Sayfa 9/11 İlkİlk ... 567891011 SonSon
208 sonuçtan 161 ile 180 arası

Konu: 1.3 multijetler son hızı ne gördünüz?

Hakan Amasyalı
    hakiee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06GS826
    Edilen teşekkür: 7

Bu 75hp 1.3 multijetlerin fabrika verisi max. hızları 165km/h değil miydi? 180km/h geçebileceğine ben pek ihtimal vermiyorum stock 75hp multijetin. Kimse yanlış anlamasın ama hele 190-200km/h hızlar bana pek inandırıcı gelmedi. Hele de düz yolda VW Golf VI 1.6 TDI bile yaklaşık 205km/h gibi bir hızda tıkandığı tarafımdan test edilmişken. Bu arada kendi aracımla da 170km/h'den sonra artık araba dökülecekmiş gibi hissediyorum. Daha fazla zorlamam için yalvarıyor sanki

Recep Ağdaş
    recepagdas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 19

max hiz verisi 165 e gore yorum yapmak pek dogru olmayabilir. Max hiz birazda sofore baglidir o hiza kadarki vites gecisleri ve yol durumu vs. etkenler var. Dolayisi ile bazisi 150 de araci boguyorken bazisi 170 180 e rahat geldim diyebilir. Ben otoyolda sakin bir saatte deneme yapmistim 170 i gordum ve daha da bassam giderdi. elbette arac bu hizlar icin yapilmadigindan hissediyorsunuz fazla geldigini ama inanin arac gitmem demiyor. 170deyken asiri zorlanacak devirde de degildi virajdan dolayi hizimi dusurup birdahada firsatim olmadi genelde sehir icindeyim. 200 basarmiydi orasi tartisilir. daha dogrusu 200 bastiginda ne kadar dayanir sonrasi ne olur bilinmez

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Ben 6. vites 5000 devirde 220 yi gördüm düz yolda hatta birazda yukarı eğim vardı.
    biz gp'yi çok sevdik

Doğan Can
    uLTRa GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 242

205 i görmüştüm ama 220 yi yokuş olmadan göreceğini sanmıyorum denemek lazım.Tabi biz 200 gördük diyoruz ama gerçekte 175 mi oluyor bi fikrim yok kadran yanılma payı varmış ve fabrika verisini geçmiyormuş diyenler var.
    Sen gti ını itekle biz gazlarız T-JET le

Hakan Amasyalı
    hakiee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06GS826
    Edilen teşekkür: 7

Bu hız meselesinin vites değişimleriyle alakası ne tam olarak? Teknik olarak 5. viteste kalkış yapsak bile araç 4000dd geldiğinde motorun ürettiği tork, beygir gücü ve ulaştığı sürat aynı oluyor. Sürücünün durumunda kilo belirleyici olabilir. Aracın içindeki yakıt miktarı, lastiklerin durumu, yol eğimi, hava durumu, aracın durumu yani kuvveti etkileyecek mekanik şartlar belirleyicidir. O yüzden eğim olmadan 1.3 75hp multijetin 180km/h barajını aşabilmesi bence imkansız. Geçtiğini söyleyen arkadaşlar eğer kadranları doğruysa bişeyleri atlıyorlar. Belki arkalarından güçlü bir rüzgar almışlardır.

Kaan Karabin
    punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 143

Alıntı korays6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ispanya uretim s61.3 95 hp 189 da kaliyo yokus assagi bile gecmiyo 205 taban lastik ve yay varken gayet oturakli araba punto . Diger arabalarin fabrika cikis alcaltilmis sasesi ve genis lastikleri oldugu icin yol tutuslari iyi geliyo herkese fiat turkiye yol standartlarinda gonderiyor arabayi. Punto harici arabalarda 50bin tlnin altinda bir paraya esp sahibi olunmuyor. Yay-lastik-esp caniniz ne istiyosa onu yapin hep yolda kaliyo araba.

GT-I9300 cihazımdan 2 ile gönderildi
    yanlıs bilmiyorsam italyan uretimi bizim ufaklık 2011 95lik evo duz yolda 180-190 civarına zorlanmadan gelebiliyor. yokus asagı ise 200-205 cabuk geliyor son olarakta 215-220ye dayayabiliyor. buarada 1.6 tdi jettaları falan geciyor son hızda da ara hızlanmalarda da kadran yanlıs diyenler için buda bir ornek.
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Mert Kib
    Merruse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 32

Alıntı hakiee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hız meselesinin vites değişimleriyle alakası ne tam olarak? Teknik olarak 5. viteste kalkış yapsak bile araç 4000dd geldiğinde motorun ürettiği tork, beygir gücü ve ulaştığı sürat aynı oluyor. Sürücünün durumunda kilo belirleyici olabilir. Aracın içindeki yakıt miktarı, lastiklerin durumu, yol eğimi, hava durumu, aracın durumu yani kuvveti etkileyecek mekanik şartlar belirleyicidir. O yüzden eğim olmadan 1.3 75hp multijetin 180km/h barajını aşabilmesi bence imkansız. Geçtiğini söyleyen arkadaşlar eğer kadranları doğruysa bişeyleri atlıyorlar. Belki arkalarından güçlü bir rüzgar almışlardır.
    Güçsüz motorların son hızlarının dusuk olmasının nedeni devir çevirememeleridir. Dolayısı ile her viteste devir bandının sonunu gördükten sonra vites büyütürseniz bir soranki viteste devir çevirmek için daha az zaman kaybedersiniz.

Yüksek hızlarda aracın ağırlığının hıza etkisi yok denecek kadar azdır. Zaten yere bastığınız aüğırlık 15 20 kg ı geçmez. Yüksek hızdaki etken aerodinami ve motorun devir çevirebilme yeteneği.

Palivan ile göstergede 210 görmüştüm. GPS logunda da 191 yazıyordu. Punto ile sadece birkez denedim 210 gördü ama bu sefer GPS kaydı tutmadığım için göstergenin sapması konusunda bir fikrim yok.

Kaan Karabin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Merruse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güçsüz motorların son hızlarının dusuk olmasının nedeni devir çevirememeleridir. Dolayısı ile her viteste devir bandının sonunu gördükten sonra vites büyütürseniz bir soranki viteste devir çevirmek için daha az zaman kaybedersiniz.

Yüksek hızlarda aracın ağırlığının hıza etkisi yok denecek kadar azdır. Zaten yere bastığınız aüğırlık 15 20 kg ı geçmez. Yüksek hızdaki etken aerodinami ve motorun devir çevirebilme yeteneği.

Palivan ile göstergede 210 görmüştüm. GPS logunda da 191 yazıyordu. Punto ile sadece birkez denedim 210 gördü ama bu sefer GPS kaydı tutmadığım için göstergenin sapması konusunda bir fikrim yok.
    Alakasız olacak konuylada sc mondeo vardı demi sizde daha önce?
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Mert Kib
    Merruse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 32

Evet kendim takmıştım. Mübalağasız dünyada tek..

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Maqx Hız= Belirli bir standarda uygun olarak yapılan max. Hız.

Yani adamlar aracı alıp otobanın bilmem kaçıncı kilometresine gidip, dakikalarca max hız elde etmek için uğraşmıyorlar

Belirli standart bir pistte ya da silindirde (her neyse ben bilmiyorum) belirli bir sürede okunan max hızdır orada yazdıkları. Üretilen her ürünün standart bir test prosedürü olur.
    Aynen yakıt tüketiminde olduğu gibi.

Yani teknik dökümanda yazan Max hız ve Tüketim değerleri gerçek max hızı ya da min yakıt tüketimini göstermiyor her zaman.

Kaan Karabin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Merruse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kendim takmıştım. Mübalağasız dünyada tek..
    biliyorum senin taktıgını hatta hatırlamazsında m45 ile ilgili telefonda baya akıl danısmıstım sana. baya yardımcı olmustun. gerci m45ten vazgectik snra HGT de turboya döndük ama sayende baya bişey öğrenmiştim sc ile ilgili
    Bravo HGTurbo
    Kaan

ONUR BİLGİLİ
    Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    05 LL 854
    Edilen teşekkür: 10

bı deneyım dedım vıdeo yıne yamuk kusura bakmayın tek olunca boyle oluyor

1.3multijet 75bg - YouTube

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Alıntı Le10ur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bı deneyım dedım vıdeo yıne yamuk kusura bakmayın tek olunca boyle oluyor

1.3multijet 75bg - YouTube
    yolu çekmemişsiniz ama eğim olduğu belli düzyolda 175-180 max oluyor o da baya bi gidince
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

ONUR BİLGİLİ
    Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    05 LL 854
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolu çekmemişsiniz ama eğim olduğu belli düzyolda 175-180 max oluyor o da baya bi gidince
    eğim yok denecek kadar az ben hep bu yolda denerım
    bu vıdeo da eskı aracıma aıt 1.4 100bg16v lpglı polo hıghlıne
    polo 1.4 16v 100hp - YouTube

Aykut Aktaş
    blackpunt006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    1810
    Edilen teşekkür: 35

Geçen hafta ankara istanbul otoyolunda ibre 180'e geldi biraz daha giderdi ama hiç güven vermiyor

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Düz yolda 1.3 75le rahat 190 görüyorum diyeler var hayret gerçekten............

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Ben benım punto ile değil ama babamın aracı albea 1.3 multijet 175 gördüm. Ancak daha fazlamı gidermi dersenız bence gitmez çünkü pedal dipte ancak bayır aşağı görürdü.

hazar celik
    hazarcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 79

200ü gördüm 10 dk civarı gittikten sonra motor arıza lambası yaktı yavaşladım

hakan aydın
    aydinhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

İlk aracim 77beygir benzinli evoydu ve Allah ne verdiyse basiyodum yokuş aşağı 175 yapmıştı en son. Daha sonra ekonomi için dizel punto aldım. Ve alırken konfor ve hızdan taviz vereceğini bilerek aldım. En fazla 130a çıktım. Çünkü biliyorum ki altimdaki araba hız için değil ekonomi için. Ben onu sakin kullanıyorum oda cebime cömert davranıyor ve gecinip gidiyoruz. İyiki de dizel e gecmisim diyorum

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

2006 yılında sıfır 90 lık 6 ılerı dızel puntoyla aracı bursadan sıfır almıstık ızmır aydın otobanında 215 gordugumu bılıyorum
    1.4 fıre la 77bg bursa cevreyolunda demırtas viyadugu 190 ı gormustu
    aynı bursa demırtas vıyadugunde nasıl oldugunu bılmıyorum ama bır sabah mudanya donusu 1.4 el palıoyla 198 gormustum ve gram sarsma yoktu nasıl bır ruzgar akımında denk geldıysem
    2008 jetta 2.0 tdı la ıbre 235 aydın otobanı arkadadan bı bmw gelıp selektorle bızı sag serıde cektı bı hızlanması vardı 300 e mı cıktı ne yaptı arabada oyle stoplarını ızlemıstım
    bmw m serısıydı m5 olabılır
    ama aydın otobanı felaket yazın ne roketler denk gelıyo yolda..

Sayfa 9/11 İlkİlk ... 567891011 SonSon