Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Total diyorum arkadaşlar,budur !

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Soykırım ve Sarkozy yüzünden Fransızlar'a ayrı bir gıcığım bu ara. Total'den su bile almam.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre can
    flood01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 18

yokus olayı çok fark ediyor ben mersin-konya ereğli yapıyorum genelde giderken yokuş çok olduğu için fazla yakıyor ama dönüşte sanki araba kokluyor yakıtı.

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoca bu nasıl bi cümle ya
    her gittiğimde muhabbet çakarız,havaya uçmaktan korkmasak sigara yakcaz ayaküstü

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soykırım ve Sarkozy yüzünden Fransızlar'a ayrı bir gıcığım bu ara. Total'den su bile almam.
    Sonuna kadar haklısın ama ben aracımı düşünüyorum.Mazot çok napiim.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuna kadar haklısın ama ben aracımı düşünüyorum.Mazot çok napiim.
    Birde kapıya Fransızca propagandası yapar gibi bonjour yazmışlar. Sizi sevmiyorum ki dilinizi seveyim

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

shell nasıldır peki arkadaşlar

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Alıntı skeleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soykırım ve sarkozy yüzünden fransızlar'a ayrı bir gıcığım bu ara. Total'den su bile almam.
    Alıntı skeleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde kapıya fransızca propagandası yapar gibi bonjour yazmışlar. Sizi sevmiyorum ki dilinizi seveyim

+100000000000000000000000

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shell nasıldır peki arkadaşlar
    Shellin son çıkardığı gtl kullananlar iyi diyor ama lpg karışımı olduğu için ileriki dönemlerde motora zararı olabilir diye düşünüyorum.

tolga tolga
    BeCkS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

totalide denemekte fayda var anlaşılan...

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Alıntı BeCkS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    totalide denemekte fayda var anlaşılan...
    Kesinlikle denemek lazım.Ama aldığın istasyon çok önemli Altunizade köprüden girince sağdaki istasyon.Arka tarafta ters istikamette bi total daha var ama onun firmayamı şahsamı ait olduğunu bilmiyorum.

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

ben bu sefer po vmax dizel aldım düşük vites ivmelenmesinden bariz bir artış oldu

tolga tolga
    BeCkS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

ya total bulmakta zor yani o kadar ağı yok sanırım

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

ben 2 depodur total kullanıyorum fark goremedım opet ıle...aynı cok az daha az yakıyor o kadar...shell denıcem..

Adobe Reader
    tr112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 5

Merhabalar,
    iki-üç yıl öncesinde sahip olduğum ilk arabam 97 uno sx aracıma bp'den benzin alıyordum, benzinlikteki elemanlarla da az çok muhabbeti koyulaştırıp tanışık olmuştum. Uno'yu pert edip altı ay sonra benim kara şahini (2011 gp 1,3mjet) aldıktan sonra, malum hepinizin bildiği üzere fiat bayinin verdiği opet kartla şudur budur burdan alın yakıtınızı dendikten sonra (uzak olmasına rağmen) opet'e talim etmeye başladım. Ammavelakin kafamda bp'nin yeri hep ayrıydı (kalite bakımından) taa ki bir gün yine bp'ye gidip bitmekte olan depoma 20 tl lik (opete gitmeye idare edecek kadar) mazot alıncaya kadar. Benim elemanla görüştük, dedi "abi gelmiyosun çoktandır vs vs." bende aramız samimi olduğu için aracın garanti muhabbetinden dolayı opet'e gittiğimi söylemiştim. Eleman da bana en doğrusunu yaptığımı (bp'de çalıştığı halde) söylemişti ve bana kalite açısından şöyle bir sıralama yapmıştı. 1-opet, 2-shell, 3-bp. diğerleri kalite bakımından bunlardan sonra gelir demişti. tabi bu o şahsın kendi deneyimlerine dair subjektif görüşü. sizin görüşlerinize fikirlerinize ne derece uyar bilemem. ama bunun haricinde benim kendi görüşüm milli sermaye olduğu için opet ve po'dan yana. ve aracın garanti muhabbetinden dolayı opetten yakıt almaktayım, memnunum diyebilirim...

edit.....................
    önceki cevaplarda shell yakıtında lpg olduğu ve araca uzun vadede zarar verebileceği belirtilmiş. konuya tam hakim değilim ama benim mantığıma göre sıvı bir yakıtta (motorin ve benzin) lpg zaten bulunamaz. lpg'nin buharlaşma sıcaklığı çok düşük olduğu için (eksi derecelerde) normal şartlarda zaten açıkta kalan sıvı lpg anında buharlaşır. bu yüzden benzin veya motorinin içinde lpg karışımı olması mantıksız geliyor bana. kaldı ki öyle bile olsa veya lpg'li araçları düşünürsek bence lpg aracın motoruna öyle sanıldığı gibi ekstradan zarar vermiyordur diye düşünüyorum. herkesin bu konudaki savunması kuru yakıt olduğu benzin ve motorin gibi yaş olmadığı dolayısıyla bu yaş yakıtların motorda yaptığı yağlamayı lpg'nin yapmadığı... iyi güzel de, zaten motordaki yağlama görevini karterdeki motor yağı yapmakta. belki tam tersi bu yaş yakıtların içinde bulunabilcek (depodan gelebilecek vs.) asitli yoğuşma sularının motor yağına karışıp motor yağının özelliğinin bozulması, ömrünü çabuk doldurması vs. gibi nedenlere yol açmayacağından mevcut motor yağının ömrünü uzatabileceğini düşünmekteyim.

bunlar benim fikirlerim,
    herkese kazasız belasız keyifli sürüşler....
    Konu tr112 tarafından (29/02/2012 Saat 17:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: ilave edit.

