Sayfa 2/2 İlkİlk 12
40 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Evolar sizce özelmi

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

aynen efe kardeş fiat bu konuda artık sapıttı ki insanlarda şu korku olmaya başladı arabayı alsam gelecek yıl makyaj yermi, özellikleri deişirmi cart curt olurmu işte bu buyuk bi hata. bak bakalım golfe grande gold golf evo super gold die bişi varmı , golf herzaman golf yani ne bu zırt pırt seri deişimi isim deişimi

Günkut KAYA
    Av.Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434
    Edilen teşekkür: 46

Alıntı rohan4421 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen efe kardeş fiat bu konuda artık sapıttı ki insanlarda şu korku olmaya başladı arabayı alsam gelecek yıl makyaj yermi, özellikleri deişirmi cart curt olurmu işte bu buyuk bi hata. bak bakalım golfe grande gold golf evo super gold die bişi varmı , golf herzaman golf yani ne bu zırt pırt seri deişimi isim deişimi
    Bunun adı saygısızlık, kibirlenme... Allah ödetir aç köpek gibi gezerler, müşterilerini kaybedince... Müşterilerini ve biz Türk Vatandaşlarını bu şekilde ezmeleri doğru değil, utanmalılar... Hakikaten ayıp düşünsene bir araba alıyorsun seneye gidiyor bir arkadaşın alıyor bambaşk bir araba ve seninki ESKİ TİP kalmış! Bunu yaşatmaya hakları yok!..
    BMW 3.20d premium 184 HP

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

dediğin gibi dostum fiat bi hiçken bu gp sayesinde adam oldu millet fiat gorunce guluordu dalgasını geçiyordu ama sanırım bi efsane yok olacakki ben 2014 sonunda punto serisinin bitecegini bi italyan sitesinden okumustum ingilizce olarak hatta bulup link atabilirim biraz araştıracam. Bu arada bravo alcaklar dikkat 2013 te bravo out 2014 punto out

Günkut KAYA
    Av.Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434
    Edilen teşekkür: 46

Kanka bu FIAT yöneticileri o kadar boş insanlar ki, bariz şekilde BRAVO rakiplerinden yani ASTRA, LEON, GOLF vb hepsinen üstün. hatta ve hatta passat falan bile üst donanım ve motorlu BRAVO yanında patates... BRAVO virajlı yolda yol tutuşu ile otobanda yüksek torku ve beygir gücü ile hepsini yiyor. GP'den ve puntodan bi satış yakaladılar diye BRAVO'nun mükemmelliğini kullanamıyolar bu zaaflılar, satmaya çalışmıolar yeterince reklamını yapmıolar, hakettiği ilgi ve saygınlığa giden yolu vermiyorlar BRAVO'ya. Arabanın tipi de çok yakışıklı... Kafa olsa ikisini de peynir ekmek gibi satarlar, karlarını double yaparlardı. Ama eğer senin de belirttiğin gibi puntoya ihanet etmeye devam ederlerse, geldikleri yere dönerler. Bu sefer aç kedi olurlar Hakedene hakettiğini verir hayat çoğu zaman... Ve ben de kıs kıs gülerim
    Konu Av.Efe tarafından (31/03/2012 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.
    BMW 3.20d premium 184 HP

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

ben bravo konusunda atılıyorum , orjinal kitli full bravo golf molften bile saglam araç bencede salaklar bravoyu kullanamıyor. yakında bravoyuda rezil ederler

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

ben bravo konusunda atılıyorum , orjinal kitli full bravo golf molften bile saglam araç bencede salaklar bravoyu kullanamıyor. yakında bravoyuda rezil ederler
    Servisteyim şuan evo çok az sayıda olsa üretimde bu sene sonu bravo üretimi bitiyormuş beyler .)

