Sayfa 3/3 İlkİlk 123
53 sonuçtan 41 ile 53 arası

Konu: Gece 4 te dağda kaldım :(

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı egzo-evo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullanıcı el kitabı sayfa 186:

OTOMOBİLİN İTEREK VB. ŞEKİLLERDE
    ÇALIŞTIRILMASI
    Otomobili kesinlikle, iterek, çekerek ve yokuş aşağı
    bırakarak çalıştırmayınız, bu metod, katalitik egzoz sistemine
    yakıt dolmasına ve tamir edilemeyecek biçimde zarar

görmesine sebep olabilir.

arkadaşlar zaten bunun açıklamasını yapmışlar. yol yardım yerine yine arkadaşların söylediği gibi kasko üzerinden de işlem yapılabilirdi. ancak bir km sınırı varmı onu sorgulamakta fayda olur diye düşünüyorum.

akünün geri alınması 31.08.2004 tarih ve 25569 sayılı resmi gazete ile yayınlanan "apak yönetmeliği (Atık Pil ve Akümülatörlerin Kontrolü Yönetmeliği)" gereğidir. içerisinde çevreyi etkileyen kimyasallar olduğu için atık akü geri alınır ilgili kurumlara iletilir ve uygun şartlarda geri dönüşümü veya imha edilir.
    Bu sayfa 186 daki uyarı, benim eski aracım olan palioda da yazıyordu.Aslında ustanın dediği gibi her katalitik konvektörlü araçta bir miktar zarar veriyor demek ki.

Kamuran BİLGİN
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. SchweppeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 38

Arkadaşlar ben yanlış yazmışım demek istediğim vurdurmak değilki kablo ile akü takviyesi idi

Adam kendi arabasından bir akü çıkardı ve o aküyü benim aküye bağladı sonra marşı çevirince araç çalıştı. AMa yinede aküyü değiştirmek lazım dedi bana ve aküyü değişti. Yani benim sormak istediğim akü takviyesi ile olmazmıydı bu işlem düzeltemezmiydik takviye ile çünkü sadece yarım saat açık kaldı radyo ve far

Adama dediğim takviye yapsak akü takviyesi olmazmı. Adam takviye yapmak iyi değil yeni araçlarda aküyü değişmek daha iyi dedi. Takviyede zararmı veriyoki ?

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı SchweppeS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben yanlış yazmışım demek istediğim vurdurmak değilki kablo ile akü takviyesi idi

Adam kendi arabasından bir akü çıkardı ve o aküyü benim aküye bağladı sonra marşı çevirince araç çalıştı. AMa yinede aküyü değiştirmek lazım dedi bana ve aküyü değişti. Yani benim sormak istediğim akü takviyesi ile olmazmıydı bu işlem düzeltemezmiydik takviye ile çünkü sadece yarım saat açık kaldı radyo ve far

Adama dediğim takviye yapsak akü takviyesi olmazmı. Adam takviye yapmak iyi değil yeni araçlarda aküyü değişmek daha iyi dedi. Takviyede zararmı veriyoki ?
    İşte ben de bunu sordum sinan.Aküyü takviye ile çaıştırmayı denemediniz mi?Bütün akülerde yarım saat farlar açık radyo dinlerseniz akü boşalır zaten.Benim aküde radyoyu açık bıraktığım için boşalmıştı.Aynen sizin araçta olduğu gibi göstergeler afallamıştı.Biraz çevirince tık bile etmeyip ekran bile çalışmamaıştı.Ben takviye ile aracı çalıştırmıştım.O gün bu gün aküyü sorunsuz kullanıyorum.Eğer akünüz sağlamsa yol yardımı akü satmak için değiştirmiş olabilir diye düşünüyorum.

Kamuran BİLGİN
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. SchweppeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Adama işte bende dedim takviye olsa nolur olmaz dedi zarar verir araca dedi akü değişmesi lazım dedi. Çok moralim bozuldu 200 tl verince hiç yoktan. Bu saatten sonra birşey yapamam herhalde sağlam akümü aldılar sadece boşalmıştı desem ne çıkarki ?

