20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Arka stop lamba buğulanması

Turan Unes
    paren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Standart Arka stop lamba buğulanması

malum havalar bügünlerde her yerde bayağı bir soğuk...geçen gün arabaya binecekken gözüme arka sol stop lambalarının buğu yaptığını fark ettim...acaba su falanmı girdi...daha doğrusu normal mi?
    arka sağ taraftaki stop lambasında herhangi bir buğulanma yok..

ŞAFAK ÖZTÜRK
    sfkbrtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 233

normaldir benim arabamda da oluyor ısı yükselince geçiyor

Burak Kuşcu
    MyMoleskine shams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 BB 618
    Edilen teşekkür: 39

benim aracımda da vardı. Ampuller kısa devre yapmıştı bu yüzden olduğunu düşünüyorum. sol sinyal, park, fren falan yanmıyordu bazen. Bazen kısık yanıyordu bazen yanıyordu. Arıza gösteriyordu göstergede de. Gittim ampul taktırdım yeni. temizlettim. Şu an buğu falan bir sorunu yok ancak daha bugün hallettim. Biraz kullanmak gerekecek sanırım gelişmeleri takip etmek için. Şu an bir problemi yok.

Turan Unes
    paren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 9

yok bende göstergede herhangi bir arıza falan göstermiyor...ama aklıma hemen su mu aldı oldu...ama bekleyeyim bir kaç gün bakalım geçmesse servise gösteririm...

volkan Şimşek
    xvlkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 64

Forumda bu konu hakkında sıkıntılı arkadaslardan ogrendıgım kadarıyla kronık bır sorun. Cozumu ıtalyadan gelen yenı ıyılestırılmıs stoplar. Yalnız servıs bunu degıstırmek ıcın bıraz sıkıntı yapıyo. İllakı gormek ıstıyor. Yagmurda falan yapıyo denıyo ama benımkı soguk kuru havalarda yapıyo. Servısle gorustum oldugunda getır bakalım dıyorlar. Madem parcada sorun var ve kolay kolay degıstırmıyorlar. Bukonuda sıkıntı yasamıs bır arkadasımız vardı.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Bu konu için bugün servise gittim,haftaya iyileştirilmiş stoplar gelecek ve araca takacaklar...
    Evo ların genel sıkıntılarından birisi bu stop buğulanması...

volkan Şimşek
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

İiyileştırılmıs stop derken yerlımı yoksa ıtalyanmı ?

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı xvlkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İiyileştırılmıs stop derken yerlımı yoksa ıtalyanmı ?
    Onu sormadım ancak geçenlerde Doğukan değiştirtmişti,ona İtalya üretimi olduğunu söylemişler...

volkan Şimşek
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Evet bende gorusmustum onunla bayag bır ugrasmıs yerlı takmıslar olmamıs falan umarım fazla ugrasmassınız.

erkan e
    rational - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 27

benim arka sol stop geçen sene bu sıralar 2 kez değişti.Şimdi yine aynı sorun var.Bu sefer hem sol hem de sağ tarafta da buğu oluştu.Bu arada bu değişen parçaların da garantisi 2 yıl mı oluyor arkadaşlar...

Burak Kuşcu
    MyMoleskine shams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 BB 618
    Edilen teşekkür: 39

benimkinin durumu iyi ya bir sorun yok

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SNN ARC
    puntoevoikibinonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı paren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malum havalar bügünlerde her yerde bayağı bir soğuk...geçen gün arabaya binecekken gözüme arka sol stop lambalarının buğu yaptığını fark ettim...acaba su falanmı girdi...daha doğrusu normal mi?
    arka sağ taraftaki stop lambasında herhangi bir buğulanma yok..
    selamlar..
    aynı sıkıntı bendede oluyor..ama daha sonra geçiyor..sanırım soğuk havalardan meydana geliyor.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

selahattin cevik
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. selahattincevik01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06an7281
    Edilen teşekkür: 149

evoların kronik sorunu.Aynı dert bende de oldu.Sol stop değişti.Tekrar yaparsa yine gideceğim gerekirse problem hallolana kadar değişim taleplerim devam edecek.Israrcı olmazsanız bu tip problemleri geçiştirirler.

yılmaz yüksel
    enigmaa37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 2

ben fiat merkeze mesaj atmıştım dönüş oldu ,iyileştirilmiş stoplar gelmiş serviste değişecek .Bence sizlerde fiat merkezle iletişime geçin.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Merhaba Arkadaşlar,
    11.04.2012 tarihinde Bursa Çalışkanel FIAT Yetkili Servisinde arka stoplarım buğu sorunundan dolayı değişmişti fakat 1 ay önce 13.07-02.08.2012 tarihinde aracımı garajımda yıkarken sağ arka stopun tekrar buğu yaptığını fark ettim.Fotoğraf ve video görüntülerini kayıt yaptım.Ramazan dolayısı ile servise gidememiştim bugün BURSA TEKNOMAK FIAT servise gidip bu sorunu dile getirdiğimde bana verilen cevap ''FIAT servislere gönderdiği yazıda stopta oluşan buğu 2 saat içerisinde kayboluyor ise sorun yokmuş ve değiştirmeye de gerek olmadığı söylenmiş'' tabiki bunu bana söyleyen oradaki çalışan arkadaşa peki daha önce olduğunda diğer servis niye değişim yaptı?Niye Bravo-Fiorino-Linea araçlarınızda bu sorun yokta bunlarda var?Belliki parçanın üretim hatası var ve ayıplı ürün dedim.''Fakat ben sizin farları değiştirsemde yine aynısı olacak dedi arkadaş''.Ben de değişim için başvuruyorum sizdende kayıt açmanızı istiyorum,dediğiniz gibi tekrar olursa yine gelirim bu benim sorunum değil FIAT'ın ve yan sanayisinin sorunu,çözsünler o zaman yada değişim yapmayacaksanız ben gerekli mercihlere başvurada bulunacağım dedim.Beni servis müdürünün yanına götürdü ve durumu birde kendisi ile konuştuk ve stopun değişimi için sipariş açıldı.Stop geldiğinde haber verecekler değişimi yapılacak.Servis müdürü ile daha önceki müzik sistemindeki sorun içinde görüşmüştüm bugün kendisine yaşanılan sorunlar hakkında bilgi verdim ve kendisinin yarın bir toplantıya katılacağını ve bunları dile getireceğini söyledi.Servis müdürüne tekrar teşekkür ediyorum ilgisinden dolayı,kendisi bugüne kadar gitmiş olduğum sorunlar için olumlu,çözümleyici bir yaklaşım sergilemiştir.Ayrıca sizlere şunuda belirtmek isterim FIAT TÜRKİYE ve İTALYA bu stop sorununu biliyor,kabulleniyor,bunun içinde diğer arkadaşlarında belirttiği gibi bülten yayınlamıştı ve çözüm bulabilmek için buradaki MAKO ya teknisyen gönderiyor.Fakat bu süreç içerisinde eğer FIAT yan sanayiyi korumak için 2 satte kaybolan stopları değiştirmeyin diyorsa bunu bizlerin kabullenmesi yanlış olur.Yan sanayinin sorunlu üretmiş olduğu ayıplı ürünü kullanmak zorunda değilim ve garanti belgesindede öyle bir ibare yok.Herkezin bu konuda duyarlı olması gerekir.
    Slmlr.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Merhaba Arkadaşlar,
    10.09.2012 tarihi itibari ile arka stop lambaları BURSA TEKNOMAK FIAT SERVİSİ tarafından her ikiside garanti kapsamında değiştirilmiştir.Yeni takılan stoplarıda en kısa zamanda inceleyip sorun varsa tekrar servise gideceğim.Sorunu yaşayan arkadaşlar beklemesin derim.
    Slmlr.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Alıntı burank16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    10.09.2012 tarihi itibari ile arka stop lambaları BURSA TEKNOMAK FIAT SERVİSİ tarafından her ikiside garanti kapsamında değiştirilmiştir.Yeni takılan stoplarıda en kısa zamanda inceleyip sorun varsa tekrar servise gideceğim.Sorunu yaşayan arkadaşlar beklemesin derim.
    Slmlr.
    Sizde keşke sorsaydınız yeni stoplar yerli mi yoksa dışardan mı geldi diye.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Aynı sorun bende de vardı.Servise gittim spariş verildi ama o zaman yalnızca ampullerin takıldığı duylu alt kısım değiştirildi.Fiat çıkardığı bültende öyle demiş.Ama yaklaşık 1 ay sonra sorun gene başladı.Ben şuan bekliyorum ,bikaç arkadaş gerçekten dışardan gelen yeni parçalarla değişim yapsın sonucu görelim ona göre hareket edicem.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Bence bu kronik sorunlar sabit konu felan olmalı.....
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

burak kama
    burakkama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Derin Mavi
    Edilen teşekkür: 0

arkadaslar halla bu sorunla urasanlar degisdirmek isdeyipde servisde sorun yasayanlar esenler gurseslere ugrayıp degısdırmek isdiyorum garantıden dediginizde hemen degisimi yapıyorlar parcanın siparısını verip degısdırıyolar.
    servisde degisim yapan arkadaslara bisey sormak isdiyorum gırende punto 2011 model aracımın degisimini bir hafda sonra stoplarını degisdircekler yanlız bu tesisat degisiyomus gellen sıtoparın soketlerı uymuyormus acaba bu soket degisiminde nereler sokuluyor simdiden cevap veren arkadaslara cokk tesekur ederim.