Can Metin
    kadio34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Akaryakıt şirketlerinin kendi aralarında farkları olduğu gibi aynı şirketin istasyonları arasında da fark var. Aynı yolda aynı kullanım tarzında bp nin iki farklı istasyonun da yaklaşık 200 km fark çıktı.Bonus card ın 4 kez 100 liralık alma kampanyasından yararlanmak için Göztepe bp den 3 kez aldım 800-850 km arası gitti hep..4.yü Kurtköy Bp den almak gibi bir hata yaptım ve 600 km de bitti. Siz siz olun devamlı aldığınız yerden şaşmayın hangi şirket olursa olsun..

kürşat tokgözoğlu
    ktpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    14 az 415
    Edilen teşekkür: 45

ben aliağa petkim ve tüpraşla ilgili bir proje işi için aliağaya gitmiştim.oradaki çalışanlarla da bu konuyu konuştuk. bana aslında hepsi aynı hepsi rafineriden alıyorlar ama yine de benzini total ya da shell den alın demişlerdi
    GRANDE PUNTO 1.4 STARJET 16v LPG

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Alıntı ktpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben aliağa petkim ve tüpraşla ilgili bir proje işi için aliağaya gitmiştim.oradaki çalışanlarla da bu konuyu konuştuk. bana aslında hepsi aynı hepsi rafineriden alıyorlar ama yine de benzini total ya da shell den alın demişlerdi
    benimde kimya mühendisi bir arkadaşım petkimde staj yapmıştı ve her firmadan numune alıp test yapmışlardı,raporları bana okumustu shell benzindede mazottada 1 numaraydı. Benzinde sıralama po,opet diye gidiyordu. Mazotu hatırlamamakla beraber po nun ve bp ninkinin pek iyi olmadıgını sölemişti opet ordada 3.sıradaydı

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Konuyu gene gene hortlatıyorum ama ben bu total dizele hayran kaldım.Aracın sesi o kadar değişti ki ilk kontakta bile o kadar sakin ki, önceden ilk startta çalışmaya başlayınca tak tak tak , küt küt küt vururdu ısınana kadar,ama şimdi o seslerden eser kalmadı hemde daha ilk alışımda.Yeminle valla !

Nihat Güllü
    nightblue_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 88

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkaç gündür netten yakıt araştırması yapıyorum, dizeller için hangi marka daha verimli diye. Gördümki Total Excellium Eurodizel olumlu yorumlar alıyo bende dün gittim Altunizade Totalden Excelium Eurodizel aldım.Alırken " yav ne kadar fark olucakki neyse mazot işte " dedim içimden.

Ancaaaak yola çıktıktan birkaç dakika sonra içeriye gelen motor sesinde farkedilir bi şekilde azalma oldu, sanki sinirli bi insana sakinleştirici vermişsin gibi oldu.Sesi azaldı ,motor rahatladı sanki.Abartıyosun diyebilirsiniz , bi deneyin anlıcaksınız.

Biliyorum bu aralar Fransaya tepkiliyiz ama mjet ini sevenler imkanınız varsa bi deneyin.

Bu arada unutmadan söyliim, yakıtı alırken görevliye sordum "burası Totalin kendi istasyonuymuş doğru mu ? "

Görevli: " evet doğru , kesinlikle şahsa ait değil, direk merkez kontrollü " dedi. Bilginize...
    Arkadaşım total dedin gittim total aldım araba shell ve po yakıtı varken 6.4 lt idi şimdi 7.6 göstermeye başladı.Opette de 7.4 gösteriyor ve daha az km gidiyorum.Ses de arttı araba sanki içine kapandı.PO dan ve shell den aldığımda ses azalıyor ve aynı benzine daha uzun km gidiyorum. Total e sordum bende totalin kendi istasyonumu şahsa mı ait diye bütün totaller şahsa aittir dedi...Bence benzinlikten benzinliğe iş değişiyor...

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Alıntı blue_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım total dedin gittim total aldım araba shell ve po yakıtı varken 6.4 lt idi şimdi 7.6 göstermeye başladı.Opette de 7.4 gösteriyor ve daha az km gidiyorum.Ses de arttı araba sanki içine kapandı.PO dan ve shell den aldığımda ses azalıyor ve aynı benzine daha uzun km gidiyorum. Total e sordum bende totalin kendi istasyonumu şahsa mı ait diye bütün totaller şahsa aittir dedi...Bence benzinlikten benzinliğe iş değişiyor...
    Aldığın istasyondaki elemanın işine gelmediği için öyle demiş.Yani illa resmi kanıtmı gerekiyor.E5 ten altunizadeye ilk girişte soldaki istasyon Totalin kendi istasyonudur.Bu kadar memnun kalıcamı hiç tahmin etmezdim Hala şiddetle tavsiye ediyorum.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon