Sayfa 3/3 İlkİlk 123
60 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Alma arefesindeyim, sizce hangisi ?

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

bence orj km de ise mjet

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

tayfun coskun
    typhoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 27

fikrimi belirtmeden önce bu kadar zor bir soru sorduğunuz için tebrik etmek istiyorum yorumlara da baktım, herkes kendince mantıklı olanı söylemiş.. benim fikrim Fiat Punto Grande 1.4 T-jet Dynamic 2008 Model 21.750 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 72823803 bunun gibi t-jet ve dynamic bir araç.. bir bak bence.. 21.750 demiş fiyatına.. 2008 model demiş de 2008de fiyatın amblemi bu muydu ki??

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

tjet gb gelmedi bana sanki starjet

NHT ÖZCAN
    ntcn 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 101

2008 fire kesinlikle TÜPLÜ VE ÖFKELİ dizelden de ekonomik. fire motor kullanıcısıyım 165 kuruş yakıyorum.2006 dansa 2008 kronik sorunlardan arınmış sağından solundan daha az ses gelen fire motor daha iyidir.Bakım maliyeti olarak da fire önde lpg bakımı filtreler falan para değil zaten 30-40 lira ama ben olsam t-jet alırım hemde brc turbo kitli lpg takarım.Ama hangisi olursa olsun o paraya alınabilecek en güzel araba grande punto şimdiden hayırlı olsun.
    Konu ntcn 17 tarafından (02/02/2012 Saat 19:48 ) değiştirilmiştir.
    İmza kurallarını gözden geçirdim

E G.
    sebasti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 29

Benzinliyi alacak olsam tek sebebi KM sinin düşük olması olur, sessiz olması da bir benze avantaj, onun dışında hiç bir şekilde dizel araç ile aynı kefeye koymam. LPG ve Dizel neredeyse aynı tüketime sahip iken daha güçlü olanı seçerdim.

Araçların BG zaten düşük, biraz yüklü olunca mızmızlanıyor, benzinlinin doğasında düşük tork vardır, o araçta da 115 Nm dir, Dizelde ise 190 Nm. Bu benim için en büyük seçim kriteri.

Hızlanma (san): 0-100 km/s her iki aracında neredeyse aynı.
    Dizel olanı daha ağır,
    Yakıt sisteminde olası bir sıkıntıda LPG çok sıkınt.
    LPG Aracın motor ömrünü kısaltan bir faktör, haliyle performansını da düşürüyor. Bir de klasik LPG patlama tehlikesi vardır, Dizeller ise yanıcı bile değildir.

Evet dizelin bakımları daha tuzludur ama aksatmazsan derdi tasası olmaz.

tayfun coskun
    typhoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 27

sahibinden e baktım da o fiyat civarına belki 1000tl daha pahalı t-jetler var? kesinlikle t-jet al bence.. güç her zaman için gereklidir, hız yapmasan bile güvenli sollama, yokuşta tıkanmama vs vs..

Gökhan K.
    Skayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı typhoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fikrimi belirtmeden önce bu kadar zor bir soru sorduğunuz için tebrik etmek istiyorum yorumlara da baktım, herkes kendince mantıklı olanı söylemiş.. benim fikrim Fiat Punto Grande 1.4 T-jet Dynamic 2008 Model 21.750 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 72823803 bunun gibi t-jet ve dynamic bir araç.. bir bak bence.. 21.750 demiş fiyatına.. 2008 model demiş de 2008de fiyatın amblemi bu muydu ki??
    Fikirlerini sunan herkese teşekkür ederim, herkesin fikrini tek tek okuyorum.

Bu T-Jet'lerin LPG lisi var mı ? Kesinlikle benzinli araç almam çünkü, önceki aracımı yakıt tüketimi yüzünden satmıstım, tekrar benzinliye asla dönmem.

Birde kırmızı renk hosuma gitmiyor. Kırmızı olsa 19'a daha pazarlık yapmadan boyasızını bulmustum. Tjetlerde beyaz veya metalik gri bulamadım..