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Alıntı egzo-evo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gökhan kardeşim okuduğum bir makalede fiat grubunun gp den sonra çok şeyler beklediği ve ismini bizzat fiat ceo su sergio marchionne' nin verdiği punto evo yine kendisi tarafından tasarımı,teknik ve donanımsal özellikleri takip edilmiş aynı zamanda yönlendirilmiş. özel olmasının sebeplerinden birisi bu olabilir çünkü bir çok detayında gösterilen ilgiyi hissedebiliyorsun punto evo da.
    bu değişim GRANDE PUNTONUN 2009 üretimi seri 2 lerde başlamıştır. Bu seriler evoya geçişin habercisi emotionun özelliklerini taşıyan özel modellerdi.Sonra Fiat kendi tasarım merkezinde Evonun iç ve tampon dizaynını seri 2 lere uyguladı.

Tüm dynamic özelliklerinin yanısıra,

Seri 2 standart donanımları
    1- Orjinal karbon kaplama gögüs
    2- Yeni tip krom göstergeler.
    3- Orjinal kol dayama.
    4- Orjinal 4 cam otomatik.
    5- İyileştirilmiş ses izolasyonu.
    6- Siyah zemin sis farları.
    7- Yanmaya,aşınmaya dayanıklı yeni dizayn parlak tip orjinal kumaş koltuklar.
    8- Orjinal Alüminyum tam boyalı ızgaralar.
    9- Orjinal Alüminyum görünümlü iç kollar.
    10-Ful döşenmiş hazır tesisat.Bagaj prizi,tavan lambası,kapı eşik ışıkları tesisatı hazır.

Ve daha bir sürü sürpriz.Bugüne kadar yollardan kaynaklanan darbe takozu sıkıntısı hariç sadece yıllık bakım gördü aracımız.yürür aksam da sorun olmaması da ayrıca süper.
    Konu gurik tarafından (31/03/2012 Saat 18:08 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

Abdullah YUCEER
    aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

GP lerin 2006 - 2007 mavi logolu dynamic ve emotion ları

EVO larında 2010 - 2011 dynamic + paketlileri PUNTO serisinin son noktalarıydı.

daha bunların üzerine aksesuarlı punto çıkartabileceklerine inanmıyorum.

anca kıçıyla, başıyla ve aksesuarıyla oynayıp milletin midesini bulandırırlar...

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

anca kıçıyla, başıyla ve aksesuarıyla oynayıp milletin midesini bulandırırlar...
    ilk satıra katılmıyorum diğerleri doğrudur. 2007 dynamiklerde arka kapılar bile manueldi.Direkler çıplaktı.Göstergeler 3 satırlıydı..2009 da Emotionlar bitti 2009 dyno lar emonun özelliklerini aldı ve yenileme gördü, en üst versiyon oldular GP de.
    Gezgin Gp.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

doğru söylüyorsun hocam...bu arada senin evo nerelerde?

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

buda demek oluyorki evo sanırım son noktaydı bu arada forumdaki herkeze teşekkür ederim konulara yabancı kalmayıp degerli fikirlerini paylaşan arkadaşlar çok yardımcı oluyorlar. Bu forumu seviyorum

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Yeni punto da kararan dikiz aynası mevcut, büyük ihtimalle yağmur sensörü de bulunabilir, ancak şunu belirtmeden geçemeyeceğim, grande puntodaki kronik sorunları Fiat, punto evo ya taşımamalıydı, çözümünü bulmallıydı, örn: kapı gergi kollarını evo da değiştirmemeliydi, örn: grande puntodaki ön kapılarda kullanılan malzeme kalitesini ve torpidodaki cama yakın olan yerdeki kaliteyi ve ön kapılardaki müzik kalitesini evo ya da taşımalıydı diye düşünüyorum...

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni punto da kararan dikiz aynası mevcut, büyük ihtimalle yağmur sensörü de bulunabilir, ancak şunu belirtmeden geçemeyeceğim, grande puntodaki kronik sorunları Fiat, punto evo ya taşımamalıydı, çözümünü bulmallıydı, örn: kapı gergi kollarını evo da değiştirmemeliydi, örn: grande puntodaki ön kapılarda kullanılan malzeme kalitesini ve torpidodaki cama yakın olan yerdeki kaliteyi ve ön kapılardaki müzik kalitesini evo ya da taşımalıydı diye düşünüyorum...
    Kardeşim kararan ayna Tr'ye gelen ilk 100 araçta yanlışlıkla gelmiş, Sonraki araçlarda maalesef olmayacak.

