Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Polo & punto evo arasındaki farklar

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

İcinde dijital klima bile olmayan bos dizel poloya 45-50 lira vermek mantiklimi sizce polo gti cok basarili ama tasarim olarak cok sade ve genc isi degil bence.
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

bahadir cimen
    bahadir77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34BTC97
    Edilen teşekkür: 40

bir punto evoyu sadece punto evo ile kıyaslarım. oda kımınkının rengı daha guzel dıye. dıs rengı beyaz doseme rengı bordo olan kazanır....sınıfının dıger araclarıyla kıyaslamayı kesınlıkle yapmam bıle.
    evo dan daha ıyı bır arac varsa oda evodur...

Fuat Yurtseven
    tmac_fuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 102

Bence polonun gti dışındaki hiçbir motor seçeneği verilen paranın karşılığını veremiyor. Tasarım işi görecelidir, bence fena değil fakat dediğim gibi polo alacak olsam gti dan başkasını düşünmem...

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İcinde dijital klima bile olmayan bos dizel poloya 45-50 lira vermek mantiklimi sizce polo gti cok basarili ama tasarim olarak cok sade ve genc isi degil bence.
    icinde dıgıtal klıma olmayan dızel polo 36500 tl baya bı ucmusun ustad
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

Ertuğ Torun
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52

1.2 TDI 75 PS Trendline38.200
    1.6 tdi comfortline 41.300
    1.6 tdi dsg comfortline 46.500
    BlueMotion 41.300

diye görünüyor vw sitesinde
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Arkadaşım aveo aldı daha yeni benim evo yu gördü hayran kaldı bi direksiyonu elledi city görünce bune beededi süpermişbu dedi adam tek elle araba kullanamıyor bayıldı evoya polosu olan arkadaşımda aynen şu şekilde keşke punto alsaydım ya dedi gerçekten

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım aveo aldı daha yeni benim evo yu gördü hayran kaldı bi direksiyonu elledi city görünce bune beededi süpermişbu dedi adam tek elle araba kullanamıyor bayıldı evoya polosu olan arkadaşımda aynen şu şekilde keşke punto alsaydım ya dedi gerçekten

direksiyona hafiflikten bune ya dediyse eger kırmızı direksiyon isaretini görünce bune ya der kesin

tayfun coskun
    typhoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 27

DYNAMIC Start & Stop 1.3 MULTIJET 75Hp 40,920
    Polo 1.6 TDI 90 PS Comfortline 41.300,00
    arkadaşlar o eskidendi polo çok pahalı da punto ucuz.. şu an fiyatlar birbirine çok yakın, ben de sizler gibi düşünüyordum bomboş polo 1sene önce dynamic evodan pahalıydı.. ama şimdi fiyatlar çok yakın, ve bence polo daha karizmatik bi araç.. içi evonun çok daha gösterişli, polo dıştan daha şık, GTI'na laf söylemeyin bari, o motoru taşıyan araç için son derece uygun bir fiyatı var.. motorundan hiç bahsetmiyorum...

Hasan Fehmi Güler
    hfguler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 24

48000 lira ya 180 hp ve dsg şanzımanlı araç var poloda bence polo pahalı deyip kestirip atılacak gibi değil... bazı modelleri daha pahalı olabilir... ama en basitinden elektronik klima olmayan bluemotion da esp standart ve benim için çok daha önemli bir donanım... cruise control standart vs... birinde olmayan birinde standart... açıkçası 40000 lerin üzerine çıkınca ikisinde almam bir üst sınıfa geçerim.... yok illa alacaksam da bu kesin gti olurdu...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Geçen yıl aynı donanım polo- evo arasında 9000-10000 arası fark vardı şuanda 6000-7000 arası.Bizim araçlar fazla pahalandı.

Ertuğ Torun
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52

Evet puntolarinda cok pahallanmasi sacma oldu acikcasi..2009 yilinda 1.4 tjet sport un en en full modelini 40.000lira civarina veriyolardi mesela..simdi olsa evonun sport modeli 50 liradan assa olmaz..o parayada polo gti alinir rahatca.
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet puntolarinda cok pahallanmasi sacma oldu acikcasi..2009 yilinda 1.4 tjet sport un en en full modelini 40.000lira civarina veriyolardi mesela..simdi olsa evonun sport modeli 50 liradan assa olmaz..o parayada polo gti alinir rahatca.
    şuan dolar kuru yaklaşık 1,75 tl
    2009 yılında 1,64 tl

aracınızı 2009 da 40000 Tl ye almişsiniz. 40000/1,64=24539$
    bugunkü kurla 24539*1,75 = 42943 TL

yaklaşik 7000 TL zam gelmiş

Polo GTI 1.4 TSI 180 PS Tiptr. GTI 47.200,00
    DYNAMIC Start & Stop 1.4 MULTIAIR 105 HP 36.850

10bin tlden fazla fark var gtı ın özelliklerini bilmiyorum 10bin tl ye değicek fark nedir ?
    Konu since1453 tarafından (06/02/2012 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir.

tayfun coskun
    typhoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 27

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2009 yılında 1,64 tl

10bin tlden fazla fark var gtı ın özelliklerini bilmiyorum 10bin tl ye değicek fark nedir ?
    sadece o motor aradaki farka değer arkadaşım...ayrıca gti çift kavamalı otomatik vitese sahip..DSG şanzuman(diğer pololarda manuel versiyonla farkı 5400tl!!!) +75 beygir +120tork(bu değerler başlı başına 1.4motor atmosferik araç değerleri) 4sn daha iyi 0-100 hızlanma... 10.8sn de punto 0-100 yapıyor polo 6.9sn!!!!!!!!! boş ağırlıkları arasında 200 kg fark var polo daha ağır(1075kg-1269kg) max hız 185 punto 225 polo!!!!! 180hp 250NM tork!! buna rağmen yakıt değerleri hemen hemen aynı hatta şehir içi aynı ikisi de 7.5lt... ASR ESP XDS HILLHOLD lastik basınç sensörü 17jant spor koltuklar.... hepsini bırakın sadece o motor için o para verilir.. bu karşılaştırmayı sakın diğer araçların forum sitelerinde falan yapmayın... bırakın puntoyu ben bravoyu satıp polo GTI almayı düşündüm o motoru görünce... ve testlerde ibiza bocanegro gibi önden kaymaya eğilimin olmadığı da yazıyor, polo GTI bambaşka birşey şu an rakibi yok(o fiyata rakibi yok yani).. benzer motorlu rakipleri de yine vw çatısı altındaki audi seat ve skoda'da var ama polonun yol tutuşu da daha başarılıymış..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Feyyaz Yavuz
    FeyyazYavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GKA 10
    Edilen teşekkür: 218

2009 yılında 1,64 tl

arada 75 beygir, neredeyse 2 kat tork farkı, GTI jantı, dsg şanzuman olduğu müddetçe o farka değer. zaten direksiyonuna oturup bi otobana çıkıp geri geldikten sonra fikriniz değişir

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı typhoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece o motor aradaki farka değer arkadaşım...ayrıca gti çift kavamalı otomatik vitese sahip..DSG şanzuman(diğer pololarda manuel versiyonla farkı 5400tl!!!) +75 beygir +120tork(bu değerler başlı başına 1.4motor atmosferik araç değerleri) 4sn daha iyi 0-100 hızlanma... 10.8sn de punto 0-100 yapıyor polo 6.9sn!!!!!!!!! boş ağırlıkları arasında 200 kg fark var polo daha ağır(1075kg-1269kg) max hız 185 punto 225 polo!!!!! 180hp 250NM tork!! buna rağmen yakıt değerleri hemen hemen aynı hatta şehir içi aynı ikisi de 7.5lt... ASR ESP XDS HILLHOLD lastik basınç sensörü 17jant spor koltuklar.... hepsini bırakın sadece o motor için o para verilir.. bu karşılaştırmayı sakın diğer araçların forum sitelerinde falan yapmayın... bırakın puntoyu ben bravoyu satıp polo GTI almayı düşündüm o motoru görünce... ve testlerde ibiza bocanegro gibi önden kaymaya eğilimin olmadığı da yazıyor, polo GTI bambaşka birşey şu an rakibi yok(o fiyata rakibi yok yani).. benzer motorlu rakipleri de yine vw çatısı altındaki audi seat ve skoda'da var ama polonun yol tutuşu da daha başarılıymış..
    gerçektende süpermiş merak ediyordum gerçekten efsane GT si ansıl diye.ne biliyim eski efsaneler 106 GT tırttı epey

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Eğer bahsi geçen model Polo GTI ise parasını sonuna kadar hakediyor.Bu araçla standart Puntoları karşılaştırırsanız Puntoya haksızlık edersiniz,

Şuanda B Segmentinde donanımlı benzinli otomatikler 40000TL ile 50000TL arasında zaten.Bu durumda GTI almak çok mantıklı.Örneğin yeni Rio benzinli otomatik, donanımlısı 45000TL civarına satılıyor -bana göre çok güzel bir araç- Ancak fiyatı biraz abartılı.Bunun yerine 5000TL kadar ekleyip gözüm kapalı GTI alırım...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Dikkat fıat stilo

arkadaşlar onu bunu bilmem ama konuyla biraz alakasız olucak geçenlerde arkadaşım tavsiye üzerine 1.9 dizel ful stilo aldı. sürme fırsatım oldu aman allahım onasıl bir otomobil üstü sanrof içerisi ful düğme bir an uçağa bindiğimi sandım. arabada yok yok arkadaşlar aşık oldum arabaya hele bir gidişi var anlatamam benim gp yanında bebe kalır. otomobilin tekerlerinin içinde mıknatıs var sanki hele de bir yol tutuşu var bırakın puntoyu poloyu hızda da konforda da passat yanında hikaye passat ta çok sürdüm ama fıat stilo nun yanından geçemez konfor olsun yol tutuşu olsun arbaya aşıkkkkkk oldum. araba asfaltta gitmiyo resmen uçuyo. o kadar hız yapatım hiç ama hiç hissetmiyosun aracın gittiğini sadece solladığın araçlarla his ediyorsun. trafikte çok görmüştüm ama ilkez sürdüm. o araba değil asfalt azraili. bizim gp ler yanında bildiğin oyuncak. taaa 2004 lerde böyle müthiş özellikte bir araç üretmişken bügün 2011 puntolarda bile bu özellikler yok anlamdım gitti ve nedense fiyatları da uygun 19000 tl almış bu kadar mükemel bir araç neden bu kadar uygun ?

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı ayaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar onu bunu bilmem ama konuyla biraz alakasız olucak geçenlerde arkadaşım tavsiye üzerine 1.9 dizel ful stilo aldı. sürme fırsatım oldu aman allahım onasıl bir otomobil üstü sanrof içerisi ful düğme bir an uçağa bindiğimi sandım. arabada yok yok arkadaşlar aşık oldum arabaya hele bir gidişi var anlatamam benim gp yanında bebe kalır. otomobilin tekerlerinin içinde mıknatıs var sanki hele de bir yol tutuşu var bırakın puntoyu poloyu hızda da konforda da passat yanında hikaye passat ta çok sürdüm ama fıat stilo nun yanından geçemez konfor olsun yol tutuşu olsun arbaya aşıkkkkkk oldum. araba asfaltta gitmiyo resmen uçuyo. o kadar hız yapatım hiç ama hiç hissetmiyosun aracın gittiğini sadece solladığın araçlarla his ediyorsun. trafikte çok görmüştüm ama ilkez sürdüm. o araba değil asfalt azraili. bizim gp ler yanında bildiğin oyuncak. taaa 2004 lerde böyle müthiş özellikte bir araç üretmişken bügün 2011 puntolarda bile bu özellikler yok anlamdım gitti ve nedense fiyatları da uygun 19000 tl almış bu kadar mükemel bir araç neden bu kadar uygun ?
    sizce fiyatının uygun olma nedeni üretiminin durdurulmuş olması zamnla yedek parça vb.sıkıntılar yaşanıcak olması.kimsenin üretimi kaldırılmiş bir araca yüksek fiyat vermiycek olmuş olması olabilirmi

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı ayaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat Stilo kalite, tasarım ve donanım olarak gerçekten çok iyi araçlardı.Ancak fiyatları maalesef çok yüksekti.Buna bir de ''Malum Fiat Önyargısı'' eklenince satışı beklendiği gibi olmadı.1.9 jtd lerinin fiyatı neredeyse 10 sene önce 45000TL civarıydı rakipleri 20000-30000 lerde gezinirken.Tabi hacim kaynaklı vergi farkı da var bu fiyatta...

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

sizce fiyatının uygun olma nedeni üretiminin durdurulmuş olması zamnla yedek parça vb.sıkıntılar yaşanıcak olması.kimsenin üretimi kaldırılmiş bir araca yüksek fiyat vermiycek olmuş olması olabilirmi
    1.9jtd motor o arac pıyasadan kalksada, seleflerı alfa 159 da doblo larda kullanıldı ve kullanılmaya devam edıyor. o arac on yargılara ve fıatın herzamankı yalnıs fıyat polıtıkasına kurban edılmıs bır arac .... 19000 tl yede alınabılecek en verımlı en dolu en yakıt tasarruflu modellerın basındadır.... ama kac kısı bılır?????
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon