Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ayda 145 TL çok mu? Değer mi?

Gökhan ÇINAR
    peter_tagtgren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 60

Standart Ayda 145 TL çok mu? Değer mi?

Selamlar, hayırlı cum'alar sevgili gp ailesi,

Bilmiyorum arabalarınızı nereye park ediyorsunuz ama İstanbul/Maltepe' de oturuyorum ve yakınlarımdaki kapalı otoparka ayda 145 TL bayılıyorum. Sorarsanız gezmeye gittiğinde ne yapıyorsun? Valla sokak aralarına direkt bırakıyorum.

Bu aydan itibaren bırakmıycam galiba ama gece vakti dışarda birşey olur diye de korkmuyor değilim. Eğer alırsam; cila atma,iç,dış yaptığım temizlikte yalan olacak çünkü yapabilecek bir ortam olamayacak.

145*12 = 1740 TL nin de senede iyi para olduğu da yadsınamaz bir gerçek tabi. Kaskoya bile o kadar vermedim. Ayda 145 TL' ye de gider mazot alırım nerdeyse bir depo...

İkilemde kaldım fena

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

İmkan varsa kesinlikle kapalı otopark.Boyanın kapalı ortamda daha dayanıklı olması da cabası.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

tolga tolga
    BeCkS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

gökhan valla ben kapının önüne bırakıyorum ama illa eviimin önü olucak eğer boş deilse bekliyorum boşalmasını bnce otoparka bırakmakla ii yapıosun evimin yakınında otopark olsa bende bırakıcam çünki içim rahat etmiyo bazen işe servisle gidiyorum aklım arabada kalıo...

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

ben direkt sokağa park ediyorum ne olacak ki be kardeşim seninki de akıl karı değil yani. gidip ayda 145 tl otoparaka verilir mi ya! allah aşkına. bırak sokağa sanki sokakta park halinde bir senin aracın varmış gibi düşünüyorsun evin önüne bırak gitsin. içini rahat tut. bence sen forumda bunu yapan ilk ve teksin

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ben sokağa park edildi diye rengi bozulan hiçbir araç görmedim doğrusunu söylemek gerekirse. tamamen takıntıdan başka bir şey değil bunlar. ben de ayda gidip boşu boşuna otoparka 145 tl bayılacağıma gider taksitle ayda 100 tl en baba kaskomu yaparım böylelikle aracım heryerde güvencede olur sadece otoparkta değil. nereye bıraksam gözüm arkada kalmaz . öyle renk solması renk kirlenmsi hepsi boş şeyler parana yazık etme derim onun yerine kaskomu yaparım en azında aracım tamamen korunmuş olur beni dinlersen böylesi daha mantıklı

kürşat tokgözoğlu
    ktpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    14 az 415
    Edilen teşekkür: 45

Park yeri bulması çok zorsa (ankarada eski evimin olduğu yer mesela Esat cad. üstü bilen bilir) kesinlikle değer. yoksa her zaman yer bulunan bir yerse bence olmasa da olur
    GRANDE PUNTO 1.4 STARJET 16v LPG

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Gökhan paran çoksa seni etkilemiyorsa otoparka koymaya devam et kardeşim.. Ama normal gelirli bir vatandaşsan buna ne gerek var.. Dediğin gibi git o paraya mazot al.. Okadarda korkma aracıma bişey olcak diye.. Sakınılan göze çöp batar hesabı bişey olcaksa orda da olur..
    Valla ben sadece kışın garajda tutuyorum aracımı.. Diğer zamanlar hep dışarda...
    Bence arabadan daha önemli şeyler var bukadar üstüne düşme. Ben senin yerinde olsam iki ayda bir o 145 tl yi ihtiyacı olan bir fakire verirdim..Aracımın kapalı otoparkta durmasından daha huzurlu ve mutlu olurdum..
    BY Turbo SPORT 150 HP

8. Bu mesajı için 3 kişi eexelanss'ye teşekkür etti:

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

kasko varsa otoparka gerek yok otoparka araç koyacaksan en az bmw 320d olmalı ...araç sokakta ve oluşan çiziklerin tamamı ben kullanırken oldu sokakta park halinde 1 yılı aşkın süredir sadece biri tampona tıklamış hafif bir siyah çizgi bırakmış.
    yalnız sokağa bırakırken dar yerlere pazar giriş çıkışlarına vs dikkat etmek gerekir. bi de kameralı dükkanların yakınına bırakırsanız daha iyi olur. ayrıca muhitte önemli gop, sultanbeyli, dolapdere gibi yerlerde araba bırakmak cesaret ister...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı ayaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sokağa park edildi diye rengi bozulan hiçbir araç görmedim doğrusunu söylemek gerekirse. tamamen takıntıdan başka bir şey değil bunlar. ben de ayda gidip boşu boşuna otoparka 145 tl bayılacağıma gider taksitle ayda 100 tl en baba kaskomu yaparım böylelikle aracım heryerde güvencede olur sadece otoparkta değil. nereye bıraksam gözüm arkada kalmaz . öyle renk solması renk kirlenmsi hepsi boş şeyler parana yazık etme derim onun yerine kaskomu yaparım en azında aracım tamamen korunmuş olur beni dinlersen böylesi daha mantıklı
    Kapalı garaj araçlarıyla sokakta duran araçlar arasındaki farkı iyi araştır bir kaç sene sonra.İmkan varsa kapalı garaj her türlü mantıklı.Kasko zaten büyük şehirlerde şart.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

imkanım olsa sadece kışın şu kar-buz temizleme olayından feragat etmek için kapalı otoparka aracımı koyabilirdim ama yakınlarımda yok malesef arkadaşım üsküdarda oturuyor. sıfır aldığı siyah renk aracını 3. gün gece boydan boya çizmişler sonrasında otopark felan baktı ama arabadan soğuduğu için sonrasında vazgeçti. bu konuda sağduyunuzu dinleyin bence

birde eğer otoparka devam edecekseniz ve imkanınız varsa 3-4 aylık peşin ödemeyi teklif edip indirim yaptırmayı deneyin

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

145 lira çok para yılda 1700 lira durduk yere verilmez

Gökhan ÇINAR
    peter_tagtgren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 60

Araba 1 seneyi aşkındır aynı otoparkta. Dünyanın parası gidiyor. Açıkçası gelirim çokta iyi değil. Sokakta park halinde bmw leri , mercedesleri görünce ne yapıyorsun diyorum kendi kendime ... Araba bize değil de biz ona hizmet ediyoruz ...

Hakan Güner
    Kendimin Patronu hakguner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GT 3613
    Edilen teşekkür: 78

Bende ayda 130 TL veriyorum, içim rahat bu konuda. Borçla aldığımız ailemizin ilk arabasını , ana cadde üstüne bırakmam. Otobüs, minibüs, kamyonet, Tır geçiyor evimin önünden. manevra yapıyorlar o dar yolda. Hadi gelde bırak bakalım...!!

Buda benim beyaz meleğim....

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

arkadaşlar pen o paraya dediğim gibi gider 100 tl taksitle kaskomu yaparım bu da şu demek aracı nereye bırakırsam bırakayım ister çalınsın,ister parçalansın kaskom olduktan sonra orasını artık kasko düşünsün yani içim rahat. geriye kalan 45 tl ye gider yakıtımı koyar gezerim doya doya. o boya olayı ise belki park halindeyken biri çizer veya çarpar kaskoluysan sıkıntı olmaz. ki bugüne kadar hiç ama hiç başıma gelmedi inşallah bundan sonra da gelmez. korkmayın arkadaşlar boyaya 10 yıla kadar hiçbir şey olmaz bu konuda fıat garanti veriyor ister yağmur istersen fırtına altında bırakabilirsiniz diyor garantiyi veriyor. o dediğiniz boya deformasyonu tofaş döneminde kartal ve kuşlarda oluyordu.

engin sözen
    easozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 31

Arkadaşlar Geçen sene Temmuz ayında aracımı teslim almadan evimize ait arsaya demir profil ve saclardan garaj yaptırdım 1100 tl ye mal oldu.(Kasko yaptırmadım)araç genelde yatıyor.Çekemez karşı komşum şikayet etmiş.Zabıtayla epeyce uraştık.Sonunda sökmek zorunda kaldım.sadece demir profiller kaldı.Geçenlerde çocuklar taş atmış bir iki yerinde boyası kalktı bende branda aldım.İstanbulda Garaj şart.

KEREM Uçgunoğlu
    M@GIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 346

evinizin önünde düzgün ve parka müsait bi yer varsa boşuna ayda 145 tl ödemnize gerek yok.
    ama park sorunu oluyor arabayı bıraktığım yer uygun değil diyorsanız. o zaman düşünebilirsiniz.
    güneş,yağmur vs. aracın boyasını yıpratıyorsa o zaman arabayı hiç kullanamıyın doğrudan müzeye kaldırın.
    fazla paranoya yapmamak gerek araçlar kullanıcılarına hizmet etmek için üretilir. siz araca hizmet eder konuma düşmeyin.

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

Ben de bir sure Maltepede yasadim (Adali sok.) Hep cadde uzerine biraktim bir sey olmadi. Fakat orada halen yasamaya devam eden abimin siyah C4 aracina 2 defa araba surttu, sagli sollu boydan boya cizdiler ve kaputuna anahtarla harita gibi birseyler yapmislardi. Sonra satti araci sinirlenip, dayanamadi Mazda 2 aldi onunda gecen hafta sol dikiz aynasini kirip kacmislar.

Sans isi biraz ama ben olsam bu kadar para vermem, sonucta tuketim malzemesi; satarken olsun olsun 1000 lira pahaliya satarsiniz..

Burak Kuşcu
    MyMoleskine shams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 BB 618
    Edilen teşekkür: 39

hepimiz aracımızı seviyoruz ancan durduk yere senelik 1700 tl vermek ne kadar gerekli tartışılır. Tabi ki bu kişinin geliriyle ve tercihiyle alakalı tamamen bize bir şey söylemek düşmez aslında ancak madem bir başlık açılmış,

evinize yakın, mümkünse evden görebileceğiniz bir yer bulun. Ancak sürekli orayı tercih edin park ederken. Doluysa boşalınca oraya alın boşsa hep oraya alın. insanlar orada sizin aracınız olduğuna alışsın biraz.
    Dışarı park etmekten korkmayın bir şey olmaz. Arabanın işi bu. Kapıda bekleyecek, siz yağını yakıtını koyacaksınız, istediğiniz yere götürecek sizi.

Kaskonuz da varsa(yoksa o otopark ücretiyle kralını yaparsınız) zaten telaşlanacak bir şey kalmıyor geriye. Her şeyi karşılıyorlar zaten.
    Boya konusuna gelecek olursak, ben öyle 2-3 yıllık araçların boyasının döküldüğünü veya solduğunu falan hiç duymadım. Duyan varsa beri gelsin. Siz yine boya korumanızı vesaire yaptırırsınız yaptırıyorsanız, hiç bir şey olmaz. Boya korumanın ne işe yarıyor? boyanızı koruyor. Bırakın onu da o korusun.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Aracını kapalı garajda tutman hem aracının sağlığı hemde akıl ve ruh sağlığın için çok iyi.Ben aracımı apartmanın bahçesine koyuyorum,baktığın zaman yer gayet uygun görünüyo. Aracım daha yılını doldurmadı,9300 lerde.Ve yaklaşık 3 ay önce araca hırsız girdi ve teybi çaldılar.Allah büyük çok şükür gayrettepeden oto masasındaki arkadaşlar bi süre sonra hırsızları aldı teyplerle beraber ama ben zaten kaskodan hepsini hallettim.Yine yaklaşık 2 ay önce yan bahçedeki ceviz ağacından kargalar koparıp kırmak için yüksekten bıraktıkları cevizleri benim arabamın kaputunda kırmayı denediler ve iki tatlı göçüğüm oldu..Ve ne zaman olduğunu bilmediğim arka sağ çamurluk üstünde bir karış boyunda bir çiziğim var.Bunları yaşadıktan sonra bende çok düşündüm bi kapalı garaj bulsam diye ama zaten kaskoya her ay para veriyorum bi o kadarda garaja nasıl veririm.

İçin rahat olsun istiyorsan ve durumun kurtarıyosa garaja devam et ama kasko varsa o kadarda dert etme.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

çarpık kentleşmenin sıkıntıları hep.
    zamanında otopark, yeşil alan, çocuk parkı gibi yerler belediyelerin
    ve insanların suistimali sonucu çarpık bir şekilde yapılaşmış.
    son yıllarda apartmanların altında kapalı otoparklar zorunlu oldu sanıyorum.
    -
    ayda 145tl oldukça yüksek bir rakam.
    verecek gücüm olsa da değmez diye düşünüyorum. (zorunda kalmadıkça)
    doldurun depoyu keyfinize bakın derim..
    -
    her sene komple aracın rengini değiştirebilirsiniz o miktarla..
    her sene farklı bir renk araç kullanabilirsiniz.
    -
    bir de sadece bizim ülkeye mi özgü bilmiyorum kaportaya yapılan tüm müdahaleler
    kaza gibi algılanıp fiyatı olduğundan fazla düşürüyor. galerici cinliği..
    -
    her araçta çiziklerin yer yer göçükler oluşabilir. temiz bir şekilde yapılmışsa sorun yok bence.

Sayfa 1/3 123 SonSon