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

evodaki müzik kalitesini ben cok begeniorum. hi-fi ses sistemi bence oldukca yeterli. ayrıca yagmur sensörü puntoda yok bayide sordum cevap olmadıgı. darbe emici kısmında %40 azalma oldugu yine bana söylenen kısım. evonun şaheser bordo döşemesi ise ne yazıkki yine yeni puntolarda klasik linea döşemesi tarzında. ben konuyu açarken ya<dıgım fikirdeyim. her aracın özel serileri olur. EVO ismi bu yuzden vardı özel seri olmasa yeni punto die isim olmaz yeni punto evo olurdu. evo kalktıysa bazı şeyler bitmiştir. unutmayın lancer yıllardır var ama özel olan lancer evoda yıllardır var.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

evodaki müzik kalitesini ben cok begeniorum. hi-fi ses sistemi bence oldukca yeterli. ayrıca yagmur sensörü puntoda yok bayide sordum cevap olmadıgı. darbe emici kısmında %40 azalma oldugu yine bana söylenen kısım. evonun şaheser bordo döşemesi ise ne yazıkki yine yeni puntolarda klasik linea döşemesi tarzında. ben konuyu açarken ya<dıgım fikirdeyim. her aracın özel serileri olur. EVO ismi bu yuzden vardı özel seri olmasa yeni punto die isim olmaz yeni punto evo olurdu. evo kalktıysa bazı şeyler bitmiştir. unutmayın lancer yıllardır var ama özel olan lancer evoda yıllardır var.
    ben punto serisinde 2006-2008 emotionların özel olduğunu düşünüyorum ki nitekim o kadar güçlü manuel bir motor halen daha Türkiyeye gelmiyor..90 lık 6 ileri ve manuel..bilindiği gibi evoların 95 likleri otomatik..emotion serisi daha başka bir seriydi bence..tarihi o zamana göre yargılamakta fayda var 2006 yılında hild holder asr esp komple cam tavan full digital klima mp3 çalar bu yakıt seviyesi bence süper..

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

Sizin araç anladığım kadarıyla hi fi ses sistemli, malum 95 liklerde hi fi alınamıyor, o yüzden bende çok merak ediyorum hi fi sistemini, % 40 darbe emici azaltılma olayı anlattığınıza göre yeni punto da mı var yani evonun darbe emiş olayı yenisinden iyi öyle mi algıladım ?
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Evo daha alımlı ve donanımlı bir araç,tamponlardaki darbe emici ilave parçaları kaldırıp tek parça haline getirerek aracın hem görselliğini bozdular hemde dayanıklılığını,maliyet hesabı yaparken kaliteden ödün vermek diye buna denir...

mehmet yilmaz
    iskmehmet1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 AR 675
    Edilen teşekkür: 16

Alıntı av.efe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hayatımda fıat kadar saçma sapan ve müşteriye saygısı olmayan, kerizlemeye çalışan bir firma görmedim. Iyi ki artık gp kullanmıyorum. Bmw aldım, saçma sapan tıkırtılardan, gıcırtılardan, hatalardan, yakıt deposunun su bidonu gibi çalkantı sesi çıkarmasından kurtuldum.yani bu fıat yöneticileri mükemmel bi gp çıkarttılar ama sonra yok evo diye kurbağa yüzlü acayip tamponlu karakteri olmayan bir araç yaptılar.sonra gp'nin görünümüne o saçma tamponu kaldırıp geri yaklaşmak istediler ama bu sefer de ilk gp'lerimizin ızgaralarının yolu yiyecekmiş gibi (hatta baby maserati ismi yakıştırılan) karakterli yüzü olmayınca yine hüsran bir tip ortaya çıktı. şimdi yok punto , yok evo , yok gp olarak saçma ayrımlar yapıyorlar. Ya kardeşim, ilk gp fiyatından kat kat üst performans sunan, çok yakışıklı bir araba idi. Sen ne diye saçma sapan makyajlar yapıp aracı çirkinleştirip sonra düzeltmeye çalışıp insanların cüzdanları ile oynuyorsun?insanlar bir standart görmek isterler. Sen bir sene çirkin yüzlü araba yapıyorsun öbür sene onu değiştiriyorsun. Yani ilk makyajlıyı alanların günahı ne? Bir sene sonra araçta değişiklik yapı yeni seri üretip sen geçen yılki müşterini nasıl olur da eski tip araba sahibi sıfatına sokarsın? Ilk gp'nin tipi dıştan iyiydi, iç kokpiti değiştir punto evonun tek artısı olan kokpiti getir, sonra da kronik hataları gider, daha sonra küçük ve şık makyajla (uygun ledli ön ve arka farlar gibi) aracın karakteristiğini, tipini çok oynamadan yenile. Ama bir marka ile bu kadar oynarsan aç kalır iflas edersin.inşallah bu saçma zihniyet bu fıat'ı batırmaz. Türkiyeye defolu araçlar göndermeleri de cabası... Bir ara ilk yıllar bizleden kimi arkadaşlar gp alıyodu 3 satır bilgisayar oluyordu arabada bir diğer arkadaş bir süre sonra aynı donanımda aynı arabadan alıyordu onda da 2 satır yol bilgisayarı ekranı çıkıyordu. Bu ne absürdlüki ciddiyetsizlik, ne ayıptır açıklanabilir gibi değil. Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar...