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

Mesela arda(abnew)'nin tjeti alip tup taktir kafan rahat gonlun rahat olsun ve muazzam performansli bir arabaya bin yasta genc 3 kapi sikinti olmaz

Sent from my 3310 using my fingers
    StrucTuraL EngiNeeR

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel kullananlar neden LPG hakkında atıp tutmuş yok çift sistem çift masraf bilmem ne yok patlar eder.Hayatınızda LPG li(sıralı sistem) araç kullandınız mı? LPG kiti iyi montajlandı ise hiç bi sorun yaşatmaz 50 bin km 2001 model atiker sıralı sistem LPG'li megane coupe kullandım ne bi sorun yaşadım nede patladım ettim benim diyen dizeldende az yakıyordum.Bi arkadaş yok kış ile yaz yakıt verileri tutmaz demiş sorum ona senin aracın yazın 5 litre yakıp kışın soğuğunda 4.5 litre mi yakıyor yoksa 5.8-6 lara yaklaşıyor mu? Lütfen bilip bilmeden konuşmayalım.
    öncelikle herşeyi gayet iyi biliyormuşsun gibi bir hönkürdeme ile fikrini söylemenenden ötürü biraz rahatsız oldum, Ben LPG li araç kullandım Alfa Romeo 147 2004 (120 ps) tüplü olmasına rağmen performansından hiçbir zaman ödün vermedi
    yakıtı şuan ki kullandığım dizel ve alfadan önce kullandığım yine iki dizel aracımla neredeyse kafa kafaya idi.. ANCAK özellikle uzun yolda her 200-250 km de bir yakıtın (lpg nin) bitmesi, mevsimine göre yakıt düzeninin değişmesi (özellikle bu kısımda bir soru sormuşsun... :evet dizelde de yakıt düzeni mevsime göre deişir) kışın aracın geç ısınması geç tüpe geçmesi, bunun dışında zaman zaman ayarlarının değişmesi gibi sıkıntılar yaşanmakta.. bunu inkar edenin arabası ya reno dur yada reno dur..
    LPG sisteminin kalitesi ne olursa olsun; ben BRC kullandım bir çok kez iki ayrı servisin birbiyle aynı konuda farklı fikirler-ortak olmayan çözümler üretmeye çalışmasından gerçekten bu işin güven vermediği kanısına vardım..
    Bir kere sonradan araca montaj edilen hertürlü şey hep sorun olmuştur..
    buda deişmez bir sonuçtur..
    lpg takıldıktan sonra arıza lambası yakan aractan tutunda hiç anlamsız yerde anlamsız uyarılar veren araçlar gibi..
    bunu az arabadan anlayan herkez bilir...
    her araba Lpg de randımanlı çalılşmaz..
    tamam bahsettiğimiz araç Lpg ile uyumda sıkıntı yaratmıyo olabilir belki ama bunun sadece bir ihtimal olması bile bence alırken düşünmeye gerektirir..
    bunun karşısında dizel bir araç varken ne demeye benzinli hemde 8 valf bir araca aynı parayı vereyimki?
    dizelin yüksek km ve pazarı konusunda: temiz kullanılmış bakımları zamanında yapılmış bir dizel, bilen kullanıcı için herzaman alınabilirliği olan bir motordur.. kaldıki bu bahsi geçen dizel 70bin km de imiş 70 daha binip satmaya kalksa: ikinel sitelerinden bakınız 19-20bin tl aralığındadır...

kısaca konuyu açan arkadaşa yardımcı olmaya çalışırken kendi fikirlerimi istediğim gibi anlatırım
    seni enterese eden kısım benim fikirlerimin aksi olan düşüncelerini söylemektir ancak..
    bunun dışında benim az senin çok biliyor olman gibi bir sonuca vardınsa; bu sadece senin kafanda oluşan bir kaç hava kabarcığının dışarı çıkabilmek için bir yerlerden dışarı çıkma isteği olsa gerek...

bu kısımda biraz sinirlendim, patlamayan arkadaşım LPG li araç kullanabildiğini ve bu konuda üstün bilgi ve deneyime sahip olduğunu bize aydınlatıcı bilgilerle değilde bizim söylediklerimize " sen ne bilirsinki, hayatında attan inip eşşeğe bindinmiki fikir beyan ediyorsun" diyerek sadece bizim ortaya koyduğumu deneyim ve fikirlerimizi yermekle meşgul olması beni rahatsız etti
    konuyu açıp fikir almak isteyen arkadaştan, özür diliyorum...

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Cihan Turgut
    enerji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 0

Anket açsaydın keşke. Ben olsam dizeli alırdım.

FEYYAZ DENİZ SARIGÖL
    delkano_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

1.4 fire active tabiki

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

dizel derim..

UĞUR SAYMAZ
    usaymaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34EZ7792
    Edilen teşekkür: 56

Alıntı kukart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle herşeyi gayet iyi biliyormuşsun gibi bir hönkürdeme ile fikrini söylemenenden ötürü biraz rahatsız oldum, Ben LPG li araç kullandım Alfa Romeo 147 2004 (120 ps) tüplü olmasına rağmen performansından hiçbir zaman ödün vermedi
    yakıtı şuan ki kullandığım dizel ve alfadan önce kullandığım yine iki dizel aracımla neredeyse kafa kafaya idi.. ANCAK özellikle uzun yolda her 200-250 km de bir yakıtın (lpg nin) bitmesi, mevsimine göre yakıt düzeninin değişmesi (özellikle bu kısımda bir soru sormuşsun... :evet dizelde de yakıt düzeni mevsime göre deişir) kışın aracın geç ısınması geç tüpe geçmesi, bunun dışında zaman zaman ayarlarının değişmesi gibi sıkıntılar yaşanmakta.. bunu inkar edenin arabası ya reno dur yada reno dur..
    LPG sisteminin kalitesi ne olursa olsun; ben BRC kullandım bir çok kez iki ayrı servisin birbiyle aynı konuda farklı fikirler-ortak olmayan çözümler üretmeye çalışmasından gerçekten bu işin güven vermediği kanısına vardım..
    lpg takıldıktan sonra arıza lambası yakan aractan tutunda hiç anlamsız yerde anlamsız uyarılar veren araçlar gibi..
    bunu az arabadan anlayan herkez bilir...
    her araba Lpg de randımanlı çalılşmaz..
    tamam bahsettiğimiz araç Lpg ile uyumda sıkıntı yaratmıyo olabilir belki ama bunun sadece bir ihtimal olması bile bence alırken düşünmeye gerektirir..
    bunun karşısında dizel bir araç varken ne demeye benzinli hemde 8 valf bir araca aynı parayı vereyimki?
    dizelin yüksek km ve pazarı konusunda: temiz kullanılmış bakımları zamanında yapılmış bir dizel, bilen kullanıcı için herzaman alınabilirliği olan bir motordur.. kaldıki bu bahsi geçen dizel 70bin km de imiş 70 daha binip satmaya kalksa: ikinel sitelerinden bakınız 19-20bin tl aralığındadır...

kısaca konuyu açan arkadaşa yardımcı olmaya çalışırken kendi fikirlerimi istediğim gibi anlatırım
    seni enterese eden kısım benim fikirlerimin aksi olan düşüncelerini söylemektir ancak..
    bunun dışında benim az senin çok biliyor olman gibi bir sonuca vardınsa; bu sadece senin kafanda oluşan bir kaç hava kabarcığının dışarı çıkabilmek için bir yerlerden dışarı çıkma isteği olsa gerek...

bu kısımda biraz sinirlendim, patlamayan arkadaşım LPG li araç kullanabildiğini ve bu konuda üstün bilgi ve deneyime sahip olduğunu bize aydınlatıcı bilgilerle değilde bizim söylediklerimize " sen ne bilirsinki, hayatında attan inip eşşeğe bindinmiki fikir beyan ediyorsun" diyerek sadece bizim ortaya koyduğumu deneyim ve fikirlerimizi yermekle meşgul olması beni rahatsız etti
    bence gereksiz tepki vermişsin o konuda yorum yapan kişi lpg li araçların bu kadarda yerden yere vurulması ve güvensizliğinin ön plana çıkarılması idi bence.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

dizel olanı al km si iyi boyada yok demişsin..
    tüplü arç alıp iki türlü uğraş içine gireceksin.
    birincisi tüpün tehlikeli olabileceği düşüncesi.. ikincisi bakımlarda tüp içinde ayrı bir uğraş ayrıca kışı yazı birbirine uymayan bi yakış düzeni olacak ayar yaptırmasıydı, kırmızı ışıklarda arkadaki aracın durabilecekmi yoksa arkdan vuracakmı korkusuyla dikizlerde aklının kalması .
    daha bisürü kendi yaşadığım sıkıntıları aktarabilirim.. tüplü araç kullanmak için çok güzel bi nedenin olacak: çok istediğin bir otomobilin ekonomik olmaması nedeinyle tüplüsünü tercih edebilirsin.. ama GP lerin zaten 8v motoru ekonomik olduğunu söylüyor arkadaşlar..(tabi ne kadar doğru bilemiyorum en azından multyijet gibi olmadığı kesin)
    sen dizel al 150 160 bine kadar ağır bakım falan derdin yok periyodik bakımlarla yola devam...
    tüp teknolojisi sizin bu söylediğiniz sorunları 2005 yılında geride bıraktı...sırali sistemlerin bu tür sıkıntıları çok az. Ama ben henüz tüpe geçmiyorum çünkü hala benzin çok yakın değerlerde yanıyor fire 8v de.
    Gezgin Gp.

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

öncelikle herşeyi gayet iyi biliyormuşsun gibi bir hönkürdeme ile fikrini söylemenenden ötürü biraz rahatsız oldum

bunu inkar edenin arabası ya reno dur yada reno dur..

Ne diye bu tepkiyi verdiğinizi anlamış değilim bu 1
    Her şeyi çok iyi biliyormuş gibi hökürdeyerek fikir falan beyan etmedim size öyle gelmiş bu 2
    Sonradan yapılan montaj hep sıkıntı olmuş falan demişsiniz hangi araç sadece lpg ile çalışarak çıkıyor böyle bi firma marka ben duymadım bu 3
    Sonradan takılan kitlerde takan adam usta ise gayet güzel verim alınıyor hiçte bi sorun olmuyor bu 4
    Siz fikirlerinizi söylemişsiniz bende sizin söylediklerinize karşılık soru sordum dizeller yaz-kış aynı yakıt yakıyor sizinkinde zannettim sonuçta benim kullandığım dizel-benzin yada lpg li araçların hepsi yazın daha az kışın daha çok yaktı bu 5
    Sizin daha çok biliyormuş gibi bi hava kabarcığınız var heralde buda 6

Konuyu açan arkadaştan özür dilerim fikirlerimi beyan ettim bazı kişiler üstüne alınmış gereksiz yere büyütmüş konuyu farklı yere çekmiş. Sorun teşkil ediyorsa bu konuya yazdığım mesajlarım silinebilir
    Konu Ayberk0616 tarafından (03/02/2012 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

AKİF CEYLANER
    #radyasyon alanı# macsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 284

bende lpgli araç kullanıyorum, hiçbir sıkıntı yaşamadım, km ve yaş olarak bakarsam bugünde yine lpgli olanı alırdım. ayrıca kırmızı puntoya en çok yakışan renk bence

kamil gül
    keops18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Vergiler konusunuda göz önüne almak lazım
    2006 1.3 araca 189tl
    2008 1.4 araca 576 tl vereceksin seçimini sen yap.

servet erdogan
    servt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı keops18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergiler konusunuda göz önüne almak lazım
    2006 1.3 araca 189tl
    2008 1.4 araca 576 tl vereceksin seçimini sen yap.
    bu fark yıldan kaynaklanıyor. motor hacminden değil

BERK ORAL
    berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 121

arabanda fazla özellik istiyorsan ikisinide alma dynamic yada emotion modelini al ayrıca bende fire motor kullanıyorum 100 kmde 7.0 litre yakıyor çokta memnunum bu araba tüp gerektirmiyor bu yüzden onu alma ama illaki ikisinden birini istiyorsan multijet motoru al

Furkan ozcnr
    oz.frkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 71

m.jet fakat model biraz düşük gibi.
    çitayı biraz yükseltirsen 2008 lere gel içine sinsin derim mutlu mesut puntolan =)

Sayfa 3/3 İlkİlk 123