Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Tomtom ile ilgili yardım lütfen

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

Standart Tomtom ile ilgili yardım lütfen

arkadaşlar blueme tomtom on hazırlık için dunya para ödedim bugun servis bana ellerinde tomtom olmadıgını söylüyor. ayrıca yurt dışından 1 ayda geliyormuş ve 1200 tl fiyat çekiyorlar sadece bi ekrana. Abimde accent blue var adamlar komple navigasyon yaptı hyundai teyp sokuldu komple deişti vs sadece 1300 lira. Fiat resmen soygun yapıyor bu konuda. bu tomtom denen illet yerine araçtaki sokete başka navigasyon uydurabilirmiyiz ve tomtom denen şeyin özellikleri nedir ekstra arac ile uyumlu katkılarımı var . teşekkürler...

mustafa eser
    must - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 66

çok para cidden tomtom, ama oraya baska bi sey uydurmak için deck satın alıp ugrasmak lazım. 70£ gibi bi fiyatı vardı sanırım sadece deck in..

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

bugün servisi aradım,konustuktan sonra tomtomunuz var mı diye sordu,ben yok dedim,tam birşey diyecekti ama lafını böldüm sistemide yok active benim araç dedim kapadım. Neden böyle birşey yaptım bende bilmiyorum
    kampanya falan mı var acaba

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

tom tom iğrenç bir alet.hsritası bile 5 para etmez teleatlas.blue me varsa aracınıza eco drive güncellemesini yapın usb yi takın bütün sürüş verileriniz kaydedilecek.piyasadaki 300 tllik tomtomda tek farkı dock+eco drive,,

eco drive ı çözdüğümüze göre dock için değmez 1200 tl

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Tomtom iğrenç keşke almasaydınız onu

Cem ÖZBEK
    cmcm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tom tom iğrenç bir alet.hsritası bile 5 para etmez teleatlas.blue me varsa aracınıza eco drive güncellemesini yapın usb yi takın bütün sürüş verileriniz kaydedilecek.piyasadaki 300 tllik tomtomda tek farkı dock+eco drive,,

eco drive ı çözdüğümüze göre dock için değmez 1200 tl
    merhabalar, bende bu konuyu merak ediyordum. Hocam bişey sorucam, eco drive güncellemesini nasıl yapıyoruz peki? ben anlamadım söylediğini. teşekkürler şimdiden.
    Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!

cihan juventude
    juventude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 16

Standart eco drive

ecodrive kullanmak için önce fiat sitesinden ecodrive bölümünü inceleyin. programı indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra bir usb bellek takın. program usbnin içine bir dosya atıyor. sonra seyahatlerinizden önce usbyi araca takıyorsunuz. seyahat süresince veriler kaydediyor. sonra bilgisayara takıp programı açınca verileri programa aktarıyor. size sürüşle ilgili daha az yakıt vs. bilgiler veriyor. tomtom navigasyon bunu anlık yapıyor bildiğim kadarıyla. vites geçişleri için uyarıyor diye biiyorum. ama dock nedir arkadaşlar onu ben bilmiyorum.
    2010 Beyaz Punto Evo 1.4 77hp Fire Dualogic Dynamic + Skydome + Asistkit + Güvenlikkit +Popkit + Bordo

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı juventude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ecodrive kullanmak için önce fiat sitesinden ecodrive bölümünü inceleyin. programı indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra bir usb bellek takın. program usbnin içine bir dosya atıyor. sonra seyahatlerinizden önce usbyi araca takıyorsunuz. seyahat süresince veriler kaydediyor. sonra bilgisayara takıp programı açınca verileri programa aktarıyor. size sürüşle ilgili daha az yakıt vs. bilgiler veriyor. tomtom navigasyon bunu anlık yapıyor bildiğim kadarıyla. vites geçişleri için uyarıyor diye biiyorum. ama dock nedir arkadaşlar onu ben bilmiyorum.
    dock navigasyon ön hazırlık olan evolarda tomtomu araca bağlayan plastik tutamaçın adı

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı cmcm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar, bende bu konuyu merak ediyordum. Hocam bişey sorucam, eco drive güncellemesini nasıl yapıyoruz peki? ben anlamadım söylediğini. teşekkürler şimdiden.
    tomtom navigasyonların harita yazılımını teleatlas firması yapıyor ve çok zayıf bir harita yazılımı var.

piyasada ki pek çok navigasyon basarsoft firmasının haritasını kullanıyor.basarsoft %100 yerli ve çok başarılı.ayrıca tom tomun içindeki yazılım pimo yazılımlara göre basit bir yazılım tom tom piyasa şartlarına göre çok pahalı ve ortalamanın altında cihaz

