Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
79 sonuçtan 61 ile 79 arası

Konu: Benzinli Motor ve Dizel Motor...

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777
    Edilen teşekkür: 88

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzer sekılde bende mersın-adana arasında 2 kısıydık aracta 3.7 yakalamıstım

arac:evo dızel di
    bende 90 km de 5,5 i az önce gördüm ama hız sabitleyici aktifti...... yani buda 100 km de 25,50 tl yapar. 60 tlye ankaraya gidebiliririm kastamonudan 240 km. ankara kastamonu

Gürol gürol
    maddogjr75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 10

bursa eskişehir 4.6 lt /100 km
    Eskişehir bursa 3.6 lt/ 100 km
    Bu değerler iyi değil mi

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ankara-akçay 620 km 3.0 lt ortalama tüketim değerlerini yakalamış biriyim

Nuri GP
    clax22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yogun ıstanbul trafıgınde fıre motorla yada fıat markasına baglı herhangı bır benzınlı aracla(neden fıat markası dıyorum cunku aıleden gelen hastalık hep bu markayı kullandık) 5 ve ya 6 ortalamayı yakalayıblırmısın???
    yogun istanbul trafiğini hergun yasayan biri olarak yazdığınız ortalamayı tutturmak imkansız ben 8in altına düşemiyorum kış aylarında şu an yol bilgisayarımda yazan değer 8.4
    FIRE (Fully Integrated Robotized Engine)

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

ben sakin kullanmam yazın 5.4 ten aşağı inmez , kışın 6.5 u geçmez , ev iş arası 10 dk motor ısınmadan gittiğimiz için normal buluyorum , 70 km hıza sadece kamera olduğu yerlerde iniyoruz zaten anlık tüketimde 3.9-4.2 gibi değerleri o zaman görüyorum basmayınca yakmıyor

fire mı multijet mi az yakar tabiki multijet bunu aynı yolda aynı hızlarda test ederek çok rahat görebilirsiniz

sürücü faktörüde önemli tabi ben bi depoyla 700 km gidiyorum mesela benzinli olsaydı 400-450 km de dibine vururduk deponun
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777

Alıntı evokoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sakin kullanmam yazın 5.4 ten aşağı inmez , kışın 6.5 u geçmez , ev iş arası 10 dk motor ısınmadan gittiğimiz için normal buluyorum , 70 km hıza sadece kamera olduğu yerlerde iniyoruz zaten anlık tüketimde 3.9-4.2 gibi değerleri o zaman görüyorum basmayınca yakmıyor

fire mı multijet mi az yakar tabiki multijet bunu aynı yolda aynı hızlarda test ederek çok rahat görebilirsiniz

sürücü faktörüde önemli tabi ben bi depoyla 700 km gidiyorum mesela benzinli olsaydı 400-450 km de dibine vururduk deponun
    1 depoyla fire da 650 yapan arkadaşım var...... Bu kadar iddialı olma....

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

1 depo ile izmir - ünye 1097 km yapmış biriyim
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ÇOk iddalı konuşuyorsun eco drive verileri ile ilgili 2 tane footoğraf yükledim.Kullanımım tamamı istanbul şehir içi kısa mesafe yolculuklar ve istanbul 1.köprü trafiğinde

1)1.foto 1250 km de genel tüketimim ile ilgili.

1246 km de 97 lt bezin tüketmişim

1 depo ile(45lt) 578 km yol gitmişim.

2)2. fotoyu kullanım şeklimi göstermek için koydum. 13-15 mart arası 12 tane yolculuk yapmişim toplam 24 km yol gitmişim her yolculuk ort.2 km

1246 km nin abartısız 600-700 km si her yolculuğumun ortalama 30-35 kmsi tamamem dur kalk şeklince istanbul köprü trafiği ,yaklaşık 200 kmsi 2. fotoda olduğu gibi kısacık yolculuklar.geri kalanı 40-45 kmlik trafik olmadan avrupa yakasına geçtiğim yolculluklar.....

Aracım ocak 2012 çıkışlı 2200 km civarı( tam hatırlamıyorum ) dolaylı olarak kış şartlarında kullanıldı ve dualogic.

Kağnı gibi yolculuk etmem 90 km nin altına inmem 130 km yi geçmem (sollama hariç) çoğunlukla 110-120 arası giderim.

bu ay depoyu fulledikten sonra Trip B yi sıfırladım

B gidilen = 350 km.
    Menzil = 410 Km

havalar az birşey ısındı 1 depo ile rahat 600-650 km arası yapıcam yaz şartlarında aracım 5000 km yi geçince 700 km rahat yapar

Çok uzun oldu ama ;

multijet - fire - multilair üçüde türünün en ekenomik ve sınıfının en iyileri arasında....

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay Kubilay
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÇOk iddalı konuşuyorsun eco drive verileri ile ilgili 2 tane footoğraf yükledim.Kullanımım tamamı istanbul şehir içi kısa mesafe yolculuklar ve istanbul 1.köprü trafiğinde

1)1.foto 1250 km de genel tüketimim ile ilgili.

1246 km de 97 lt bezin tüketmişim

1 depo ile(45lt) 578 km yol gitmişim.

2)2. fotoyu kullanım şeklimi göstermek için koydum. 13-15 mart arası 12 tane yolculuk yapmişim toplam 24 km yol gitmişim her yolculuk ort.2 km

1246 km nin abartısız 600-700 km si her yolculuğumun ortalama 30-35 kmsi tamamem dur kalk şeklince istanbul köprü trafiği ,yaklaşık 200 kmsi 2. fotoda olduğu gibi kısacık yolculuklar.geri kalanı 40-45 kmlik trafik olmadan avrupa yakasına geçtiğim yolculluklar.....

Aracım ocak 2012 çıkışlı 2200 km civarı( tam hatırlamıyorum ) dolaylı olarak kış şartlarında kullanıldı ve dualogic.

Kağnı gibi yolculuk etmem 90 km nin altına inmem 130 km yi geçmem (sollama hariç) çoğunlukla 110-120 arası giderim.

bu ay depoyu fulledikten sonra Trip B yi sıfırladım

B gidilen = 350 km.
    Menzil = 410 Km

havalar az birşey ısındı 1 depo ile rahat 600-650 km arası yapıcam yaz şartlarında aracım 5000 km yi geçince 700 km rahat yapar

Çok uzun oldu ama ;

multijet - fire - multilair üçüde türünün en ekenomik ve sınıfının en iyileri arasında....
    kesinlikle haklısın ancak dikkat et burada dizel araç sahipleri yorum yapmayacak. Yapanda bana inat yapacak. Sanki bi gruplaşma var bu sitede....

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı puntor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle haklısın ancak dikkat et burada dizel araç sahipleri yorum yapmayacak. Yapanda bana inat yapacak. Sanki bi gruplaşma var bu sitede....
    sende sert tepki veriyorsun be kardeş.Multijet gibi bir motora kötü demk fire ondan iyi demekte epey abartı oluyor

sakın yanlış anlama kalbini kırmak yada eleştirmek için yazmadım ama fanatikliğe gerek yok tartıştığın engin fln iyi insanlar

sen fanatik benzinci
    enginde fanatik dizelci

sonuç tartışma oluyor gerek yok kalp kırmaya

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

sende sert tepki veriyorsun be kardeş.Multijet gibi bir motora kötü demk fire ondan iyi demekte epey abartı oluyor

sakın yanlış anlama kalbini kırmak yada eleştirmek için yazmadım ama fanatikliğe gerek yok tartıştığın engin fln iyi insanlar

sen fanatik benzinci
    enginde fanatik dizelci

sonuç tartışma oluyor gerek yok kalp kırmaya
    kıvanc kardesım yenı gordum msjı cok guzel yazmıssın cok tsk ederım ama ben fanatık dızelcı degılım aksıne benzınlı arac daha ıyıdır bana gore malum dızellerın ekonomıklıgı falan fılan ıste

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

benzinli araç kullanıyorum km de 50 kr yakıyo bilerek aldım içime sinerek kullanıyorum. bundan önceki aracım multijetti ondanda memnundum. Engin abi sen sabrının son noktasına kadar anlattın zaten üzerine düşeni yaptın ama bi laf vardır ya işte anlattıkların karşındakinin anlıyabildiqi kadardır diye. arkadaş sadece benzinli motor fanatikliğinden öteye geçemedi bende bi benzinli kullanıcısı olarak benzinliden soğuma noktasına kadar geldim. ama sabreden derviş misali sonunda
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

Alıntı fiery_hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzinli araç kullanıyorum km de 50 kr yakıyo bilerek aldım içime sinerek kullanıyorum. bundan önceki aracım multijetti ondanda memnundum. Engin abi sen sabrının son noktasına kadar anlattın zaten üzerine düşeni yaptın ama bi laf vardır ya işte anlattıkların karşındakinin anlıyabildiqi kadardır diye. arkadaş sadece benzinli motor fanatikliğinden öteye geçemedi bende bi benzinli kullanıcısı olarak benzinliden soğuma noktasına kadar geldim. ama sabreden derviş misali sonunda
    aynen kardeşim bide oto yazmıstı konuda cok hak verdım..adam fıre motor kullanıyor tutmus performans dıyor ya! (FIRE motor kullanıcıları yanlıs anlamayın babamda aynı motorlu arac kullanır aracın yapısı geregı bılırsınız performans beklenmez tuketım konusunda ıyıdır...)

dedıgım gıbı sankı adam 2000cc benzınlı arac kullanıyor..nasıl bı hayal gucu anlamadım yanı

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fire motor ne kadar ekonomik olsada günlük kullanıma (en azından bana) gelmez. Aracımı alalı yaklaşık 120 gün olmuş günde 75 km gibi bir ortalamam var, olmayan bir şeyi varmış gibi gösteremeyiz.
    Yılda 20 bin km üzeri yol yapıyorum, metropolde yaşıyorum, avm'lerde v.s. tecritli gibi açık alana, sağa sola parketmek istemiyorum. dizel benim için vazgeçilmez o zaman

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fire motor ne kadar ekonomik olsada günlük kullanıma (en azından bana) gelmez. Aracımı alalı yaklaşık 120 gün olmuş günde 75 km gibi bir ortalamam var, olmayan bir şeyi varmış gibi gösteremeyiz.
    Yılda 20 bin km üzeri yol yapıyorum, metropolde yaşıyorum, avm'lerde v.s. tecritli gibi açık alana, sağa sola parketmek istemiyorum. dizel benim için vazgeçilmez o zaman
    oğuzhan keşek herkez sizin gibi ihtiyacını bilip mantığıyla işe başlasa.ben senin dediğin 20000 kmyi 2 yılda zor yaparım.aracımı 4 ocakta teslim aldım 3 ayda 2200 km yol yapmışım şehir dışı uzun yol yapmasam yılda 10bin anca yaparım bu gidişle 10000 de yapamıycm
    ama eğer dediğiniz km yi yapsam kesinlikle tercihim benzin olmazı dizel o olmassa LPG
    İnsan ihtiyacını belirleyip o şekilde yapmalı hesabını.dizel almadım LPg düşündüm bu km ile 2 ylda anca çıkıyarıyor mastafını vazgeçtim.insan ihtiyacını bildimi pişman olmuyor elindeki ile mutlu oluyor

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

oğuzhan keşek herkez sizin gibi ihtiyacını bilip mantığıyla işe başlasa.ben senin dediğin 20000 kmyi 2 yılda zor yaparım.aracımı 4 ocakta teslim aldım 3 ayda 2200 km yol yapmışım şehir dışı uzun yol yapmasam yılda 10bin anca yaparım bu gidişle 10000 de yapamıycm
    ama eğer dediğiniz km yi yapsam kesinlikle tercihim benzin olmazı dizel o olmassa LPG
    İnsan ihtiyacını belirleyip o şekilde yapmalı hesabını.dizel almadım LPg düşündüm bu km ile 2 ylda anca çıkıyarıyor mastafını vazgeçtim.insan ihtiyacını bildimi pişman olmuyor elindeki ile mutlu oluyor
    lpg ekonomi anlamında güzel bir alternatif ama dediğim gibi o zamanda avm'lerde kapalı otoparklarda şöyle bir sorun yaşıyoruz

Kemal Sunal - SEN GELME ULAN AYI !!!! - YouTube

bu şekilde tecrit edilmek hoşuma gitmediğimden en azından bulunduğum yere metro gelene kadar sadece dizel diyorum

Fatih ISIK
    adverseconditions - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Degerli Puntocu Arkadaslar,

Kisa bir sure evvel, ozellikle arayarak T.Jet bir punto aldim ve araniza katildim. Gectigimiz hafta sonu, Bursa'dan Eskisehir'e gittim, 5.6 lt tuketim verisi mevcuttu yol bilgisayarinda.
    Bursa - Eskisehir arasi yolu bilen ve puntoyu benden uzun suredir kullanan arkadaslara bu verinin nasil oldugunu sormak isterim ? Malum, yolun buyuk bolumu rampa cikisi ile geciyor...

Selamlar

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg ekonomi anlamında güzel bir alternatif ama dediğim gibi o zamanda avm'lerde kapalı otoparklarda şöyle bir sorun yaşıyoruz

kemal sunal - sen gelme ulan ayı !!!! - youtube

bu şekilde tecrit edilmek hoşuma gitmediğimden en azından bulunduğum yere metro gelene kadar sadece dizel diyorum
    +1000

Gürol gürol
    maddogjr75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 10

Eskişehirden bursaya daha önceki fire active puntoyla kasarak 4.9 ltgörebilmiştim 2 yıl önce.Bence bursa -eskişehir arası t-jet için 5.6 iyi bir değer

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234