20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 2010 punto evo triger sıyırdı.4.650 tl masraf.

cemil yanik
    kifte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muş
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Standart 2010 punto evo triger sıyırdı.4.650 tl masraf.

2010 model Punto evo marka Aracım la yolda giderken aracım kayıp kara saplandı çıkarmaya çalışırken zorladım sanırım (havada -25 dereceydi) araçta ünlemişareti olan arıza lambası yandı ve bir daha çalışmadı bir kaç defa daha denedim çalışmadı. Kaskomu yaptırdığım Allianz sigortadan çekici hizmeti isteyip fiat resmi servisine geldik, trigerin değiştirme Km si gectiği halde değişmediği için garantiye girmeyeceğini ama bu yaşananın bir doğal afet olduğunu ve kaskonun karşılaması gerektiğini belirtiler, hasar dosyası açtırıp kaskonun experini bekledik Erzurum dan Muşa Yol kapalı olduğu için gelemediğinden Yakındaki bir ilden (Elazığ) exper yolladılar exper geldiğinde aracın kara saplandığı için zorlanıp bu arızanın geldiği için kasko kapsamında ne gerekiyorsa yapılması talimatını verdi servise ve masrafı odeyeceklerini soyledi. daha sonra Kayışı takıp bakan ustalar üst kapak bir diğer kısımlarında hasar gördüğünüve üst kapak ve altındaki takımların tamamının değişmesi gerektiğini söylediler ve banada hasarlı parçaları gösterdiler. Fotosunu çekip Erzurumdan gelemeyen expere yolladı servis (dosya onda olduğu için) ve tümmasrafın 4.650 tl olduğunu belirtti, ilk gelen exper kabul ettiği halde gelemeyen exper bir kuruş ödeme yapamayacağını söylüyor (kaza,vuruk vs olmadığı için), kara saplanan hangi aracı zorlarsan kayışı koparabileceğini belirtiyor. ama fotolara bakıp tekrar bir karar vereceğini söylüyor. Sizce olumsuz bir karar verirse ne yapmalıyım bir akıl verirmisiniz arkadaşlar.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

ilk gelen experi tekrar arayıp durumu anlatın bence onlar kendi aralarında konuşsunlar diyeceğim ama bir sonuç çıkmayabilir...illaki aracın fiziksel hasar alması mı lazım canım var mı öyle saçmalık sonuçta kaza sonucu olmuş bir durum..inşallah olaylar sizin lehinize gelişir hocam çok geçmiş olsun..

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Mekanik arıza olduğu için karşılamayabilir kasko.
    Bu arada geçmiş olsun.
    Konu krm1983 tarafından (15/02/2012 Saat 20:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: geçmiş olsun

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

kasko bunu öderse ilk defa duymuş olucam. yanlış anlamayın ama 2 yılda o kadar km yapıcaktınız neden dizel araba almadınız merak ettim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

ARMAĞAN ÖZMEN
    armi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 22

Kasko genel şartlarının hangi maddesine dayanarak hasarı karşılamadıklarını sorun? Bunun hukuki dayanağını tespit edin ve sizde KASKO genel şartları ile poliçenizi okuyun iyice. Sıkıştığınız noktada haberleşelim yardımcı olmaya çalışırım.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

geçmiş olsun mekanik arızadan dolayı kasko karşılamaz zaten yalnız araç 2010 model triger değişim km geçmiş demişler şuan kaç km de araç?

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

kara saplanmış aracı çıkartırken trige kayışı kopabilir hele vakti geçmişse.
    araba sürekli patinajda kalıyor arada bir lastik yola tutunduğunda motor çok ani devir düşmelerine maruz kalır tıpkı aracı vurdurur gibi. haliyle bu devir düşmeleri esnasında triger kayışınada büyük yük binmektedir

cemil yanik
    Nereden
    Muş
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kasko bunu öderse ilk defa duymuş olucam. yanlış anlamayın ama 2 yılda o kadar km yapıcaktınız neden dizel araba almadınız merak ettim.
    Hocam ben aracı 2 hafta once aldım. aldiğim kişi ise değiştirdiğini söyledi bende zaten aractan memnun olmadığım için hemen satacaktım ki olay meydana geldi.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cemil yanik
    Nereden
    Muş
    Rengi
    Evo Siyah

Bu arada biraz sıyrılan parçaların hepsini değiştiriyor servis, değiştirilmesine gerek kalmadan tamir ile düzelicek durumu olan parçası yokmu aceba? usta varmı aramızda

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı kifte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben aracı 2 hafta once aldım. aldiğim kişi ise değiştirdiğini söyledi bende zaten aractan memnun olmadığım için hemen satacaktım ki olay meydana geldi.
    erzurumda 100bınlerde bı evo vardı onumu aldınız yoksa...çunku baya bı zaman ılanda gormustum..
    garantılı aracın servıs kayıtlarını ınceleseydınız keşke...

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Alıntı barisunye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erzurumda 100bınlerde bı evo vardı onumu aldınız yoksa...çunku baya bı zaman ılanda gormustum..
    Benimde aklıma ilk gelen bu oldu.

cemil yanik
    Nereden
    Muş
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı barisunye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet hocam aynen o arac. 25 plakalı siyah evo

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

kasko bunu karşılamaz. tmm kardan dolayı araç kaymış ama siz aracı çıkarmaya calısmamalıyıdınız çekici çağırmalıydınız bunu ödemez şirketler
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

BULUT KARTAL
    kırmızı turbo bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 432

Buyuk gecmis olsun
    obsessed the red

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

araç 16v oldugu için sipoplar yamulmuştur büüyk ihitmal silindir kapak sökülmeden hiçbirşey yapılamaz bazen pistonu bile deldiği oluyor multiair motorun parçaları biraz sıkıntılıdır ucuz değildir. eksantirklerde falan inşallah birşey yoktur

Serhat Sağlam
    diesel32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 190

bi an korktum modelin multiair olduğunu görünce... ama benim yavrum daha 13binde
    çok geçmiş... umarım doğal afet kapsamına girer... öbür türlü kaskonun karşılaması zor...

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

sele kapılan otomatik vites reno senic aracı kurtarmaya çalışırken birisi şanjumanın tork konvektörünü yakmış ve kasko karşılamış

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

sigorta şirketlerinde aractaki hasarın büyümesini önlemeye yönelik her hareket uygundur. arac sele kapıldıgı yada henüz kapılmadıgı için kurtarılmaya çalışılmış bu yüzden karşılamış. sele kapılmış olsa araç büyük ihtimalle perte ayrılırdı. burda durum farklı sudan deil kardan bahsediyoruz. kar aracı alıp götüremez 1 saat içerisindede çekici aracı kurtarırdı ilk anda aranmış olsaydı. bu yüzden kapsama almazlar.
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

bencede bu arıza sonucunda çıkan masrafı kasko karşılamaz exper kabuletmez diye düşünüyorum
    zor bir durum gerçekten bir hayli masraflı olacak ama neden o kadar zorladın arkadaşım hiç mi etrafta çektireceğin araç greyder traktör felan yoktu

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Cemil geçmiş olsun.Umarım kasko iyi niyetli yaklaşır ve hasarı karşılar,

Keşke aracı zorlamasaydın.Hatta en başında keşke araştırmayı iyi yapsaydın, en azından forumdan, bilinen bir araç alsaydın da başına bunlar gelmeseydi,

Tekrar geçmiş olsun, en az kayıpla atlatırsın umarım...