11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Kırmızıda Geçtim ve Kaza Yaptım Ama Işık Neredeydi?!

Ahmet Uzunçelebi
    van_hoijdonk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Standart Kırmızıda Geçtim ve Kaza Yaptım Ama Işık Neredeydi?!

Arkadaşlar herkese iyi geceler.

Bir süredir eğitim vs yoğun olduğumdan foruma bakamıyordum kısmetse yarın sabah itibariyle göçü alıyorum İstanbuldan ama bu gece işte olacağı varmış dedim yola çıkmadan arka tampona 2 çizik attırdık.

Şişli-Osmanbey civarını bilenler anlattığım yolu bilecektir. Taksim yönünden Mecidiyeköy'e gidiyorum o yoldan sağdan sürekli caddeye katılım vardır ve sürekli ışıklar vardır.

Nişantaşı'ndan caddeye katılan yola yaklaşırken 50-60 arası bir hızda sol taraftaki ışığı gördüm ve sola dönüş ışığıydı yeşil yanıyordu. Sağ taraftaki ışığı oraya park etmiş ve bir şeyler yapan vinç yüzünden göremiyordum! (Sonradan gördük tabi)

Neyse soldaki ışığı gördüm yeşildi derken kırmızıya geçti dedim ki sağdan katılım olabilir ama emin de değilim sağda da bize ışık olması gerek dedim ama göremedim tabiki önünde işlem yapan vinç yüzünden ve vinci geçtiğim anda ışığın kırmızı olduğunu gördüm. Tam ışığın önünde muhtemelen ışığa bakım yapıyordu.

Tabi çizginin üzerinde ışığı görünce durma şansınız yok 3 yıllık şoförüm ve ilk kez kırmızı ışık ihlali yaptım istemeyerek görmeyerek geçtim sonrasında ise sağdan caddeye giren bir araç ışıklardan hızlı kalktığı için arka tampona vurdu. Belki de 5-10 cm ile geçemedik.

Neyse tutanağımızı tuttuk ve gittik. Tampon biraz kastırmış müsait zamanda düzelttireceğim ama benim merak ettiğim şu:

Şimdi ben kırmızı da geçtim muhtemelen eds den ceza gelecek.
    Arabaya ufak da olsa dokundular.
    Kendime ihanet ettim kırmızı da geçtim.
    Yanımdaki kız arkadaşımın korkmasına sebep oldum.

Bunun sorumlusu kim? Bana bunun hesabını kim verecek? Suçlu sensin kırmızı da geçtin derseniz eyvallah haklısınız derim ama çizgide görünen bir ışıkta ne yapabilirsiniz ki?

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

durma noktasına kadar yavaşlayıp yeşil olduğundan emin olana kadar o şekilde gitmen lazımdı, ceza yine gelirdi belki ama kaza olmazdı.

ceza gelmeyebilir tabii. ben kırmızıda geçip kaza yaptım hem tutanağa yazdım hem trafik polisi geldi ama ceza gelmedi.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ahmet Uzunçelebi
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah

İstanbul'u terketmeme saatler kala kız arkadaşımla beraberken beni yolun ortasında durdurup arabanın en ince noktsına kadar araması sonrasında hiç bir eksik göremeyince bu yaşta bu araba ne yapıyorsun sen yoksa korsan taksi mi diye suçlaması çıldırmamak için kendimi zor tutmam ve arkasından 20 dk sonra bu olayı yaşamam gerçekten de istanbuldan ayrılma kararımın ne kadar da doğru olduğunu gösteriyor sanki...

Ya da diyorum çıkacağı varmış belki de büyük bir kazayı def etti başımdan yarın çıkacağım yol öncesi...

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

geçmiş olsun. şoförlerimiz saolsun çalışma yaparken veya araç bırakırken ışığa tabelaya hiç dikkat etmezler. senin yapacak bişeyin yok diyecem ama daha önceden o bölgeyi orada ışığın olduğunu biliyorsan ve ışığı vinçten dolayı göremediysen kavşağa daha yavaş gelip ışığı görüp geçebilirdin. ha diyeceksin ki sen ışıklara çok mu riayet ediyorsun? kesinlikle hayır ama etmemiz gerek tekrar geçmiş olsun

Ahmet Uzunçelebi
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    durma noktasına kadar yavaşlayıp yeşil olduğundan emin olana kadar o şekilde gitmen lazımdı, ceza yine gelirdi belki ama kaza olmazdı.

ceza gelmeyebilir tabii. ben kırmızıda geçip kaza yaptım hem tutanağa yazdım hem trafik polisi geldi ama ceza gelmedi.
    Dostum ışık olduğunu bilmiyorum ki. Sol taraftaki ışık bana değil sola dönüş ışığı ben ise düz devam edeceğim. Sadece tahminle burada ışık olabilir dedim ve sağa bakarak gittim ama vinç tam önünde olduğundan görme şansım zaten yoktu. Gördüğün an çizginin üzeri dolayısıyla uzaktan gelen birisinin ışığı kesin bilmiyorsa durma ihtimali yok.

mustafa kırmız
    kirmizmustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16ek013
    Edilen teşekkür: 2

bence fazla kurcalama cana gelen birşey yoksa cıkacak varmış de gec gelen allahtan oldumu sorgu sual olmaz sen suçlu değilsin suçlu ışık bakımını gece geç saatte değilde gündüz vakti trfiğin yoğun olduğu satte yapa karayolları görevlilerinin eğer kazadan sonra vincin fotoğrafını aldı isen dava açabilirsin bunun içinde bir avukatla görüşmelisin.
    cook geçmiş olsun unutma herşey insanlar için iyiliklerde kötülüklerde.

Erkan DEMİREL
    volume23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    DV 544
    Edilen teşekkür: 277

Geçmiş olsun öncelikle fazla kafaya takmayın oluyor böyle şeyler neyseki ufak çapta bir hasar la kurtarmışsınız çizgide ışığı fark ettiğiniz için yapabileceğiniz bişey yokmuş.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

geçmiş olsun
    sola dönüş oldugu trafik ışıklarında siz düz gidecekseniz sag taraftaki ışıga uymalısınız
    görmemişsiniz o ayrı fakat trafikte dikkat 10.000 hayat sloganını unutmayınız

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

Benim evimin istikametleri orda eds yok onu hic takma ufak bisi ile atlatmisin onemli olan o tekrar gecmis olsun

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

geçmiş olsun... bende aynı durumlarla karşılaşıyorum...nerede olursa olsun kırmızı ışık yandığı an duruyorum...

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

Alıntı dogus618 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim evimin istikametleri orda eds yok onu hic takma ufak bisi ile atlatmisin onemli olan o tekrar gecmis olsun
    aynen kardeşim eds yok orada ancak mobese mevcut ama rahat olsun arkadaş kimse bu kayıtlarla ilgilenmez özellikle arkadaşın bahsettiği göbek çok sıkıntılı bir yer ya çok dikkatli olmak lazım