duble yolda 70 uygulamasi yapilmaz arkadas birakin bos konusmayi eger uygulama yapilan yrr sehir merkezi veya yerlesim alani degilse duble yol hiz limiti 110 kural budur. Tek seritli yol 90 yerlesim alanlari 50 - 70 Arasi yogunluga gore belirlenir uygulama yapilir keyfi uygulamalara bende karsiyim. Yok oyle gunluk kota koyacaksin 20 araca ceza yazip gideceksin sonrakiler basip gececek kural varsa herkes icin var olmali.
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

Yigit Elibol
    ygttt54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047
    Edilen teşekkür: 48

herkes şikayetçi bu sistemden, bide merak ettiğim bu uygulamayı haklı bulanlar kameralardan 70 le geçip sonrasında hep 70 le mi gidiyorlar ?! yazık günah ben devlete verdiğim 154 tl yi harcayıp ekonomiye kazandırcaktım şuan devlete gidicek bari cari açık küçülse bi işe yarasa şu cezalar onlar bunlar yine gam yemicem ama boşa harcanan bir para

ilker köse
    sehzadeamasya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

geçmiş olsun

Serhat G
    eskibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 62

Çok iyi bildiğim ve sürekli dikkat ettiğim bir yer. Orayı bilmeden orayı geçen kişinin eğer sistem çalışıyorsa ceza yememe ihtimali yok. Gerçekten çok ters bir yerde.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duble yolda 70 uygulamasi yapilmaz arkadas birakin bos konusmayi eger uygulama yapilan yrr sehir merkezi veya yerlesim alani degilse duble yol hiz limiti 110 kural budur. Tek seritli yol 90 yerlesim alanlari 50 - 70 Arasi yogunluga gore belirlenir uygulama yapilir keyfi uygulamalara bende karsiyim. Yok oyle gunluk kota koyacaksin 20 araca ceza yazip gideceksin sonrakiler basip gececek kural varsa herkes icin var olmali.
    Keyfi kimse birşey yapamaz. 70 Tabelası olmayan yerde 70 radarı da yapılmaz. Demekki o civarda yolun sınırı 70 miş.

Bu arada esas kural budur:
    Aksi belirtilmediği yerlerde hız sınır 110'a çıkartıldı. Yani eskiden 70 yazan yerler hala 70. 50 yazan yer hala 50. Sadece 90kmh sınırı olan bölümlerin büyük kısmı 110'a çıkartıldı bu kadar basit.

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

Alıntı eskibur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok iyi bildiğim ve sürekli dikkat ettiğim bir yer. Orayı bilmeden orayı geçen kişinin eğer sistem çalışıyorsa ceza yememe ihtimali yok. Gerçekten çok ters bir yerde.
    işte demek istediğim bu ben her zaman trafiğe göre akarım trafik ve o bölümde trafik böyle akıyor burdaki amaç canımızı malımızı korumak değil burası bi gelir kapısı benim kızdığım nokta bu. illa canımızı korumak istiyorsan ehliyt almayı zorlaştır binlerce acami yollarda ve yaptığım bir kazaya örnek veriyim 70 80 km arası bir hızla gidiyorum önümde bir araç var takip mesafem normal zaten yol boş ve önümde araç birden yerleri kazımaya başladı durup dururken freni kökledi tabiki ben ne olduğunu anlayana kadar sağlamca patlattım sonradan öğrendim ki acemi bir bayan şöför debriyajla freni karıştırmış onu bırakın arabanın a sından anlamıyor eğer böyle bişeyi otobanda yapsa kurtulmak mucize şimdi buna nasıl ehliyet veriyosun ve bunun gibi binlerce sürücü aramızda önce bunları önlem al sonra 80 90 gibi uygun hızlara ceza kesersin

HAKAN PUNTOO
    ilyanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

slm bence bu iş kotayla alakalı degil kamera işi herkes o alanda yavaşlar sonra tekrar hızlanır sen oradan hızlı geçmişsin ve genel bi örnek 3 araba peşpeşe kırmızı ışıktan geçer trafik polisi ya en baştakine ya en sondakine yada üçünede el kaldırır ve durana cezayı kitler adamda isyan eder onlarda gecti neden onlara yazmıyorsun diye bence olayın mantığını kurun cezayı yediysen gık çıkarma ama ceza yememek için her türlü yolu yap. nerde ne hızla gidecegini bil tek şerit olup 120-130 gittin olduğu gibi ankarada istanbul yolunda 4 şeritte 70 bi an düşersin yoksa ceza köser. hoş bunu halk istedi eskiden böle bişey yoktu. en azından bi teselli olsun şimdi direkt yazıldığı için herkes o cezayı yiyebilir ve foto olduğu için meselede yapamıyorsun. bence bi öneri peşin öde ozaman belli bi indirimi varrr.

selçuk öz
    16BBZ66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66
    Edilen teşekkür: 23

aynı cezaYı bende küçüksanayi kavşağında yedim ve burdada konusunu açtım 82 km hızla 154 lira gemicikler kolay alınmıyor senin benim paralarımız nereye gidiyo sanıyosun bir arkadaş yazmış kural varsa uyacaksın diye ben ceza yediğim yerden sürekli geçiyorum bi kez ceza yedimya 50 le geçiyorum ama tek 50 le giden benim millet ralli yapıyor sanki bu kural belli kişilere uygulanıyorsa sorun var yok herkese uygulanıyorsa niye bir tek ben 50 le gidiyorum o yolda neyse GEÇMİŞ OLSUN

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Suriyeli multecileri doyuruyoruz o paralarla depremzede varandasimizi cadirlara mahkum ettik suriyelilere konteyner kent kurduk yaziklar olsun bnm hakkim helal degil kardesim...
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

birileri bu para tuzaklarına dur demesi lazım resmen araba yerine çocuk yapsan yarısı kadar masrafın olur

kadir doğanay
    santana006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 1

aga sen hızdan yenmişsin asıl beni kızdıran mevzu salak salak yerlere park yapılmaz diyip vatandaşı zor durumda bırakan yerler. park yapılmaz levhası memlekette her yerde var, arabayı park etsen bir dert etmesen dert ben park yapılmaz levhasına karşı değilim ama okadar saçma yerlerde park yapılmaz varki insanın trafikte sinirlenip bunalıma girmesi çok normal.. bence asıl para tuzakları bunlar.

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

79 hızla 154 tl ceza geldi bugün,üstelik üçer şeritli ve duble yol ve bomboş yerleşim yeri olmayan bir yol... üstelik çektikleri fotoda koca yolda 2 araba var...

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

nerde yedin abi cezayı?

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

aşti yolu yazıyor...ankaradayım iş için...
    Konu dexter tarafından (28/04/2012 Saat 02:44 ) değiştirilmiştir.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı dexter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    79 hızla 154 tl ceza geldi bugün,üstelik üçer şeritli ve duble yol ve bomboş yerleşim yeri olmayan bir yol... üstelik çektikleri fotoda koca yolda 2 araba var...
    hocam orası duble yol değil şehir içi yol. ayrımı yapalım önce.

şimdi Allah korusun bir yakınımıza şehir içindeki 3 şeritli yolda 120 ile giden bir araba çarpsa siz mahkemede hız sınırı 70 idi bu adam 120 ile gitti katletti mi diyeceksiniz yoksa koskoca yol adamın suçu yol 120 ile gitti olur böyle şeyler mi diyeceksiniz? yada yayaya çarpmayı geçelim birisi gelip aynı yolda size sol kapıdan 120 ile girse neyle o adamı itham edeceksiniz? eğri oturup doğru konuşalım.

yukarıda amerika geçmiş, bomboş yolda kavşakta "stop" yazan yerde durmayıp dönen arkadaşım mahkemeye çıktı çatır çatır cezasını ödedi. meselenin özü de önce durup sonra geçmek.

tartışmaya gerek yok 1 kere bomboş otobanda 138 ile gezici radardan ceza yedim. bomboş yolda 140 la gidiyordum, yanımdan A6'ler, E220'ler, 520'ler yardırıp geçti deyip itiraz etmedim gittim ödedim...
    Konu Du Hast tarafından (28/04/2012 Saat 03:27 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon