Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
107 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ne Bu Hız Muhabbeti?

Fatih KUL
    faku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bitlis
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 49

Standart Ne Bu Hız Muhabbeti?

Arkadaşlar Forumdaki hız muhabbetleri hiç hoşuma gitmiyor. Birisi "Araba kaç km basıyor" diye bir şey ortaya atıyor. Bir sürü cevap geliyor: Ben 190'nı gördüm. Şurada şunu yaparsan 200'ü geçersin. vs. Lütfen. Trafik canavarı olmayalım!
    Daha önceleri Fiestam vardı. fordkluptr üyesiydim. Orada benzer konular açıldığında yöneticiler müdahale ederlerdi: "Bizim arabalar Duble yolda 110, otobanda 130km yapıyor" yazıp konuyu hemen kapatırlardı. Aynı şeyi yöneticilerimizden de bekliyorum.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Haklısınız Fatih bey,geçenlerde 2 hızlı Renault'cu arkadaş (RS le) otabanda araçlarını denemeye çıkmışlar,sivil radara denk gelmişler ve otoban çıkışında durdurulup radara girdikleri ve trafiği tehlikeye atmaktan ve aşırı hızdan 500 er lira ceza yedikleri söylenmiş,polisin bir lafını söylediler çok dikkat çekiciydi,GENÇLER BİZ BU YOLDA ÇOK KEMİK TOPLADIK AMAN DİKKATLİ OLUN...

3. Bu mesajı için 4 kişi USTA'ye teşekkür etti:

Nuri GP
    clax22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı faku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Forumdaki hız muhabbetleri hiç hoşuma gitmiyor. Birisi "Araba kaç km basıyor" diye bir şey ortaya atıyor. Bir sürü cevap geliyor: Ben 190'nı gördüm. Şurada şunu yaparsan 200'ü geçersin. vs. Lütfen. Trafik canavarı olmayalım!
    Daha önceleri Fiestam vardı. fordkluptr üyesiydim. Orada benzer konular açıldığında yöneticiler müdahale ederlerdi: "Bizim arabalar Duble yolda 110, otobanda 130km yapıyor" yazıp konuyu hemen kapatırlardı. Aynı şeyi yöneticilerimizden de bekliyorum.
    katılıyorum haklısınız
    FIRE (Fully Integrated Robotized Engine)

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ESH

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Eskiden çok hız yapardım.Tabi kullandiğim araca göre 2009 1.5 dizel clio symbol abs yok,tek airbag,900 kilo civarıydı,tekerlekler bitmiş (şirketa aracıydı).
    O araçlar 110-150 arası basardım temde,e5 te çok ciddi bir kazadan ufak bir hasarla kurtardım.aracımı sakin kullanmayı öğrendim.
    eskiden kartaldan Güngörene(merterin ilersi) yaklaşik 45 km basa basa giderdim.EVO mda gayet sakin inanın variş süresi 5-7 dakika arası ya oynuyor ya oynamıyor(ortalama 80-90 km)
    7 dakida erken gitmek benim yada eşimin canından daha mı önemli.Hadi ben öldüm gittim ya ben değilde eşime birşey olursa o vijdan azabıyla ansıl yaşarım....

O yüzden gerek yok sınırları zorlamaya

7. Bu mesajı için 5 kişi since1453'ye teşekkür etti:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

fatih bey hakılısınız ama
    bu tür bir uygulama biraz şey gibi olur
    fabrika aracı üretirken duble yolda 110 otobanda 130 kilometreye göre ayarlayıp satsın hiç bir araba 140 yapamasın gibi bir şey
    ancak şu şekilde uyarılarda bulunabiliriz
    bu tür konuların içine süratin gerçekten felaket ve iyi bir şey olmadığını dile getirecek mesajlarla telkin ve ikaz yoluna gidebiliriz

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

9. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı faku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle haklısınız çok konuya parmak bastınız ben şahsen 110 geçmem kesinlikle mümkün olduğunca sollamamda benim anlamadığım husus benzin o kadar pahalı insanlar daha tasarruflu kullanması gerekirken tam tersine bastıkça basıyorlar ben bunu çözemiyorum arkadaş

Fatih KUL
    Nereden
    Bitlis
    Rengi
    Evo Siyah

2006'da Fiestamı yeni almışım. Bitlis Adilcevaz'dan yaz tatilinde Memklekete, Trabzon'a gidiyorum. Erzurum çevre yoluna girdim. Bilenler bilir, yol duble, yaklaşık 20km hemen hemen hiç viraj yok. Trafik te çok tenha. İyi dedim arabayı denemem için tam yeri. Bastım.170, 180 ilerde yolda bir karartı. Hızımı azaltmaya çalıştım ama ne kadar. Yeni yol yapımından kalan hafif bir seviye farkı vardı. Küt diye şiddetli bir ses geldi. Daha sonra kontrol ettirince ön cantların ikisininde eğildiğini farkettim. Ya lastik patlasaydı? Arabada eşim ve iki çocuğum vardı. Ondan sonra hıza tövbe.

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Bu Fiesta Clubunden neler çektik
    TSİ Jetta.