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

adam demiştir "la gece 4 te kaldırdı getirdi beni buraya ne kitlesem kardır",yanlış anlamazsın umarım geçmiş olsun,önceki durumu zayıftı heralde akünün o kadar çabuk bitmiş, 3 arkadaş sabaha kadar radyo dinlediğimi biliyorum geçen ay

ahmet tezcan çelik
    Chief_Engineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı SchweppeS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adama işte bende dedim takviye olsa nolur olmaz dedi zarar verir araca dedi akü değişmesi lazım dedi. Çok moralim bozuldu 200 tl verince hiç yoktan. Bu saatten sonra birşey yapamam herhalde sağlam akümü aldılar sadece boşalmıştı desem ne çıkarki ?
    kardeşim eğer aracın kontagını cevirdiğinde motordan ses geliyor ise hani çalışmak istiyor ama çalışamıyor şeklinde (nasıl bir tabirse artık) yani marş sesi geliyor ama araç çalışmıyorsa akü hasarlı demek değiştirdiğin iyi olmuş ama bence canını hiç sıkma oluyor böyle şeyler. arabaya biniyorsan malesef arada bu tür problemler yaşanacak allah beterinden saklasın kardeşim.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kamuran inşallah yine sarmıyosundur milleti
    Coskun abı bu ,Kerem İstanbul'dan iZMİR Kamuran forumdan ihraç edildi karıstırdık galıba ılk baslar bende nickten dolayı karıstırıyordum
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam demiştir "la gece 4 te kaldırdı getirdi beni buraya ne kitlesem kardır",yanlış anlamazsın umarım geçmiş olsun,önceki durumu zayıftı heralde akünün o kadar çabuk bitmiş, 3 arkadaş sabaha kadar radyo dinlediğimi biliyorum geçen ay
    Fiyat normal akü sanayıde 120-140 tl arası yapı marketlerınde 140-150 tl sadece 60 tl servıs ucretı rakam cokta artabılırdı bırde merak ettıgım dagın basında servıs nasıl buldu navıgasyon ıle korrdınatmı verıldı ? rakam daha fazlada cıkabılırdı 200 tl alsaydı sesınıız cıkartamazdınız dagda kalmıssınız elınız mahkum
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kasko akü değiştirmezki.
    değiştirmez ama servise çeker. serviste akü değişir 60 tl yol yardımın yol parası cepte kalır. poliçeyi okumak lazım tabii. benim poliçe arıza durumundada çekiciyi karşılıyor.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Sigortacaı bir arkadaşimin dediğine göre kaskonun kapsamı dışında teminat miktarlarıda çok önemi imiş.Aynı şekilde tarfk sigortasında da

Örneğin bir araca çarptık kusur bizde çarptiğimiz araç reno olucak diye bir kaide yok mercedes de olabilir.eğer poliçe üst limiti az ise geri kalan fark cebimizden gidiyormuş.
    ama bu sadece duyduğum birşey emin değilim gerçekliğin den

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Coskun abı bu ,Kerem İstanbul'dan iZMİR Kamuran forumdan ihraç edildi karıstırdık galıba ılk baslar bende nickten dolayı karıstırıyordum

konuyu açan kişiyi kastettim
    zeynel bir şey karıştırmadım yani

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigortacaı bir arkadaşimin dediğine göre kaskonun kapsamı dışında teminat miktarlarıda çok önemi imiş.Aynı şekilde tarfk sigortasında da

Örneğin bir araca çarptık kusur bizde çarptiğimiz araç reno olucak diye bir kaide yok mercedes de olabilir.eğer poliçe üst limiti az ise geri kalan fark cebimizden gidiyormuş.
    ama bu sadece duyduğum birşey emin değilim gerçekliğin den
    trafik sigortası teminatları heryerde aynıdır. suanda 22.500 tl karsı tarafın zararı karsılanır. ama bunu ekstra ücret vererek yükseltmek mümkün. ayrıca kasko varsa ordada imm teminatı olarak gecen bi teminat var buda trafık sıgortasının yetmedıqı durumlarda devreye girer ve zararı karsılar..
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

Kamuran BİLGİN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyat normal akü sanayıde 120-140 tl arası yapı marketlerınde 140-150 tl sadece 60 tl servıs ucretı rakam cokta artabılırdı bırde merak ettıgım dagın basında servıs nasıl buldu navıgasyon ıle korrdınatmı verıldı ? rakam daha fazlada cıkabılırdı 200 tl alsaydı sesınıız cıkartamazdınız dagda kalmıssınız elınız mahkum
    Navigasyon yoktu galiba araçta yanında post makinası bile yoktu nakit verdim mecbur. Tarif ettim buldu zor buluncak biryer değil zaten Aslında 200 tlyi takmıyorum olan oldu ama 30 kez falan marşa basıp belki çalışır belki çalışır umuduyla denemem canımı sıkan. Acaba bu zarar verdimi vermedimi diye düşünüyorum. Bir arkadaşın dediği gibi araç sanki çalışcak ama çalışmak istemiyor gibi ses geliyordu Neyse olan oldu yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar inş birşey olmamıştır aracıma

Sayfa 3/3 İlkİlk 123