10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ön cam hakkında

Ziyaretci035
    Ziyaretçi Ziyaretci035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ön cam hakkında

selam dostlarım.

Aracımın ön camı çatlak, değiştirmek istiyorum. Neredeyse bütün camcıları talan ettim. Camcılar Anadolu Sigorta'dan kaskom var diyince yan sanayi takarız diyorlar. Parasıyla tak dersem 200 TL ye yan sanayi cam takacaklar.

Takacakları camlar,

Doraglass,
    Glas-ex,
    Olimpia,
    Capital Glass,
    Uğurlu Glass,
    Başkent Cam.

Bütün bu camları inceledim. istisnasız hepsinde optik kusurlar var. Uğurlu glass nispeten biraz daha iyidi ama hepsinde dalgalanma, büyüteçlenme gibi hatalar var.

Ayrıca kasko der ki, orijinal cam takarsak hasarsızlığı bozmamak adına %25 muafiyet alırız, ama orijinal cam 750 TL. Ya da hasar dosyası açarız hasarsızlığı deleriz diyorlar.

Son olarak bu sene hasarsızlığım yok, ama bu sene hasarım olmazsa seneye %30 indirim alacağım.

Sizce ne yapmalıyım?

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

kaskon ne kadar? 1000TL diyelim. 700e yaptıracaksın seneye. 300tl kar.

750/4= 187,5 TL.

Yan sanayi takmak istemiyorsan, öde muafiyeti yapıştır gitsin. Satarken sıkıntı yaratabilir yan sanayi.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

bence yansanayi cam hayatta takma bende kasko yok ön cam gitse isterse 1000 tl olsun bulur buluşturur gene orjinalini takarım o camın üstünde fiat yazısını görcem başka birşey olsa önemli değilde ana parçalarda öyle

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

orijinal taktır bence...
    Keyif BMW'Dir...

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Geçen yıl kaskodan ücrestsiz olarak ön camı değiştirdim, şu an uğurlu cam var.

Cam çok önemli değildir diye düşünmüştüm ama öyle değilmiş.

Şikayetlerim:

- Orijinal camda silecekler camı çok güzel temizlerdi, muhtemelen bu cam pürüssüz olmadığı için silecekler camda iz bırakıyor.
    - Su damlaları camda hemen kireç lekesi bırakıyor.
    - Gece yolculukları daha zor hale geldi, neden bilmiyorum ama bir tuhaflık var. Sanırım yine kirle ve camdaki dalgalanmalarla ilgili.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci035
    Ziyaretçi Ziyaretci035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Moosty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen yıl kaskodan ücrestsiz olarak ön camı değiştirdim, şu an uğurlu cam var.

Cam çok önemli değildir diye düşünmüştüm ama öyle değilmiş.

Şikayetlerim:

- Orijinal camda silecekler camı çok güzel temizlerdi, muhtemelen bu cam pürüssüz olmadığı için silecekler camda iz bırakıyor.
    - Su damlaları camda hemen kireç lekesi bırakıyor.
    - Gece yolculukları daha zor hale geldi, neden bilmiyorum ama bir tuhaflık var. Sanırım yine kirle ve camdaki dalgalanmalarla ilgili.

Cevap için teşekkür ederim, nedense yerli ve yan sanayi camların tamamında bu şikayetler var. Oysaki yerli Tamcam, Tezcam, Duracam gibi araçların fabrika çıkışı araçlarında böyle sıkıntı yok. İyice karar verdim. Nasıl olsa hasarsızlığım yok, giderim yetkili servise paşa paşa orijinali ile değiştirtirim.

Vatan Bayraktar
    BirDokuzSıfırYedi GPunto19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 18

Fiat logolu Tamcam markalı cam 240 lira..Bu orjinaldir değil mi?Ayrıca servis 640 tl dedi.

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777
    Edilen teşekkür: 88

Orjinal gülüm orjinal takkk....

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

bence ön cam çok önemli.
    değiştirmek zorunda kalırsam, UV korumalı, antitermal...vs bi ton özelliği olan cam alcam.
    büyük konuşmayayım, çok para veririm hiç gözüme gelmez.
    ön cam çok büyük ve her türlü rahatsızlığı vermeye müsait.
    ön camımız kaliteli olmalı(hele hele güneşin zararlı etkilerinden mutlaka korumalı)

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Hocam gerçekten arkadaşlar dogru diyor.Ön cam gercekten cok önemli orjinal takın digerleri sıkıntı verir

Yer imleri

Yer imleri