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

Ben geçen gün 225km/h yaptım gerededen sonra, tavsiye ederim güzel oluyor.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih KUL
    Nereden
    Bitlis
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı KaMiKaZe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen gün 225km/h yaptım gerededen sonra, tavsiye ederim güzel oluyor.
    Afedersin ama ne kazandın, olumsuz bir durumda kaybın ne olabilirdi? Bunların bir muhasebesini yap istersen.

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Her yaptığım eylemde Kazanç/Kayıp parametresini gözetmek zorunda değilim tamamen keyfi...

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

Kusura bakmayın, fikrinize saygı duyuyorum. Ancak hız konuları içinde kimsenin kimseyi hız yapması konusunda teşvik ettiğini okumadım. Hız konusuna yazan arkadaşlarında sürekli 180-190 la gittiğini sanmıyorum. Herkes heves eder merak eder arabasını birkaç kere zorlar limitlerini bilmek ister. Bende hız yapma konusunda arabamla yaptığım hızı yazdım ancak emin olun kurallara çoğu insandan daha fazla dikkat ederim. Teşekkürler.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

BERK ORAL
    berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 121

bende hız yapmam 90 yada 100 le giderim

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Mutlu

Malesef bu muhabbet bitmez, gençler heyecanlı araçlarının limitlerini görmek istiyorlar ve hepsininde F1 pistine gitme şansı yok ,uygun yol koşullarında başkalarının hayatlarını tehlikeye atmadıkları sürece bence bir sıkıntı yok.(kendi hayatlarından kendileri sorumlu)
    Bir hekim olarak acilde çok kötü kazalar görüyoruz,15 gün önce bir vatandaş 20km ile giderken bir araca arkadan çarpmış,ön koltukta annesinin kucağındaki çocuğun kafası ön cama girmiş,normalde burnu bile kanamaması gerekirken 3,5 saat dağılan göz kapaklarını toparlamak için uğraştım.
    Eğer biz:
    1-Emniyet kemeri takarsak
    2-hız limitlerini fazla zorlamassak
    3-Takip mesafesine dikkat edersek
    Büyük ölçüde can kayıplarını azaltırız,ben zaman içinde bunların düzeleceğini umut ediyorum, ancak bu araba kaç basıyor sohbeti hep olacaktır olmasıda güzeldir yeterki SORUMLULUK sahibi olalım,hayat güzel.
    Konu srkaradag tarafından (19/01/2012 Saat 13:10 ) değiştirilmiştir.

21. Bu mesajı için 3 kişi srkaradag'ye teşekkür etti:

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Sümük yarışı herzaman en hit yarışmadır.

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı KaMiKaZe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her yaptığım eylemde Kazanç/Kayıp parametresini gözetmek zorunda değilim tamamen keyfi...
    Orhan bey belli kendi canını umursamıycak kadar ateşli bir insansınız.
    arabanıza ananız,babanız,kardeşiniz,eşiniz,yada evladınız binmiyor mu hiç?
    Onların hayatı da mıı önemsiz sizin için?
    Diyceksiniz belki arabada onlar varken hız yapmam.Peki siz tekken kaza yaptığınızda çarptığınız kişi bir başkasının anası,babası yada evladı olmiycak mı ?

Trafik canavarları yüzünden nice canlar kaybettik.işin kötüsü ölen tekte ölmüyor yanında masum ailleride yakıyor
    Konu since1453 tarafından (19/01/2012 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir.

24. Bu mesajı için 4 kişi since1453'ye teşekkür etti:

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Sosyal mesaja ihtiyacım yok, şuana kadar kimseye zarar vermediğim yapmadığım bir olay içinde beni sorgulayamazsınız.

Yokmu 230 yapan ?

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

tamam tamam arkadaşlar
    tartışmaya hiç gerek yok
    orhan normalde böyle biri değildir ama herhalde birine veya yazılan birşeye kafasını takmış yoksa eski üyelerimizden gayet bilinçli ve sorumlu birisidir
    ama bugün canı sıkkın gibi geldi bana
    hayırdır orhanım noldu bugün jet gibisin uçuyosun yine )====

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Sorunun çözümü hızları limitlemek mi?

Öyle olsa, almanyada otobanlarda hız sınırı olurdu. Diyeceksiniz ki adamların arabası var. Twingolarda basıyor R8'lerde basıyor orada.

Mesele yol kalitesinde,sürücü eğitiminde, birbirine saygıda.

Bakkaldan dağıtılır gibi ehliyet vermiyor adamlar. Araçlar yalandan muayene edilmiyor. Yol hergün bozulup yapılmıyor.

29. Bu mesajı için 3 kişi tonymontana'ye teşekkür etti:

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam tamam arkadaşlar
    tartışmaya hiç gerek yok
    orhan normalde böyle biri değildir ama herhalde birine veya yazılan birşeye kafasını takmış yoksa eski üyelerimizden gayet bilinçli ve sorumlu birisidir
    ama bugün canı sıkkın gibi geldi bana
    hayırdır orhanım noldu bugün jet gibisin uçuyosun yine )====
    Beni tanıyan birisi çıktı, coşkun abi yapılan hızlara değilde bu ve benzeri sümük yarışmalarına en kıl olanlardan birisi benimdir ama daha önceki konularda sümük yarıştırmayanların safındaydım pek birşey elde edemedim birazda yarıştıran safta olup empati kurmaya çalışıyorum. Bu arada t-jet de gitmiyor onuda belirteyim

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon