Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
51 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Yarın Zam var!!!!!!!

Ufuk Orhan
    ufuk_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    33fv137
    Edilen teşekkür: 279

artık mazutta içemeyeceğiz

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

"benzin nerede dört lira, hiç görmedim"

Şimşek: Benzin nerede 4 lira, hiç görmedim - Ekonomi Gündemi- ntvmsnbc.com

tahminimce araçlarına akaryakıt alanların %60'den fazlası yakıt giderlerini bir şekilde vergiden düşüyordur. çevremde bu şekilde yakıt aldığını bildiğim insanlara bu zamları sorduğumda aldığım cevap "napim ben zaten vergiden düşüyorum" bi %20'de kalantor insanlara versek oran bayağı yükseliyor

mantık bu olduğu sürece yapılacak olası bir eylemin getireceği ses oranı belli aşağı yukarı.

devrim arabaları filminde bir replik vardı, "bizim asıl devrimi zihinlerde yapmamız gerekiyor diye" ihtiyacımız olan bu sanırım

çevremizde çocuğunun sevgilisine hediye edeceği arabayı şirket üzerine alıp vergiden düşen insanlar barındığı sürece ne kadar vergi ödesek az

3. 08/03/2012, 20:39

Ziyaretçi034

Alıntı ufuk_punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık mazutta içemeyeceğiz
    tıksırıncaya kadar içmememiz gerekiyor mazotu

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    altı çizilmiş kısma inanıyor musunuz? sizce de çok komik değil mi ? %130 ötv desem...gerçi zam değil o güncelleme
    Resmi bir kaynaktan ötv oranlarını bulamadım? Bir link verirseniz hemen yanlışımızı düzeltelim
    Ama KDV ÖTV dahil toplam verginin,toplam satış fiyatının %66sı gibi bir rakam olduğunu hatırlıyorum !!

EDİT:
    Yukardaki mesajımdaki oranlar da zaten perakende satış fiyatı içerisindeki vergi oranlarıdır kafanız karışmasın.
    Konu celenlee tarafından (08/03/2012 Saat 21:07 ) değiştirilmiştir.

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Hamdolsun Ekonomimiz çok iyi En büyük 10 ekonomi arasına girmek üzereyiz Vatandaşa giren çıkan olur çokta önemli değil Oylar da yarın tabelaların değişmesiyle %60 ı geçer Deveye diken.....

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

abi öle bi sölemişinki %66 vergi az sanki.anlamıyorum şu işi arkadaş,hiç bir haltı doğru düzgün beceremeyin sonra bizim topraklarda petrol yok.üstümüzde var(rusya)altımızda var(mısır,libya vs.)sağımızda var(iran,azerbaycan,ırak) ama bizde yok öylemi? hani piri reis petrol bulacaktı ne oldu? 12 haziranda seçim kazanılınca gerek kalmadı petrol bulmaya.petrol çıkmayan her ülkede petrol bu paralaramı. hayır değil. azcık kafası çalışan memleket işi çözüyor zaten, değerli madenleri hangi konuda uzmanlaşmaya elverişliyse o konuda uzmanlaşıyor. tarım arazilerinin %68 i boş duruyor ya. neden,çiftçiye gidin sorun neden. hepsi kahvede oyunda gidin sorun. hollanda 1 dönüm topraktan 20 ton domates çıkarıyor en basiti, biz israilden aldığımız tohumlarla 3 tonu zor buluyoruz. hollanda da petrol çıkıyor mu? çıkmıyorsa ne kadar vergi alınıyor. bi zamanlarda artan et fiyatlarının sebebi Türkiye'nin %99 unun müslüman olması ve domuz eti yememesine bağlanmıştı. domuz benzini de kullanmıyoruz anlaşılan.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi öle bi sölemişinki %66 vergi az sanki.
    Yukardaki diğer mesajlarımı okumamışsın anladığım kadarıyla.

10yılı aşkındır %60ların üstünde seyreden verginin yeterince fazla olduğunu, ama bu fazlalığın dönemin yöneticilerine ve asıl önemlisi onları seçen insanlara maal etmeye çalışmanın ne kadar saçma olduğunu anlatmaya çalıyorum.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmi bir kaynaktan ötv oranlarını bulamadım? Bir link verirseniz hemen yanlışımızı düzeltelim
    Ama KDV ÖTV dahil toplam verginin,toplam satış fiyatının %66sı gibi bir rakam olduğunu hatırlıyorum !!

EDİT:
    Yukardaki mesajımdaki oranlar da zaten perakende satış fiyatı içerisindeki vergi oranlarıdır kafanız karışmasın.

'AK Parti Hükümetleri, diğer vergilerde olduğu gibi akaryakıt ürünlerinde de vergi yükünü aşağı çekmiştir'

Diğer vergilerde olduğu gibi yazmışsın...bende otomobillerde ki %130 luk vergiden bahsediyorum... onu %84 den %130 a çekti de...
    Keyif BMW'Dir...

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Pompa fiyat oluşumu

Gümrüksüz rafineri fiyatı + ÖTV + EPDK payı = Rafineri Satış Fiyatı (KDV hariç)

Rafineri fiyatı ne olursa olsun benzinde 1,891 tl ötv alınıyor Bu rakama epdk payı ekleniyor ve rafineri çıkış fiyatı oluşuyor Devletimiz 1,891 tl den sonra burada birkez daha vatandaşını düşünüyor ve %18 kdv yi bir anda bize kardeş yapıyor Daha sonra bu rakamlara dağıtıcılar kar ekliyor ve benim avatar daki resim gerçekleşiyor

Hadi gözümüz aydın

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    'AK Parti Hükümetleri, diğer vergilerde olduğu gibi akaryakıt ürünlerinde de vergi yükünü aşağı çekmiştir'

Diğer vergilerde olduğu gibi yazmışsın...bende otomobillerde ki %130 luk vergiden bahsediyorum... onu %84 den %130 a çekti de...
    "Diğer vergiler" olayına takılmamıştım oranın altını çizerken ki o bir haber metnin parçası, belirtmiştim.
    Konumuz olan akaryakıt noktasını göstermek için koydum bu haberi de. Ve vergi oranının değil hammaddenin arttığını vurgulamak için. Ki altını çizdiğim yer de vergi oranının bir miktar aşağı çekildiğiyle alaklıydı ki kendiniz de araştırırsanız görebilirsiniz.

%66 %130 olayı da karışmış yukarda. aslında aynı şeylermiş.

"Ham fiyat üstüne %130 vergi geliyor" === "Toplam fiyatın %66'sı vergidir"

Ben sağdaki tabiri kullanmaya çalışmıştım. Net ifade edemedim sanırım.

Yine sizin tabirinize göre de vergi oranlarını incelediğimizde,alınan vergi oranının 2000'li yılların altına indiğini görebiliyoruz
    Yani problem hükümeti seçen halkta değil, artan petrol fiyatlarında!!
    Konu celenlee tarafından (08/03/2012 Saat 21:33 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi034

paniğe gerek yok, dünyanın en pahallı benzini eritre vatandaşları kullanıyor, 2. sırada biz varız 0,02 dolar daha az ödüyoruz eritrea halkından, hamdolsun durumumuz çok iyi, mazallah 1. de olabilirdik.

eritre neresi diyenler için: Eritre - Vikipedi

benzin nerde ne kadar diyenler için: Pump price for gasoline (US$ per liter) | Data | Table

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paniğe gerek yok, dünyanın en pahallı benzini eritre vatandaşları kullanıyor, 2. sırada biz varız 0,02 dolar daha az ödüyoruz eritrea halkından, hamdolsun durumumuz çok iyi, mazallah 1. de olabilirdik.

eritre neresi diyenler için: Eritre - Vikipedi

benzin nerde ne kadar diyenler için: Pump price for gasoline (US$ per liter) | Data | Table
    Bir de bunu ekleyelim tam olsun Sonuçta vergi oranı en yüksek olan ülkeler içerisindeyiz ne yazıkki

Konu celenlee tarafından (08/03/2012 Saat 21:47 ) değiştirilmiştir.

15. 08/03/2012, 21:46

Ziyaretçi034

Bir de bunu ekleyelim tam olsun Sonuçta vergi oranı en yüksek olan ülkeler içerisindeyiz ne yazıkki

paşam vergi verelimde, almanyada baz versiyon polo 13,500 euro, alımgücüne bak hans alıyor 2000 euro benzine 1,40 euro veriyor ahmet alıyor 2000 lira 4,5 tl veriyor.

hans kadar alım gücüm olsa değil %60 %100 bile vergi öderim benzine

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Liste eklerken kendimizi karşılaştırdığımız ülkelerin asgari ücretleri, kişi başı yıllık gelirlerini vs.bilgileri de ekleyelim Tabi kişi başı yıllık gelirleri 1 günde hesap sistemi değiştirilip bir anda 2 katına yükselmemiş olsun Örnek bizim yıllık gelirimiz Akşam yatarken 5.000 dolardı Sabah kalktık 10.000 dolar oldu Yaşasın Zengin olduk

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paşam vergi verelimde, almanyada baz versiyon polo 13,500 euro, alımgücüne bak hans alıyor 2000 euro benzine 1,40 euro veriyor ahmet alıyor 2000 lira 4,5 tl veriyor.

hans kadar alım gücüm olsa değil %60 %100 bile vergi öderim benzine
    Ben de aksini iddia etmiyorum zaten
    Uzuuun yıllardan beri akaryakıttaki vergi oranı çok yüksek (Her ne kadar %130'a düşürmüş olsalar bile ) . Ve inşallah daha makul seviyelere de düşer! Yoksa araçlarımız daha çoook yatar kapının önünde!!

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

Şükür teğet girdi ya bide dik gelseydi ?

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Solitude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet teğet geçti Ama kime???

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Kesinlikle Akaryakıt özel bir tüketim ama sınırlarını yeniden çizmekte fayda var. Vergi oranları mümkün olan en alt seviyelere kadar indirilmeli,bunun için tabiiki birşeyler yapılmalı!!

Ancak bu benzin zamlarına şu şekilde tepki gösteren düşünceyi anlayamıyorum Ne alakası var diyorum ve aşağıya bir haber parçası ekliyorum.

Petrol varil fiyatlarını/hammade fiyatını yani vergi öncesi ham fiyatını oy veren 2 kişiden1'i mi arttırıyor

Biraz: "Mantık Yahu" Araştırmamış olabilirsiniz??

Öğrenmek isteyenlere:

""''Bir çok ülkede ve özellikle AB ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de akaryakıt ürünlerinden ÖTV ve KDV alınmaktadır. Petrol ve doğalgaz ürünlerinden alınan özel tüketim vergisinde, 2002'den 2005 başına kadar otomatik olarak enflasyon oranında aylık artış yapılırken, 2005 yılı başından itibaren maktu vergiye geçilmiştir. Ocak 2005'ten Kasım 2007'ye kadar, akaryakıt ürünlerinde herhangi bir vergi artışı yapılmamıştır. En son ÖTV artışı, 31 Aralık 2009'da olup, o tarihten bu yana tek kuruşluk vergi artışı yapılmamıştır. Bu çerçevede, 100 liralık benzin fiyatının içerisinde KDV ve ÖTV dahil, toplam vergi yükü 2002 sonunda 70,2 lira iken; 2012 Ocak ayı itibariyle 58,5 liraya düşmüştür. 100 liralık motorinde ise 2002'de vergi yükü 59,2 lira iken, 2012 Ocak ayı itibariyle 48,3 liraya düşmüştür. AK Parti Hükümetleri, diğer vergilerde olduğu gibi akaryakıt ürünlerinde de vergi yükünü aşağı çekmiştir.""

Bunun yanında Akaryakıt fiyatlarını geçmişe doğru bir göz atarsak:
    2000 Tüpraş çıkış:0,145 Pompa:0,52 -%72'si vergi
    Ocak 2005 Tüpraş çıkış:0,394 Pompa:2,074 %81'i vergi (2002-2005arası saçma bir uygulama yok değil!! Orda hemfikiriz sanırım.)
    Nisan 2006 Tüpraş çıkış:0,69 Pompa:2,424 %72'i vergi
    Peki ya 2012?? 2000de alınan vergi oranıyla günümüzdeki arasındaki fark nedir?

Sonuç1: Soruna doğru noktadan yaklaşmak lazım. (Zamın kaynağını doğru tespit etmek gibi basit şeyler yani )
    Sonuç2: Vergilerin düşürülmesi namına girişimlerde bulunmak lazım İşte bu bizim en doğal hakkımız.

Yazdıklarına kendin inıyormusun.Dolar kuru düştüğü ZAMN bütün dünyada varil fiyatları düşerken ülkemizde benzine zam geldi.ÖTV sabit kadlı her hafta %1-%' zam yapıldı.
    Allah aşkına dolar %2 değer kaybettiği zamn sen gidip %2 de zam yaprsan zaten :%4 zamma denk gelir bu

Şuan iran ambargosu nedeniyle Dünya çapındabir artış var ama son 2-3 yıl iyi dürttüler

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı Solitude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biliyosun bazen malum olan şemsiye açılmazmş bazende direkt açık gelirmiş

Halil Şen
    BabyShee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Herkes Arabaları Park Edip Benzin 3 Liraya Düşene Kadar Kimse Benzin Almıcak Bak Ozaman Nasıl Düşürüyorlar Toplu Taşımayı Kullanıcaklar...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon