20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: ESP Paketi Hk.

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Standart ESP Paketi Hk.

Arkadaşlar merhabalar,

Geçen cumartesi opel bayisinden fiyat almak için ve kampanyaları hakkında konuşmak için görüştüm. Corsa nın ESP paket ücreti yaklaşık 1000 TL civarındaymış ancak ESP li araç için sipariş geçiyorlarmış bu da araç için 2-3 ay beklemek demekmiş.

Buraya kadar olan her şey normal ancak satış temsilcisi bana dedi ki eğer aracı 2-3 ay sonra teslim alırsanız şu anki mevcut fiyat değil aracı teslim aldığınız fiyatı ödersiniz dedi. Eğer araç fiyatı düşerse bize ücret iadesi yükselirse bizden ücret talep edeceklermiş.

Ben bu duruma şaşırdım. Çünkü zaten imal edilmemiş aracın fiyatını ben peşin veriyorum. Böle bir durum var mıdır? Karşılaşan oldu mu hiç ?

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

var maalesef...renault ve vw da aynı sorunla karşılaştım...
    Keyif BMW'Dir...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

volkan Şimşek
    xvlkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 64

Fiat da aldıgınız tarıhtekı fıyatı sabıtlıyorlar. Ben oyle almıstım.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Evet bazı markalar böyle saçma sapan bi uygulama yapıyor.Aslında çok yanlış siz zaten bi gün sonra fabrikadan çıkacak aracınızın parasını ödüyosunuz.Diğer süre nakil süresi buna bende hiç anlam veremiyorum.Ben opelin dışında vw de biliyorum bu durumu ama fiatta böyle bi durum yok ben geçen yıl yılbaşı kampanyasının son gününde anlaşma yaptım ve aracımı spariş ettim ve parasını peşin verdim 2 gün sonra fiyatlar yükseldi ve ben 1 ay sonra aracımı aldım ama beden tekrar para falan istemediler.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar,

Geçen cumartesi opel bayisinden fiyat almak için ve kampanyaları hakkında konuşmak için görüştüm. Corsa nın ESP paket ücreti yaklaşık 1000 TL civarındaymış ancak ESP li araç için sipariş geçiyorlarmış bu da araç için 2-3 ay beklemek demekmiş.

Buraya kadar olan her şey normal ancak satış temsilcisi bana dedi ki eğer aracı 2-3 ay sonra teslim alırsanız şu anki mevcut fiyat değil aracı teslim aldığınız fiyatı ödersiniz dedi. Eğer araç fiyatı düşerse bize ücret iadesi yükselirse bizden ücret talep edeceklermiş.

Ben bu duruma şaşırdım. Çünkü zaten imal edilmemiş aracın fiyatını ben peşin veriyorum. Böle bir durum var mıdır? Karşılaşan oldu mu hiç ?

Dovız kuru çok oynak ve sert bir ivme ile artış gösteriyor.alıcağınız araba 22-23 bin dolar.0,2 kuruş oynasa 4-5 bin tl zarar edersiniz.firmalar şuan zam yapmıyor kar marjından amorti ediyorlar.ama kur artışı devam ederse yanıstabilirler

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih KUL
    faku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bitlis
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 49

Bu durum markadan ziyade bayinin tasarrufunda olduğu kanaatindeyim. Geçen yıl bu zamanlarda bende kendime uygun bir araç ararken bazı fıat bayileri de fiyat artışını talep ediyorlardı. Batman bayii ise "Konuştuğumuz fiyat ne ise o, varsa birkaç kuruş kapora ver yoksa canın sağolsun" demişlerdi.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı faku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu durum markadan ziyade bayinin tasarrufunda olduğu kanaatindeyim. Geçen yıl bu zamanlarda bende kendime uygun bir araç ararken bazı fıat bayileri de fiyat artışını talep ediyorlardı. Batman bayii ise "Konuştuğumuz fiyat ne ise o, varsa birkaç kuruş kapora ver yoksa canın sağolsun" demişlerdi.
    Fatih bey bence bayi değil Firma politikası ile alakalı.bayiler %15 karlarla çalişmiyor kar marjları düşük.bayiler arası fiyat kırımının nedenide bayinin elindeki stok miktarı.örneğin aracın satış fiyatı 32bin tl iken güçlü bayi 30 araç çeker yeni zamlar geldiğinde araç 34bin tlye çıkar o bayi yeni mal çeken bayiye göre ekstra 2000 TL ye kadar pazarlık gücüne sahip olur.kartal medosun araç parkurunu görseniz dediğimi anlarsınız

kur 1.8 den 2 tl ye çıksa 4000 tL fiyat artar bayi karından %10 kesmez.hele piyasanın bukadar karışık olduğu bir dönemde yapıcak bbayiğit zor çıkar.WW de bekleme süresi 6 aya kadar çıkıyor
    Konu since1453 tarafından (23/03/2012 Saat 09:38 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok

tamamen kurla alakalı bir durum...eğer aracı euro yla alırsanız bir sıkıntı yok ama euro ne olur onu bilemem
    Keyif BMW'Dir...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı faku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fatih bey dediğim gibi bir artış olsa sizin batman bayisi ya farkı kapa yada kaporanı iade ediyim derse ?

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Fatih, böyle uyanık bayilerimiz var maalesef Araç Türkiyeye geldiğindeki fiyat geçerlidiri anlarım ama parayı peşin vermek müşteriyi resmen kandırmaktır.Bir arkadaşım Golf dizel otomatik bakıyordu.Doğuş 6 ay beklersin parayı peşin alırız geldiğindeki fiyata göre de eklama çıkarma yaparız demiş

Sonuçta olması gereken:
    -Parayı peşin verip fiyatı garantilemek ya da
    -Araç geldiğinde parasını ödemek

Bunun dışında herhangi bir seçnek olmamalı...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih, böyle uyanık bayilerimiz var maalesef Araç Türkiyeye geldiğindeki fiyat geçerlidiri anlarım ama parayı peşin vermek müşteriyi resmen kandırmaktır.Bir arkadaşım Golf dizel otomatik bakıyordu.Doğuş 6 ay beklersin parayı peşin alırız geldiğindeki fiyata göre de eklama çıkarma yaparız demiş

Sonuçta olması gereken:
    -Parayı peşin verip fiyatı garantilemek ya da
    -Araç geldiğinde parasını ödemek

Bunun dışında herhangi bir seçnek olmamalı...

2010 yılında bizde doğuştan araç aldık araca 1 ay süre verdiler ve fiyatı euro olarak sabitlendi...araç geldiği an parasını verdik...önceden sadece kapora aldılar...
    Keyif BMW'Dir...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 yılında bizde doğuştan araç aldık araca 1 ay süre verdiler ve fiyatı euro olarak sabitlendi...araç geldiği an parasını verdik...önceden sadece kapora aldılar...
    Serhat, 1 ay sürede geldiğine göre Türkiyeye giren araçlardandır sizinki.Siparişle üretilecek aracın 1 ayda teslim edilmesine imkan yok.Arkadaşıma 6 ay süre vermişler, 60000 civarında parayı da peşin istemişler, gelince artısına eksisine bakarız demişler.Bu arada Golf tdi otomatik sanıyorum sadece siparişle geliyor...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bence bayi araştırması yap mutlaka elinde esp li araç olan bayi vardır bence..

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bayi araştırması yap mutlaka elinde esp li araç olan bayi vardır bence..
    tayfun hocam çok haklısın yarın inşallah şehir dışına çıkıp bir kaç bayi gezmeyi düşünüyorum bakalım onlar ne dicekler...

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

birmot bayiliklerinde bulma şansın daha yüksek.

ben de 2 ay beklemiştim skydome, esp fln. olsun diye.
    fark çıkmadı ama satıcı sabit fiyat garantisi verebilir istese..

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

tayfun hocam çok haklısın yarın inşallah şehir dışına çıkıp bir kaç bayi gezmeyi düşünüyorum bakalım onlar ne dicekler...
    bak benim aldığım bayi surtaş opel..bu adamların depoları çok büyük İstanbul bayisi bile bunlardan araç istiyor onları ara sor istersen..

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Arkadaşlar bugün bi opel birde hyundai bayii lerini ziyaret ettim.

Opel Corsanın iç tasarımı ve malzeme kalitesi açıkçası beklentimin altında kaldı diyebilirim. Yine de göz ardı ettim.

Diğer bayii de i20 yi tekrar inceledim.

Her iki bayii için de sanki ellerindeki araçları zorla alıyoruz, sanki birileri bu insanlara zorla araç sattırıyormuş gibi geldi. Konuşmak dahi istemez gibiydiler. Anlamadığım yönü her iki bayii nin personelleri araçlarını tanıtamadılar ? Almak istediğim halde hemen sözleşmeyi yapmak istediğim halde pek bi nazlandılar. Sebebini anlamadım ama neyse...

Sanırım bu aralar zamlanan araçlarda bazı kampanyalar yapılıyor. Ama bayiiler bunları pek benimsememiş gibi... Yani şöyle diyim... Araçlar şu anda satılmasın gelecek aylarda araç fiyatları tekrar artınca satılsın der gibiydiler.

Birmot ve surtaş bayiileri ile tekrar görüşebilirim. Bakalım inş. nasip olur bi araç almak bize :=))

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar bugün bi opel birde hyundai bayii lerini ziyaret ettim.

Opel Corsanın iç tasarımı ve malzeme kalitesi açıkçası beklentimin altında kaldı diyebilirim. Yine de göz ardı ettim.

Diğer bayii de i20 yi tekrar inceledim.

Her iki bayii için de sanki ellerindeki araçları zorla alıyoruz, sanki birileri bu insanlara zorla araç sattırıyormuş gibi geldi. Konuşmak dahi istemez gibiydiler. Anlamadığım yönü her iki bayii nin personelleri araçlarını tanıtamadılar ? Almak istediğim halde hemen sözleşmeyi yapmak istediğim halde pek bi nazlandılar. Sebebini anlamadım ama neyse...

Sanırım bu aralar zamlanan araçlarda bazı kampanyalar yapılıyor. Ama bayiiler bunları pek benimsememiş gibi... Yani şöyle diyim... Araçlar şu anda satılmasın gelecek aylarda araç fiyatları tekrar artınca satılsın der gibiydiler.

Birmot ve surtaş bayiileri ile tekrar görüşebilirim. Bakalım inş. nasip olur bi araç almak bize :=))
    Selim, bu ilgisizlik hangi marka ya da bayide ise o bayinin merkezini arayıp şikayet etmek lazım.Ancak bu şekilde düzelme olabilir.Oradaki insan araç tanıtımı için, satışı için para almaktaysa müşteriyle kesinlikle ilgilenmek zorunda..

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selim, bu ilgisizlik hangi marka ya da bayide ise o bayinin merkezini arayıp şikayet etmek lazım.Ancak bu şekilde düzelme olabilir.Oradaki insan araç tanıtımı için, satışı için para almaktaysa müşteriyle kesinlikle ilgilenmek zorunda..
    Aslında çok haklısınız ancak biz Türkler biraz duygusalız o kişinin acaba o anki ruh halinden mi? diye düşünüyor insan...

Mesela Opel bayisinden istediğim araç şu idi: Beyaz Renk 1.4 Corsa. Bayinin elinde beyaz yokmuş... Dedim ki diğer bayiler ile paslaşsanız olmaz mı ? Bizde öyle bir şey yok. Gri renk yok mu ? Tık yok. O zaman sipariş mi vereceğiz. Evet sipariş vereceksiniz... ee hadi verelim dememi bekliyor... bana teklif dahi etmiyor... Selim Bey hemen siparişimizi geçip ... tarihte elimize ulaşır... yok efendim zorla satıyorlar aracı :=)) yani pazarlık bile yapmadan desin ... fiyata al kardeşim ver aracı dicem yok :=)) Araç özelliklerini soruyorum katalogtan açıp bakıyor :=)) Enjoy model de standart 4 hava yastığı var... Bayiye zarf atıyorum... Arka koltuklarda da hava yastıklarımız mevcut diyor :=)) O zaman 6 hava yastığı ediyor :=))

Ardından Hyundai bayisine gidiyorum. i20 ye bakıyorum kendim bakıyor kendim inceliyorum... Sonra satış temsilcisi geliyor ama araçın + ve - lerini bahsetmiyor :=)) ya da en azından mevcut ekipmanları falan filan yok arkadaş zorla satıyorlar kendi paramızla ağızlarından laf alamıyoz :=))

Neyse belkide cumartesi sendromudur... Malum bi çok işyeri tatilken arkadaşlar çalışıyordu...

Tabi her bayii aynı değil... Hyundai nin başka bayisindeki satış danışmanı nasıl ilgilendi anlatamam... Fiatın bayisinden 2. kişi biraz kilolu olan çok ilgilendi... Toyota yüzüme bile bakmadı desem yeridir :=)) Ford da aynı şekilde... Yani bayiden bayiye çok değişiyor...

Ama haklısınız kesinlikle...

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Aslında çok haklısınız ancak biz Türkler biraz duygusalız o kişinin acaba o anki ruh halinden mi? diye düşünüyor insan...

Mesela Opel bayisinden istediğim araç şu idi: Beyaz Renk 1.4 Corsa. Bayinin elinde beyaz yokmuş... Dedim ki diğer bayiler ile paslaşsanız olmaz mı ? Bizde öyle bir şey yok. Gri renk yok mu ? Tık yok. O zaman sipariş mi vereceğiz. Evet sipariş vereceksiniz... ee hadi verelim dememi bekliyor... bana teklif dahi etmiyor... Selim Bey hemen siparişimizi geçip ... tarihte elimize ulaşır... yok efendim zorla satıyorlar aracı :=)) yani pazarlık bile yapmadan desin ... fiyata al kardeşim ver aracı dicem yok :=)) Araç özelliklerini soruyorum katalogtan açıp bakıyor :=)) Enjoy model de standart 4 hava yastığı var... Bayiye zarf atıyorum... Arka koltuklarda da hava yastıklarımız mevcut diyor :=)) O zaman 6 hava yastığı ediyor :=))

Ardından Hyundai bayisine gidiyorum. i20 ye bakıyorum kendim bakıyor kendim inceliyorum... Sonra satış temsilcisi geliyor ama araçın + ve - lerini bahsetmiyor :=)) ya da en azından mevcut ekipmanları falan filan yok arkadaş zorla satıyorlar kendi paramızla ağızlarından laf alamıyoz :=))

Neyse belkide cumartesi sendromudur... Malum bi çok işyeri tatilken arkadaşlar çalışıyordu...

Tabi her bayii aynı değil... Hyundai nin başka bayisindeki satış danışmanı nasıl ilgilendi anlatamam... Fiatın bayisinden 2. kişi biraz kilolu olan çok ilgilendi... Toyota yüzüme bile bakmadı desem yeridir :=)) Ford da aynı şekilde... Yani bayiden bayiye çok değişiyor...

Ama haklısınız kesinlikle...
    şahsen geçenlerde ford bayii ni şikayet ettim ilgisizlik ve saçma sapan tavırları yüzünden bir günde 4-5 kere arayıp özür dilediler ayrı ayrı çok ilgilendir..