hocam evo nun kurbağaya benzemesi dışında tüm yazdıklarına kelime kelime katılıyorum yinede gp nin dış görüntüsünü çok sevdiğimi de inkar edemem.bence efsane araba gp dir.keşke değişimler sadece senin ifade ettiğin sınırlarda kalsaydı çok ii olurdu fiat adına.marka imajını kendi eliyle rezil eden başka bir marka var mı acaba? Bence bir kasa enaz 5 yıl değişmemeli ve değişirken müşterileri bilgilendirilmeli.yeni linea nın resimleri çok hoş dedim satış temsilcisi henüz bize gelmedi bile dedi astra focus golf kaç sene aynı şasiyi kullanıyor görmüyorlar mı?

gökhan gokan
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

Sizin araç anladığım kadarıyla hi fi ses sistemli, malum 95 liklerde hi fi alınamıyor, o yüzden bende çok merak ediyorum hi fi sistemini, % 40 darbe emici azaltılma olayı anlattığınıza göre yeni punto da mı var yani evonun darbe emiş olayı yenisinden iyi öyle mi algıladım ?
    Evet yeni punto evonun kısılmış hali. Bayide bile sordugunuzda ki yakından samimi iseniz evonun cantından tamponuna her yonu ile daha kaliteli oldugunu döşemesinin daha iyi oldugunu söliceklerdir. Hi-fi ses sistemi ise gerçekten büyük bi fark ki hi-fi ses sistemi olmayınca puntolarda yuksek ses sorunu gerçekten var. Ben puntonun grande punto ve evodan sonra bittiğini görüyorum. Yani yenilik diye çıkan yeni punto yenilikse vay puntonun haline diyorum.
    Driven by the future

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

Ne yazık ki evo da gp de 5-6 yıl sonra stilo nun,marea nın kaderini paylaşacaktır.şu anda 2004 stilo,marea 13 milyar civarında bir paraya güçlükle satılabilirken zamanında aynı paraya alınmış bir polo veya opel astra ı 18-20 milyar arası bir paraya havada kapılmaktadır.bu gerceği herkezin kabullenmesi lazım.
    Fiat ın tutarsız politikaları ve bir turlu peşini bırakmayan kötü geçmişi şimdi olduğu gibi gelecektede ikinci el fiyatlarının belirlenmesinde rol oynayacaktır.bu gerceği gördüğüm için gecen sene gp mi sattıktan sonra bravo yerine opel astra aldım,bu sene ev aldığım için satmak zorunda kaldım ve geçen sene 39 bin e aldığım astra yı bu sene 38 bin e sattım.bravo alsaymışım vay halime.
    Bu kadar mantıklı konuştuktan sonra biraz da kalbimin sesini dinleyeceğim ve a elime ilk para geçtiğinde alacağım araba yine gp.herseye rağmen bu arabalar hastalık.yaz sonu 16-17 milyara temiz bir 1.4 fire bulursam kaçırmam ( özellikle new orleans mavi )

Sayfa 2/2 İlkİlk 12