Sonuçlar: fiesta mı? punto mu?

Katılımcı sayısı
208. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • fiesta

29 13.94%
  • punto

179 86.06%
Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon
100 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Hele bi bakın :) Ford Fiesta vs Fiat Punto

irfan karagülle
    optech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Uzun süredir araştırıyorum grande punto almaya niyetim vardı bu araç hakkındaki yorumları okuyunca vazgeçtim

Bence ford fiesta 2. eldeki zararı çok minimum seviyede oysa bir fiat puntoyu 2007 model 17 bine bile alabiliyorsun

Fiesta daha sağlam kullananları diyorum ben kullanmadım sadece gözlemlediklerim bu yönde, mekanik ve alttakım olarakta sağlam

Fiat sürekli hatalarını tekrarlayarak istikrar sağlayamıyor ve bu politikası fiat araçlara cüzzamlıymış gibi bakan insanları çoğaltıyor

Bir model düşünün mesela albea o kadar çok tutulduki heryerde var palio desen öyle hatta bu iki aracın ön takımlarıda bozuk yollarda kolay deforme olmuyormuş diye söylüyorlar iyide madem istikrar sağlamış model neden üretimini sonlandırıyorsun be adam, geçen sene bu araçları alanlar şimdi araçlarının sıfırları üretilmiyor diye psiko moduna girdiler hali ile bu arabalar ele ayağa düşecek... fiestaya gelelim bu model ta 80 lerin sonundan beri piyasada istikrar sağlamış bir model ve ford marka ve modeli fiat gibi iki günde sıkıp atmıyor....

Furkan ozcnr
    oz.frkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 71

Alıntı optech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir araştırıyorum grande punto almaya niyetim vardı bu araç hakkındaki yorumları okuyunca vazgeçtim

Bence ford fiesta 2. eldeki zararı çok minimum seviyede oysa bir fiat puntoyu 2007 model 17 bine bile alabiliyorsun

Fiesta daha sağlam kullananları diyorum ben kullanmadım sadece gözlemlediklerim bu yönde, mekanik ve alttakım olarakta sağlam

Fiat sürekli hatalarını tekrarlayarak istikrar sağlayamıyor ve bu politikası fiat araçlara cüzzamlıymış gibi bakan insanları çoğaltıyor

Bir model düşünün mesela albea o kadar çok tutulduki heryerde var palio desen öyle hatta bu iki aracın ön takımlarıda bozuk yollarda kolay deforme olmuyormuş diye söylüyorlar iyide madem istikrar sağlamış model neden üretimini sonlandırıyorsun be adam, geçen sene bu araçları alanlar şimdi araçlarının sıfırları üretilmiyor diye psiko moduna girdiler hali ile bu arabalar ele ayağa düşecek... fiestaya gelelim bu model ta 80 lerin sonundan beri piyasada istikrar sağlamış bir model ve ford marka ve modeli fiat gibi iki günde sıkıp atmıyor....
    çok net. teşekkürler

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Güzel yazıyorsunuz da arkadaşlar punto mu sattım araç arıyorum.Çok marka baktım özellikle yeni fiesta da çok patlak araç çıktı. Kiminle konuşsam dizel punto daha iyi yol tutuşa sahip diyor ki bencede öyle. Donanım olarak kesinlikle punto tek derdi ikinci elde değeri diğer markalara göre daha fazla düşüyor. Kesinlikle punto....
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

Fatih KUL
    faku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bitlis
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 49

Alıntı blackhawk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel yazıyorsunuz da arkadaşlar punto mu sattım araç arıyorum.Çok marka baktım özellikle yeni fiesta da çok patlak araç çıktı. Kiminle konuşsam dizel punto daha iyi yol tutuşa sahip diyor ki bencede öyle. Donanım olarak kesinlikle punto tek derdi ikinci elde değeri diğer markalara göre daha fazla düşüyor. Kesinlikle punto....
    Her ikisini de kullanan birisi olarak punto diyorum.

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

arkadaşlar onu bunu bilmem ama size bir anektot anlatayım : benim kuzende focus 2009 var bugüne kadar fıat arabalarını kullanmamıştı aracı aldım ve benim gp kullandı tek kelimeyle hayran kladı veeee sonuna keşkeyi ekledi ben de alsaymışım dedi . kesinlikle yazdıklarım harfiyen doğrudur. focus tan inip gp binenin gözlemledikleri.

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

fiestayı karlı yollarda gördük tırt

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

tavsiyem seat ibiza 3p

Furkan Sahin
    I <3 Drivingslow.. frkan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    07BEF
    Edilen teşekkür: 110

Abi bana sorarsanda punto

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

bence punto çok güzel tabii tercih meselesi..bazı ufak tefek ayrıntılarda fiesta daha kaliteli gibi ama genede punto yu tercih ederim iç mekan ferahlığı sebebiyle
    noone knows that except both of us

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

[QUOTE=ultraslan33;642479]bence punto çok güzel tabii tercih meselesi..bazı ufak tefek ayrıntılarda fiesta daha kaliteli gibi ama genede punto yu tercih ederim iç mekan ferahlığı sebebiyle[/QUOT

fiesta otomatikten 10 lt ortalama yakarsın
    evo otomatikte 7-8 lt anlıycağin bir depoda 10 lt tasarudun olur.az para değil 40-50 tl her depoda.

2 depo kullansan heray 1000 tl den fazla yılda yakıt farkı çıkar
    Konu since1453 tarafından (17/02/2012 Saat 16:00 ) değiştirilmiştir.

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

bi kez bindim fiesta ya punto ona bakarak mercedes. okadar para verip traktör sesini ben dinlemem kaldı bizdeki araçlardan gelen sesler nedir ki birde onda görmek lazım aman Allah'ım. parasının arabası değil bence..

Serdar Ak
    frowot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

Konuyu hortlatayım

1 hafta once Fiat Punto 2013 model 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC S&S LOUNGE aldım ve bu arabayı almadan yaklaşık 2 ay karar verme aşamam oldu ve aşağıdaki araçlar arasından hangisini alsam diye kararsız kaldım.
    Fiat Punto 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC S&S LOUNGE 37,600
    Ford Fiesta Titanium 1.6i 105PS PowerShift otomatik 39,250

Opel Corsa Enjoy Active 1.4 i Twinport, Otomatik 37,401
    Volkswagen Polo 1.4 85 PS Tiptr. DSG Chrome Edition 42,600

Aşağı yukarı fiyatları birbirlerine yakın bu araçlar içinden nedenmi punto yu aldım?
    Polo gözüme hoş gelen bir araç değil türkiyede bu araç sırf volkswagen diye çok abartıldığını düşünüyorum, araç belki sağlam olabilir ama donanım olarak punto nun yanına bile yaklaşamıyor o yok bu yok diye saymaktansa en başta araçta esp yok esp pkat isterseniz ekstra 800tl veriyorsunuz aracın fiyatı oldu 43400 dediğim gibi puntoda olan donanım bu aracta yok bu araba benim gozumde 43,500 etmez o yuzden pas geçtim.
    Opel Corsa iç donanım benim eski h kasa astra ile birebir aynı desem yalan olmaz bir firma ön konsolda hiçmi değişiklik yapmaz ne dijital, klima ne dijital ekranlı radyo olmazmı en dolu olan model enjoy active diye geçiyor donanım listesi 10 satır bile değil donanım olarak zaten puntonun yanına hiç yanaşamaz gösteriş ve estetik olarakta yanaşamaz bana corsa lar pek cazip gelmiyor bayan arabası gibi duruyor, ve bu parayı hak etmediğini düşünüyorum.
    Ford Fiesta bu aracı neden almadım? Aracın titanium otomatik fiyatı fiyatı 39,250 gel gelelim dolu arac alıyorsunuz ama ne esp var ne hildholder ne kararan iç dikiz aynası firmanın en dolu aracını alıyorsunuız ama bu özellikler olsun diyorsanız evvela güvenlik paketi ekliyorsunuz 630tl fark vererek, daha sonra X paketi ekliyorsunuz malum dolu araç alacaksınızya x paketi içinde 1570tl fark ödüyoruz arabanın fiyatı oldu 41,450 puntodan 3850 tl daha fazla edermi? Bence etmez iç mekan çok dar ve saymış olduğum 3 markanında yakıt sarfiyatı, servis ücreti puntoya göre daha fazla neden daha fazla para verip düşük donanımlı araç alacağım? Bu sebeble tercihim punto oldu daha yazacak çok sebebim varda kısaca özetlersek budur
    Ayrıca 2010 model grande puntom vardı benim gozumde her zaman farklı bir araçtı punto evo gozume grande punto kadar guzel gelmiyordu.Ama yeni punto grandde punto mu tasarım olarak aratmıyor.Aynı donemlerde bir arkadaşımda 2010 model fiesta titanium x otomatik arac vardı ikimizde birbirimizin aracını kullandık arkadaşım bile puntodan daha memnun kaldı iç mekan daha ferah farklı bir sınıf gibi dedi ayrıca fiesta nın aşırı benzin yaktığını soyluyordu.

Serdar Ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

2. el durumuna katılmıyorum 2010 grande punto mu 1 yıl sonra otomatik punto almak için sattım ve aldığım fiyattan 1 milyar daha pahalıya verdim.Ayrıca 2. el temiz puntolar yok satıyor gibi bişe araç piyasada bulunmuyor diye kimse burnundan kıl aldırıp ikinci elde doğru duzgun indirim bile yapmıyorlar.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Özür dileyerek.....Fiesta bana kötü şeyler hatırlatıyor.... Bişey markası gibi....... Anlayan anladı.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Bu karşılaştırmayı evo mu alırken kendi kendime yapmış ve malum evo almıştım...iki araçta kendi içinde iyi almayı etkileyen unsurlar herkese göre değişiyor ben memnunum seviyorum evo yu...