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

peki bu dock denen şeyi satın alabiliyormuyuz navigasyon sabitleme bide o tutacaga başka navigasyon takabiliozmu ve o navigasyon on hazırlıktaki soketin ekstra bi manası varmı illa tomtom olmak zorundamı

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı rohan4421 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu dock denen şeyi satın alabiliyormuyuz navigasyon sabitleme bide o tutacaga başka navigasyon takabiliozmu ve o navigasyon on hazırlıktaki soketin ekstra bi manası varmı illa tomtom olmak zorundamı
    dockun amacı çakmaktan enerji almadan kablo karmaşası olmadan soketten direk enerji sağlıyor olması ayrıca aracın yol bilgisayarı ile bağlantı kuruyor.sadece fiatın sattığı tomtom uyuyormuş.(tomtom a mail atarak sordum)

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

offf illa tomtom alcaz alcaz da ya abimdeki hyundai blue da adamlar navi taktı komple teyp sokuldu cart curt dvd dahil sesle arama vs her halt var 1500 lira ben alcam dvd bile izlenmior ya ne aptal saptal bi navigasyon bizimki ayrıca 1200 tl

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı rohan4421 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    offf illa tomtom alcaz alcaz da ya abimdeki hyundai blue da adamlar navi taktı komple teyp sokuldu cart curt dvd dahil sesle arama vs her halt var 1500 lira ben alcam dvd bile izlenmior ya ne aptal saptal bi navigasyon bizimki ayrıca 1200 tl
    1200 tl ne mantığa verdinki ?yanlış anlama ama çok ciddi bir rakam. 4.3 inch sıradan bir navigasyon.1 ay önce 900 tl ye almadım.çakmaktan kablo çekip kullanıyorum

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

1200 tl vermedim vermicemde kivanc kardes dedigin gibi baska metod denicem

metin altay
    fiatbis126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

bence bı sure dur alma benım gorusum abının arabasıda guzel araba ona her sey yakısır sende baska metodlara bak cok para bence

Levent Taşkın
    puntolEVOli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 FBY 19
    Edilen teşekkür: 17

Official Fiat Blue&Me TomTom 2 | Fiat Blue And Me Tom Tom
    burada 302 pound 3 aşşağı 5 yukarı fiyatlar heryerde aynı herhalde bende almayı düşünüyorum ama hep umudum fiyatlar düşer diye...

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

Cihazın özellikleri ile ilgili konuyu inceleyebilirsin.

https://forum.grandepuntotr.com/gene...ellikleri.html

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

tomtom u kesinlikle bende tavsiye etmem aldım 2 hafta sonra iade ettim garmin aldım 10 numara bir ürün kesinlikle garmini tavsiye ederim..

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

arkadaşlar daha öncede dedim eğer aaracınızda blue me varsa fiata özel tom tomun diğer navigasyonlara göre 2 artı özelliği var.

1)çakmaktan enerji almadan ön konsoldaki yuvaya yerleştirdiğinizde çalişması kablo karmşasından kurtarması.

2)aracın yol bilgisayarı ile bağlantı kurarak verileri direk navigasyondan göstermesi

3)kablo karmaşası olmaması ve ön panelde şık görüntü oluşturması.

EKSİLERİ ;

1)Teleatlas haritasını kullandiği için çok zayf bir haritaya sahip olması.piranha,navitech,next,telefunken vb. bütün büyük firmalar yerli olan basarsoft haritasını kullanıyor.

2)diğer bütün markalar ömür boyu ücretsiz güncelleme sağlarken tomtom bu süreyi 2 yılla kısıtlıyor

3)en kaliteli navigason yazılımı primo omasına rağmen totomlar kendi basit yazılımını kullanıyor.

4)piranha nın 5inchlik HD ekran navigasyonları 200-250 TL 7inch navigasyonu 300 TL(vatan %25 indiriminde) iken bu cihaza 1200 TL vermek mantıklı deği.çünkü ekranı 4,3 inch ekranı HD değil

5)eco drive güncellemesi yaparsanız zaten sürüş verileriniz usb ye kaydediliyor.örnek 2 tane fotoyu ekledimm

ahmet tezcan çelik
    Chief_Engineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 13

arkadaşlar tomtom cihazı 1200 tl değil normalde ama bazıları fiyatı yüksek tutabiliyor pazarlık yapın derim. izmirde olan arkadaşlar var ise sarnıçta poyrazın servisinde 2nci el çok temiz 800 tl ye cihaz var ben gördüm servise gittiğimde bayağa temiz tavsiye edebilirim. haberiniz olsun cihaz için güncellemeler evet biraz sıkıntılı olabilir ama sesli kontroller falan güzel ben şahsen beğendim ama hayatta 1200 tl vermem o cihaza

Sayfa 1/2 12 SonSon