Sonuçlar: fiesta mı? punto mu?

Katılımcı sayısı
208. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • fiesta

29 13.94%
  • punto

179 86.06%
Sayfa 1/5 12345 SonSon
100 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Hele bi bakın :) Ford Fiesta vs Fiat Punto

Furkan ozcnr
    oz.frkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 71

Araştırma İnceleme Hele bi bakın :) Ford Fiesta vs Fiat Punto

neden punto? (yada) neden fiesta ?

Ford Fiesta - Teknik Özellikler

FIAT - fiat.com.tr teknik özellik

hemen hemen

boyut
    fiyat
    tüketim
    tork
    emisyon
    bagaj hacmi
    ağırlıklar
    immobilizer
    follow me house
    ısıtmalı ayna
    yağmur sensör
    abs-eba-esp
    etac
    ISOFIX vb gibi özellikleri aynı

fiestanın +

red dot tasarım ödülü (Maserati, Lamborghini vb.)
    Euro NCAP Çarpışma Testlerinden 5 Yıldız en yüksek puan
    anahtarsız giriş

puntonun +

Skydome açılır tavan
    Start&Stop
    yokuş kalkış destek

punto daha iyi çünkü? fiesta daha iyi çünkü?

Uploaded ImageShack.us

Uploaded ImageShack.us

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

evo'nun tipini sevmiyorum. gp'nin yerini tutmaz. sonuçta arabayı insanlar dışardan görüyor. fiesta evo'dan güzel. ama içine bakarsak da evo çok daha güzel bence.

gp ncap'ten zaten 5yıldız almıştı,onu fiestanın +'larına yazmak doğru olmaz.

performans olarak dizelini kullandım her ikisininde gp 75'lik her açıdan iyi. 90'lığı saymama gerek yok rakibi yok çünkü fiesta'da opsiyon olarak. (1.6yi saymıyorum)

ancak yoltutuş fiesta'da bariz daha iyi.

sıfır km alıcak olsam epey kararsız kalırdım. ancak yeni punto forumda 1-2haftadır konuştuğumuz en dolu paketiyle 42binTL'ye gelirse, hiç düşünmem onu alırdım.

oyumu evo-fiesta karşılaştırması olarak düşündüğüm için fiestaya verdim. ama 2araçtan1i daha iyi diyemem. b segmenti araçların çoğu aynı. bariz fark yok.
    Konu tonymontana tarafından (29/01/2012 Saat 16:12 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Ben de 1-2 özellik açısından iki aracı değerlendireyim.

Tasarım-Yol tutuş =fiesta
    Boyutları-iç mekan genişliği-motor seçenekleri=Grande punto=evo(fiesta bana palio kadar gözüküyor)

Fiyatlar da işin içine girdiğinde her türlü evo her türlü punto.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Furkan ozcnr
    oz.frkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 71

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evo'nun tipini sevmiyorum. gp'nin yerini tutmaz. sonuçta arabayı insanlar dışardan görüyor. fiesta evo'dan güzel. ama içine bakarsak da evo çok daha güzel bence.

gp ncap'ten zaten 5yıldız almıştı,onu fiestanın +'larına yazmak doğru olmaz.

performans olarak dizelini kullandım her ikisininde gp 75'lik her açıdan iyi. 90'lığı saymama gerek yok rakibi yok çünkü fiesta'da opsiyon olarak. (1.6yi saymıyorum)

ancak yoltutuş fiestata bariz daha iyi.

sıfır km alıcak olsam epey kararsız kalırdım. ancak yeni punto forumda 1-2haftadır konuştuğumuz en dolu paketiyle 42binTL'ye gelirse, hiç düşünmem onu alırdım.

oyumu evo-fiesta karşılaştırması olarak düşündüğüm için fiestaya verdim. ama 2araçtan1i daha iyi diyemem. b segmenti araçların çoğu aynı. bariz fark yok.
    eywl. hangisinin ikinci el piyasası daha iyi fikrin var mı.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Bence önemli olan hangi fiyata ne özelliklerde bir araç alındığı. Günümüzde temel markaların araçlarınının hepsi güvenli hepsi konforlu kendi çapında...

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Alıntı oz.frkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eywl. hangisinin ikinci el piyasası daha iyi fikrin var mı.
    ford'u daha kolay satarsın hertürlü. fiat'a tofaş damgası yapıştırılmış bu ülkede bi kere maalesef.

8. Bu mesajı için 2 kişi tonymontana'ye teşekkür etti:

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Dizel otomatiği olsa fiesta düşünebilirdim, ancak aracımıda seviyorum nazar değmesin

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Punto daha konforlu bence..
    TSİ Jetta.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Sadece görsel olarak düşünürsek ben Fiestayı GP ve Punto Evo arasına koyarım,
    İç mekan işçilik ve plastik kalitesinde Fiesta kesinlikle Evodan iyi değil,

Objektif olarak düşünürsek Fiesta sınıfının en güzel araçlarından kesinlikle,
    Bir de bana göre bayanlara daha çok yakışan bir araç Fiesta...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Feyyaz Yavuz
    FeyyazYavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GKA 10
    Edilen teşekkür: 218

bence fiesta çok daha iyi görünüyor bizim araçlara göre

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

eğer dizeli 90 hp civarı olsa kesinlikle fiesta...
    Keyif BMW'Dir...

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Fiestayı da kullandım punto evo zaten bizim araç Bizim araç benzinli onun için tüketim açısından kıyaslayamam ama en son karışık (çoğunluğu şehir içi) 6.1 görmüştüm fiestada. Araç henüz 2200 kmde idi. Performans olarak turbonun devreye girdiği andan itibaren atikleşiyor araç keyifli bir sürüşe sahip ama abartılacak bir performansı yok. Kalkış avantajıyla da bizim evo alır gibi geliyor ama denemedim Titanium X pakette klimayı sesle kontrol gibi güzel özellikler var. Aracın sürüşü ve direksiyon sistemi konforlu.

Ama benim için çok önemli bir konu var ki o da iç mekan genişliği. Bence iç mekanda fiesta oldukça dar. Koltukları koltuk arası mesafe herşeyiyle dar yani fiesta. Öyle ki fiestadan inip puntoma bindiğimde C sınıfı araca geçmiş hissi uyandırdı bende genişlik açısından. İç malzeme kalitesi de aynı bence.

Tip olarak bence iki araçta çok hoş.. Fiesta biraz daha keskin hatlara sahip.

İkisi de ikinci elde kolay okutulacak araçlar... Değer kaybına fazla uğrayacağını düşünmüyorum.

Dipnot: Fiesta 1.4 TDCi Titanium X paket ile Punto Evo 1.4 FIRE Dynamic Manuel'i karşılaştırdım.
    Konu byspayn tarafından (29/01/2012 Saat 18:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Tasarım olarak nasıl fiseta daha iyi gibi gösteriliyor anlamış değilim, fiestanın kasası grande punto dan esinlenerek yapılmaya çalışılmış bir kasa zaten bence grande punto çok daha güzel görüntü açısından.. Ford da incelemiştim bir ara çok basık (tavanı alçak) ve içi çok dar puntoya göre bir araba bu yüzden çok küçük görünüyor, bayanlara daha hitap edebilir bu yüzden.. tasarımıda o kadar güzel değil çok süslenmiş dıştan o kadar, süspansiyon sistemide puntodan daha sert sanırım kullananlar yol sesi ve darbeleri çok hissettirdiğinden şikayetçi.. İkisini bir yanyana koyup bakmak lazım hangisi daha büyük ve gösterişli duruyor Bu iki araç daha bugün piyasaya çıkmış olsa ve ikisini yan yana koysalar ben kesinlikle grande punto yu alırdım..

Mahir SÜDEMEN
    Dentist_dr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    06V0555
    Edilen teşekkür: 7

ikisini de kullanıyorum..
    GP- benım 90hp multijet emotion
    Fiesta- ablamın 68hp tdci titanium x pak.

GP + Daha geniş, daha ferah, hele bide skydome tadından yenmez.. frenajı daha başarılı.. kalıbından ötürü güven veriyor.. yüksek süratlerde daha sessiz ve uzun yolda 110 uzerınde daha ekonomık..

fiesta+ iç mekan işçiliği daha kaliteli, daha dar, yüksekte oturma hissi veriyor.. motor gücü daha az olmasına rağmen sanki torku daha iyi gibi.. şehir içi tüketimi daha az oluyor.. otomatik klima denilen şey aslında tam otomatik değil.. yüksek süratlerde artan yakıt tüketimi ve motor sesi var.. ama titanium x paket (far, yağmur sensörü, otomatık katlanan yan aynalar,follow me home) hoş özellikler katıyor..

Ercüment T
    DoBLocU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 16

Bence Punto evo güzel araç fakat evonun eksiklerini kronik problemlerini bilindigi halde buraya punto evo al demek bence aracı alacak arkadaşa haksızlık olur.En basit emniyet kemeri yükseklik ayarının olmadıgını geçen gün ögrendim.Eskiler daha iyi bilir kuş serisi araçlarda sag dikiz aynası paspas vs.yoktu.Malesef fiat punto modelinde hala bu mantığı güdüyor.Bütün bunları puntoyu kötülemek için degil alacak arkadaşın aaa bu yokmuş, aaa bu neden takılmamış diye sonradan şok olmaması için yazdım.Puntonun en büyük avantajı multijet motoru.
    Gelelim fiestaya bu aracdan şirkette var.Sürüşü kullanışı zevkli.İçi biraz dar gibi puntoya göre.Kronik problemleri neler bilmiyorum..Dikkatimi çeken ses sistemi daha kaliteli.
    Bence evoya bulaşmayın.
    2011 Doblo premio+Konfor paket

Mustafa Akar
    oxite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    39NT977
    Edilen teşekkür: 24

Araçtan Profesyonel olarak anlamayan biri olarak cebime hazırladım paramı çaldım bütün markaların kapısını.Birçok markayı gezdim dolaştım birçok aracın test sürüşüne katıldım,araştırma sonuçlarını ve teknik verileri inceledim punto evo aldım..Bgun ikinci bir şans daha verilse yine punto evo alırdım o segmentte..Konunun başlığındaki ilk mesajda verilen veriler yeni fiestanın özellikleri ele alınmış,2011 fiesta ele alındıgında bu özelliklerden eser yok dolayısı ile seçimim kolay oldu evoyu seçerken çünkü yol biligisayarı küçük benim kolumdaki saat daha detaylı fiestadan,ses sistemi sony kim sorarsa ama hiç şaaşalı ve kaliteli hİ-Fİ gibi değil artı koltuk design ve direksiyon rahatlıgı ve yol tutuş hiç vaad edildiği gibi değil.Ne yaptı fiesta evoya göre 5.000 lira daha harcayarak biraz daha farklı özellikler ekletti 2012 konseptine bu tamamen dersini çalışmış ama geçen yıl sınıfta kalmış bir konseptin reform hareketidir..Dış tasarım ve marka lansmanı olarak daha karizma bir görüntüye sahio olmasına karşılık aynı trend duruşu araç içinde gösterememiştir kanımca,2012 konseptle henüz tanışmadım ama 2011 model fiestalarından daha iyidir evo..profesyonel olmayan biri eger ikisi arasındaki farklılıkları bu kadar çabuk farkedebiliyorsa demekki bir farklılık var aralarında..saygılar

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

Alıntı oxite Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araçtan Profesyonel olarak anlamayan biri olarak cebime hazırladım paramı çaldım bütün markaların kapısını.Birçok markayı gezdim dolaştım birçok aracın test sürüşüne katıldım,araştırma sonuçlarını ve teknik verileri inceledim punto evo aldım..Bgun ikinci bir şans daha verilse yine punto evo alırdım o segmentte..Konunun başlığındaki ilk mesajda verilen veriler yeni fiestanın özellikleri ele alınmış,2011 fiesta ele alındıgında bu özelliklerden eser yok dolayısı ile seçimim kolay oldu evoyu seçerken çünkü yol biligisayarı küçük benim kolumdaki saat daha detaylı fiestadan,ses sistemi sony kim sorarsa ama hiç şaaşalı ve kaliteli hİ-Fİ gibi değil artı koltuk design ve direksiyon rahatlıgı ve yol tutuş hiç vaad edildiği gibi değil.Ne yaptı fiesta evoya göre 5.000 lira daha harcayarak biraz daha farklı özellikler ekletti 2012 konseptine bu tamamen dersini çalışmış ama geçen yıl sınıfta kalmış bir konseptin reform hareketidir..Dış tasarım ve marka lansmanı olarak daha karizma bir görüntüye sahio olmasına karşılık aynı trend duruşu araç içinde gösterememiştir kanımca,2012 konseptle henüz tanışmadım ama 2011 model fiestalarından daha iyidir evo..profesyonel olmayan biri eger ikisi arasındaki farklılıkları bu kadar çabuk farkedebiliyorsa demekki bir farklılık var aralarında..saygılar
    aynen ktiliyorum ki ben eşime aldm araci ve o bile içine oturdugunda fiesta diye diretiyordu aninda vazgeçti şimdi yolda golf bile görse evo dio ben golf diyorum o ayri

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Punto aşığına bu soru sorulurmu Diğer seçenek Ferrari'de olsa elim onu işaretlemeye gitmez.. İnadına GP

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

Fiestanın eski kasasının üstüne bu yeni kasa uzay mekiği gibi hoş bir kasa... Ama evo daha bir spor duruyor yanında...

Sayfa 1/5 12345 SonSon