Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: Fiestada abs yok mu?

Fuat Yurtseven
    tmac_fuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 102

Durumun abs ile ilgili olmadığını düşünüyorum, ayrıca konu fiestayı kötülemeye kadar gitmiş de aynı durumda punto da olsa audi de olsa bmw de olsa birşey değişmezdi bence, çünkü tamamen buzlu bir yol ve araçlar yan dururken bile kayıyor, bu videodaki durumda aracın lastiklerinin, abs sinin, markasının çok da birşey değiştirmeyeceğini düşünüyorum...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı rsnrsy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abs li araçlarda limitör yoktur olan sadece birkaç model vardır ama puntoda ve fiestada kesinlikle yoktur videodaki fiestanında mantık olarak arkada hiç yuk olmadıgından ve zemin çok kaygan ve sürat çok düşük olduğundan bloke olması çok normaldir yoksa abs arka tekerdede surat oldugu surece blokajı önler ayrıca mantık olarak burada el frenininde çekili olmadığını ispat edemeyiz

sevgili kardeşim limitör yoksa ventil var aslında detaylı anlatmam gerek bu yüzden sıkıntı çıkıyor
    aracın frenleri birbirinden ön arka diye değil ön sol sağ arka ve ön sağ arka sol şeklinde ayrılır sen sert fren yaptığında ön abs devreye girince eğer arka tekerlerden birinde
    kayma mevcut ise arka kampanadaki abs sensörü bunu beyne bildirir arkaya giden fren gücünü tamamen keser ve arkanın kilitlemesini def eder ama bunu yaparken tıpkı önlerde ki gibi vuruntu yaparak kesik kesik yapmaz sadece kayan tekere giden fren basıncını ventil yardımıyla keser ve tekerin boş dönmesini sağlar
    önemli olan önlerin kaymamasıdır zaten arka frenler dengeleyeci önler durdurucu güce göre ayarlıdırlar
    bu sadece fiat araçları için geçerli bir durum değil 4 tekerlekten abs li olmayan ve esp sistemi bulunmayan araçlarda bu sistem böyle çalışır bu bir eksiklik değildir

abs sadece ön tekerlerinde var ön tarafta kayma başladığında arka tekerlere giden fren gücü abs beyni ile ventil veya limitör yardımıyla azaltılır
    arka tekerler ön tekerler gibi saniyede 18 defa pompalama yapamaz anlıycağın zaten abs nin mantık olarak icat edilmesi aracın kontrolünün kaybolmaması için ön tekerlerindeki blokajın önlenmesi teorisine dayanır
    mantık olarak el freninin çekili olmadığını bal gibi ispat ederim körmüsün fren lambaları yanıyor arabanın

bir de daha önce can arkadaşımızın bir konusu vardı bununla ilgili okuyabilirsiniz
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...muslar-ki.html

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

rsn rsy
    rsnrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

aracın el freni çekili ikende frene bastğınızda fren lambası yanar bende hangi araçta limitör hangi araçta ventil, t valfi vs. olduğunu biliyorum abs nin nasıl çalıştığınıda çok iyi biliyorum herhangi bir sıkıntı çıkmıyor sadece doğru olarak tabir edersek doğru olarak öğretmiş oluruz bunu siz biliyor ben biliyor olabilirim ama bilmeyenlerde mevcut buradaki videodaki olay üzerinden konuşuyoruz ve kesinlikle orada el freni çekili değil diye bir yorum yapılamaz

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı evoefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiestalar önden cekıslıdır fiestanın 2004 de kadar olan modellerınde abs guvenlık paketınde satılıyordu daha sonrada standart oldu
    2006 şubatta(biz gpyi alırken) opsiyondu abi
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

6. 02/02/2012, 00:08

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı rsnrsy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın el freni çekili ikende frene bastğınızda fren lambası yanar bende hangi araçta limitör hangi araçta ventil, t valfi vs. olduğunu biliyorum abs nin nasıl çalıştığınıda çok iyi biliyorum herhangi bir sıkıntı çıkmıyor sadece doğru olarak tabir edersek doğru olarak öğretmiş oluruz bunu siz biliyor ben biliyor olabilirim ama bilmeyenlerde mevcut buradaki videodaki olay üzerinden konuşuyoruz ve kesinlikle orada el freni çekili değil diye bir yorum yapılamaz

anladın sen onu ama işte
    kelime oyunu yapmak istiyorsun

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer imleri

Yer imleri