Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 21 ile 35 arası

Konu: Hız canımızdan önemli değil

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorum yapan arkadaşların aracları dıkkatımı cektı ılgınc cogunda fıre motor var...evet kesınlıkle haklısınız ama egrı oturalım dogru konusalım ben dayanamıyorum...yapıyorum..ama dedıgınız gıbı mutlaka sınırlama getırılmelı herkes kendıne hız konusunda...
    Engin bey 1,4 170 beygir araçta kullandım,3,00 araçta.yinede bazı kriterleri zorlamadımEngin bey ;

-Usta şöför olabilirsin fakat bir çaylak önüne kırar
    -aracın süperdir ama sonuçta mekanik.
    -otobanda sehir halinde orta şeritte kamyon tekeri çukur vb bir çok şey görebilirsin
    -sadece 1 kez dalginlik yaşarsın ama oda belki son olur.

Hareketi seven biriyim.Konu başliğinda saydığım birçok şeyi yaptım.Onlardada risk var ama trafikteki kadar değil.diyorum ya 200 km ile giderken biri aniden önüne kırsa biter iş

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı SchweppeS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hız yapılır ama yol boşsa yaparsın ama yapcaksanda otobanda 1 saat boyunca 200 ile gitmicen 200 e çık 1 dk git yeter in sonra. Sonra yine çık Yakın takip birde tehlikeli dediğiniz gibi. Arada bende yapıyorum ama öndeki araç selektör çaktığım halde orta şerit boş olduğu halde geçmezse giriyorum dibine kadar uzunlarımı açıyorum bazen sinirleniyorum. Yaptığım yanlış ama onunkide yanlış orta boşken niye arkadan geleni kesiyosun
    KAMURAN kardeş senin yakın takip-selektör hareketini bana yaptılar sinirden ani bi fren yapıp gaz verdim arkamdaki dangalak son anda sağa kırdı yolun ortsında 8 çizdi resmen.ben sinirle yaptım amnyağin biri sana 8 takla attırır akıllı dur

Gökhan ÇINAR
    peter_tagtgren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 60

Bu tür kazaların nasıl olduğunu görmeniz için:

Aşağıdaki videoda acemi sürücü, sol şeritte hızla giden motorsiklet önüne bir anda çıkıyor... Araba olsa durabilir mi bu sorunu cevabını siz düşünün artık...

1000rr kazadan kıl payı kurtuluş. - YouTube

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Dostlar ben eski bir adalet bakanlığı zabıt katibi çalışanıyım, bir keresinde nöbetçi olduğum bir zamanda gün içinde 3 tane birbirinin işlemleri biterken otopsiye denk geldim, ömrümdeki ilk yoğun otopsi günümdü yani ard arda 3 kez giden ildeki tek katip ünvanını almıştım o gün iiçin, o günkü ilk gittiğim otopside yani ölü muayenede, yaşlı bir teyzem hayvanlarını yolun karşısına geçirmek isterken bir kamyonun altında kalması idi, olay yerine savcı bey ve biz vardığımızda oradaki halk ve jandarmalar kollarını kaldırır vaziyette ceset görünmesin diye brandayı gerdiklerini gördük, olay yerine geldiğimizde ise brandanın arkasında ortada yığılı birşeyler vardı ancak onun insan mı yoksa herhangi bir et yığını mı olup olmadığına ben inanamadım, sadece üç beş tutam bir saç vardı birde lastik ayakkabılarını hatırlıyorum, kamyonun yerdeki fren izi herhalde 25 mt falan vardı altına aldığı andan itibaren sürüklemiş ve rahmetli teyzemizi paramparça etmiş bırakmıştı, aslında o gün ben süratli gitmemeye ve trafikte daha dikkatli olmaya söz vermiştim kendime ancak zaman zaman gerek çevrenizdekilerden gerekse şeytanın vesvesesinden gerekse araçlarımızın performanslı oluşu da aklımıza gelerek hata yapıyor, şehir içi hız yapabiliyor veya şehirler arası uzun yolculuk yorgunluk vs de olaraktan hız yapabiliyoruz, cidden hız yapmamak lazım ve bir türlü başaramadım şehir içi emniyet kemerini de takmayı ihmal etmemek lazım

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı SchweppeS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok fire motorla değil ikimizdede aynı araç olsun herşeyleri aynı ağırlık jant beygir alınan benzin. Çıkalım bir yola bakalım ? Madara et nası etcen merak ettim ?
    ben arakdaşın şahini alıp geliyorum
    şaka biryana üstüne para verseler trafikte kimseyle kapişmam
    Konu since1453 tarafından (28/02/2012 Saat 09:57 ) değiştirilmiştir.

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Konu

Alıntı peter_tagtgren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tür kazaların nasıl olduğunu görmeniz için:

Aşağıdaki videoda acemi sürücü, sol şeritte hızla giden motorsiklet önüne bir anda çıkıyor... Araba olsa durabilir mi bu sorunu cevabını siz düşünün artık...

1000rr kazadan kıl payı kurtuluş. - YouTube
    Üstad iyi hoş güzel doblocu hatalı ancak motorcunn yaptığı yenilir yutulur bişi mi, sağ sol makas ata ata gidiyor, şehirler arası motor neyse ne de, kastamonu gibi minnacık sokakları olan trafiği şehre göre yoğun olan bir memlekette zırt pırt aralara dalmaları kör noktalarımıza girmelerine uyuz oluyorum, kaç tanesini camımı açıp uyardım, Allah ım beni ve tüm cümlemizi öncelikle motor ile çarpışmaktan muhafaza buyursun, sonrada her türlü kazadan beladan korusun...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

türk milleti olarak
    direksiyon başına geçtiğimizde kendimizden geçiyoruz
    ama bunu istisnasız hepimiz yapıyoruz
    yollara bakıyoruzda gayet alelade aracıyla bmw peşine takılanmı ararsın
    sahil yollarında sanki ondan iyi şöför yok gören alonso sanar makas üstüne makas atanmı arasın üstelik her attığı makasta yandaki araçların gaz kesmesi yol vermesi sonucunda makası hatasız tamamlayabildiğini aklının ucundan bile geçirmeyen piskopatlarmı ararsın
    yada son sürat giderken sol şerit boş olmasına rağmen sırfhava ve korkutmak amacıyla arabanın sağından üstelik yanına sıfır yanaşarak geçip gidenmi
    hepsi var yollarımızda ve bunun sebebi hepimiziz
    çünki hepimiz bu işin aktörleriyiz
    bana ister kızın ister darılın hepimizde sorun var
    Konu GP COSKUN tarafından (28/02/2012 Saat 10:01 ) değiştirilmiştir.

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gökhan ÇINAR
    peter_tagtgren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 60

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad iyi hoş güzel doblocu hatalı ancak motorcunn yaptığı yenilir yutulur bişi mi, sağ sol makas ata ata gidiyor, şehirler arası motor neyse ne de, kastamonu gibi minnacık sokakları olan trafiği şehre göre yoğun olan bir memlekette zırt pırt aralara dalmaları kör noktalarımıza girmelerine uyuz oluyorum, kaç tanesini camımı açıp uyardım, Allah ım beni ve tüm cümlemizi öncelikle motor ile çarpışmaktan muhafaza buyursun, sonrada her türlü kazadan beladan korusun...

Amacım hatayı yanlışı göstermek değil, aracınızla hızla giderken birisi önünüze çıktığında yaşayacaklarınız içindi...

Amin! Allah hepimizi korusun, herkes ana baba evladı...

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Konu

Alıntı peter_tagtgren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amacım hatayı yanlışı göstermek değil, aracınızla hızla giderken birisi önünüze çıktığında yaşayacaklarınız içindi...

Amin! Allah hepimizi korusun, herkes ana baba evladı...
    Gökhan için rahat olsun , ben zaten seni motorcuyu haklı buluyor diye söylemedim, sadece motorcuların ne kadar riskli gittiğini belirtmek istedim, nedense motorsiklet üzerine çıkan tüm kişiler ister push (eski bir bildiğim motor) olsun ister kawasaki olsun deli gibi makas ata ata sağ sol gidiyorlar, bigün birisini fena hırpalıycam araçtan inip,

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin bey 1,4 170 beygir araçta kullandım,3,00 araçta.yinede bazı kriterleri zorlamadımEngin bey ;

-Usta şöför olabilirsin fakat bir çaylak önüne kırar
    -aracın süperdir ama sonuçta mekanik.
    -otobanda sehir halinde orta şeritte kamyon tekeri çukur vb bir çok şey görebilirsin
    -sadece 1 kez dalginlik yaşarsın ama oda belki son olur.

Hareketi seven biriyim.Konu başliğinda saydığım birçok şeyi yaptım.Onlardada risk var ama trafikteki kadar değil.diyorum ya 200 km ile giderken biri aniden önüne kırsa biter iş
    Hocam ben zaten dediklerimizi doğru buldum sadece fire motor kullananlar çoğunlukta dedim...usta şoför oldugumada inanmıyorum sadece kendimi dizginleyemiyorum keşke yapabilsem...(bu arada telden yazıyorum umarım yanlış yazmamisimdir)

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben zaten dediklerimizi doğru buldum sadece fire motor kullananlar çoğunlukta dedim...usta şoför oldugumada inanmıyorum sadece kendimi dizginleyemiyorum keşke yapabilsem...(bu arada telden yazıyorum umarım yanlış yazmamisimdir)
    FİRE motor kullanıcıların çoğu fire motorun neolduğunu anlamadan bilmeden hatta araç alırken kullanım amacını bile bilmeyen arkadaşlar.100 beygir üstü 1,4lerle hatta 1,6-2 motorlarla araçlarını kıyaslamaya çalişan sonra gitmoyor diyen arkadaşlar.Ön yargı konsunda haklısınız ama hız riski konusunda yorum yazan arakdaşlar mantık çerçevesinde yazıyorlar.

Ben fire i kendi kriterlerim çerçevesinde uygun görüp aldım.aynı fiyat araliğinda opsiyonum çoktu.

fiesta 1,4 86byg otm.
    i20 1,4 100 byg otm.
    ufak bir farkla 1,4 jazz otm.

Fatih KUL
    faku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bitlis
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 49

Sansur hoş birşey değiliönemli olan bilçli olmak yada bilinçsiz birini bilinçlendirmek.Ama herkezin kendi hayatı
    Eğer kötü örnek oluşturacak ve birileri zarar görecekse sansür olmalı. Dünyada hiç bir şey insan hayatından daha önemli değildir. Kendi hayatıdır deyip boş vermek olmaz. Gücünün yettiğince , dilinin döndüğünce gerekli müdahaleyi yapmak bence hepimizin görevi olmalı.

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

KAMURAN kardeş senin yakın takip-selektör hareketini bana yaptılar sinirden ani bi fren yapıp gaz verdim arkamdaki dangalak son anda sağa kırdı yolun ortsında 8 çizdi resmen.ben sinirle yaptım amnyağin biri sana 8 takla attırır akıllı dur
    Çok kaşınırsa ben sis farını açıp gaz veriyorum. O bile yetiyor o kadar yakına girdiyse zaten en ufak kırmızı ışık artışı frene asılmasına yetiyor.

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

FİRE motor kullanıcıların çoğu fire motorun neolduğunu anlamadan bilmeden hatta araç alırken kullanım amacını bile bilmeyen arkadaşlar.100 beygir üstü 1,4lerle hatta 1,6-2 motorlarla araçlarını kıyaslamaya çalişan sonra gitmoyor diyen arkadaşlar.Ön yargı konsunda haklısınız ama hız riski konusunda yorum yazan arakdaşlar mantık çerçevesinde yazıyorlar.

Ben fire i kendi kriterlerim çerçevesinde uygun görüp aldım.aynı fiyat araliğinda opsiyonum çoktu.

fiesta 1,4 86byg otm.
    i20 1,4 100 byg otm.
    ufak bir farkla 1,4 jazz otm.
    halen bızdede 2007 fıre gp var ve aldıgımız gunden berı bu aracı neden 90 beygır yapmamıslar dıye dusunurum...starjet kullanmadım bılmıyorum nasıldır ama madem starjet uretmıyor neden fıre motoru 90 beygır yapmıyor garıp gercekten...tabı muhendısler benden ıyı bılıyorda benımkı klasık turk zıhnıyetı ıste...

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

"AKILLI İNSANLAR, BAŞLARINA GELENLERDEN DERS ALIR.
    DAHA DAHA AKILLI İNSANLAR, BAŞKALARININ BAŞLARINA GELENLERDEN DERS ALIR."
    yazılan çizilen bunca gerçek olaylara rağmen, haala hız yapanlara, ben, nasıl gözle baktığmı yazsam hakaret olur, ceza alırım.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12