Sonuçlar: fiesta mı? punto mu?

Katılımcı sayısı
208. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • fiesta

29 13.94%
  • punto

179 86.06%
Sayfa 5/5 İlkİlk 12345
100 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Hele bi bakın :) Ford Fiesta vs Fiat Punto

Serdar Ak
    frowot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuna kadar katılıyorum aynı karşılaştırmaları birebir bende yaptım. ve aynı tespitler aynı değerlendirmeler. bir kere donanım sizi cezbediyor. ikincisi bunca donanıma fiyatı sizi cezbediyor... yakıt sizi ccezbediyor. polonun tasarımı iğrenç, fiesta eh bir nebze corsayı saymıyorum bile... punto bence de en doğru tercih olmuş... ben alalı 1 ay oldu. ilk arabam... ve çok memnunum. her gün yeni bir özelliğini keşfediyorum.
    Hatta şöyle bir göz ucu ile ibiza yada baktım cx dedim buda yaramaz arabanın en dolu modelini alıyorsunuz opsiyonlu donanım fiyatlarının toplamı arabadan fazla

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

tartışmasız punto yu alırdım fieste şirkette en çok kullandığım araçlardan biridir o traktör sesinin haricinde o kaliteli dediğiniz iç plastik aksam emin olun punto dan daha fazla ses yapıyor hemdev en ufak pürüzlü bir yolda.

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

bence ben ilk araba olarak gp fire dyanmic s2 dualogic almakla iyi etmedim... onca donanıma alışınca aracı ilerde değiştirmek istediğimde her bir donanımı ayrı ayrı arayacağım. ve deli fiyat verecekler... alıştırmayacaktın beni kendine gp... yanlış yaptın

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

araba alırken ikisinin arasında kaldım sadece evo beni skydome sayesınde cezbetti yoksa asla fıat almam diyodum ama skydome gorunce zıpladım fiestada skydome olsa gider fiest alırdım o ayrı konu

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araba alırken ikisinin arasında kaldım sadece evo beni skydome sayesınde cezbetti yoksa asla fıat almam diyodum ama skydome gorunce zıpladım fiestada skydome olsa gider fiest alırdım o ayrı konu
    Peki punto kadar memnun kalırmıydınız. Bu arada ilan linki eskimiş güncellemenizi tavsiye ederim. Berk bey.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ford un çoğu arabası 5 para etmez fiesta tam bir ucube ve dandik plastik kullanılan bir araç emin ol punto dan çok daha fazla ses çıkıyor en ufak bir kasiste focus desen eskiden çok güzeldi ama son kasayı berbat ettiler bitek mondeo su var ford un onada o kadar para verene kadar mercedes yada bmw alınabilir b sınıfında f/p olarak en başarılı punto bence ondan sonrada ibiza gelir

bulent dagdeviren
    tunalent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

2013 Türkiye satış adetlerini vereyim (ocak -nisan)
    renault clio 7234 adet
    vw polo 6509
    hyundai i20 4864
    opel corsa 4651
    fiesta 4454
    punto 1925 adet

bulent dagdeviren
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

JATO dan alıntıdır ;; Dünyanın lider otomotiv bilgi sağlayıcısı JATO Dynamics* verilerine göre Ford Fiesta, Mart ayında ve 2013 yılının ilk üç ayı toplamında Avrupa’nın segmentinde en çok satılan otomobili oldu. 2013 yılının ilk çeyreğindeher 100 saniyede bir Fiesta satın alındı. Yakıt verimliliği, yüksek kalitesi, zengin donanımı ve keyifli sürüş özelliklerinin eşsiz bileşimiyle göz dolduran Fiesta, aynı zamanda Avrupa genelinde en çok satılan ikinci otomobil oldu.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı tunalent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    JATO dan alıntıdır ;; Dünyanın lider otomotiv bilgi sağlayıcısı JATO Dynamics* verilerine göre Ford Fiesta, Mart ayında ve 2013 yılının ilk üç ayı toplamında Avrupa’nın segmentinde en çok satılan otomobili oldu. 2013 yılının ilk çeyreğindeher 100 saniyede bir Fiesta satın alındı. Yakıt verimliliği, yüksek kalitesi, zengin donanımı ve keyifli sürüş özelliklerinin eşsiz bileşimiyle göz dolduran Fiesta, aynı zamanda Avrupa genelinde en çok satılan ikinci otomobil oldu.
    aracın çok satılması iyi olduğu anlamına gelirmi sizce ? palio da punto dan daha çok satılıyordu ama punto nun yanında pazar arabası gibi kalıyordu

not: eski aracım palio idi.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serdar Ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Hocam dünyada hangi arac ne kadar satıyor türkiye pazarını pek ilgilendirmiyor.Misal türkiyede yerden yere vurulan chevrolet amerikada tutulan bir arac yada türkiyede herkesin övdüğü volkswagen jetta yurt dışında pek tutulmuyor aşağıdaki video da bbc nin yapmış olduğu topgear isimli programda bizim öve öve bitiremediğimiz jetta yı sunucu yerden yere vuruyor
    Jeremy on the Volkswagen Jetta - Top Gear - BBC - YouTube
    Ben fiesta kötü bir araba demiyorum kesinlikle ama şunu kimse inkar edemez Puntonun en dolusu olan lounge paket s&s dualogic liste fiyatı 37600 bu donanım seviyesini bu paraya veren araç yok. fiesta 4-5 milyar fazla verilip alınabilecek bir araç değil benim gözümde

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

bence fiesta nın punto dan 4-5 bin tl ucuz olması gerekiyor ama sırf üzerinde ford logosu olduğu için o fiyatları çekiyorlar avrupa da çekemezler ama maalesef TR gibi ülkelerde bu fiyatlara o araçlar peynir ekmek giib satılıyor.

bulent dagdeviren
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı frowot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam dünyada hangi arac ne kadar satıyor türkiye pazarını pek ilgilendirmiyor.Misal türkiyede yerden yere vurulan chevrolet amerikada tutulan bir arac yada türkiyede herkesin övdüğü volkswagen jetta yurt dışında pek tutulmuyor aşağıdaki video da bbc nin yapmış olduğu topgear isimli programda bizim öve öve bitiremediğimiz jetta yı sunucu yerden yere vuruyor
    Jeremy on the Volkswagen Jetta - Top Gear - BBC - YouTube
    Ben fiesta kötü bir araba demiyorum kesinlikle ama şunu kimse inkar edemez Puntonun en dolusu olan lounge paket s&s dualogic liste fiyatı 37600 bu donanım seviyesini bu paraya veren araç yok. fiesta 4-5 milyar fazla verilip alınabilecek bir araç değil benim gözümde
    sevgili kardeşim zaten verdiğim satış rakamları Türkiyenin satış rakamlarıydı .

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki punto kadar memnun kalırmıydınız. Bu arada ilan linki eskimiş güncellemenizi tavsiye ederim. Berk bey.
    puntoyu zaten memnun kalmadığım için satıyorum he fiestadan kalırmıydım orası bilinmez belki oda habire sorun çıkaran bir araçtır. puntodan nedense çok soğudum

Serdar Ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

sevgili kardeşim zaten verdiğim satış rakamları Türkiyenin satış rakamlarıydı .
    Dediğim gibi 4-5 milyar fazla para verilip alınacak arac değil

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

benim anlamadığım, aynı alt yapıyı ve motoru kullanan corsa'ya nasıl oluyor da puntodan daha iyi araba muamelesi yapıldığı... yav arkadaş, arabanın motoru yürüyeni , yani kalbi , organları, kolları , bacakları puntodan alınma; elbisesiyle makyajı farklı... ... yeni Adam yaptılar, o da fiat 500 den alınma.. bir de söyleyince inanmıyorlar ya, ona da şaşıp kalıyorum.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Arkadaşlar, kim ne derse desin Fiesta ve Punto birbirine çok çok yakın olan iki araç.Malzeme kalitesi, boyutlar, donanım, güvenlik...Tüm kriterlerde (objektif karşılaştırmada) neredeyse aynı puanları alabilirler.Bizler araç alırken doğal olarak beğenilerimizi ve marka değerini (İmajını) dikkate aldığımız için bu araçları birbirinden (abartılı olarak) farklılaştırıyoruz,

Günümüz teknolojisinde ve pazarında zaten bir segmentteki aracın markadan markaya farklılık göstermesi çok çok zor.Tabiki ufak tefek farklılıklar olacaktır.Boyut, donanım, motor, tasarım vb. Bunların toplamını alınca sonuç yine birbirine yakın çıkar...

hakan palioglu
    hknpal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

Aynı karşılaştırmayı bende 5 ay once yapıp PUNTO aldım, aracımı çok az kullanıyorum daha 800 km oldu, malum aile arabası, ilk arabam, ancak gezip tozmaya.. Bu yüzden de dizel değil benzinli almıştım. Multiair de artık gelmiyor 5 ayda klasik oldu bizimkisi

Aracı almadan önce fuara gidip B sınıfı tüm arabaların içine oturdum clio almak için gittim hayal kırıklığı yaşadım, FIAT sevmezdim hastası oldum

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı hknpal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı karşılaştırmayı bende 5 ay once yapıp PUNTO aldım, aracımı çok az kullanıyorum daha 800 km oldu, malum aile arabası, ilk arabam, ancak gezip tozmaya.. Bu yüzden de dizel değil benzinli almıştım. Multiair de artık gelmiyor 5 ayda klasik oldu bizimkisi

Aracı almadan önce fuara gidip B sınıfı tüm arabaların içine oturdum clio almak için gittim hayal kırıklığı yaşadım, FIAT sevmezdim hastası oldum

aynen aylarca araba baktım... polo, fiesta, corsa, ibiza, hatchback ne kadar araç varsa baktım... ne fiata hiç bakmamıştım. son ay punto falan dedi arkadaşın bir yok la dedim fiat arabamı alınır... sonra bi bakayım falan derken sadece punto bakarken buldum kendimi ve ilk arabamı da punto olarak aldım. çok memnunum ve içime sine sine biniyorum valla... araba da yok yok... sağolsun eski sahibi tüp te taktırmış 2 ay kullanmış. baya işime geldi... şimdi gönül rahatlığı ile biniyorum. allah nazardan saklasın uzun sürede satmam sanırım... almadan önce de punto kullanan ve kullanmış 3-5 kişi ile görüştüm hepsi tavsiye etti. fiesta ve corsa için aynı şeyi söyleyemem... tavsiye eden bile çıkmadı... hatta arkadaşım ısrarla corsa ile takas edelim diyor...

bülent pala
    PALA1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 BP 8601
    Edilen teşekkür: 17

b segmentinde adamlar işi isminte bitirmiş punto(nokta)iyiki varsın punto

Sami Süvari
    waffen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Grandepunto almayı kafama koymuştum zaten ve çoooookk memnunum. Diger segmentlerde güçlü araçlar kullandım veya yolculuk yapma fırsatım oldu inanın bana bunu Grandepunto kullanmadan anlayamazsınız; direksiyonu, geniş, ferah içhacmini ve özellikle sürüş zevkini hiç bir araçla kıyaslamam...tabiiki araçlardan alınan zevler farklı olabilir kişilere göre değişir...fiestaya girince ruhumun sıkıldığını farkettim araçtan o an soğumuştum.

Sayfa 5/5 İlkİlk 12345