Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto Evo 2. El Hakkında

burhan yücel
    heavenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto Evo 2. El Hakkında

Selam Arkadaşlar,
    Sıfır Punto evo almayı düşünüyor.Ancak nette punto evo'ların 2. ellerinin çok düşük fiyata gittiği şeklinde yorumlar okudum.Bu konuda ne düşünüyorsunuz satmaya karar verdiğimizde çok zarar eder miyiz acaba?

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Aynen öyle. Punto Evoların ikinci eli düşük. Ancak bu belli bir dönem araç alanlar için geçerli. Misal ben 30.000 TL ye aldım. 4-5 ay sonra aynı arabayı fiat 27.500 TL ye sattı. Kısacası Fiat'ın sıfır araçta fiyat politikası tamamen saçma sapan.

mesut eyvaz
    mesut eyvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 34

2. el aracını al derim bi sıkıntı olmaz zaten fiyatlar iyi 2. elde . Ama birdaha fiat dan sıfır araç alırsam ne olsun. Bu kadar mı değersiz bir marka olur. araç alıyoruz bir ay içinde 3bin tl indirimli satıyorlar. Bende kendi aracımı 28bine aldım kredisi parası falan 29bintl oldu diyeyim işte ben aldıktan 4 ay sonra dizelleri bu fiyata vermeye başladılar nerdeyse FİAT fiyat konusunda sıkıntılı araçlarını kendileri değersizleştiriyor. Bir daha araba alacak olursam toyota honda ya da vw alırım . Aracımı seviyorum ama FİAT markasının saçma satış politikası araçlarımızın değerini çok düşürüyor. Şimdi 0 ına 34bin yazmışlar evo dynamic pazarlıkla 32ye alsan hadi 31 e alsan kaça gider ki ? Yada kendi aracım 2011 model satmak istesem ne edecek?

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

2. elde dizeller biraz daha iyi sanki fiyat kaybı fazla yaşamıyorlar gibi tabi temiz km si az bulursan

bulent ozdemir
    safety car evoefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06 EPP 95
    Edilen teşekkür: 371

arabanın fıyatı dusmuyor arabayı alıp kredısını odeyemeyıp.arabadan memnun olmayanlar zararına araba satıyor.zararına satılırmı demeyın satılıyor.bu pıyasayı bozanların basında sahibinden.com geliyor.ben arabamı 29150 tl ye aldım.tam maliyettir.suan arabanın sıfırı 35000 bin civarı.ben aracıma 31500 tl istiyorum.ama adam arabayı 30000 tl+kredi ile alıyor ufak bır kaza yapıyor arabayı 27500 tl ye satmaya calısıyor..

burhan yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı evoefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın fıyatı dusmuyor arabayı alıp kredısını odeyemeyıp.arabadan memnun olmayanlar zararına araba satıyor.zararına satılırmı demeyın satılıyor.bu pıyasayı bozanların basında sahibinden.com geliyor.ben arabamı 29150 tl ye aldım.tam maliyettir.suan arabanın sıfırı 35000 bin civarı.ben aracıma 31500 tl istiyorum.ama adam arabayı 30000 tl+kredi ile alıyor ufak bır kaza yapıyor arabayı 27500 tl ye satmaya calısıyor..
    Teşekkür ederim..peki o fiyata satabilecek gibimisiniz?
    Bende şu an benzinli skoda fabia var.dizel daha az yakar diye dizel bir araç almak istiyorum aynı zamanda da yatırım amaçlı düşünüyorum.ama sıfır araç alınca özelliklede fiat'ta satarken çok zarar ederiz anladığım kadarıyla.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

bence gayet iyi...
    Keyif BMW'Dir...

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

zarar etmeyeyim diyorsanız ya opel ya vw alın 10 yaşındaki opel ve vw ler bile 20bin seviyelerinde

bulent ozdemir
    safety car evoefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06 EPP 95
    Edilen teşekkür: 371

Alıntı heavenix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim..peki o fiyata satabilecek gibimisiniz?
    Bende şu an benzinli skoda fabia var.dizel daha az yakar diye dizel bir araç almak istiyorum aynı zamanda da yatırım amaçlı düşünüyorum.ama sıfır araç alınca özelliklede fiat'ta satarken çok zarar ederiz anladığım kadarıyla.
    ben zaten aracı esıme almıstım o da kullanmadıgı ıcın ev ıle takas yaptım.sadece tapu ıslemlerının bıtmesını beklıyorum.o sırada ıstedıgım fıyata satılırsa satılır satılmazssa ev takası ıle degerlendırırım

burhan yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı shellcininabisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöylede birşey okudum bugün bu bedelli muhabbeti yüzünden 2. elde patlama bekleniyormuş..

Bedelliden acil satılık oto - Sabah

Memurlar.Net (Bedelli askerlik, 2. el oto fiyatlarını düşürdü)

kinci El Otoda 'bedelli' Hareketlilii
    Hep reklam

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Merhabalar,
    Punto evo'ların 2. el fiyatları çok düşük gittiğini bence söylemek bira zor,bu satan kişinin ihtiyacına ve arabanın durumuna göre değişir.Dizelleri için bence bu geçerli değildir ama benzinli için bunu söyleyemem çünkü şuan ki benzinli motorlarının durumunu bilmiyorum.Eskiden Fiat'ın benzinli araçları segmentindekilere göre en çok yakan benzinli motora sahip bilinirdi.Dizelleri için ise gerçekten en ekonomik araçları diye bilirim fakat normal kullanım şartlarına uyduğunuz sürece.Şuan 4. aracım bu ve 4 de punto dizeldi.Bence dizel düşünüyorsanız bu araçları tavsiye ederim.

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

İlginç bir başlık olmuş. Birazda gerçeklerden uzak gibi geldi bana.
    Şöyle açıklama yapmak isterim; Ağustos 2011 de evo dynamic multijet alma ihtiyacım doğduğunda, gerek galeri gerekse internet sitelerini araştırdığımda, temiz 2010-2011 modellerde aldığım fiyat 31.000-33.000 arasında gezerken ben bu fiyatı vereceksem gider sıfırını alırım dedim ve 34.750 tl ye sıfırını aldım. Üstelik bu işlerde galeri mantığı plaka takılınca araçtan %15 kadar silinmesi gerekirken cumhuriyet altını bozduruyor misali millet yukarılarda uçuyordu. Şimdi kurdaki artışla gelen zamla bu araç 39.000 tl ye oturmuşken ikinci eli sizce ne edecek ve zarar ne olacak? Aynı şey mayıs 2011 de 46.000 tl ye aldığım diğer aracım Bravo multiair içinde geçerli şuanki sıfırı 53.000 tl ye oturmuşken satacak olsam 44.000 tl yi verenler var sizce bu ciddi zararmıdır?
    Gerçekleri iyi analiz edince aynı okulda görev yaptığım matematik öğretmeni arkadaşa 2 hafta önce sıfır evo aldık ve diğer bir öğretmen arkadaşa hafta sonu için bayiiden yine sıfır bir araç siparişi verdik.
    Tr pazarında satışı yüksek,servis ağı gelişmiş ödül sahibi olan araçlar, kullanırkende satarkende insanı üzmez. X marka olsa daha iyi olurdu mantığını kabul etmekte tereddütlüyüm çünkü benim gözümde en iyi marka ve model BMW 520d fakat yazılanlar doğru olsa sıfırını alıp,plakayı takıp bir hafta kullanıp satıyorum dediğiniz anda zararınız bir evo kadar etmemeliydi bunu gözden kaçırmamak lazım.
    Konu VICEROY tarafından (25/11/2011 Saat 00:13 ) değiştirilmiştir.
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

bende okurken şaşırdım zira 2011 evo dınamık multıjjet aracıma hergun 33 bın tl verıolar ben 30 bıne almıstım...buysa eger ıkıncı eldekı degersızlıgı tabırınıze gore ben memnunum )

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Şu anda doların yükselmesi nedeniyle ikinci el fiyatları yüksek. Yukarıda da yazdığım gibi ben arabayı 30.000TL ye aldıktan sonra 27.500TL den sattılar bir ara. 27.500TL ye arabayı alan adam aldığı paraya arabasını düşünmeden satıyor. Hatta 1000 lira düşse 1000 lirayı da bindiğine gezdiğine sayıyor ne oldu fiyat 26.500TL. Onun için zarar yok. Ama benim için 3500TL gibi bir rakam çıkıyor biranda. Nedenide Fiat'ın saçma sapan kampanya adı altında ki indirimleri.

Arabamı seviyorum satmayı da düşünmüyorum. Ama bir daha sıfır araç alırsam bunu kesinlikle göz önünde bulunduracağım. Netice de dünya hali aracımı satmak zorunda kalırsam neden bu kadar fazla zarar edim ki.

Ben Punto Evo yu alırken Ford Fiestalar 32.000TL den başlıyordu. Fiesta'nın sıfırı 30.000 TL ye bile düşmedi. Fiat kampanya yapıcam araç satıcam derken eski müşterilerini zarara uğratıyor. Kampanya yapıyorsan yap ama 3 ayda 2500TL fiyat indirme. Araç alana kasko hediye edersin, 1 yıllık bakımlardan para almazsın müşteriyi çekersin. Ama aracının değerini düşürmezsin.
    Konu SKELETER tarafından (25/11/2011 Saat 02:09 ) değiştirilmiştir.

Murat ŞEKER
    Murat 1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 24

arkadaşlar evonun ikinci eli kuvvetli diyenlere söylüyorum 2011 model dynamic 1,3 spk+ak aracımı neredeyse kusursuz ( küçük tampon çatlağı 10 cm dışında) 20000 km de 32750 ye satamıyorum alıcısı varsa buyursun gelsin

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

abi yanlış anlama ama adam 3 daha koyar sıfır alır

Murat ŞEKER
    Murat 1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi yanlış anlama ama adam 3 daha koyar sıfır alır
    sıfırı paket fiyatlarıyla 39130 tl olan araç satılık olarak sende olsa kaç para isterdin kardeşim bütün samimiyetimle soruyorum

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

o konudan bakınca sende haklısın tabi.
    ama hani 2.el olayında peşin para girince bide işin içine iyice karşıyo.
    hani şahsen alcak olsam gözden 35 kagıdı çıkarmış olsam gider 0 alırdım

Sayfa 1/3 123 SonSon