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı frowot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatayım

1 hafta once Fiat Punto 2013 model 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC S&S LOUNGE aldım ve bu arabayı almadan yaklaşık 2 ay karar verme aşamam oldu ve aşağıdaki araçlar arasından hangisini alsam diye kararsız kaldım.
    Fiat Punto 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC S&S LOUNGE 37,600
    Ford Fiesta Titanium 1.6i 105PS PowerShift otomatik 39,250

Opel Corsa Enjoy Active 1.4 i Twinport, Otomatik 37,401
    Volkswagen Polo 1.4 85 PS Tiptr. DSG Chrome Edition 42,600

Aşağı yukarı fiyatları birbirlerine yakın bu araçlar içinden nedenmi punto yu aldım?
    Polo gözüme hoş gelen bir araç değil türkiyede bu araç sırf volkswagen diye çok abartıldığını düşünüyorum, araç belki sağlam olabilir ama donanım olarak punto nun yanına bile yaklaşamıyor o yok bu yok diye saymaktansa en başta araçta esp yok esp pkat isterseniz ekstra 800tl veriyorsunuz aracın fiyatı oldu 43400 dediğim gibi puntoda olan donanım bu aracta yok bu araba benim gozumde 43,500 etmez o yuzden pas geçtim.
    Opel Corsa iç donanım benim eski h kasa astra ile birebir aynı desem yalan olmaz bir firma ön konsolda hiçmi değişiklik yapmaz ne dijital, klima ne dijital ekranlı radyo olmazmı en dolu olan model enjoy active diye geçiyor donanım listesi 10 satır bile değil donanım olarak zaten puntonun yanına hiç yanaşamaz gösteriş ve estetik olarakta yanaşamaz bana corsa lar pek cazip gelmiyor bayan arabası gibi duruyor, ve bu parayı hak etmediğini düşünüyorum.
    Ford Fiesta bu aracı neden almadım? Aracın titanium otomatik fiyatı fiyatı 39,250 gel gelelim dolu arac alıyorsunuz ama ne esp var ne hildholder ne kararan iç dikiz aynası firmanın en dolu aracını alıyorsunuız ama bu özellikler olsun diyorsanız evvela güvenlik paketi ekliyorsunuz 630tl fark vererek, daha sonra X paketi ekliyorsunuz malum dolu araç alacaksınızya x paketi içinde 1570tl fark ödüyoruz arabanın fiyatı oldu 41,450 puntodan 3850 tl daha fazla edermi? Bence etmez iç mekan çok dar ve saymış olduğum 3 markanında yakıt sarfiyatı, servis ücreti puntoya göre daha fazla neden daha fazla para verip düşük donanımlı araç alacağım? Bu sebeble tercihim punto oldu daha yazacak çok sebebim varda kısaca özetlersek budur
    Ayrıca 2010 model grande puntom vardı benim gozumde her zaman farklı bir araçtı punto evo gozume grande punto kadar guzel gelmiyordu.Ama yeni punto grandde punto mu tasarım olarak aratmıyor.Aynı donemlerde bir arkadaşımda 2010 model fiesta titanium x otomatik arac vardı ikimizde birbirimizin aracını kullandık arkadaşım bile puntodan daha memnun kaldı iç mekan daha ferah farklı bir sınıf gibi dedi ayrıca fiesta nın aşırı benzin yaktığını soyluyordu.

sonuna kadar katılıyorum aynı karşılaştırmaları birebir bende yaptım. ve aynı tespitler aynı değerlendirmeler. bir kere donanım sizi cezbediyor. ikincisi bunca donanıma fiyatı sizi cezbediyor... yakıt sizi ccezbediyor. polonun tasarımı iğrenç, fiesta eh bir nebze corsayı saymıyorum bile... punto bence de en doğru tercih olmuş... ben alalı 1 ay oldu. ilk arabam... ve çok memnunum. her gün yeni bir özelliğini keşfediyorum.

Rafet KURT
    rafetkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Parlak Beyaz
    Edilen teşekkür: 78

Bir punto kullanıcısı olarak fiesta tavsiye ederim daha tarz duruyor artı yakıt düşük ..

Serdar Ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı rafetkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir punto kullanıcısı olarak fiesta tavsiye ederim daha tarz duruyor artı yakıt düşük ..
    Hocam yakıt tüketimi hangisinde daha fazla puntonun hangi paketinde? 1.4 Fire 77HP Dualogic s&s sınıfının en düşük benzinli yakıt tuketimi yapan araçlardan biridir.Tarz konusuda goreceli bir kavram

ilker k
    hyzanki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

fiesta otomatiği benzini adeta içiyor. bunu araştırırsanız görürsünüz. ayrıca fiesta otomatiklerin lpg uyumları da pek iyi değil. ayrıca aracın içi çok dar. bunaltıyor insanı.

punto içi geniş ve otomatiği az yakıyor hele bir de lpg olunca tadından yenmiyor

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa gdk
    dandun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

hem fiat hem fort kullanıcısı olarak granda puntoyu fiastaya yegelerim ancak her daim fokus hacback hayali krmaktanda geri kalmam (bir gün benim olacaksın nihahahah)
    aracım GRANDA PUNTO
    pilakam 34 :GP ....

Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon