Sayfa 2/2 İlkİlk 12
39 sonuçtan 21 ile 39 arası

Konu: Punto Evo Fiyat Araştırma !!!

Halil Şen
    BabyShee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil bey galiba dualogic hiç kullanmadanız.sadece kulaktan duyma bilgilerle yorum yapıyorsunuz.

1)dualogicte rampada yada düz yolda dip gaz yaparsanız araç vites yükseltmez neredeyse 5000 devire kadar devam eder.Hatta rampada vites düşürüyor

2)Rampaya 3. yada 4. viteste girdiniz tabiki araç çekmez vites koluna (-) yönünde 2 kez dokunun 2 vites düşürsün toplam 2 sn sürmüyor.düz viteste debriyaja basana kadar 2 vites düşmüş oluyor

3)dualogicte yakıtın düz vitesten fazla yaktığını ilkez sizden duydum kış ayı tamamı şehir içi 7,40lt/100 km

4)tahminim dualogic kullandıysanız bile eco mode olan bir araç kullanmadınız.eco modda 2500 devirde vites değişimi oluyor.ve çok ekonomik

5)size bir örnek veriyim; İstanbulda kartal-Merter arası yaklaşık 45 km.gidiş dönüş 90 km trip B yi sıfırladım trafk yokken BOT 5,90 dı.

Aracımda blue me olduğundan dolayı eco drive programı yüklü.bütün sürüş verilerimi kaydediyor.45 km yol verilerini inceledim 45 km yolda 1km de 27 kuruş yakmışım.sürüş verilerime not veriyor(eco drive)

hızlanma 2 yıldız
    vites değişimi tam yıldız
    yavaşlama yarım yıldız eksik

Doğru Dualogic Hiç Kullanmadım Ama Meganın Otomatigini Kullandım Ve Araç Bana Pek Seri Gelmemişti Duologic Nasıldır Bilemem Ben Sadece Fikrimi Belirttim Yakıt Konusundan Manuele Göre 1 Lt Fazlada Yaksa Olur Aslında Ama Sıkışık Trafikte Dur Kalk Dur Kalklarda Dualogicte Sorun Yaşıyanları Duymuştum Ondan Biraz Sogudum Yoksa Vites Koluyla Oynamayı Pek Sevmem

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı BabyShee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru Dualogic Hiç Kullanmadım Ama Meganın Otomatigini Kullandım Ve Araç Bana Pek Seri Gelmemişti Duologic Nasıldır Bilemem Ben Sadece Fikrimi Belirttim Yakıt Konusundan Manuele Göre 1 Lt Fazlada Yaksa Olur Aslında Ama Sıkışık Trafikte Dur Kalk Dur Kalklarda Dualogicte Sorun Yaşıyanları Duymuştum Ondan Biraz Sogudum Yoksa Vites Koluyla Oynamayı Pek Sevmem
    Halil bey dualogic lerde düz vitesten az yakıyor.fiatın sitesine girip fabrika verilerine bakın.sorun falan yok artık dualogicte.1500km şehir içi istanbul trafiği en ufak hata vermedi

-Yoğun trafikte ısınmayı engelleyen S&S (start stop)sistemi mevcut araçlarda.
    -yokuşlarda kaymayı engelleyen Hill holder
    -yapılan yazılım geliştirmeleri ile birçok sorunda çözüldü

Şehiriçi (Manuel/Otomatik***) 7,5/-6,9
    Şehirdışı (Manuel/Otomatik***) 5,0/4,6

Halil Şen
    BabyShee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Bilgi Verdigin İçin Teşekkürler Bu Kadar İyi Oldugunu Bilmiyordum

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

kardeşim ben sana su kadarını soyleyeyim istanbul trafiginde dualogic manualdan az yakar dıyen adam yalan soyluyordur bu kadar net !

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı BabyShee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manuel vitesli araçlar da yoğun trafikte, dur kalk dur kalk trafiklerde, baskı balatanın ısınması sonucu; kalkış yaparken titreme yapar

Bizim Megane Düz vites araçta ~60000km'den sonra yoğun trafikte kalkışlarda titreme sıkıntısı baş gösterdi.

Benim dualogic aracım 44000km'de; aldığımdan beridir yoğun trafikte 20-30dk geçirdiğim durumlarda, epeyce titreme yapıyor kalkışlarda. Trafikten çıkıp araç balatalar biraz kendine geldikten sonra problem kalmıyor

güneş akbulut
    jrgakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 91

Alıntı ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skydome görüntü konfor işine yarar ama esp güvenlik donanımıdır.ben aracımı alırken hiç bakmadım skydome fln istemedim esp olsun yeter.skydome kullanırken güzeldir keyf verir ama trafikte virajda bişeyde araba kaydığında skydome değil esp hayatınızı kurtarır
    +100

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

insanı yalancılıkla suçlamak kolaydır.verileri yalanlamak zordur.3 tane fotoğraf koydum.blue me ye ait ecodrive verileri.639 km nin tamamı istanbulda büyük kısmı yoğun trafik ve kısa mesafede kullanıldı.ecodrive verilerine göre 49 yolculuk yapmişim

1)fotoğraf eco drive :

Toplam mesafe :639,3 km
    ortalama yakıt tüketimi :7,50lt/100 km
    kullanılan yakıt :48,2 lt
    yakıt mağliyeti :210,63 tl
    1KM DE TÜKETİM : 0,32 KURUŞ

2)FOTOĞRAF ECO DRİVE 2

Toplam mesafe :38,90 km
    yakıt mağliyeti :9,59tl
    1KM DE TÜKETİM : 0,246 KURUŞ

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manuel vitesli araçlar da yoğun trafikte, dur kalk dur kalk trafiklerde, baskı balatanın ısınması sonucu; kalkış yaparken titreme yapar

Bizim Megane Düz vites araçta ~60000km'den sonra yoğun trafikte kalkışlarda titreme sıkıntısı baş gösterdi.

Benim dualogic aracım 44000km'de; aldığımdan beridir yoğun trafikte 20-30dk geçirdiğim durumlarda, epeyce titreme yapıyor kalkışlarda. Trafikten çıkıp araç balatalar biraz kendine geldikten sonra problem kalmıyor
    kardeş S&S burda devreye giriyor.balatalara soğuma için zamn sağlıyor
    14 km yol 2 saat 45 dakika yolculuk sizce balata ısınması için yeterli bir süre değilmi?
    ama banamısın bile demedi

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

S&S özelliğinin bahsettiğim konuya bir + katacağını düşünmüyorum aslında.
    Çünkü frene bastığında baskı balata boşa çıkar. Yani araç debriyaja basılı halde ya da boşta durduğun sürece baskı balata ısınmaz.
    S&S olsa da olmasa da bir etkisi olmasa gerek

Her kalkışta veduruşta, balatanın her kavrama ve bırakması sürecinde balata normalden fazla ısınmaya maruz kalır, bu durumda da yeni araçlardan ziyade belirli bir km'nin üstünde/ belirli bir kullanıma/aşınmaya sahip olan baskı balata titreme yapar. O yüzden senin bu problemi yaşamaman çok doğal

Biz de MegII'yi sıfır aldık ve uzun süre sorunsuz kulladındık.
    Tabi herkesin başına gelcek diye bir şart yoktur, inşallah başınıza gelmez

Ama benim aracım kalkışlarda, özellikle ECO'da iken, fazlaca yarım debriyajda kaldığı için erken yıpranmış olabileceğini düşünüyorum.

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

S&S özelliğinin bahsettiğim konuya bir + katacağını düşünmüyorum aslında.
    Çünkü frene bastığında baskı balata boşa çıkar. Yani araç debriyaja basılı halde ya da boşta durduğun sürece baskı balata ısınmaz.
    S&S olsa da olmasa da bir etkisi olmasa gerek

Her kalkışta veduruşta, balatanın her kavrama ve bırakması sürecinde balata normalden fazla ısınmaya maruz kalır, bu durumda da yeni araçlardan ziyade belirli bir km'nin üstünde/ belirli bir kullanıma/aşınmaya sahip olan baskı balata titreme yapar. O yüzden senin bu problemi yaşamaman çok doğal

Biz de MegII'yi sıfır aldık ve uzun süre sorunsuz kulladındık.
    Tabi herkesin başına gelcek diye bir şart yoktur, inşallah başınıza gelmez

Ama benim aracım kalkışlarda, özellikle ECO'da iken, fazlaca yarım debriyajda kaldığı için erken yıpranmış olabileceğini düşünüyorum.
    FURKAN BEY TEKNİK OLARAK BİLGİM YOK SADECE YORUM YAPICAM ;

araç yarı otomatik olduğuna göre robot bizim yerimize debriyaja basıyor.aşırı dur kalkta debriyaj ısınıyor.düz vites araç tan bağlantı kurarsak durduğumuzda hatta çok yavaşladiğimizda debriyaja basmak zorundayız FRENE BASIP durduğumuzda robot debriyaja basmaya devam ediyor.

S&S çaliştiği zamn debriyajı bırakıyor araç.

Servistede bu yorumu yaptım onayladılar

ural leanback
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

insanı yalancılıkla suçlamak kolaydır.verileri yalanlamak zordur.3 tane fotoğraf koydum.blue me ye ait ecodrive verileri.639 km nin tamamı istanbulda büyük kısmı yoğun trafik ve kısa mesafede kullanıldı.ecodrive verilerine göre 49 yolculuk yapmişim

1)fotoğraf eco drive :

Toplam mesafe :639,3 km
    ortalama yakıt tüketimi :7,50lt/100 km
    kullanılan yakıt :48,2 lt
    yakıt mağliyeti :210,63 tl
    1KM DE TÜKETİM : 0,32 KURUŞ

2)FOTOĞRAF ECO DRİVE 2

Toplam mesafe :38,90 km
    yakıt mağliyeti :9,59tl
    1KM DE TÜKETİM : 0,246 KURUŞ
    mağliyet yazan birini kesinlikle dikkate almam bildiğim tek şey bu ?

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mağliyet yazan birini kesinlikle dikkate almam bildiğim tek şey bu ?
    ural benden uzak ALLAHA yakın olan Allah rızası için beni dikkate alma

ural leanback
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

ural benden uzak ALLAHA yakın olan Allah rızası için beni dikkate alma
    zaten asil Türkçemizi kullanmayı bilmeyen birini dikkate almam sözkonusu bile olamaz (you get me now) ?

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

zaten asil Türkçemizi kullanmayı bilmeyen birini dikkate almam sözkonusu bile olamaz (you get me now) ?
    laf anlatmaya değmezsin ki be adam seni hala sana laf yetiştiriyorum Asil Türkçeyi ağzina alma kirletme

ŞAFAK ÖZTÜRK
    sfkbrtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 233

Halil bey galiba dualogic hiç kullanmadanız.sadece kulaktan duyma bilgilerle yorum yapıyorsunuz.

1)dualogicte rampada yada düz yolda dip gaz yaparsanız araç vites yükseltmez neredeyse 5000 devire kadar devam eder.Hatta rampada vites düşürüyor

2)Rampaya 3. yada 4. viteste girdiniz tabiki araç çekmez vites koluna (-) yönünde 2 kez dokunun 2 vites düşürsün toplam 2 sn sürmüyor.düz viteste debriyaja basana kadar 2 vites düşmüş oluyor

3)dualogicte yakıtın düz vitesten fazla yaktığını ilkez sizden duydum kış ayı tamamı şehir içi 7,40lt/100 km

4)tahminim dualogic kullandıysanız bile eco mode olan bir araç kullanmadınız.eco modda 2500 devirde vites değişimi oluyor.ve çok ekonomik

5)size bir örnek veriyim; İstanbulda kartal-Merter arası yaklaşık 45 km.gidiş dönüş 90 km trip B yi sıfırladım trafk yokken BOT 5,90 dı.

Aracımda blue me olduğundan dolayı eco drive programı yüklü.bütün sürüş verilerimi kaydediyor.45 km yol verilerini inceledim 45 km yolda 1km de 27 kuruş yakmışım.sürüş verilerime not veriyor(eco drive)

hızlanma 2 yıldız
    vites değişimi tam yıldız
    yavaşlama yarım yıldız eksik
    Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dualogıc te baktınki sorun oluyo manuele alır kullanırsın trafikte otomatiğe çevirirsin
    arkadaşlarıma kesinlikle katılıyorum bende dualogic kullanıcısıyım bu şanzıman sorunlu değil sadece alışkanlık istiyor tabii arada arızalı sorunlu olanlar her markada olduğu gibi çıkabilir!

ural leanback
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

laf anlatmaya değmezsin ki be adam seni hala sana laf yetiştiriyorum Asil Türkçeyi ağzina alma kirletme
    ya senin mesajlarını engelleme falan yokmu böyle alt kültür konusmalarını gormek istemiyorum cunku ? artık bundan sonra ne yazsanda cevap vermiyorum cunku ozellıkle senınle ılgılı bırsey yazmadıgım halde sataşıyorsun iyi günler diliyorum sana bu kadarı yeterli.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

FURKAN BEY TEKNİK OLARAK BİLGİM YOK SADECE YORUM YAPICAM ;

araç yarı otomatik olduğuna göre robot bizim yerimize debriyaja basıyor.aşırı dur kalkta debriyaj ısınıyor.düz vites araç tan bağlantı kurarsak durduğumuzda hatta çok yavaşladiğimizda debriyaja basmak zorundayız FRENE BASIP durduğumuzda robot debriyaja basmaya devam ediyor.

S&S çaliştiği zamn debriyajı bırakıyor araç.

Servistede bu yorumu yaptım onayladılar
    Yoruma OK de Çıkarım biraz yanlış.

*Debriyaja tam basılıyken baskı balata boşta dönmeye başlar, o yüzden baskı balata ısınmaz

*Araç boşta, debriyaj basılmıyorken ise. Debriyaj Volana tam yapışmış şekildedir. Ancak şanzıman tarafından boşta olduğu için yine ısınma yapmaz.

**Isınma olayı debriyaja basılma ve çekilme işlemi esnasında meydana gelir. Motor/Volan devri ile şanzımanın devrinin eşitlenmesi sürecinde. (Kavrama Sürecinde)

O yüzden dedim, S&S olsa da olmasa da debriyaj balatasının ısınmasına etkisi olmasa gerek diye.

Debriyajın tam basılı olarak durmasının sakıncası debrijay bilyasına/rulmanına dır.
    Onun da kalkışlardaki titremeye bir etkisi olmadığı kanısındayım. Bir kaç Ustamız var forumda, söylediklerimde hata varsa eğer düzeltinler lütfen.

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

ya senin mesajlarını engelleme falan yokmu böyle alt kültür konusmalarını gormek istemiyorum cunku ? artık bundan sonra ne yazsanda cevap vermiyorum cunku ozellıkle senınle ılgılı bırsey yazmadıgım halde sataşıyorsun iyi günler diliyorum sana bu kadarı yeterli.
    paronayakmısın nesin başka birine dualogic düzden az yakıyor diyorum cevap olarak bunu diyen yalancıdır diyorsun.Senin nasıl biri olduğunu zaten anladm sataşmasan cvp yazmazdım.bundan sonra sataşsanda yazmam
    kelime hatası yapıyorum ters düz konuşuyorsun.POLİSE HAKARET EDİCEK YAZILAR YAZYORSUN UYARIYORUM TEHDT EDİYORSUN KÜLTÜRDEN ALT SEVİYEDEN BAHSEDİYORSUN
    seninle sidik yarıştırıcak haliMde yok.
    aldiğim eğitimde insanlığımda belli forumdakilerde kimin ne olduğunu biliyor.

SANA DAHA ÖNCEDE SÖYLEDİM BENDEN UZAK ALLAHA YAKIN OL
    Konu since1453 tarafından (23/02/2012 Saat 08:54 ) değiştirilmiştir.

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Yoruma OK de Çıkarım biraz yanlış.

*Debriyaja tam basılıyken baskı balata boşta dönmeye başlar, o yüzden baskı balata ısınmaz

*Araç boşta, debriyaj basılmıyorken ise. Debriyaj Volana tam yapışmış şekildedir. Ancak şanzıman tarafından boşta olduğu için yine ısınma yapmaz.

**Isınma olayı debriyaja basılma ve çekilme işlemi esnasında meydana gelir. Motor/Volan devri ile şanzımanın devrinin eşitlenmesi sürecinde. (Kavrama Sürecinde)

O yüzden dedim, S&S olsa da olmasa da debriyaj balatasının ısınmasına etkisi olmasa gerek diye.

Debriyajın tam basılı olarak durmasının sakıncası debrijay bilyasına/rulmanına dır.
    Onun da kalkışlardaki titremeye bir etkisi olmadığı kanısındayım. Bir kaç Ustamız var forumda, söylediklerimde hata varsa eğer düzeltinler lütfen.
    dedğim gibi bu konuda teknik bilgim yok.haklısınızdır.gözlemledim sadece eski dualogiclerde ısınma sorunundan bahsediyorlardı fakat ss lerde bu şikayeti hiç duymadım önemi olan sorunu yaşamayalım hangimiz haklı olursa olsun

Sayfa 2/2 İlkİlk 12