Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Araca sığamadım sanki :)

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    192 boyunda, 132 kg ağırlığındaki eniştem ne kadar rahat kullanımı var diyordu GP'ye. özellikle şehir içinde çok rahat ediyorum diyor.

direksiyonu en düşükte değil biraz yukarı kaldırın, koltuğu biraz yaklaştırınca dizleriniz direksiyona değmez cam açma kapama düğmelerine ulaşabilirsiniz.
    Mesele dizlerin direksiyone değmesi değil. Mesele araç kullanırken bacaklarımın rahat etmesi.
    Benim Boyum 172 ben rahat etmiyorum arkadaş bu kara basit
    Bir de alışmışlık meselesi, enişten bir de Corolla,Megane kullansın emin ol ki ondan sonra, Clio,GP,Symbol, Hele ki Accent tarzı pedalı önde, direksiyon esnekliği az olan araçlarda rahat edemicektir

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesele dizlerin direksiyone değmesi değil. Mesele araç kullanırken bacaklarımın rahat etmesi.
    Bir de alışmışlık meselesi, enişten bir de Corolla,Megane kullansın emin ol ki ondan sonra, Clio,GP,Symbol, Hele ki Accent tarzı pedalı önde, direksiyon esnekliği az olan araçlarda rahat edemicektir
    <furkan bey neden b segment tercşh ettiniz ?
    yanlış anlamayın sakın rahata genişliğe alişkin biri için b segment çok ferah değildir

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

benim boyum 1.78... kullanmaktan müthiş keyif aldığım bir araba evo...hiç bot giyme alışkanlığım yok ayrıca...hayatımda tek botu askerde giydim mecburen sığmamak,kolun-bacağın çarpması vs bir durum yok asla... iç mekanla ilgili tek şikayetim yeterli eşya ,ıvır zıvır koyacak göz yok... herşey koltukların üzerinde gidiyor...bir kitap sığdırılacak göz yok...

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

yalnız symbol o fiyata göre fazla konfor sağlayan araç
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    <furkan bey neden b segment tercşh ettiniz ?
    yanlış anlamayın sakın rahata genişliğe alişkin biri için b segment çok ferah değildir
    Benimkisi mantık evliliği

Benden çok esimin kullanacak olmasi, c segmentinden dar ve kısa olmasi(esim ilk defa araç kullanacak), ve en onemlisi parama göre en mantıklı aracın bu olması bana bunu aldırdı pişman değilim ama keske 2-3bin daha olsaydı da dizel dualogic alabilseydim diyorum. 288 ödeyeceğim mesela bu 77 beygire.

Acemilik geçtikten sonra biraz da paramız birikirse ilk is beyaz astra hb 1.3 easytronic. Gözüm hala onda : s

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Semih Kurtulmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız symbol o fiyata göre fazla konfor sağlayan araç
    Doğru diyosunuz ben sadece genel kıyasladım kullandığım araclardaki rahatlığıma göre.

Ama En büyük eziyeti acente yasadım baz donanım olduğu için direksiyonun sadece yüksekliği ayarlanabiliyrdu. Debriyaji vites geçişleri falan çok yumuşak rahattir, motor desen on numara, ama sürüş sekli çoook rahatsız..

Eski kasa Dablo o yukarda saydıklarıma on basar mesela, ne. Kollarımı ne de bacaklarımı yoruyordu, günde dört saat, 2ay boyunca Bahçelievler dudullu yaptım.

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

ilk otururken sorun olmuyoda araçtan cıkmaya calısırken bacakları direksiyonun altından cıkarmak problem oluyo ya bot agır gelıyo yada iyice uzattıqımızdan oluyo
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Alıntı fiery_hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk otururken sorun olmuyoda araçtan cıkmaya calısırken bacakları direksiyonun altından cıkarmak problem oluyo ya bot agır gelıyo yada iyice uzattıqımızdan oluyo
    Bakalım bugün hava güzel artık bi deneyeceğim

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Benimkisi mantık evliliği

Benden çok esimin kullanacak olmasi, c segmentinden dar ve kısa olmasi(esim ilk defa araç kullanacak), ve en onemlisi parama göre en mantıklı aracın bu olması bana bunu aldırdı pişman değilim ama keske 2-3bin daha olsaydı da dizel dualogic alabilseydim diyorum. 288 ödeyeceğim mesela bu 77 beygire.

Acemilik geçtikten sonra biraz da paramız birikirse ilk is beyaz astra hb 1.3 easytronic. Gözüm hala onda : s
    sakın easytronik almayın.opel servis müdürü vazgeçirdi beni...sakın dedi satılan araç servise geri geliyor diyor.
    Amcamın çaliştiği bankada bir bayan toyotanın yarı otomatiğin de rampada tekeri yardı(gerçi bayanın kabileyeti)
    bu olaydan sonra yarı oto almakta çok tereddüt ettim ama dualogic aldım yine

Kullandiğim ilk yarı oto araç evo.
    diğer yarı otomatiklerde rampada dur kalk ta aşırı patinaj çekme çok sık rastlanan bir surummuş.o yüzdemn ASR olmayan yarı otomatik araçlara pek yaklaşmayın.
    Dualogicler bazen rampaya özellikle eco modda düşük devir yüksek vitesle giriyor.sistem vites düşürmek gerektiğini algılamıyor.eğer acemi sürücüyseniz panikleyip gaza abanıp patinaja yol açarsınız.O yüzden ASR güzel bir olay
    Gerçi acaemi değilseniz ve araca alışmışsanız birbirinizin dilinden anlıyorsunuz.araca nekadar gaz verirseniz araç devir istediğinizi anlayıp vites yükseltmiyorr

Az önce dediğim gibi bunlar sadece çevreden duyduklarım(servis müdr,tototaiopel yarı otomatik kullanıcılarından vb.)
    Konu since1453 tarafından (18/01/2012 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

sakın easytronik almayın.opel servis müdürü vazgeçirdi beni...sakın dedi satılan araç servise geri geliyor diyor.
    Amcamın çaliştiği bankada bir bayan toyotanın yarı otomatiğin de rampada tekeri yardı(gerçi bayanın kabileyeti)
    bu olaydan sonra yarı oto almakta çok tereddüt ettim ama dualogic aldım yine

Kullandiğim ilk yarı oto araç evo.
    diğer yarı otomatiklerde rampada dur kalk ta aşırı patinaj çekme çok sık rastlanan bir surummuş.o yüzdemn ASR olmayan yarı otomatik araçlara pek yaklaşmayın.
    Dualogicler bazen rampaya özellikle eco modda düşük devir yüksek vitesle giriyor.sistem vites düşürmek gerektiğini algılamıyor.eğer acemi sürücüyseniz panikleyip gaza abanıp patinaja yol açarsınız.O yüzden ASR güzel bir olay
    Gerçi acaemi değilseniz ve araca alışmışsanız birbirinizin dilinden anlıyorsunuz.araca nekadar gaz verirseniz araç devir istediğinizi anlayıp vites yükseltmiyorr

Az önce dediğim gibi bunlar sadece çevreden duyduklarım(servis müdr,tototaiopel yarı otomatik kullanıcılarından vb.)
    Uzun süre sorunsuz easytronic kullanan tanıdıklarım var Ve ASR ESP vs Standart easytroniclerde, aynı Dualogicte standart olduğu gibi.

Ben Corolla MMT ve Punto Dualogic kullandım tek kavrama yarı otomatik olarak. İkisinin de konforu aynı. Ama MMT'lerin sorunları çoook bariz

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Uzun süre sorunsuz easytronic kullanan tanıdıklarım var Ve ASR ESP vs Standart easytroniclerde, aynı Dualogicte standart olduğu gibi.

Ben Corolla MMT ve Punto Dualogic kullandım tek kavrama yarı otomatik olarak. İkisinin de konforu aynı. Ama MMT'lerin sorunları çoook bariz
    Hundai servis müdürü,opel servis müdürü ikisininde ortak söylemi şuydu.Yarı otomatiklere elinden geldiğince yanaşma toyota ve opelinkiler 5 para etmez fiat kendini topladı onlara oranla en sorunsuz olanı.2.eli düşünmüyorsan 1.3 coltlar en sorunsuz olanı
    opel servis müdürü easytroniklerden bıktık usandık dedi(uzaktan akrabam ev ortamında sohbet ettik)
    bide vites geçişleri diğer 2 markada daha bariz hissediliyormuş. MUŞ diyorum çünkü kullanmadım.
    Ama kesinlikle dualogiten çok memnunum

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Evet biliyorum ama yerlerini bilmiyordum bazılarının kitapçıktan bakacaktım iyi oldu söylediğiniz bir sonraki binişte ayarı tam yapacağım. Zaten bir ton şey yazmışlar ama aradığımı bulamadım Mesela hızlandığında otomatik olarak kapıların kendini kilitlemesi Umarım vardır da ben görememişimdir onu çünkü seviyorum ve alıştım
    park yerinde aracı çalıştır menüye gir orada göreceksin yaklaşık 40 km de kapıları kilitliyor.
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

zeki özkan
    santiago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 38

ben oldum olası zorlanıyorum zaten küçük arabalarda eski aracım clio3 dü koltuk en alt seviyede direksiyon en üstte ve ben koltuğu en arkaya iterek kullanıyordum yoksa bacaklarım rahat edemiyordu şimdi aynı iş puntoda da geçerli ) benim araba benim yüzümden arkada 2 kişi oturuyor benim arkama oturamıyorlar

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Alıntı blackhawk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    park yerinde aracı çalıştır menüye gir orada göreceksin yaklaşık 40 km de kapıları kilitliyor.
    Az önce arabaya bindim şöyle bi gezdim ama menü tuşuna bastım dıt sesi geldi ama ekrana baktım birşey çıkmadı acaba menüyü açmak için basılı mı tutuyoruz

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Ayrıca sorun kalmamıştır spor ayakkabı giyince hiç sıkıntı kalmadı

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Alıntı santiago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben oldum olası zorlanıyorum zaten küçük arabalarda eski aracım clio3 dü koltuk en alt seviyede direksiyon en üstte ve ben koltuğu en arkaya iterek kullanıyordum yoksa bacaklarım rahat edemiyordu şimdi aynı iş puntoda da geçerli ) benim araba benim yüzümden arkada 2 kişi oturuyor benim arkama oturamıyorlar
    valla bende arkaya çektim üstüne sırt dayamayı yatırdım ancak çocuk oturabilir arkama

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Az önce arabaya bindim şöyle bi gezdim ama menü tuşuna bastım dıt sesi geldi ama ekrana baktım birşey çıkmadı acaba menüyü açmak için basılı mı tutuyoruz
    evolarda söför taarfı ön konsolda sis farlarının açma kapa tuşalrının olduğu yerde menu/esc tuşu var.aracı mar konumuna aldıktan sonra menu tuşuna basın tuşun sol yanındaki aşşaği yukarı tuşlarına basarak menu içinde dolanabilirsiniz.kapıları otomatik kitleme gündüz farlarını açma kapama trip A trip B radyo kanallarını yol bilgisayarında gösterme hatta ön konsoldaki radyo ve gösterge ışıklarının parlaklığını artırma ve azaltma
    aklıma gelen menudaki ayarlar bunlar

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

evolarda söför taarfı ön konsolda sis farlarının açma kapa tuşalrının olduğu yerde menu/esc tuşu var.aracı mar konumuna aldıktan sonra menu tuşuna basın tuşun sol yanındaki aşşaği yukarı tuşlarına basarak menu içinde dolanabilirsiniz.kapıları otomatik kitleme gündüz farlarını açma kapama trip A trip B radyo kanallarını yol bilgisayarında gösterme hatta ön konsoldaki radyo ve gösterge ışıklarının parlaklığını artırma ve azaltma
    aklıma gelen menudaki ayarlar bunlar
    tamamdır ben çalışırken yaptığım için açılmamış o halde neyse birazdan gezmeye çıkarım bi yaparım teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

alfa 156 kullanıyor. arasında bir fark olmadığını söyledi, 1.6 2005 corolla getirdim onuda kullandı yine bir fark yok diyor. tek sıkıntı arkasında oturan kişiye yer kalmaması
    bence siz doğru oturuş pozisyonu bulamıyorsunuz. bende 175 boyundayım bu arada ve computestte çalışıyorum. şöför koltuğuna oturmadığım araba kalmadı. megane dediğiniz araç kalasın ta kendisidir pedal konusunda.
    Konu Du Hast tarafından (18/01/2012 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alfa 156 kullanıyor. arasında bir fark olmadığını söyledi, 1.6 2005 corolla getirdim onuda kullandı yine bir fark yok diyor. tek sıkıntı arkasında oturan kişiye yer kalmaması
    bence siz doğru oturuş pozisyonu bulamıyorsunuz. bende 175 boyundayım bu arada ve computestte çalışıyorum. şöför koltuğuna oturmadığım araba kalmadı. megane dediğiniz araç kalasın ta kendisidir pedal konusunda.
    Pedalların sertliğinden/Kalaslığından bahseden kim ki Önemli olan lokasyonu.

En iyi pozisyon bacaklarının en rahat ettiği pozisyondur bu arada ve kişiden kişiye değişme ihtimali varıdr. Ve benim bahsettiğim sürüş şekli, uzun yol tecrübelerim sonrası oturuşan birşey. 1-2 oturmayla anlaşılmaz bu olay. 20-30BIN kullanacaksın meganeII'yi, rahatı göreceksin, sonra oturma pozisyonu kötüü olan araçlara tek binişte anlayacaksın. Corollaya binince bir fark hissetmeyeceksin, yarise binince de çok rahat gelecek, ama accente oturunca küfredeceksin, clio,GP,linea ya binince rahat edemeyeceksin, direksiyonla koltukla oynayıp duracaksın o rahatı bulurum ümidiyle.

1-2 oturmayla sadece alıştığın rahattan daha kötü bir araç olursa hemen farkedebilirsin. Daha iyi bir araca bindiğinde onu hemen algılayamayabilirsin.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon